Aktuálně: 3 978 inzerátů203 817 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Psi v médiích

Leithian
Leithian 07.10.2024, 17:29:02 xxx.xxx.116.244
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 07.10.2024, 15:57:09

Já roztrhávala ještě s jednou osobou od sebe svý dva rotvíky a jeho pitbulla. Můžu směle říct že člověk prostě jedná a myslí až pak. Anebo ztuhne a není schopnej ničeho.

Sardullah
Sardullah 07.10.2024, 17:46:56 xxx.xxx.221.216
sutrik:

Úplně nejhorší je, že musíme o tomhle vůbec přemýšlet. Protože se to děje, a děje se to často ☹️ 

Nezodpovědných majitelů psů přibývá. A u pidipsů je o hubu, i když si přiběhne těžší pes “jen hrát”. Bonnie už preventivně ječí, když k ní rychle běží větší pes. Ono stačí párkrát být hravě pošťouchnuta tlapou většího psa. A z malého socializovaného psa se stane preventivně štěkač na všechno velké. Naštěstí tak daleko ještě nejsme. 


Bonnie už preventivně ječí, když k ní rychle běží větší pes. Ono stačí párkrát být hravě

No a to může být začarovaný kruh, malý pes preventivně ječí a velkýho právě to ječení může provojovat.

balu
balu 07.10.2024, 17:51:15 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 07.10.2024, 17:46:56

Ne, že může, ale provokuje. “Proč to malé nic ječí? Jdu se podívat!” A velký se jde podívat, malý se bojí, tak za jekotu utíká pryč a velkého to tím pádem zajímá ještě víc a běží za ním…

Vahine
Vahine 07.10.2024, 17:56:43 xxx.xxx.179.9
sutrik:

Už si nepamatuju přesný model. Podle fotky určitě najdete. Dala jsem na recenze, tuším ještě na ifauně. A pak jsem porovnala jen několik parametrů. Už taky nevím.

Obrázek

Moc děkuju, fotku jsem si stáhla a najdu si a koupím, protože co se dneska děje, je strašný! Můj bělouš by neutekl a postavil by se čelem a zkoušel se prát. Myslí si o sobě, že je ten.. no.. lední medvěd…tak 2 vteřiny by se pokoušel a bylo by vymalováno. Panička musí být připravena, nedá se nic dělat…

sutrik
sutrik 07.10.2024, 17:58:22 xxx.xxx.161.25
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 07.10.2024, 17:46:56

Ječí jen v případě, že na ni pes už přímou čarou rychle běží a je už dva, tři metry od ní. Když jde k ní pomalu, kluše nebo si jí nevšímá, je v pohodě. A je to fakt vyjeknutí, vykviknutí, ze strachu, nejde o štěkot. Bohužel to začla dělat po několika špatných zkušenostech. Třeba když hárala, šla u nohy, ale pán na ní pustil maliňáka (psa, ne fenu), že o nic nejde, když je malá. A podobně.

sutrik
sutrik 07.10.2024, 18:04:10 xxx.xxx.161.25
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 07.10.2024, 17:46:56

Je to začarovaný kruh. Podle mě je to důvod, proč je tolik “reaktivců”. Normální pes třeba střední velikosti, normálně socializovaný. Párkrát na něho vyběhne jiný pes. Párkrát je třeba i kousnutý. A pak třeba začne při chůzi kolem psů štěkat a preventivně dorážet. A setká se s jiným psem, který byl také dobře socializovaný. Ale také se setkal několikrát s útokem. A tohle bude poslední kapka. A bude další štěkač. Nebo rovnou kousač.

bambule
bambule 07.10.2024, 18:24:30 xxx.xxx.73.247
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 07.10.2024, 15:52:13

Souhlasím s Vámi, já nosím poctivý teleskopický obušek. Vytažený a připravený k zásahu je během dvou vteřin.(Nosím i nůž, ale u něj si tolik nevěřím). Roky v zemědělství mě obdařily poctivou muskulaturou a taky potlačeným pudem sebezáchovy. Zažila jsem mnoho okamžiků, kdy první jednáte a až následně s odstupem několika minut  po incidentu, se Vám roztřesou kolena. Loni jsem zažila bitku dvou fen rotvajlerka začala cupovat stafbulku. První vteřina bylo koukám co dělají. Pak přiběhl majitel chytl větší rotvajlerku, ale stafbulka nechtěla pustit. Okolo stali chlapi a hleděli. Já obešla feny a vytáhla stafbulku za zadní do vzduchu. Pustila naštěstí hned. Ještě teď to mám kolikrát od chlapců na talíři, že jsem vypadala naprosto chladně a nevzrušeně. Svého psa bych bránila nekompromisně. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 07.10.2024, 18:26:30 xxx.xxx.6.230
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 07.10.2024, 17:56:43

Možná je od Coloseus? Vypadá tak.

Hele já to mám s obranou nožem taky tak, ten blok, jestli bych to vůbec dokázala. No ale když jsem se psem ve městě chodili jsme kolem takovýho pidi parku, dovnitř spíš jen když tam nikdo nebyl nebo jen menší pohodoví psi. Jednou tam byl bull bez vodítka, bez obojku, jako hleděl si jen pána a míčku, ale mně to stačilo, přestala jsem tam chodit a na noční venčení jsem si začala do kapsy dávat nůž🙈. Je to prostě blbej pocit no, často si mapuju, co kde je - zídka, kontejner, plot, kam by psa hodila.

A co je i blbý, že člověk víc myslí, jak připadně bránit psa až tak, že zapomíná, že by se agresor pak mohl zaměřit na něj. Vůbec ale nevím, jestli bych byla schopná psa pustit (on už neuteče), nebo prostě co. Napadení skoro napadení jsem zažila s mým jednou, tam pomohl paralyzér.

balu
balu 07.10.2024, 18:29:48 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 07.10.2024, 18:24:30

Pořád všude chodíte s obuškem? 

Za celý svůj život jsem nebyla v situaci, kdy by bylo třeba jej použít. 

impact
impact 07.10.2024, 18:38:42 xxx.xxx.163.181
balu:

Ne, že může, ale provokuje. “Proč to malé nic ječí? Jdu se podívat!” A velký se jde podívat, malý se bojí, tak za jekotu utíká pryč a velkého to tím pádem zajímá ještě víc a běží za ním…


Když ona to není sranda ani z druhé strany. U nás byl nejvíc napadanej pes právě můj starej xpitbull Mafoš. Časem jsme to měli vychytaný. Prostě jsem zastavila, chytla ho za obojek a v poslední vteřině jsem ho nadzvedla a malou ječící myš zespodu nakopla. V dobách, kdy jsem měla jen ho a jezdil se mnou vlakem do okresního města do práce, to bylo pořád dokola. 😵‍💫

Naposledy byla mela málem teď v neděli na Bunči. Na takové hodně krkolomné a úzké cestičce jsme se do protivky potkali s asi čtyřmi dospělými, hromadou capartů tak do pěti let a dvěma psy - retrívr a velkej střapatej kříženec. Tak jsem sundala vodítka, všechny psy připnula a zalezla asi pět metrů do lesa. Dál to krz potok nešlo. A oni lezou do kopce, psy na volno, držej si haranty a ten černej pes davaj přímo k nám. 😏 Tak jsem začala ječet, že to si snad dělaj prdel a ten pes jde na nás. 😤 Měl jediný štěstí, že mi psi v tom chumlu shodili trekingovou hůl, jinak jsem ho s ní křápla. Nakonec ho s velkým řevem naštěstí odvolali. A když kolem mě páneček retrívra procházel, tak mi hrdě oznámil, že jeho pes by teda za náma nešel. A pak tak poťouchle říká: leda byste tam měla háravou fenu. Tak jsem jenom zvedla obočí a v duchu si říkám: a co si myslíš ty blbče, že by se asi stalo, kdyby mi sem vběhl????

Fakt bych ty sváteční houbaře zakázala. 😏

bambule
bambule 07.10.2024, 18:40:15 xxx.xxx.73.247
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 07.10.2024, 18:29:48

Ano, asi před rokem jsem ho vytáhla na tři jako pity, co tady měl jeden velmi podivný chlápek. Spíš jsem ho vytáhla pro odstrašení majitele, hafany jsem uřvala tak,že se trochu stáhli a jenom kolem nás kroužili. Majitel prý skončil ve vězení a psi v útulku. Ještě že tak, potkat je bylo o hubu a to byli takové trochu větší odrostlejší štěňata. Otázka je co by bylo teď až by dospěli. Spousta lidí se jich prostě bálo a nejenom pejskařů, ale i rodičů s malými dětmi. Venčil je v pídí parčíku uprostřed města a zásadně na volno. Já bych na ten teleskop možná i občas zapomněla, ale vždycky když se chystám ven tak slyším manžela:" Máš teleskop, baterku, nůž?".😁

impact
impact 07.10.2024, 18:43:29 xxx.xxx.163.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 07.10.2024, 18:24:30

Obušek byl léta můj nejlepší kámoš, ale přijde mi lepší spíš na lidi. 😄 Na zvířata obecně se líp cítím s nožem. 🫣

Ale jinak to mám stejně - kolena se roztřepou až pak.

balu
balu 07.10.2024, 18:47:03 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 07.10.2024, 18:40:15

Aha, tak vy berete s sebou takový “arzenál”. To my ne. Ani jedno z toho, co jste vyjmenovala. Jen klíče, mobil a pytlíky na exkrementy. A kapesník. 

My se tady s takovými situacemi jako vy nějak nepotkáváme. 

Leithian
Leithian 07.10.2024, 18:54:14 xxx.xxx.116.244

U nás posledně myslivec. Jdu si naši trasu po lukách kolem rybniků a potůčku po vyšlapané/vyježděné cestičce. No a tam myslivec venčící labradora či co a nějaké dva lovečáky. Džípem… protože jezevci jsou volové ječivý a malej občas umí ohluchnout tak jsem je zavčasu než vyjel z hráze na louku zavolala a nakratko na vodítko. Milej vjel na louku, čoklové za autem. Asi 30m od nás se uráčil zastavit a psy po 5 minutách nasockovat do džípu, nemínil to otočit taķže já zápich na místě doufajíc ze teda projede řádnej kus před nás a já to pak pomalinku budu moct dál. No ne. 30m před náma to zapích, čokly vypustil a stál… po 10 minutách se uráčil popojet. Další čtvrthodinu i tu dobu předtim trávil tim že rval na psy aby nezdrhli za náma. Ti sice nešli ale hnout se odmítali. Prdel od volantu nezved. Nebylo mu blbý že já tam stojim jak debil a čekam až bude z dosahu… mít místo jezevců rotvíky drze jdu ale takhle… o tom jak jsou lidé debilní mam přihod víc. Viz v hospodě. Já fenu rtw a košem. V nejzazšim koutě venku u stolků asi 30m od vchodu do hospody. Fena napevno přivázaná k lavici (železné tyče zapuštěné do betonu) za polostahovák. Já sedící u ní. Dva strejci s prckem bulla. Lozícim naprosto všude. Jim to bylo fuk kde tam lítá (hospoda u hřiště v lese, auta nehrozila). Prcek samo k nam a na fenu že si jde hrát. Bohužel fena odjakživa averzi na cizí psy a štěňata zejména. Ne že by je zkoušela zabít ale těžce je nemusela. Několikrát jsem prtě odehnala. Několikrát strejce upozornila že moje fena nemá prcky ráda ať si ho hlídaj. Výtlem že toho nadělam a je to kravina. Tak po xtým přiblížení prcka jsem to nechala na feně. Dostal košem takovou že odlít nejmíň 2m. Hromovej řev jak kdyby byl kuchanej. Strejcové vylitli naježený co si to dovoluju. Tak sem vstala řekla jim od plic svý a že jestli chtěj můžou si to se mnou jít vyřikat (výhružně na mě nabíhali) ale že roťandě sundavam koš a pouštim jí z vodítka. Fena přede mnou. Zticha ale napružená na max. Vyšel hospodskej zjebal je na dvě doby, mě dal pivo a feňuli zbytek zvěřinovýho guláše 😅 

bambule
bambule 07.10.2024, 19:54:01 xxx.xxx.73.247
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 07.10.2024, 18:47:03

Přes léto nosím ledvinku, mám tam vše potřebné v zimně to nacpu do kapes zimní bundy. Jinak věčně doma zapomínám mobil. Beru si ho jen, když vím, že budu chtít nějakou tu fotku z vycházky, nebo když jdu trasu kterou úplně tak neznám, mám tam offline mapy, takže abych nezakufrovala. On za tu moji výbavu může v podstatě manžel, on tahle ukazuje jak mě má rád a že má o mě starost. 

orionka-2
orionka-2 07.10.2024, 19:59:29 xxx.xxx.226.32
balu:

Myslíte to dobře, ale - proč se neodebere pes - kam ho umístit? 

Zákaz držení psa - psa si pořídí někdo jiný z rodiny… Rozšířit zákaz na všechny členy rodiny? Na jaké a v jak širokém záběru? 

Trochu analogicky - když dostane chovatel pod ČMKU (FCI) zákaz chovu, tak si založí CHS jiný člen rodiny a potrestaný chovatel chová vesele dál, jen pod jinou CHS.

Tím neobhajuji majitele rotvajlerů. Ale je to složité a u nás má pachatel mnohdy víc práv než oběť. 


Naše společnost zajde na humanitu. 

janaa
janaa 07.10.2024, 20:16:28 xxx:xxx.9435:7a04
bambule:

Přes léto nosím ledvinku, mám tam vše potřebné v zimně to nacpu do kapes zimní bundy. Jinak věčně doma zapomínám mobil. Beru si ho jen, když vím, že budu chtít nějakou tu fotku z vycházky, nebo když jdu trasu kterou úplně tak neznám, mám tam offline mapy, takže abych nezakufrovala. On za tu moji výbavu může v podstatě manžel, on tahle ukazuje jak mě má rád a že má o mě starost. 


Mobil jsem taky zapomínala. Pak mi jednou sjela ze skály jedna čuba, já, když lezla pro ní,málem slítla ještě níž. Nechat jsem jí tam nemohla,pomoc si zavolat jsem nemohla, kdybych tam zahučela, nikdo neví,kde jsme. Od té doby mobil nezapomínám

orionka-2
orionka-2 07.10.2024, 20:18:08 xxx.xxx.226.32
balu:

Pořád všude chodíte s obuškem? 

Za celý svůj život jsem nebyla v situaci, kdy by bylo třeba jej použít. 


Tak to já zase jo. Nakonec pomohl klacek, ale než jsem se dostala z prostředku louky k lesu, bylo to o zdraví zvířat a mé nervy. Pak už jsem chodila často s holí.( Často znamená - když jsem ji nezapomněla)

janaa
janaa 07.10.2024, 20:18:21 xxx:xxx.9435:7a04
orionka-2:

Naše společnost zajde na humanitu. 


Jj. V Americe v řadě států - pes napadne psa, injekce. Pes napadne člověka,pes injekce, majitel jde sedět. Zákazy chovu automaticky. Jak Amíky nemusím,tak tohle i chápu

Aluška (neregistrovaný) 07.10.2024, 20:26:05 xxx.xxx.168.20

Před chvílí nás napadla fena musterlanda. Oni to ví, že napadá psy a přesto byli bez vodítka. Znám jí od štěte, asi před 2ma lety se mě pán ptal, že se nějak změnila, že začala bejt zlá na feny. Říkám mu, dospěla a nemáte jí zvládnutou. Už na jaře pod sebe narolovala moji Mijunku. Musím říct, že se to seběhlo tak rychle, já svý psy na vodítkách, ona po nich rajtovala, fakt bych nedokázala chladnokrevně je nechat a vytahovat z kapsy paralyzér a ve tmě hledat tlačítko, když velká čuba s řevem skáče po nich. Snažila jsem se jí chytit za obojek nebo jinak , pak doběhly máma s dcerou a nějak jí chytily obě. Omluva žádná, holka jí držela před potokem za obojek, fena se jí vytrhla. To už jsem na ní řvala že když nemaj vodítko tak maj aspoň 4 ruce na ten obojek. Zrovna minulej čtvrtek byl Idorek na dornovce. Tak půjdou všichni a pak já půjdu s účtem. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.