Aktuálně: 4 060 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Velká pardubická

Neverend
Neverend (206 příspěvků) 21.10.2023, 17:22:32 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele Nepřihlášená Varaxi z 21.10.2023, 15:25:49

S názorovými nacisty také ne.🙂 Myslíte že jsem se stájí nebyl na dostizích?😀 Ale jděte a několikrát. Popravdě jsem u těch drobných zranění byl až ve stáji. To samozřejmě i na trénincích. A víte co se mi stalo skoro naposled? Potkal jsem tam člověka co část těch dostiháků vlastní a co ten mi vyprávěl jak hloupý a důvěřivý byl a jak bezohledné to bylo vůči jeho koním.🙂 Jak slepě důvěřoval trenérovi a jezdcům, jak mu chutnala sláva vítězství a jak dopadl jeho první kůň. Všechny tři koně už měl pouze ustájené a na dostihy už zanevřel do smrti. Uznávám, že nejsem odborník kolem koní,ale na tohle potřebuju jaké znalosti? Abych nepoznal, že kůň chráněný před zraněním chudák “hodinaří” v boxu a vy ho nesmíte pustit ven? To je ten komfort? Víte co? Jak by vám bylo v jeho kůži? Co? Vy se “zblázníte” když pětkrát ročně nepojedete na dovču a on ať se klidně zblázní zavřený v boxu.😐 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 21.10.2023, 20:13:22 xxx.xxx.61.29
Odpověď na příspěvek uživatele Neverend z 21.10.2023, 17:22:32

“Vy se “zblázníte” když pětkrát ročně nepojedete na dovču…”

Tomuto nerozumím. Jak to víte? Vy znáte Varaxi osobně?

neverend (neregistrovaný) 21.10.2023, 20:15:09 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 21.10.2023, 20:13:22

Ona mě ale také ne. 🙂

Irma19
Irma19 (257 příspěvků) 21.10.2023, 20:45:02 xxx.xxx.239.133
Odpověď na příspěvek uživatele Neverend z 21.10.2023, 17:22:32

Nevím, v jaké stáji jste byl, ale u Váni chodili koně přes den normálně do výběhu. Kdysi jsem tam strávila část léta…

Nepřihlášená Varaxi (neregistrovaný) 21.10.2023, 21:23:37 xxx.xxx.137.233

Já se naprosto zblázním, když nebudu mít pětkrát ročně dovču… Já na dovče, no, pětkrát byla, ale za život. 😀 A všechny byly do mých 15 let. 
Já mám úplně jiné starosti.  

Všude v každé normální stáji koně chodí normálně do výběhu. U Olehly chodili, u Holčáka staršího taky a prostě normálně ti koně ven chodí. On vynervený kůň neběhá dobře, tak i naprostý sobec se o ty koně postarat prostě musí, aby byly výsledky. Ale to prostě nemá smysl říkat sebestřednému člověku. 
Tak se pochlapte a napište, kde ve které stáji jste nocoval, jak to tam vypadalo, kdy k tomu došlo, co se Vám nelíbilo. Uveďte relevantní fakta. Bez toho to je jeden Meifi povídal, a to sorry jako, vybájil jste si toho tolik, že bez kompletní informace Vám to prostě nevěřím. 
A můžete říct, že je Vám jedno, jestli věřím, nebo nevěřím, ale pak jste si zrovna mohl odpustit ty kecy o mrzačení koní, protože nejste ochoten doložit relevantní ověřitelná fakta. 

Nepřihlášená Varaxi (neregistrovaný) 21.10.2023, 21:27:14 xxx.xxx.137.233

Jak se ten kůň jmenoval? Kdy se to stalo? Která stáj to byla? Co se tomu koni vlastně stalo? Proč byl zavřený?
A viděl jste někdy koně, který umírá na to, že mu nějaký šupák dal nažrat něco, co žrát neměl? To jen tak, abyste si stoupl vedle těch domnělých tyranů koní a uvědomil si, že se ke koním a obecně zvířatům chováte hůř, než průměrný (i podprůměrný) trenér dostihových koní. 

Neverend
Neverend (206 příspěvků) 21.10.2023, 21:40:14 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele Irma19 z 21.10.2023, 20:45:02

To je jasný, to u nás taky, ale před závody nebo pokud byl důvod aby se nezranil či podobně tak bohužel takhle,no.😐 Prostě komerčně ustájení koně “rodinného” typu na tom byli mnohonásobně lépe z hledika režimu a vůbec takového toho managmentu.

Určitý čas jsem tam v hřebčíně dokonce bydlel u “kamarádky” co vlastnila dnes již mojí kobylku. Všechno v pohodě než došlo na osudný den, kdy jsem jisté slečně přivez pytel hoblin pod morčata.😀 Tak jako řemeslník jsem jich měl doma moře a přeci to nebude kupovat. Chyba a odpoledne už jsem po příjezdu nemohl ani za kamarádkou ani za kobylou.😀 Proběhla krutá diskuze v mé nepřítomnosti a odpoledne jsem měl jak novou kamarádku, tak i nového kamaráda v podobě jejího valacha A1/1.😀  Později mě její kamarádka(té s tím valachem) osahávala pod stolem někde nad koleny a já už prostě utekl a stýkal se jen a výhradně s ošetřovatelkou 60 let.😀 Což bylo fajn a ta jedinná pochopila, že mi jde o koně a ne o nějaké zálety. Ono totiž v tom hřebčíně byly byty a v nich díky nižší ceně několik maminek s dětmi nebo i samotných devčat co asi neměla moc štěstí na partnery. Tak jsem tam mezi nimi bruslil a snažil se už nejevit o nic jiného zájem než o koně.😀 Jenže víte jak, děti..Kluk toužící po PS a ještě když vám půl hodiny vypráví o hrách.. No to nemáte to srdce a zvlášť když prachů máte na deset takových hned u sebe. Šup do auta a jedu pro to,ne?😀 Samozřejmě maminky jsem se zeptal a dokonce jsem nechtěl aby mu neřekla kdo ho koupil. Noo,neřekla, ale řekla to té v pořadí druhé “kamarádce” s tím valachem.😀 A to už jsem byl fakt i majiteli stáje pro smích.😀 “Tři ženský v jednom měsíci”.😀 Tak proto jsem už s nimi jezdil i na závody a vůbec jsem se držel jeho a ošetřovatelky. Chápu že je to neuvěřitelný příběh, ale bohužel je to opravdu tak. Jak pořad “chcete mě z hřebčína”. 😀

Doron
Doron (2370 příspěvků) 21.10.2023, 21:52:38 xxx.xxx.162.126

No, tek třeba v Chuchli tráví koně třiadvacet hodin v boxu. Chvíli pod sedlo, vykrokovat na kolotoč..

U Váni nebo třeba Holčáka to možná mají lepší..

Anonymní (neregistrovaný) 21.10.2023, 21:53:45 xxx.xxx.164.121

Jen pro zajímavost. V Chuchli nebyly výběhy. Koně se vypohybovali na kolotoči. Jestli to už změnili, tak se omlouvám,tím líp. Měli jsme kobylu z Chuchle a neuměla chodit než po rovině. 

Neverend
Neverend (206 příspěvků) 21.10.2023, 21:59:43 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele Nepřihlášená Varaxi z 21.10.2023, 21:27:14

Varaxi to nebyl jeden kůň.V případě potřeby to takhle měli všichni dostiháci.😐 

Neverend
Neverend (206 příspěvků) 21.10.2023, 22:04:25 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 21.10.2023, 21:53:45

A jak na tom byla s pohybovým aparátem? Smím-li sezeptat. Jen tak se ptám jak to prospívá koni ten režim skvělý a záviděníhodný.🙂 Samozřejmě že to vím jakou obezřetností je třeba se vybavit v případě odkupu bývalých dostihových koní.😐 

Anonymní (neregistrovaný) 21.10.2023, 22:19:55 xxx.xxx.164.121
Odpověď na příspěvek uživatele Neverend z 21.10.2023, 22:04:25

Ty koně byli v tréninku a měli výsledky. Chodili trénovat pod sedlo a nebo na kolotoč. Víc nevím, nejsem nějak zapálená do dostihů, kamarádka ano ( má Chuchelské učiliště) a chvíli v Chuchli pracovala. Kobylu si pak dovezla a hned se málem přizabila ( kobyla), když vůbec nebrala ohled na terénní vlnu ve výběhu.

Nepřihlášená Varaxi (neregistrovaný) 21.10.2023, 22:22:52 xxx.xxx.137.233
Neverend:

Varaxi to nebyl jeden kůň.V případě potřeby to takhle měli všichni dostiháci.😐 


Takže naprosto očekávatelně, dodané info nula. Zato tu máme oslepující a k uzoufání nudnou historku o tom, jak neodolatelný jste. 
Přečtěte si to po sobě. To Vám vážně nepřijde divné, ubohé, dehonestující a trapné, tohle psát? Já se stydím za Vás, jen to čtu, a to tomu ani nevěřím. 

Doron
Doron (2370 příspěvků) 21.10.2023, 22:23:52 xxx.xxx.162.126
Anonymní:

Jen pro zajímavost. V Chuchli nebyly výběhy. Koně se vypohybovali na kolotoči. Jestli to už změnili, tak se omlouvám,tím líp. Měli jsme kobylu z Chuchle a neuměla chodit než po rovině. 


Tak v Chuchli je jen rovina... Výběhy jdou tam možná tři?, spíš dva, opravdu malý, koně se tam nedostanou. Kde byly výběhy, jsou teď kolotoče.

Pamatuju že kdysi, pradávno, koně chodili i do lesa, trenéři nosili koberečky, kterýma překrývali koleje, aby tam koně nezapadli. Dneska už by to nešlo..

Neverend
Neverend (206 příspěvků) 21.10.2023, 22:27:38 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele Nepřihlášená Varaxi z 21.10.2023, 22:22:52

No vidíte a já si myslel že jsem spíš tak blbej.😀 Děkuji, nenapadla mě ta neodolatelnost.😀 Varaxi a vy mi neřeknete kde jste u těch dostiháků? To já už najdu na jaře.🙂

Anonymní (neregistrovaný) 22.10.2023, 07:14:14 xxx.xxx.6.284

Za letošní masakr na Taxisu může lidský faktor a ne samotná překážka, doufám že ji zmírňovat nebudou, závody by byly nuda. 

kometa
kometa (5550 příspěvků) 22.10.2023, 07:46:34 xxx.xxx.147.163
Nepřihlášená Varaxi:

Já se naprosto zblázním, když nebudu mít pětkrát ročně dovču… Já na dovče, no, pětkrát byla, ale za život. 😀 A všechny byly do mých 15 let. 
Já mám úplně jiné starosti.  

Všude v každé normální stáji koně chodí normálně do výběhu. U Olehly chodili, u Holčáka staršího taky a prostě normálně ti koně ven chodí. On vynervený kůň neběhá dobře, tak i naprostý sobec se o ty koně postarat prostě musí, aby byly výsledky. Ale to prostě nemá smysl říkat sebestřednému člověku. 
Tak se pochlapte a napište, kde ve které stáji jste nocoval, jak to tam vypadalo, kdy k tomu došlo, co se Vám nelíbilo. Uveďte relevantní fakta. Bez toho to je jeden Meifi povídal, a to sorry jako, vybájil jste si toho tolik, že bez kompletní informace Vám to prostě nevěřím. 
A můžete říct, že je Vám jedno, jestli věřím, nebo nevěřím, ale pak jste si zrovna mohl odpustit ty kecy o mrzačení koní, protože nejste ochoten doložit relevantní ověřitelná fakta. 


U Holčáka mladšího taky

kometa
kometa (5550 příspěvků) 22.10.2023, 07:52:01 xxx.xxx.147.163
Nepřihlášená Varaxi:

Takže naprosto očekávatelně, dodané info nula. Zato tu máme oslepující a k uzoufání nudnou historku o tom, jak neodolatelný jste. 
Přečtěte si to po sobě. To Vám vážně nepřijde divné, ubohé, dehonestující a trapné, tohle psát? Já se stydím za Vás, jen to čtu, a to tomu ani nevěřím. 


Varaxi, je to marný, je to marný, je to marný… Naše příspěvky mu akorát umožňují se znovu a znovu zviditelňovat. Nejlepší by bylo nereagovat.

Vím, je to těžké. Taky jsem to v případě XY nevydržela.

Ale tenhle neverendův výplod teda suverénně vede.

-Elvira-
-Elvira- (35 příspěvků) 22.10.2023, 08:41:29 xxx.xxx.15.130

No tak asi se tu my ženský shodneme, že většina dostiháků, kromě těch ustájených na závodištích, chodí do výběhu a dokonce někde i do stáda a na pastvinu na mnohem delší dobu než hobby ťuťu ňuňu koně ve stájích typu Prague premium a dalších luxusních (pro majitele) ustájeních. 

A fakt mě baví, jak tu meifi porovnává režim ve stáji nějakého trenéra naprosto bez být výsledků s režimem top stáji fungujících desítky let. Kde mají desítky ne-li stovky koní po kariéře v hobby provozu, kteří zaplavují soc. sítě fotkami na bezudidle, na nákrčáku, s dětma, s pořádně vyžraným pupkem, s dortem na oslavu 25. a někdy i 30. narozenin…

Fakt je zajímavé sledovat osudy koní po kariéře z těch top stáji, kde i asi vybírají ke komu koně půjdou. Takže místo těch “šílených dostiháků”, co si zprasili nový majitelé, protože přeci plňas, tak cválám co to jde, to jsou koně, kteří fungují jako celý život. Na zahozené otěži hezky v klidu. Když koukám na videa z objemových tréninků u Váňů, tak mi padá brada, to by zvládnul v takovým klidu, jako ti dostiháci, málo který kůň, kterého znám. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.