Aktuálně: 4 061 inzerátů199 595 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Velká pardubická

XY. (neregistrovaný) 13.10.2023, 15:11:31 xxx.xxx.120.185
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 13.10.2023, 13:41:32

Děkuji za objasnění to je i velmi přehledné.

Neverend
Neverend (206 příspěvků) 13.10.2023, 16:15:55 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 13.10.2023, 06:38:27

Dnes už bych snad mohl když hřebčín zanikl. Dostihová stáj Mlékojedy s trenérem p.Pohankou.🙂 Bohužel ten se těžce zranil po pádu z koně a byl konec.😐

neverend (neregistrovaný) 13.10.2023, 17:34:48 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 13.10.2023, 17:03:22

Ono v  okolí jsou další a to víš, já musel být všude s ním a ošetřovatelkou. 😀 Jen teď nevím, kterého Bartoše jsem to poznal? Nevíš kde má stáj? Jestli v okolí Prahy, tak to byl asi on. 

-Elvira-
-Elvira- (35 příspěvků) 13.10.2023, 18:25:03 xxx.xxx.29.66

Hlavně,že  dle Jockey clubu má stále aktivní licenci a loni mu běhali koně, takže to s tím koncem nebude tak žhavý. Asi nějaká chyba v informacích nebo podvod?

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 13.10.2023, 18:37:05 xxx.xxx.27.57
Odpověď na příspěvek uživatele neverend z 13.10.2023, 17:34:48

Prosimte ktera staj si bere na navstevy cizi kone a osetrovatele a trenera? Ted tu o Karkulce prosim

neverend (neregistrovaný) 13.10.2023, 19:02:23 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele -Elvira- z 13.10.2023, 18:25:03

V areálu hřebčína je již komerční nájemce a nemá nic společného s dostihy. Pana ing Pohanku jsem od té doby již neviděl, ale jeho stav s vážným poraněním páteře by těžko dovolil pokračovat v trenérské kariéře. Těžko říct co jste to našla. 

neverend (neregistrovaný) 13.10.2023, 19:09:40 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 13.10.2023, 18:37:05

Tvl vždyť se normálně znají? Neřekl jsem nikde že by si vyměňovali koně, ale prostě spolu normálně komunikovali. Jsem udiven, že to tebe tak rádoby zkušenou překvapuje? 🙂

Anonymní (neregistrovaný) 13.10.2023, 21:10:18 xxx.xxx.93.91
Irma19:

Přesně to jsem se snažila říct 👍


No dobrý, ale pravda

Anonymní (neregistrovaný) 13.10.2023, 21:12:19 xxx.xxx.93.91

rádoby franta odlez, nebudeš chybět 🙂

-Elvira-
-Elvira- (35 příspěvků) 13.10.2023, 21:22:39 xxx:xxx.5c7b:3492
neverend:

V areálu hřebčína je již komerční nájemce a nemá nic společného s dostihy. Pana ing Pohanku jsem od té doby již neviděl, ale jeho stav s vážným poraněním páteře by těžko dovolil pokračovat v trenérské kariéře. Těžko říct co jste to našla. 


Našla jsem aktivní trenérskou licenci a jednoho dostihového koně s registrací vyřízenou na letošní sezónu. A asi 20 dostihů odběhnutých v loňském roce na trenérskou licenci tohoto pána. Ano, v roce 2018 a 2019 0 startů, ale následující roky mu koně startovali. 

Neverend
Neverend (206 příspěvků) 13.10.2023, 21:38:07 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele -Elvira- z 13.10.2023, 21:22:39

Jedině že Láďa měl syna, ale ten se sice někde motal kolem koní,ovšem já ho neznám. Tak jestli pod jeho licencí netrénuje nebo jestli se také nejmenuje Ladislav. 

XY. (neregistrovaný) 14.10.2023, 07:28:27 xxx.xxx.120.185
Odpověď na příspěvek uživatele -Elvira- z 13.10.2023, 07:36:01

Ano jistě je o tom není potřeba víc diskutovat . A v dnešní době kdy může mít koně kde jaký jouda to už je i podmínkou ( mít valach ).  A tím pádem ale nezajistí vhodné podmínky k chovu zvířete přeci.  Když už se tady nějaká část lidí orientuje pouze na předpisu.

Za mě je to pouze neschopnost lidí a je hnusné že jsi řeknou tohle zvíře je tak štastné . To není ale vůbec žádná omluva že nemají zázemí a vše na úrovni živ. tvora.

Jo kde jsou ty časy a ty rozhovory z lidma kteří jezdili hřebce. A jejich vyprávění ,,Když dosedám do sedla s pocitem že  může se stát že se ani jeden z nás z vyjížďky nevrátí může se v něm probudit instinkt a já v tu chvíli mám jediné aby jsme se oba vrátili zpět do maštale (případně stáje) ". Ale i tak mě to extrémně láká než jezdit nudnější klisnu.

A když se vrátím k té VP nechci tady ty jezdce očerňovat ale v dobách minulých by se 75% jezdců v této úrovni ani k Taxisu nedostali. Kdyby měli koně z let minulých.

-Elvira-
-Elvira- (35 příspěvků) 14.10.2023, 07:51:40 xxx.xxx.26.7
XY.:

Ano jistě je o tom není potřeba víc diskutovat . A v dnešní době kdy může mít koně kde jaký jouda to už je i podmínkou ( mít valach ).  A tím pádem ale nezajistí vhodné podmínky k chovu zvířete přeci.  Když už se tady nějaká část lidí orientuje pouze na předpisu.

Za mě je to pouze neschopnost lidí a je hnusné že jsi řeknou tohle zvíře je tak štastné . To není ale vůbec žádná omluva že nemají zázemí a vše na úrovni živ. tvora.

Jo kde jsou ty časy a ty rozhovory z lidma kteří jezdili hřebce. A jejich vyprávění ,,Když dosedám do sedla s pocitem že  může se stát že se ani jeden z nás z vyjížďky nevrátí může se v něm probudit instinkt a já v tu chvíli mám jediné aby jsme se oba vrátili zpět do maštale (případně stáje) ". Ale i tak mě to extrémně láká než jezdit nudnější klisnu.

A když se vrátím k té VP nechci tady ty jezdce očerňovat ale v dobách minulých by se 75% jezdců v této úrovni ani k Taxisu nedostali. Kdyby měli koně z let minulých.


Co víte o zvířatech a biologii?

Ti hřebci z těch vašich historek stáli 23/7 na štontu a i v dnešní době se ve většině případů hřebci chovají zavření v boxe nebo mají malé venkovní výběhy obehnané vysokou pevnou ohradou. 

Slyšela jsem z první ruky, jak se hřebec prorval okýnkem ve stáji a vrhnul se na kobylu, a nebyl to poušťák. Oba byli zralí na veterináře. Hřebce jsem před tímto incidentem znala jako mazlivého koně, se kterým jsem mohla manipulovat i já jakožto celkem začátečník, po tomto incidentu se  z něj stala hromádka nervů a já se k němu nemohla skoro přiblížit, vodit ho mohli leda na štajgru nebo španělským obnosku. Ke jinému koni se nemohl přiblížit. Nevím, co s ním bylo dál… 

Hřebce jaksi nejde šoupnout do stáda a děj se vůle Boží. A nemůžete je mít jako psa na vodítku a hlídat, aby neobskočili kde co. Teda jo můžete, ale to jsme zas u toho, že budou zavřený non-stop na malým place obehnaným vysokou bariérou. 

V přírodě je hřebec vykopaný ze stáda a táhni si po svém, když zhedneš tvůj problém, když budeš mít štěstí, můžeš se přidat k podobně starým hřebcům trénovat souboje, když dospěješ ve zdraví , časem se můžeš zkusit servat na život a na smrt s nějakým vůdčím jedincem. Když vyhraješ, klisny jsou tvoje, když prohraješ, divoký šelmy budou mít hostinu. 

-Elvira-
-Elvira- (35 příspěvků) 14.10.2023, 08:06:43 xxx.xxx.26.7

Jsem se schválně koukla na listinu vítězů. Jo byli to amatéři už tenkrát v 60. letech 19. století. Hned v prvních ročnících tam vyhrávali valaši. A dokonce i klisny.

Náhodou s kobylama je větší sranda. Valach i hřebec mají náladu konstantní. U kobylky člověk neví, záleží na jejím cyklu. Z nejmazlivějšího tvora, po bestii, která klopí uši, jen se na ni člověk podívá. Z koně, který se nelekne ničeho až po magora, který je schopný vystartovat kvůli třepetající se pásce. Z koně, který reaguje na myšlenku, na lenocha, který by se nechal na jízdárnu odnést. A toto všechno zvládá 1 klisna v průběhu roku. Každá říje a každá fáze mezi tím je jiná, nejde předem odhadnout, co bude. Protože ovulační kalendář klisnám nevedu, je každé nasednutí sázka do loterie. Plánování tréninků se odehrává během krokování, kdy už člověk tak nějak tuší, jaká nálada panuje. Ale stejně musí být člověk ve střehu. Jeden den mám splín, že nám to nejde a druhý den vidím, že kobyla pronásleduje valachy a nastavuje se všemu živému, to následuje velká úleva, že problém byl na opačné straně sedla, než sedím já.

To jsem u žádného valacha ani hřebce nepoznala. Ti si jedou svoje. Hřebci kór, ti byli neskutečně vycepovaní.

kometa
kometa (5545 příspěvků) 14.10.2023, 09:43:55 xxx.xxx.224.101
-Elvira-:

Co víte o zvířatech a biologii?

Ti hřebci z těch vašich historek stáli 23/7 na štontu a i v dnešní době se ve většině případů hřebci chovají zavření v boxe nebo mají malé venkovní výběhy obehnané vysokou pevnou ohradou. 

Slyšela jsem z první ruky, jak se hřebec prorval okýnkem ve stáji a vrhnul se na kobylu, a nebyl to poušťák. Oba byli zralí na veterináře. Hřebce jsem před tímto incidentem znala jako mazlivého koně, se kterým jsem mohla manipulovat i já jakožto celkem začátečník, po tomto incidentu se  z něj stala hromádka nervů a já se k němu nemohla skoro přiblížit, vodit ho mohli leda na štajgru nebo španělským obnosku. Ke jinému koni se nemohl přiblížit. Nevím, co s ním bylo dál… 

Hřebce jaksi nejde šoupnout do stáda a děj se vůle Boží. A nemůžete je mít jako psa na vodítku a hlídat, aby neobskočili kde co. Teda jo můžete, ale to jsme zas u toho, že budou zavřený non-stop na malým place obehnaným vysokou bariérou. 

V přírodě je hřebec vykopaný ze stáda a táhni si po svém, když zhedneš tvůj problém, když budeš mít štěstí, můžeš se přidat k podobně starým hřebcům trénovat souboje, když dospěješ ve zdraví , časem se můžeš zkusit servat na život a na smrt s nějakým vůdčím jedincem. Když vyhraješ, klisny jsou tvoje, když prohraješ, divoký šelmy budou mít hostinu. 


Na příspěvky XY je zbytečné reagovat, to nevyhrajete.😉Stejně si povede svou.

Na drůbeži se asi začal nudit, tak se přesunul sem. Aby mohl rozumovat, filozofovat a vyjadřovat se k tomu, čemu vůbec nerozumí.

Na rozdíl od vás.

kometa
kometa (5545 příspěvků) 14.10.2023, 09:46:52 xxx.xxx.224.101
-Elvira-:

Jsem se schválně koukla na listinu vítězů. Jo byli to amatéři už tenkrát v 60. letech 19. století. Hned v prvních ročnících tam vyhrávali valaši. A dokonce i klisny.

Náhodou s kobylama je větší sranda. Valach i hřebec mají náladu konstantní. U kobylky člověk neví, záleží na jejím cyklu. Z nejmazlivějšího tvora, po bestii, která klopí uši, jen se na ni člověk podívá. Z koně, který se nelekne ničeho až po magora, který je schopný vystartovat kvůli třepetající se pásce. Z koně, který reaguje na myšlenku, na lenocha, který by se nechal na jízdárnu odnést. A toto všechno zvládá 1 klisna v průběhu roku. Každá říje a každá fáze mezi tím je jiná, nejde předem odhadnout, co bude. Protože ovulační kalendář klisnám nevedu, je každé nasednutí sázka do loterie. Plánování tréninků se odehrává během krokování, kdy už člověk tak nějak tuší, jaká nálada panuje. Ale stejně musí být člověk ve střehu. Jeden den mám splín, že nám to nejde a druhý den vidím, že kobyla pronásleduje valachy a nastavuje se všemu živému, to následuje velká úleva, že problém byl na opačné straně sedla, než sedím já.

To jsem u žádného valacha ani hřebce nepoznala. Ti si jedou svoje. Hřebci kór, ti byli neskutečně vycepovaní.


Tak nějak. Není to o pohlaví, ale povaze a hlavně výchově.

Psala jsem někde ve vedlejším vlákně, měla jsem pod zadkem pár desítek koní. I hřebce. Dobře vychované a dobře přiježděné.

Moje momentální kobyla se za nudnou rozhodně označit nedá. Jsem moc ráda, že na ni trenérka sehnala šikovnou jezdkyni. 

XY. (neregistrovaný) 14.10.2023, 10:12:18 xxx.xxx.120.185
Odpověď na příspěvek uživatele -Elvira- z 14.10.2023, 07:51:40

Nejsem v biologické stánce kdo ví jaký vzdělanec. To by musel člověk číst knihy jiných lidí. Ale to by měl opět jejich úhel na život  v přírodě.  A nejlepší je si něco od žít sám.

A všechny zvířecí druhý co má člověk v dosahu musí být domestikací částečně i potlačení to je jasná věc. Tak se tomu říká šlechtění selekce výběr kusů pro chov a atd. A pak nám po světě běhají zvířecí zrůdy které se dusí půlku života by tahali zadní nohy a mnoho další fajn stvoření.

Pokaždé by se měl se člověk řídit přírodou ale to již v dnešní době nelze . Protože i u člověka nastal vývoj a přírodu už opomíjí.

A tak se tady lidi zlobí že napíši jednoúčelové zvíře. Ale to již v době připuštění a vniku prostě je.

A opravdu se mi to nelíbí a VP je toho důkazem jak jsi člověk myslí že žokej sedí na stroji a né na zvířeti.

A ptal jsem se na cenu vstupného proto protože by nebylo od věci mít 💰. Koupit všechny vstupenky na jeden ročník VP. A pak je u vstupu rozdat lidem zdarma kteří by dáli správnou odpověď jestli je kůň býložravec a nebo všežravec. A to by poté zajímavý pohled na tribuny.

Já osobně pro zrušení VP nebo i Taxisu ( psychologické překážky) nejsem . Ale měla by se navrátit úcta ke zvířeti.  A žokej povinně mít strávené hodiny s koněm ( a v dnešní době mít už to napsaný na papíře bohužel😔). 

A chápu že někdo místo toho aby se bavil o přírodě bude řešit pravopys.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.