V dnešní době už není problém zajít do prodejny, nemusí být ani extra specializovaná nebo velká a koupit krmivo určené přímo pro pískomily. Je však nutné počítat s vyšší pořizovací cenou, ale zas by to mělo být krmivo zaručující kvalitní výživu. Pískomily je možno krmit i směsí určenou pro drobné hlodavce, obzvláště myši a křečky. Zde je cena trochu nižší, ale směs nepokryje výživnou potřebu tak jako směs přímo určená. Jsou zde i zastoupeny složky, které by pískomil neměl dostávat příliš často, například slunečnicová semínka. Slunečnicová semínka totiž ve velké spotřebě můžou u pískomilů vyvolat obezitu. Ale je pravdou, že slunečnici většina pískomilů miluje tak jako oříšky. Ale obě dvě potraviny jsou hodně kalorické.
Pískomilové jsou od přírody býložravci, nepohrdnou však hmyzem třeba v podobě moučného červa, který jim zvýší podíl přijímané bílkoviny. Bíkoviny lze dodávat i v malé dávce bílého jogurtu nebo v kousku sýru. Záleží jen na tom, čemu dá pískomil přednost. Obzvláště by se bílkoviny měly podávat v rozumné míře březí a kojící samičce, pro lepší výživu plodu a lepší kvalitu mléka.
Dobré je pískomilům podávat i čerstvou zeleninu a ovoce. Opatrně by jsme měli zacházet s ovocem a zeleninou s vysokým obsahem vitamínu C, protože pískomilové patří k živočichům, kteří si na rozdíl od primátů, morčete a určitých druhů netopýrů, dokáží syntetizovat vlastní vitamín C. Vyšší dávky se sice snadno odvádějí z těla močí, ale hrozí zde poškození ledvin a močového systému. Také je nutné kontrolovat, zda se na ovoci či zelenině nevytváří plíseň. Není ani vhodné odkrojit místa s plísní či hnilobou a zbytek podávat, protože plísně zasahují i do míst, která pouhým okem nevidíme. Plísně a zkažená potravina může u pískomilů vyvolat zažívací potíže a mže skončit až úmrtím.
Opatrně by jsme měli nakládat i s minerály a vitamíny. Většinu vitamínů a minerálů by měla poskytovat krmná směs. Lze podávat vitamínové doplňky, ale musí se dát pozor na předávkování a to i v případě obsažených vitamínů v ovoci a zelenině. Pokud chcete svému pískomilovi podávat nějaký speciální vitaminový doplněk (nemyslím teď pár pamlsků pro hlodavce či nějakou vitaminovou tyčinku), je dobré se předtím o doplňku poradit s veterinárním lékařem.
Dobré je pískomilům pořídit tyčinku na hlodání, která jim poskytne i zábavu ve formě okusování. Tyčinka ovšem nenahrazuje normální krmnou dávku. Je to pouze doplněk stravy. Pro dobrý růst hlodáků je vhodné pískomilům dát do klece také tvrdé pečivo, například chleba. Pozor by se měl opět dát na plísně, které se mohou na pečivu vyskytnout. Také by mělo být pečivo dostatečně tvrdé a usušené, aby pískomilům nezpůsobilo zažívací potíže. Mnohem vhodnější jsou pak větve ovocných stromů.