Aktuálně: 3 978 inzerátů203 817 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Psi v médiích

balu
balu 07.10.2024, 20:28:50 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 07.10.2024, 19:59:29

Copak se vám nelíbí na tom, co jsem napsala? Když se nad tím zamyslíte, nemám pravdu? Je jednoduché vše vidět jednoduše, ale většinou to nikdy jednoduché řešení nemá.

Plaka
Plaka 07.10.2024, 20:32:36 xxx:xxx.1987:cd34
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 07.10.2024, 18:29:48

Buďte ráda a zaklepejte to. 
Nežiju přímo ve městě, ale je u nás malamutka, která se občas vyvlíkne majitelům na procházce z obojku. Posledně letěla dost daleko z polí ječet na moje psy přes plot. Když se ji snažili odchytit, říkala jsem jim, že jestli někdy zdrhne a já budu zrovna s rotvicí na procházce, bude masakr motorovou pilou, ty dvě feny se nenávidí z hlouby duše. Já mám fenu ovladatelnou, oni ne. Nenosím zatím žádný zbraně, jen pro jistotu jedno vodítko s těžkou horolezeckou karabinou beru navíc přes rameno. V případě ohrožení se může hodit, roztočím a jebnu agresora po kebuli. Nebo udělám smyčku a přiškrtím, případně slabiny to jistí.

Jinak mě vždycky zprávy o zdrhlých rtw zvednou ze židle, achjo. Miluju tohle plemeno a budu ho obhajovat. Zároveň vím, jak může být nebezpečný v nesprávných rukách, měla jsem jednoho takovýho zkaženýho psa nějakou dobu doma. Bez PP pes, hlídal autobazar, šel venku po všem, co se hýbalo a mělo kola (kočárek, kombajn, auto, cyklista) - prostě neměl jinou zábavu. Jistit tohodle magora na vycházkách byla legrace, ale nikdy mi nezdrhnbul. Nakonec šel na hlídání na letiště. 
Jak se tu bavíte o řešení útoku od rtw - psala jsem to, myslím, dřív na IF. Kámoš si chtěl vyzkoušet, jakou má to vemeno v hubě sílu, absolutní nepejskař. Dostal manžetu a přes ni ještě rukáv bez klínu, parťákem mu při pokusu byl pes dělanej do služby. Se opravdu kámoš málem posral, nevěřícně pak říkal, že to byly šílený atmosféry. A když si myslel, že už je zákus na max, pejsek ještě víc stisknul a začal hejbat krkem. 

orionka-2
orionka-2 07.10.2024, 20:34:39 xxx.xxx.226.32
balu:

Copak se vám nelíbí na tom, co jsem napsala? Když se nad tím zamyslíte, nemám pravdu? Je jednoduché vše vidět jednoduše, ale většinou to nikdy jednoduché řešení nemá.


To není, že nelíbí. To je jen dodatek.

Plaka
Plaka 07.10.2024, 20:34:46 xxx:xxx.1987:cd34
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 07.10.2024, 20:26:05

Šiš, snad nebudou zase nějaký velký šlince na jozevčíkách!

Aluška (neregistrovaný) 07.10.2024, 20:36:35 xxx.xxx.168.20
Plaka:

Šiš, snad nebudou zase nějaký velký šlince na jozevčíkách!


Pokousaný naštěstí nejsou, ale porovnat je nechám, ať to zacálujou aby si dali už dopr…dele pozor

Sardullah
Sardullah 07.10.2024, 20:37:00 xxx.xxx.221.216

Malí štěkající psi… z mého pohledu každý malý štěkač nemusí mít nutně špatnou zkušenost. Může to být třeba nedostatečnou socializací, nesprávným vedením páníčka, povahou, co mu byla dána do vínku… prostě se bojí nebo je hodně nejistý, tak preventivně dělá bububu.

Jako nebudu dávat jako příklad Sáru, co by si takovou drzost nenechala rozhodně líbit, což předvedla jako půlroční, když na ní vyběhla řvoucí krysařice… naštěstí ani radikální Sára nebyla zabijáckej magor a tak praktikovala jen přidržení krysařice na zádech s příslušným hlasovým doprovodem… krysařice skončila jen brutálně oslintaná.

Ale vidím to na Gině… ta má ke psům kladný vztah, v pohodě se pozdraví i s jorkšírkem a pokud se jí něco nelíbí, tak prostě zavrčí, aby dala najevo nevoli. Ale i tahle velmi přátelská psí holka po nějaké době ztratí se štěkačem trpělivost a taky si zařve…. už tohle ale může být pro malého psa další špatná zkušenost.

Jako majitelka velkých psů mám bohužel větší zodpovědnost a nemůžu absolutně dovolit to, co často předvádějí pidi psi… nemůžu si dovolit, aby můj pes táhnul na vodítku jak lokomotiva a řval na psi a často i na lidi… to teda nevím jak by na mě lidi koukali. A musím mít soudnost… nemůžu k malým psům a to ani k těm, co nemají s velkým psem problém ,pustit svýho sluníčkovýho berňáka, protože hrozí riziko, že by je ten můj dobráckej slon v porcelánu podupal.

Takže kolikrát jen skřípu zuby nad tou nespravedlností, že já musím mít svýcpsy vychovaný ale spousta majitelů malých psů si s tím hlavu neláme a jasně čivava mi moje psy nezahrdlí a mě fatálně nezraní, ale není to příjemný, když jdu třeba bez psů a vyběhne na mě štěkající mini… a páník tak max okřikne, bez úspěchu, ale nijak zvlášť to neřeší a já jsem třeba člověk, co se malých psů boji.

Mezi majiteli velkých psů jsou často debulové, bohužel mezi majiteli malých psů jsou často ignoranti, kterým je šumák, že jejich pes obtěžuje svým chováním ostatní. 
 

Aluška (neregistrovaný) 07.10.2024, 20:42:41 xxx.xxx.168.20

Já jako majitelka malých psů už popáté napadených velkým volně pobíhajícím psem musím říct, že ti moji taky dopředu štěkají když jsou na vodítkách. Myslím si, že se snaží toho velkého psa dopředu zastrašit, protože se ho sami už dopředu bojí. Dřív to nedělali. Se psy, s kterými se znají jsou kamarádi.

Plaka
Plaka 07.10.2024, 20:57:32 xxx:xxx.1987:cd34

Naprosto chápu malé psy, že se předem někdy snaží zastrašovat a dělat hrdiny. Zároveň nesnáším majitele malých psů, kteří nechají ty své blechy zvesela poskakovat směrem k velkým psům. Sardullah to napsala dobře. Já si jistím své velké zvíře na vodítku, v hubě si žmoulá míček, aby nemusela žvýkat čivavu. A čivavka poletuje čubě za patama a ječí, panička ječí o kus dál “držte si to zvíře”…

Aluška (neregistrovaný) 07.10.2024, 21:03:55 xxx.xxx.168.20

Já si své blechy taky jistím na vodítkách, napadají mi je velcí psi navolno.

Plaka
Plaka 07.10.2024, 21:12:57 xxx:xxx.1987:cd34
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 07.10.2024, 21:03:55

Však to byl jen povzdech. Je to o lidech, už se to tu probíralo xy krát. 

lupus4
lupus4 07.10.2024, 21:19:27 xxx:xxx.6234:4817
Aluška:

Pokousaný naštěstí nejsou, ale porovnat je nechám, ať to zacálujou aby si dali už dopr…dele pozor


Na dornovku chodíte v ČB ? Jestli jo napište mi kam a ke komu. Díky moc.

Leithian
Leithian 07.10.2024, 21:23:58 xxx.xxx.116.244
»
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 07.10.2024, 21:19:27

Taky se hlásím s prosbou o doporučení. Kluci cajk ale je fajn vědět.

Sardullah
Sardullah 07.10.2024, 21:59:31 xxx.xxx.221.216
Plaka:

Naprosto chápu malé psy, že se předem někdy snaží zastrašovat a dělat hrdiny. Zároveň nesnáším majitele malých psů, kteří nechají ty své blechy zvesela poskakovat směrem k velkým psům. Sardullah to napsala dobře. Já si jistím své velké zvíře na vodítku, v hubě si žmoulá míček, aby nemusela žvýkat čivavu. A čivavka poletuje čubě za patama a ječí, panička ječí o kus dál “držte si to zvíře”…


Tohle se mi teď už moc nestává, poněvadž procházkuju buď mimo civilizaci, ale musím říct, že i za ných mladých let takoví majitelé malých psů byli… akorát to jebyly čivavy, ale pudlíci. Běžně se mi stávalo, že ovčanda šla na vodítku u nohy s nasazeným košem, opodál se vybavujou dvě ženský, od nich vystartuje pudlík a z bezpečné vzdálenosti ječí… ovčanda si ho chvíli nevšímá… pak jí dojde trpělivost … otočí hlavu a hlubokým hlasem řekne BAF… pudl začne ječet s běží se schovat k paničce a já dostanu pojeb, ať si tu potvoru držím.

Přestože pořád tvrdím, že za mých mladých pejkařských let to bylo takový víc na pohodu… tak třeba tohle se mi párkrát stalo…. a ovčanda neměla na pudli averzi, byla zvyklá na smečku sídlištních pudlů a neměla s nima problém… 

To ale nemůžu říct o frbulovi, … ten mi vyběhl na ovčandu, když byla štěndo, než jsem stačila zasáhnout, tak se chudinka počůrala a majitelka se smála, že jejího geróje se bojí i vlčák (tehdy se tak říkali NO), ale když ovčanda vyrostla, tak to na mě ječela, ať si jí držím, že se Grandík bojí.

Jako já chápu, že se majitelé malých psů bojí velkých psů, kteří nejsou pod vlivem majitele… já zase všechny svoje špatné zkušenosti mám s majiteli malých psů.

Teď teda naštěstí žiju ve světě slušných a vzájemně ohleduplných pejskařů ať už s malými nebo velkými psy. A teda nejvíc vtipný je, když tomu malýmu nevychovancu dávají za příklad mojí bílou Kanimůru… to fakt pobaví, když ona je na tom s poslušností na 4~ 😂

Buggyra
Buggyra 08.10.2024, 08:48:41 xxx.xxx.198.226
Tenurri:

Koukám, že mám dost najivní představy 😀 
Takhle…já policii nikdy volat nemusela a nikdy jsem nic takového ani řešit nemusela a doufám, že to tak i zůstane. Ono kdyby na nás vyběhl nějaký agresor, tak asi předně budu řešit sebe a svýho psa a ne hledat telefon, zapínat kameru a volat policii, zatímco by druhej pes dělal z mýho sekanou, no…ale nikdy to zažít nechci…


Jsem reagovala na dotazy “No ale přece pokud běhá nebezpečný pes navolno po ulici, tak to také porušuje zákony, ne? Neměla by policie přijet a odchytit ho? Případně na základě důkazů pokutovat majitele?” 

To přece vůbec není situace, kdy řeším, že mi pes právě mého nese v hubě. To byl dotaz na nějaké systémové řešení, a to je velmi problematické.

Samozřejmě ve chvíli, kdy mi pes půjde po psovi, tak toho svého buď zahodím do první popelnice nebo na první auto a sebe hned za ním a nebo toho agresora zkusím vyblokovat, zahnat, zranit tak, aby nemohl pokračovat v útoku a podobně. To je samozřejmost.

P. S. “naivní”

LK (neregistrovaný) 08.10.2024, 09:37:48 xxx.xxx.22.54
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 07.10.2024, 20:42:41

Platí to aj opačne, známy má belgičana, ktorého pohrýzol malý pes - odvtedy dáva krpcom najavo, že sa k nemu nemajú vôbec priblížiť.

Aluška
Aluška 08.10.2024, 10:17:16 xxx.xxx.200.75
LK:

Platí to aj opačne, známy má belgičana, ktorého pohrýzol malý pes - odvtedy dáva krpcom najavo, že sa k nemu nemajú vôbec priblížiť.


No jasný, ale aby se mi pes hnal zakousnout ty moje protože ho kdysi pokousal jinej malej pes ( jak já to mám vědět ), tak to pardon, od toho má svýho pána, kterej to ví  a nenechat letět velkýho psa na malý přivázaný

LK (neregistrovaný) 08.10.2024, 11:16:44 xxx.xxx.22.54
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 08.10.2024, 10:17:16

Súhlasím - ja zhúknem vždy keď sa rúti cudzí pes - aj keď som  mala veľkých a zvlášť teraz, keď mám “malé, ušaté, chlpaté” trdlo pojašené, ktoré navyše veľkých psov považuje za kamošov (vyrastal s veľkými psami).

 Myslela som to tak, že aj on ho má na vodítku, ale keď zbadá malého psa, tak dopredu vrčí a šteká (presne tak ako Vaši jazvečíkovia) - čo pred tým pohryznutí vôbec nerobil. Bežne sa hral aj s malými psami - po pohryznutí už nie. Keď je na voľno, tak si psov nevšíma a navyše poslúcha na slovo. Takže aj s tým mojím malým pojašeným trdlom, môžeme ďalej s nimi chodiť na vychádzky, ale už sa nehrajú. 

Aluška
Aluška 08.10.2024, 11:20:07 xxx.xxx.200.75
LK:

Súhlasím - ja zhúknem vždy keď sa rúti cudzí pes - aj keď som  mala veľkých a zvlášť teraz, keď mám “malé, ušaté, chlpaté” trdlo pojašené, ktoré navyše veľkých psov považuje za kamošov (vyrastal s veľkými psami).

 Myslela som to tak, že aj on ho má na vodítku, ale keď zbadá malého psa, tak dopredu vrčí a šteká (presne tak ako Vaši jazvečíkovia) - čo pred tým pohryznutí vôbec nerobil. Bežne sa hral aj s malými psami - po pohryznutí už nie. Keď je na voľno, tak si psov nevšíma a navyše poslúcha na slovo. Takže aj s tým mojím malým pojašeným trdlom, môžeme ďalej s nimi chodiť na vychádzky, ale už sa nehrajú. 


JJ, to jo, my taky máme velký psí kámoše, který jsou v pohodě a to ty moje přivazovat nemusím, protože se očuchají, povrtí ocáskem a jdou zase dál.  2 labradoři, barvář, 3 boxeři, vlkodav…..


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.