Aktuálně: 3 974 inzerátů203 780 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Velká pardubická

Jesie
Jesie 12.10.2023, 08:26:26 xxx.xxx.224.171

Připomíná mi to diskuze ohledně covidu,když byl covid…Většina populace se stala naráz odborníky přes imunologii a vakcinologii a bohužel média to hojně podporovala a svoje vlastní domněnky ještě umocňovala hypotézama,podle kterých jsme měli všichni zemřít.

Takže každý,kdo má na zahradě koně,nebo na něm jezdí,nebo si myslí,že si o koních dost načetl (aniž by se o některého fyzicky staral),tak se vyjadřuje k VP a šíří svoje moudra po internetu v bláhové snaze se zviditelnit a ukázat,že je to člověk,co za něco stojí.

Jo,internet…ten dal všem těm nedoceněným možnost mít vysokou školu života 😀 Jak rádi a zhusta prezentují.

Jediný,kdo se k tomu může opravdu vyjádřit,je člověk,co taxis jel. A ten tu mezi námi není 

Horsana
Horsana 12.10.2023, 08:28:54 xxx.xxx.51.17

Ku zlomeninám- záleží od typu, ak je trieštivá s XY úlomkami- to sa proste nedá dať dokopy, kôň  si proste tú nohu urve.

Ak sa to aj zašrubuje-a to bol aj Barbarov prípad, kôň preťaží tú druhú končatinu, alebo aj zvyšné a rozvinie sa u neho laminitída a to je koniec. To bol skutočný dôvod, prečo bol Barbaro utratený, nie kvôli samotnej zlomenine.

Buggyra
Buggyra 12.10.2023, 08:34:57 xxx.xxx.198.226

Kdyby neudělal tempo Stuke, věřím tomu, že by šel dopředu Myška, jako už několikrát předtím.

Drvodělka fialová (neregistrovaný) 12.10.2023, 09:02:55 xxx.xxx.62.226
efe:

Hele já to pořád nechápu. Můžeš to rozvést, jako co to konkrétně je ten jednoúčelový neboli dostihový kůň? A hlavně co to znamená v té souvislosti, ve které jsi ten výraz poprvé použil v této diskuzi…?
(a prosím šlo by používat zvratné zájmeno se/si bez toho “j”? fakt se to blbě čte…)


Souhlasím, taky si myslím, že by to chtělo dovysvětlit. Mě to v souvislosti s použitím v diskuzi není úplně jasné.

Buggyra
Buggyra 12.10.2023, 09:36:24 xxx.xxx.198.226
XY.:

A může tedy přesně welfare citovat . Když ho máte nastudované ? 


To je jako kdybyste chtěl přesně citovat stolní tenis.

Welfare není autor nebo nějaký zákon nebo věta v Bibli. Welfare je soubor podmínek, které jsou definované pro každého jedince individuálně na základě jeho individuálních potřeb a projevů. To nejde citovat.

Jukněte, o co jde https://cit.vfu.cz/oz/Oz/welfare.pdf

XY. (neregistrovaný) 12.10.2023, 10:39:42 xxx:xxx.2000:1764
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 12.10.2023, 08:14:25

Ač nepíší ba co víc ani nemluvím řeči vašeho kmene 😄 odpověď napíši . I když nevím jestli bude správně pochopená ( problém může být jak u mě tak na druhé straně).

Vy jste napsala že kůň není člověk nebo pes. A já jsem na tuto adresu poznamenal jednoúčelový. 

A ano dostihový kůň je jednoúčelové zvíře které má za úkol jezdit dostihy. Podívejte se dnes na lidi co je vlastní ( jeden má ferrari a druhý koně oboje otázka 💰) .  A nelze tyto koně řadit na úroveň kdy srdcař má koně na úrovni miláčka a chce pro něj jen to nejlepší .

A ten pes bylo myšleno anglický chrt nebo tak nějak ( jistě promiňte že neznám správný výraz plemene ). A k tomu opět psa kterýho má člověk jako miláčka.

A ten použijí hlášku Novotného ,,kmen promluvil 🤣".

efe
efe 12.10.2023, 10:44:03 xxx.xxx.199.5

Pak mám ale taky jednoúčelové koně. Moji koně mají za úkol vozit mě po lese. 

Pořád nechápu, co to má společného s názorem na Taxis? A taky jak se vylučuje dostihový kůň a kůň mazel - ne vždy to tak je, ale ve velkém procentu zastoupení ano. 

XY. (neregistrovaný) 12.10.2023, 10:45:43 xxx:xxx.2000:1764
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 12.10.2023, 09:36:24

Odpověď byla pro kocoura219 když jsou pro něj závazné jak píše tak je zná !

A třeba to welfare co vyplivne net jako první z Wikipedie je v rozporu i z dostihovém sportem takže zánik dřív nebo později bude nasledovat. Ač každý říká že tomu tak nebude. A celkově každý se řídí pravidli který někdo vymyslí od stolů a v životě třeba ani neviděl živého tvora ( to už je extrém ale i ten se stává ).

XY. (neregistrovaný) 12.10.2023, 10:48:41 xxx:xxx.2000:1764
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 12.10.2023, 10:44:03

Můj názor na Taxis je zde také napsán v předchozích příspěvcích. Omluvte mě ale znova ho psát nebudu je to zpětně dohledatelné 😉.

Zrzavci
Zrzavci 12.10.2023, 10:49:36 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 12.10.2023, 10:44:03

Já jsem chtěla už panu XY odpovědět, ač se tady nevyjadřuju, páč nejsem kompetentní. Obávám se že ta jednoúčelovost je směřována na to neléčenost zlomenin a pod. Že nejde pochopit, že ta léčba je pro to zvíře leckdy utrpením. A bohužel marným a zbytečným, že k uzdravení někdy ta cesta prostě není i přes to, že to je “jen” zlomenina, která by u psa, či člověka byla lehce řešitelná, u koně bohužel ne, ač je to proti jiným věcem vlastně jakoby banalita. Pán nepochopil, tu zmínku o wellfare, kdy pes si prostě lehne, odkulhá a dobu hojení zvládne, kdežto kůň prostě ne a pak “jen” blbá zlomená noha ho převálcuje tak, že je milosrdnější ho tomu nevystavit a uspat ho. 

efe
efe 12.10.2023, 11:13:59 xxx.xxx.199.5
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 12.10.2023, 10:49:36

Ale tohle mu tu vysvětlujeme už od včera. Jenže evidentně nemá ani základní znalosti o koních (tak mi to z dotazů přijde) a tak mu to vysvětlit je dost těžké. 

Tak se pokusím znovu: kůň se zlomenou nohou nemůže stát na zbylých třech nohách, prostě nemůže, protože pokud tomu tak je, tak si na těch zbylých třech nohách způsobí další (v podstatě) fatální změny, které stejně vedou k utracení, ale mezi zlomeninou a tím utracením je x času utrpení a bolestí. Kůň se zlomenou nohou se po zbylých třech nohách nemůže ani pohybovat, protože viz. výše. Pokud se dá do závěsu, uleví se sice nohám, ale pro změnu hrozí (a to s velmi velkou pravděpodobností) koliky, které bývají velmi bolestivé a mnohdy také fatální a opět vedou k utracení. A opět mezi zlomeninou a utracením je x času utrpení a bolestí. Chápeme? 

megi-the-pes
megi-the-pes 12.10.2023, 11:20:08 xxx.xxx.116.165

Mluví o tom, že někdo má psa a koně jen na to, aby mu vydělávali peníze. Chrti se rozváží po celé planetě, i u nás jich je mraky, jinak by je utratili. Co se dělá s koníky, netuším. Na jednu stranu mi toto vadí, že vlastně přebereme zodpovědnost a starost za ty majitele, co jim pes vydělal prachy a čau a uvolníme místo dalšímu. Nějaký lurcher nebo pět by se mi líbil, ale tohle nějak nemohu zkousnout.
XY by rád dostihy, psí i koníčkové, prostě zrušil.
Spasitel Simpson je nejznámější dostihový chrt, vipet, co ho vlastně taky majitel zahodil, naštěstí skončil v nejúžasnější rodině na světě, u Simpsonovců. Jenže to je seriál… prý. 

efe
efe 12.10.2023, 11:29:21 xxx.xxx.199.5

Problematika rozhodně není tak jednoduchá, i když chápu, že lidem “zvenčí” se to tak jeví. Ono nebýt těch dostihů, tak by koně už dávno neexistovali. Například. Dál asi nemám potřebu rozebírat, co tu i jinde bylo již mnohokrát rozebrané a dá se dohledat. 

Jen si ještě dovolím poznámku, že i ten dostihový kůň, který má vydělávat peníze, těch peněz fakt hodně moc stojí (myslím tím provoz) a že to není tak, že je někde chudák odložen neopečovávaný (a chce se mi říct nemilovaný) a vytáhnutý jen na trénink a dostih. A proto to fakt hodně bolí, když v tom dostihu zůstane. Trenéra, ošetřovatele a nakonec i toho majitele.

Zrzavci
Zrzavci 12.10.2023, 11:50:37 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 12.10.2023, 11:13:59

Ale tohle mu tu vysvětlujeme už od včera. Jenže evidentně nemá ani základní znalosti o koních (tak mi to z dotazů přijde) a tak mu to vysvětlit je dost těžké.

já vim, proto jsem to zkusila taky 🙂

Zrzavci
Zrzavci 12.10.2023, 11:56:58 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 12.10.2023, 11:20:08

Já to pochápla tak, že je to myšleno i v tom kontextu neléčení, že by to viděl jako pěkně hnusný, že se to zvíře neléčí, ale rovnou zastřelí.

Co se dělá s koníky, netuším.

jako příklad o kterém sama vím, můžu myslím za  majitelku dát dvojnásobnou vítězku Ceny prezidenta, která pak žila život spokojené rentiérky. A já jsem jako malý prtě měla za kámošku Caravellu, taky nešla do buřtů.

XY. (neregistrovaný) 12.10.2023, 11:59:05 xxx:xxx.9044:710a
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 12.10.2023, 11:20:08

Né já nejsem pro zrušení dostihů ale neodvatná věc to díky společnosti je o tom netřeba dál mluvit.

Zrušení bude mít za následek velkou eliminaci koní což je také přeci jasná věc . Protože nikdo nebude chti pouze dávat ale chce své 💰 zpět.

XY. (neregistrovaný) 12.10.2023, 12:07:54 xxx:xxx.9044:710a

Né mě opravdu nemusíte o ničem přesvědčovat já na názor jiných jen tak nedám.  Pokud někdo ale mé vizi dá nějakou konkrétní myšlenku určitě se v na ní pokusím za myslet.

Teď je má myšlenka třeba taková proč jsou v tomto vlákně nové lidi? Je to kůli tomu že je tam 130 příspěvků?

A já jsi vše i působení zde jedu vlastní cestou . Chápu hromadu lidí odradím psaním projevem ale mě to opravdu nevadí . Protože ten kdo chce to i po mě dokáže přečíst kdo né pro toho stejně moje slova nejsou psaná.

Zrzavci
Zrzavci 12.10.2023, 12:16:20 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 12.10.2023, 12:14:31

stala se živoucím důkazem toho, že vlk se nažral a koza zůstala celá 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.