Aktuálně: 3 974 inzerátů203 785 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Psi v médiích

Sardullah
Sardullah 10.10.2024, 13:57:52 xxx.xxx.16.101
Mi:

To je takový problem vyšetřit  jestli je k zápasům využívá?  Je to přece trestné. Je to jasné jako facka,k čemu by je asi měl?  Točí se v  tom velké prachy.


Nevím jestli je to těžký vyšetřit, ale k tomu vyšetřování musí být vůle… a hlavně otázka, kdyby už se to vyšetřilo a dokázalo a soudilo… jakej by byl u nás v republice asi trest?🫤

Buggyra
Buggyra 10.10.2024, 15:17:10 xxx.xxx.198.226

No a on jestli je jen chová a pak k těm zápasům prodává nebo dodává, tak má čisté své drápky (z pohledu legislativy)… Nemusí je používat zrovna on, ve smyslu, že by toho psa do té klece dovedl. Stačí že předá vodítko před barákem jinému “on mi ho venčí Franta” a je to. Muselo by se doložit, že o tom zápasení ví, musel by o tom být záznam (audio, video, jinak slovo proti slovu), a muselo by se doložit, že ví, že se toho zúčastňují pravidelně psi od něj (ať už prodaní nebo daní k dispozici). To zase taková legrace nebude. Může říct, že se na to domáknul jednou, a pak Frantovi tyhle srandy zakázal, a jestli tam Franta vzal psa znova, tak o tom neví. Taky může říct, že mu Franta nakukal, že se pes vždycky serve se sousedovic. Vyfásl by max pokutu za … za co? Za zanedbání péče o zvíře? Existuje něco takového? Porušení welfare a tak. Dvě stovky a tytyty, už to nedělej.

impact
impact 10.10.2024, 15:22:56 xxx.xxx.163.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 10.10.2024, 15:17:10

Ten borec v tom jede tak dobrých šestnáct let. Dost možná i víc. Ti by toho na něj našli, kdyby chtěli. 😂

drvodelkafialova
drvodelkafialova 10.10.2024, 18:58:08 xxx.xxx.171.84

Já nevím jestli v tom kšeftu pořád figuruje - asi jo. Ale zaujala mě ta drzost, že veřejně přiznává, že to dělá a do inzerce uvádí i ty - snad značky? , které udávají úspěchy rodičů v zápasech. Prostě neuvěřitelný.

kometa
kometa 10.10.2024, 19:03:49 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 10.10.2024, 18:58:08

Bohužel realita. Na tohle jsou zákony krátké.

Buggyra
Buggyra 11.10.2024, 08:03:00 xxx.xxx.198.226

Zákony by se asi našly (stavební zákon, zákon o daních z příjmů, zákon na ochranu zvířat proti týrání…), ale to by na to musel někdo sednout a věnovat tomu spoustu času, aby ve finále mohl uložit pokutu ve správním řízení plácnu třeba ve výši 2-20 tisíc pro soukromou osobu a 20 - 500 tisíc pro podnikající…

kometa
kometa 11.10.2024, 09:29:28 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 11.10.2024, 08:03:00

Zákon na ochranu zvířat proti týrání těžko - psi jsou napájeni, krmeni a v dobré kondici.

Arbora
Arbora 11.10.2024, 10:37:14 xxx.xxx.164.179

Finančný úrad by sa mohol zaujímať, určite tie zápasy nerobia pre radosť z krvi. Ale to by naozaj musela polícia chcieť, sledovať ľudí, odposluchy a muselo by ísť o nejaké zaujímavé finančné čiastky, prípadne aj o nejaké ďalšie zločiny, trebárs drogy, atď. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova 11.10.2024, 10:55:40 xxx:xxx.7d50:cf7b
»
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 11.10.2024, 10:37:14

Drogy apod, je určitě něco spojeného s psími zápasy, nicméně, v tom on přímo jet nemusí. Z toho článku, pokud mluví pravdu, ani on sám se psi nezápasí. Kupuje  úspěšné psy a odchovává budoucí zápasníky, s kterými pak chodí na zápasy nový majitel. Jeho činnost je na hraně, ale pokud si dává pozor, je pravděpodobně opravdu těžko postihnutelný zákonem. 

Pak se nemůžeme divit, že se objevují hlasy volající po zákazu těchle plemen, protože, pokud je legální je chovat, pořád se budou dostávat i mezi běžné chovatele. Njehorší je, že on a jemu podobní si s těmi psi asi umí poradit, aby neohrožovali okolí, ale pochybuju že má zábrany je prodat úplně komukoli a když ne on, pak to udělá někdo s potomky od jeho psů. A tak se psi, kteří jsou šlechtění k agresivitě, klidně jako malá roztomilá štěňátka postupně dostanou k lidem, kteří vůbec netuší, jak potencionálně nebezpečnou potvoru mají doma.

Sarah01
Sarah01 11.10.2024, 12:20:22 xxx.xxx.162.253

Nečetla jsem celé vlákno, ale pokud jsou psí zápasy nelegální, tak přece musí být nelegální i prodej psů na zápasy, ne? Připadá mi to logické. I když je pravda, že často v našich zákonech logiku postrádám.

Buggyra
Buggyra 11.10.2024, 13:10:28 xxx.xxx.198.226
kometa:

Zákon na ochranu zvířat proti týrání těžko - psi jsou napájeni, krmeni a v dobré kondici.


Ten zákon se zabývá třeba i označováním zvířat a evidencí, ale část, kterou jsem hlavně chtěla vypíchnout, je povinnost majitele zamezit poškození zdraví zvířat, tj. je-li si vědom, že poskytuje nebo předává zvíře k zápasům, tento zákon porušuje.

“Účelem zákona je chránit zvířata, jež jsou živými tvory schopnými pociťovat bolest a utrpení, před týráním, poškozováním jejich zdraví a jejich usmrcením bez důvodu, pokud byly způsobeny, byť i z nedbalosti, člověkem.”

Buggyra
Buggyra 11.10.2024, 13:12:31 xxx.xxx.198.226
Sarah01:

Nečetla jsem celé vlákno, ale pokud jsou psí zápasy nelegální, tak přece musí být nelegální i prodej psů na zápasy, ne? Připadá mi to logické. I když je pravda, že často v našich zákonech logiku postrádám.


Pokud existuje důkaz, že prodejce o osudu psů ví, potom zákon porušuje. Pokud ovšem důkaz nemáme, uplatní se presumpce neviny. Takže pokud se panáček chvástá, že prodává zvířata na zápasy, ale my jsme si ho nestačili nahrát, máme smolíkof.

kometa
kometa 11.10.2024, 16:32:09 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 11.10.2024, 13:10:28

“Účelem zákona je chránit zvířata, jež jsou živými tvory schopnými pociťovat bolest a utrpení, před týráním, poškozováním jejich zdraví a jejich usmrcením bez důvodu, pokud byly způsobeny, byť i z nedbalosti, člověkem.”

A to já přece vím. Dokonce je tam paragraf, že je zakázáno štvát zvířata proti sobě. Ale jak mu dokázat, že ty psy prodává cíleně na zápasy?

Fikovnice
Fikovnice 11.10.2024, 17:55:21 xxx.xxx.32.148
Leithian:

A to je blbost. Proc zabit zdravou krávu můžu. Proč můžu zkrmit hadovi zdravýho pěknýho kralika. A proč nelze utratit zvířata u nichž šance na fajn život se rovna nule? Tohle není fér.


S tím utrácením jen taková poznámka: Když mi Fido onemocněl diabetem, tak mi naše vetka rázně řekla:"Ale nemyslete si, že Vám jej utratím. Že diabetes je důvod Vám kocoura utratit." Zůstala jsem na ni nechápavě čučet…ptž by mě to ani nenapadlo.

Tož takto jsem to myslela. 😉

Co se týká agresivního chování u psů, tak tam už je to na zvážení, samozřejmě.

Ph (neregistrovaný) 12.10.2024, 09:37:01 xxx:xxx.35af:ff48
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 11.10.2024, 20:11:51

Stopy jsou taky muj favorit ve sportovce. Je to vlastne jedinny oddil, kde moji exoti aspon trochu stihaji pracakum 😇Ted chystam tretiho psa na stoparinu. 

Jen se nejak neztotoznuju s tim, ze dobry sportovni pes zna jenom kotec a plac… Paradoxne jsou vice takto menezovani psi, ktere clovek nikdy na vrchovovych soutezich neuvidi. Tam se tohle jeste porad traduje.

K priprave sportaka dneska uz neodmyslitelne patri i pece o jeho hlavu=volny pohyb, fyzicka priprava -budovani kondice, rekonvalescence po vykonu -a to proste v kotci nedostane.   

bambule
bambule 12.10.2024, 10:12:31 xxx.xxx.73.177
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 12.10.2024, 09:37:01

Rozhovor s trenérkou mi kapl do noty. S dalším psem bych chtěla stopy zkusit. Obrany nejsou úplně můj šálek kávy. No otázka ještě je jaký pes to bude a kdy. Bambule sice oslepla, ale pořád je její zdravotní stav stabilní takže zatím je to pro mě spíš plán do daleké budoucnosti. Jinak i Bambule lehce stopy vyzkoušela, sice pomeranč, ale nos a chuť do práce má neskutečnou. Bohužel ji v terénu limituje slepota, ale na menším rovném placku to zkoušíme pořád. 

Ph (neregistrovaný) 12.10.2024, 10:21:07 xxx:xxx.35af:ff48

stopy jsou casto vice o chuti cloveka je delat, nez psa.  A nejmene ze vsech oddilu ( do jiste miry ) tady zalezi na plemeni. Tak drzim palce, at se plany vyplni !

btw. dneska Guliver ( krysarik) zase startuje na stoparskem vyberaku… mam online zpravodajstvi 🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.