Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Velká pardubická

kometa
kometa (5537 příspěvků) 12.10.2023, 14:29:53 xxx.xxx.224.101
XY.:

Ač nepíší ba co víc ani nemluvím řeči vašeho kmene 😄 odpověď napíši . I když nevím jestli bude správně pochopená ( problém může být jak u mě tak na druhé straně).

Vy jste napsala že kůň není člověk nebo pes. A já jsem na tuto adresu poznamenal jednoúčelový. 

A ano dostihový kůň je jednoúčelové zvíře které má za úkol jezdit dostihy. Podívejte se dnes na lidi co je vlastní ( jeden má ferrari a druhý koně oboje otázka 💰) .  A nelze tyto koně řadit na úroveň kdy srdcař má koně na úrovni miláčka a chce pro něj jen to nejlepší .

A ten pes bylo myšleno anglický chrt nebo tak nějak ( jistě promiňte že neznám správný výraz plemene ). A k tomu opět psa kterýho má člověk jako miláčka.

A ten použijí hlášku Novotného ,,kmen promluvil 🤣".


A to myslíte, že když si zlomí nohu kůň miláček, že dopadne jinak než ten váš jednoúčelový?

To je to, oč tu běží a co pořád nechápete. Kůň se zlomeninou je v 99% utracen. Proč, už bylo napsáno.

Neverend
Neverend (206 příspěvků) 12.10.2023, 14:46:05 xxx.xxx.242.38

Jestli chápu správně XY, tak ani nejde o to, jak koně dopadnou, ale spíš o to, jakou pravděpodobnost vzniku tak závažného zranění mají. Snad logicky u toho dostihového koně je riziko značně vyšší,ne? Jednoúčelový dostihový kůň je zkrátka továrna na prachy a lásky se mu nikdy nedostane tolik, jako těm v zájmovém chovu s jedním milujícím majitelem.🙂 Sám bych za tu svou i dýchal a obětoval cokoli pro její život.

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 12.10.2023, 15:02:47 xxx.xxx.198.226

No vlastně bych ani neřekla, že je to riziko u dostihového koně vyšší. U dostihového koně je vyšší riziko spíš šlachových zranění než fatálních zlomenin - ale statistiky neznám - viděla bych větší riziko u chladnokrevníků v lese, nakonec i vzhledem k tomu, jakou dobu běží dostihák a jakou dobu pracuje tažák. Toho dostiháka aspoň utratí na dráze rovnou u skoku, ale ten tažák kolikrát musí ještě vylézt na auto, aby ho svezli z hor, protože veterinář se nepotáhne utratit koně někam do lesa. To si ale nikdo v novinách nepřečte.

kometa
kometa (5537 příspěvků) 12.10.2023, 15:18:05 xxx.xxx.224.101
Neverend:

Jestli chápu správně XY, tak ani nejde o to, jak koně dopadnou, ale spíš o to, jakou pravděpodobnost vzniku tak závažného zranění mají. Snad logicky u toho dostihového koně je riziko značně vyšší,ne? Jednoúčelový dostihový kůň je zkrátka továrna na prachy a lásky se mu nikdy nedostane tolik, jako těm v zájmovém chovu s jedním milujícím majitelem.🙂 Sám bych za tu svou i dýchal a obětoval cokoli pro její život.


Jenže u mnoha majitelů v zájmových chovech je jenom ta láska, která nestačí. Když nejsou znalosti ani peníze. Jenže na ty dvorkové, podvyživené, kulhavé, bolavé … koně není tak vidět. Ti se do TV dostanou jenom výjimečně.

Sportovní koně (nejen dostihoví) mají aspoň špičkovou profesionální péči.

Můj názor.

Neverend
Neverend (206 příspěvků) 12.10.2023, 15:25:12 xxx.xxx.242.38

Že jsou na tom jiní jedinci stejně či hůře nikoho neomlouvá a na podstatě věci to nic nemění. Do kontrastu bych dal třeba koně takových bláznů jako jsem já či pár lidí kdysi z Ifauny. Chápu, pro některé nepochopitelné proč máme koně, ale my jsme šťestní už jen z jejich přítomnosti. 😀 Stejně tak jsou lidi, co mají rádi stará auta a klidně mu stojí skoro v obýváku a jen ho občas “přeleští”. Je fakt, že to auto má také mnohem menší pravděpodobnos havárie, než auto pro rozvoz DPD. 😀

kometa
kometa (5537 příspěvků) 12.10.2023, 15:27:46 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Neverend z 12.10.2023, 15:25:12

A co tím chtěl básník říci?

Na podstatě věci to mění hodně, když někdo nemá prachy. Protože začne šetřit - na trenérovi, kvalitním ustájení, krmení, kováři, veterináři…. Srovnání s autem kulhá, to není živý tvor se svými potřebami.

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 12.10.2023, 15:37:59 xxx.xxx.198.226

Ale ten paradox je právě v tom, že ti dostihoví koně na tom vůbec nejsou špatně. Naopak jsou výtečně krmeni, mají nadstandardní veterinární péči, jsou pečlivě na výkon připravováni, dbá se na důkladnou regeneraci. Aplikují se na ně nejnovější poznatky vědy kolem koní.

Takže poznámka o tom, že jiní koně jsou na tom špatně a měla by se pozornost upřít k nim, je na místě. To je zase můj názor.

Neverend
Neverend (206 příspěvků) 12.10.2023, 15:38:44 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 12.10.2023, 15:18:05

Nezodpovědné lidi samozřejmě nelze nikdy vyloučit, ale bohužel to existuje ve všech odvětvích lidského počínání.Osobně jsem viděl mnohonásobně víc koní těch láskyplných majitelů a finančně to zvládajících.🙂 V dostihové stáji jsem pár let pobýval a popravdě těch koní mi bylo líto. Nemají svého človíčka s kterým jiní koně komunikují na daleko vyšší úrovni a každou chvíli jezdili tam na tréning a bůh ví kam ještě. 

efe
efe (1481 příspěvků) 12.10.2023, 15:42:30 xxx.xxx.30.165

A jéééje, zase se tu bude řešit, že interakce kůň-člověk, mazlinkování, drbkání a hlavně tuny mrkve jsou pro život koně naprosto nezbytné. Chjo. Tak toho já už se s dovolením neúčastním…

kometa
kometa (5537 příspěvků) 12.10.2023, 16:41:58 xxx.xxx.147.163
efe:

A jéééje, zase se tu bude řešit, že interakce kůň-člověk, mazlinkování, drbkání a hlavně tuny mrkve jsou pro život koně naprosto nezbytné. Chjo. Tak toho já už se s dovolením neúčastním…


Když my jsme ti tyrani, kteří si koně pořídili proto, aby na něm jezdili. A navíc se za to ani nestydíme.😉

Neverend
Neverend (206 příspěvků) 12.10.2023, 17:14:34 xxx.xxx.242.38

Proč sakra pořád odbočujete od tématu? Řešil se snad život koně pro špičkové dostihy a koně v zájmovém chovu. A vy na to odpovídáte koňmi v lese a na zastrčených dvorcích. 😀 To bych mohl já porovnávat koně člověka v zájmovém chovu s příjmem stovek tisíc měsíčně a ochotného je do koně vrazit s chudákem co si právě zlomil nohu na dostizích. Hádejte který kůň se má lépe?

Felix (neregistrovaný) 12.10.2023, 17:34:27 xxx:xxx.a51c:c5c3
Pandinus:

Když čtu některé reakce, tak je mi z nich na nic. Oplakává se jeden kůň, který prostě udělal chybu. Je to jako v každém sportu, ať jde o box, boby, skoky na lyžích… Koně umírají i na parkuru. Ale o tom jsem se bavit nechtěl. Facinuje mě, že všechny přispěvatele, kteří hovoří o tom, jaká je to tragédie nechává v poklidu takřka každý týden (měsíc určitě) usmrcení koně na dálnicích, silnicích, železničních tratích, o lidských životech a vážných zraněních, která z toho plynou nemluvě. Zase jsou všichni hrdinové a zákazali by překážku, která tu byla desítky let a daleko tvrdší a o které mají jezdci sami jiný názor. Je to jako se vším, všichni rozumíme fotbalu, pak zase tenisu, hokeji a teď jsou všichni odborníci na Pardubickou a skok na Taxisu. Kolik lidí z těch, co tu píšou ho skákali? Kolik těch, co to odsuzuje projelo nějaký takový závod, že si dovolí hodnotit něco o čem mají páru ze svého pocitu? Jako kdybych hodnotil nebezpečnost formulí od sedačky z obýváku a v životě jsem s formulí neprojel jediný závodní okruh. Mraky koní končí na jatkách jen proto, že jsou nevhodní, “staří”, končí tam i mladá zvířata, přitom by tu mohli být. Austrálie utrácí Brambies, které si lidé nevezmou z útulků atd., shazuje se jim potrava z vrtulníků aby nehynuli hlady v podmínkách, kam je dostali zase jen lidé. A tady se řeší jeden kůň,  který se narodil proto, aby koně obecně mohli žít. Kdyby se nezávodilo, troufám si říct, že koní by sakra ubylo, protože využití pro ně už moc není, pro ty závodní už vůbec. Ano, toho života je škoda, ale stalo se.  Tady nikdo nejde do závodu s tím, že tam nechá koně složit, i kdyby za tím byly některými zmiňované finanční důvody, protože ten kůň, jeho výcvik něco stál, náklady na chov, jeho nákup (pokud se ve stáji nenarodil), trenéři, doprava na závody atd.. Tvrdit, že na tom zvířeti majitelům, natož jezdci, co na něm nasazuje vlastní krk, nezáleží se nezakládá na pravdě. A pravdou je, že ten kůň tam nebyl na ukázku, ale všichni koně jsou tam proto, aby vyhráli. Proto startují, nebo je někdo jiného názoru? Peníze, prestiž, ukázka chovu, práce trenérů, genetika..

Proč všichni tihle vědátoři neřeší to, proč každý rok v ČR umírají “obyčejní” koně na komunikacích a srážky s nimi odnáší normální lidé, neobrátí svou pozornost k lepšímu welfare u řady týraných koní na kdejakém statku, nebo i garáži, jak bývá občas vidět a kde je i veterina krátká na to, je okamžitě zabavit a pomoci jim? Řešit ustájení, nakonec i zabezpečení výběhů (to se týká i dobytka, ovcí..).

Kdepak, zase tomu všichni od televize rozumí jako tomu fotbalu a vědí, co je správné a co ne a dokonce vědí, jak to mají majitelé, chovatelé, trenéři atp.


A taky neřeší utrpení krav kterýma se cpou, týraný koně na vesnicích … utrpeí zvířat mordovaných predátory… je to sport a je to pro koně přirozené. Utíkat o život.

Felix (neregistrovaný) 12.10.2023, 17:35:38 xxx:xxx.a51c:c5c3
kometa:

Když my jsme ti tyrani, kteří si koně pořídili proto, aby na něm jezdili. A navíc se za to ani nestydíme.😉


No teda. Pozor na ně.

XY. (neregistrovaný) 12.10.2023, 17:40:16 xxx.xxx.120.185

Fíha chvíli jsem tady nebyl a takových příspěvků 🙂.

A pro ty co tady řeší ekonomiku je krásně vyjádření kůň na to nemá ale 5. peníze by pobrat mohl. Když vezmu že konkrétního koně Stuke tento postoj stal život a opravdu nemuselo zůstat jen u něj. ( Když by ho majitel před závodem prodal je na tom ekonomický líp ).  Ale kdo chce kouká na to kompletně kdo né tak tzv. přes prsty .  A ano jednoúčelový kůň je dostihák a viděli jste jeho život po kariéře jak je úžasný ? Soudný člověk mu tu bezbolestnou smrt i přeje ale tohle nikdo vidět nechce !  A ano když se zruší dostihy zmizí z planety jeden druh ale ten byl i za tím účelem vyšlechtěn. ( Takže i ty keci lidí že když se zruší dostihy nebudou již žádný koně v ČR je dle mě blbost).

A jakákoliv práce člověka a zvířete je o vzájemné spolupráce a pochopení.  A to za 5 min společného života nelze.  

A každý má nějaký postoj k životu. A když čtu Neverenda ani se nedivím že je v kolektivu tak ,,oblíbeny 😀".

efe
efe (1481 příspěvků) 12.10.2023, 17:46:03 xxx.xxx.199.5

…jednoúčelový kůň je dostihák a viděli jste jeho život po kariéře jak je úžasný ?

Ano, viděli, několikrát a několik jich je i u nás ve stáji. Jejich režim se nijak neliší od těch ostatních koní jednoho majitele, kteří za sebou dostihovou kariéru nemají. 

XY. (neregistrovaný) 12.10.2023, 17:50:05 xxx.xxx.120.185
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 12.10.2023, 16:41:58

Ale vždyť na tom není nic špatně . Tam jde o to když vás někdo ve vašem případě poprosí o jízdu terénem jak se v danou situaci zařídite.  Tyto lidé koně dají komukoliv který zaplatí 💰. Tam je ta chyba a tu nikdo nechce vidět ?    

To je to samé třeba auto jsou lidi že ho půjčí lidem i bez papírů a řeší se to až když je průser.

Škoda že neumím Francouzky už bych udělal přepis rozhovoru před závodem (takovou zrzavcovou kreslenou formou).

XY. (neregistrovaný) 12.10.2023, 17:57:22 xxx.xxx.120.185
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 12.10.2023, 17:46:03

Ano, viděli, několikrát a několik jich je i u nás ve stáji. Jejich režim se nijak neliší od těch ostatních koní jednoho majitele, kteří za sebou dostihovou kariéru nemají.

A kolik že má ten majitel koní 5nebo 10 ? 

XY. (neregistrovaný) 12.10.2023, 18:20:01 xxx.xxx.120.185
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 12.10.2023, 18:06:25

Jo to že neumíte slušně komunikovat jsem jsi jíst. A nebojte až doznate že každá mince má 2 strany tak se z maštale pls vraťte.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.