Aktuálně: 4 370 inzerátů187 287 diskuzních příspěvků17 921 uživatelů

Křeček džungarský

Blablabla (neregistrovaný) 21.10.2023, 20:41:38 xxx.xxx.154.23

Chtěla bych mít dva křečky džungarské, samičku a samečka. Také jsem chtěla aby byli spolu v jedné kleci a měli mláďata. Je možné abych si potom jedno nechala?

kometa
kometa (4808 příspěvků) 22.10.2023, 08:26:28 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Blablabla z 21.10.2023, 20:41:38

Milé blablabla.

Určitě je můžete mít spolu a jedno mládě si nechat. Jenom - co víte o rozmnožovacích schopnostech křečíků? Asi nic moc, jinak byste se neptalo. Cituji - samice může mít až 10 vrhů do roka, v jednom vrhu má 2 - 10 mláďat. Takže co budete dělat s těmi zbývajícími 19 - 99 mláďaty? Která se vám začnou brzy sama množit.

Ale ano, můžete je po prvním vrhu všechny rozdělit a mít je samostatně.

Pegy (neregistrovaný) 06.06.2024, 08:39:30 xxx.xxx.52.23

koupila jsem si džungaráka ve zverimexu, přišla jsem domů a rodiče neměli ani potuchy že jsem si ho, vlastně jí, koupila nejdříve měli otázky kde ho budu chovat co mu budu dávat jíst, ale já jsem si s tím nedělala starosti našla jsem nějakou tu bedýnku ale říkala jsem si že to není ono tak jsem se vydala na nákupi koupila jsem si značkový terárium v kterém bylo napajedlo a mistička na jídlo piliny jsem také musela koupit to snad bylo samozřejmostí rodiče mi na to nedali ani korunu, vše jsem musela platit ze své kapsy.Nehryzá, jen když jí do terária dám ruku hned mě lízá jejím růžovoučkým jazýčkem udělala jsem si sešit na stravu jaký druh stravy každý den dostává nejméně by měla dostávat 10g. také jí průběžně vážím aby nebyla moc tlustá tak jí udržuji váhu na 35 až 32 je vidět že u mě výborně prospívá a pak si jí maminka oblíbila ale táta to nepřekousl a ani nepřekousne.

biaca
biaca (625 příspěvků) 06.06.2024, 08:59:00 xxx.xxx.47.71
»
Odpověď na příspěvek uživatele Pegy z 06.06.2024, 08:39:30

Kupte křečkovi běhací kolečko nebo běhací míček a vykašlete se na vážení. Já, když jsem byla malá jsem křečka nikdy nevážila, většinou stačilo, když se proběhl v kole nebo po místnosti. 

Margaret (neregistrovaný) 27.06.2024, 11:48:21 xxx.xxx.103.102

Pokud je koupíš zároveň a dáš je do stejného velkého terária zároveň, tak by to nemělo dělat problémi. Ale každý křeček je jiný a nemusí být snášenliví a pak pomůže jen oddělení, jinak jeden druhého může i zabít!!!! Pokud už jednoho křečka máš a chceš si pořídit druhého tak doporučuju oddělený chov. Samice zhruba jednou za týden říji, při které se nechá připustit. Takže pokud chceš mít mláďata můžeš. Zkoušej to večer po sedmé hodině. Dává se samice do terária k samci!!! Ne naopak!! Musíš je hlídat jinak zase hrozí že se ošklivě porvou a možná i úhyn jednoho křečka. Nejčastěji samce. Chovu zdar!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.