Aktuálně: 3 974 inzerátů203 780 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Cena cukru pro včely

goro
goro 18.05.2024, 09:40:31 xxx.xxx.0.220
»
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 18.05.2024, 02:05:06

…samozrejme že niekedy môže vzniknúť problém…  zažil som vystrašenou pokladní, ktorá mi tvrdohlavo opakovala že môže markovať len 20 kg cukru na jeden vozík, je to príkaz vedenia… tak som si dal zavolať “vedenie” a žiadal som aby mi ukázali predpis podľa ktorého musí mať kupujúci “vozík” …neexistoval, a šéfová potvrdila , že nakupovať sa dá aj bez vozíka, tak som začal cukor vykladať na pás… no pochodil som.. ale radšej postupujem tak ako písal Tom treba nást cestu po dobrom… ľudia nie sú zlí len ustráchaní, ale to je dobou …alebo povahou?..niekto sa bál pred rokom 89, zasa sa niekto bojí...

Martin (neregistrovaný) 18.05.2024, 12:00:33 xxx:xxx.83f1:a64b
»
Odpověď na příspěvek uživatele Drvodělka z 23.10.2023, 10:29:38

Soused (starý soused) má úly z 50tých let. Vypadají hrozně. Vorvaný, rozklížený, težký jak pra*e. O tom napíšou knihu mý záda protože mu pomáhám s vytáčením aj. Včely má silný a medu plný bandy zatímco v mých moderních Landstrotech je to jak na houpačce. Jednou med, pak pusto prázdno včely nikde. Takže to asi nebude v úlech ale v tom kdo umí. 

Tom50
Tom50 18.05.2024, 15:04:12 xxx.xxx.139.252
»
Odpověď na příspěvek uživatele Martin z 18.05.2024, 12:00:33

Je to v tom i v tom. Najděte si tady z letošního jara, jak jsme řešili “nahaté” úly kolegy Tom4 například. 

A ano, v úlech z padesátek tutově není polystyren. Hodně jsme tu o tom psali a i nedávno.

Pro mě samotné měřítko kolik medu není tak důležité, jako jakého medu!

Jestli máte Langstroth 1/1 nedivte se, je naprosto stejně blbý jako náš Adamec 39x24x11. Kromě jediného dm2 je stejný, L je blbější v tom, že není čtvercový. Ale jeho tenkostěnnost nemůže vadit, je to lepší než polystyren! Nevěřím, že by byl Lang až tak blbý, nemám ho a tak nemůžu tvrdit. Ale jestliže si to uvědomujete, přijdete na to jak na to. Tady na CHZ najdete podrobný návod. Ale jestli chcete včelařit moderně a úspěšně, budete mít holt v úle dvě míry! Jinak vám neporadím a nepomůžu a nepomůže ani Svěcená Voda. 

tom4
tom4 19.05.2024, 07:30:43 xxx:xxx.8528:ab52

Aby se nebály, mají většinou nad kasou kameru, takže plný košík cukru je dost pádný argument pro trest ve formě ztráty prémií. Ty kamery ZATÍM nemají všechny řetězce, ale většina už ano. Všimněte si, někdy

goro
goro 19.05.2024, 08:33:44 xxx.xxx.0.220
»
Odpověď na příspěvek uživatele tom4 z 19.05.2024, 07:30:43

😲🙄😢😕☹️

drvodelkafialova
drvodelkafialova 19.05.2024, 11:43:11 xxx.xxx.171.178
tom4:

Aby se nebály, mají většinou nad kasou kameru, takže plný košík cukru je dost pádný argument pro trest ve formě ztráty prémií. Ty kamery ZATÍM nemají všechny řetězce, ale většina už ano. Všimněte si, někdy


U nás je mají.  Já třeba dávám zboží do krabice, protože jezdím nakupovat ráda do jedné konkrétní prodejny, kde nás znají,   bylo mi divné,  proč  najednou tak důsledně vše na pás a ani třeba cukr navíc,  tak mi holky ukazovaly kamery. Říkaly, jak hlídají vše a za všechno hned pokuty.

goro
goro 19.05.2024, 20:20:58 xxx.xxx.0.220

…kamery tvoria súčasť nášho života, prežili sme v socíku predvianočné  nákupy mandarínok, keď synátor nás po príchode  z práce vítal so 5 sáčkami mandarínok a chválil sa že si otočil dvojfarenbú vetrovku a potom skočil domov pre čiapku a raz poslal na nákup aj maloletú sestru… národ si poradí časom aj s kamerami 😆

Anonymní (neregistrovaný) 19.05.2024, 22:40:40 xxx.xxx.4.22

Penny 20.5.24.přijď oblečený jako včelař do PENNY AZÍSKEJ SLEVU NA CUKR  20KS ZA 14,90Kč.😂

Tom50
Tom50 19.05.2024, 23:42:47 xxx.xxx.139.252
»
Odpověď na příspěvek uživatele goro z 19.05.2024, 20:20:58

Asi jste se právě probudil ne?

A k hlídání prodavačů kamerami. Někdy není cukr limitován a pak prodavačům nic nehrozí. Vždy se výslovně zeptám, odpovídají, že je to v letáku. Na to já, že ač důchodec, letáky zásadně nečtu. Někdy prodavačka neví a jde se zeptat vedení (nyní už mají příposlechy). Nebo vedoucího přivedou či přivolají a výslovně se zeptám, zda, kolik a hlavně aby z toho neměli problém.

Dokonce se mi stalo, že pan vedoucí děl, že jak to přijde na krám, už to tam musí zůstat. A sdělil který den přijede zboží s levným cukrem, vzal si číslo a zavolal mi abych si přijel k rampě. Že dostane med nevěděl a docela ho to zaskočilo a překvapilo, myslím, že příjemně.

Jindy mi sdělil (stejný obchod), že to přivezou kdy on tam nebude, ale že bude personál instruovaný a vydá mi to. Prostě mám asi štěstí a nebo nejsem línej se zeptat a možná umím jednat s lidma (nevím ale jak bych to dělal, prostě se jen slušně zeptám, poprosím o informaci). Oni mi předkové, kromě jiného vštípili taky lidovou moudrost, že “Líná huba - holý neštěstí!”

Tom50
Tom50 29.05.2024, 10:14:06 xxx.xxx.139.252

Protože nečtu letáky nevím, dokdy bude akce v Lidlu na cukr. Včera jsem zakoupil cukr za 26, 90 ale v akci 2 + 1 tedy každé třetí kilo zadarmo a tak cukr vyšel na 17,90. Cukr není v desítkách ale v kilovkách volně na paletě s proklady. V krámě se vždy dají ukořistit krabice od ovoce a zeleniny. Na množství cukru není žádný limit.

Byl jsem ve městě malým autem, jenže mám ve městě pořád dílnu z doby mojí pracovní aktivity a tak jsem měl kam cukr navozit. Koupil jsem ale jen 4 metráky, mám cukru na dva roky permanentně. Mám za to, že mám ještě nějaký za 9 Kč, ale domnívám se, že cena už nikdy neklesne a že 18 Kč za kilo je skvělá cena. Bohužel jsem nakoupil dost za 22 …


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.