Aktuálně: 3 978 inzerátů203 817 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Psi v médiích

Tenurri
Tenurri 07.10.2024, 12:35:13 xxx.xxx.22.64
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 07.10.2024, 12:18:20

No ale přece pokud běhá nebezpečný pes navolno po ulici, tak to také porušuje zákony, ne? Neměla by policie přijet a odchytit ho? Případně na základě důkazů pokutovat majitele? 

Však to je pes, který reálně už napadl a zabil jiné psy, kousl si i do člověka. To by se přece mělo brát v potaz?

K otázce co s takovým psem v případě odebrání. Upřímně - nevím. Ale pokud je to pes co opakovně napadá lidi a vraždí psy na potkání, tak bych se asi přikláněla k utracení - na náklady majitele. Takové zvíře je v civilizaci až moc nebezpečné a prakticky neumístitelné.

Je hrozné, že na takové lidi není vlastně žádná páka a odnáší to okolí. A taky že si můžou těch psů pořídit třeba dalších 10…achjo.

Vahine
Vahine 07.10.2024, 12:51:39 xxx.xxx.179.9
impact:

Šílenství. Teď jsem se na to dívala na Novinkách. Proto sebou všude nosím vystřelovací nůž. Ubodala bych je na místě. 


Jo chápu, dobrý nápad, opravdu. Jenže já osobně bych to zřejmě nedokázala-ubodat cizího agresivního psa. Holky, prosím vás, kde jste kupovali taser? V minulosti se tu o tom psalo, ale nevím bohužel kde. Koupím si ho.

Tuhle jsem byla potmě svědkem, jak pes navolno běžel ke dvěma stejně velkým psům na vodítku a proběhla krátká bitka. Ten pán s tím psem navolno šel pak kolem mě, tak mu říkám “doufám, že jste si z tohodle vzal ponaučení a Váš pes bude příště na vodítku. Vím, že s ním chodíte běžně navolno…a doufám, že se Vašemu psovi nic nestalo” Byl slušnej, koukal, ještě trochu v šoku z psího incidentu, a řekl jen “Jo”. A fakt jsem ho od té doby viděla několikrát se psem jen na vodítku. Jeden z mála rozumných majitelů bulla.

Buggyra
Buggyra 07.10.2024, 14:25:40 xxx.xxx.198.226
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 07.10.2024, 12:35:13

1) porušuje pouze nějakou místní vyhlášku, policie vám nepřijede chytat jen tak psa, pokud zrovna nemají dlouhou chvíli. Pes evidentně někomu patří, máte v první řadě oslovit majitele, pak můžete podat stížnost na obec… Můžete to zkusit přes to, že pes někoho akutně ohrožuje, to by měli přijet hned, ale když to nebude pravda…

2) dokažte, že je to zrovna ten, co tuhle někoho kousnul nebo tamhle někoho vyštěkal. Jestli policie nemá zaevidované jeho číslo čipu nebo toho majitele ještě neřešili (a to musí majitel uznat, že je to jeho pes, případně nějaký svědek), tak bez šance.

Bezprizorní zvířata spadají do odpovědnosti obce a obec od toho dá ruce pryč i když jsou skutečně opuštěná, natož pokud se ví, že někomu patří. Můžete po tom dupat a domoci se toho, že obec pošle majiteli dopis s upozorněním, že by si měl psy zabezpečit 🙂

Tenurri
Tenurri 07.10.2024, 14:50:28 xxx.xxx.22.64
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 07.10.2024, 14:25:40

Koukám, že mám dost najivní představy 😀 
Takhle…já policii nikdy volat nemusela a nikdy jsem nic takového ani řešit nemusela a doufám, že to tak i zůstane. Ono kdyby na nás vyběhl nějaký agresor, tak asi předně budu řešit sebe a svýho psa a ne hledat telefon, zapínat kameru a volat policii, zatímco by druhej pes dělal z mýho sekanou, no…ale nikdy to zažít nechci…

megi-the-pes
megi-the-pes 07.10.2024, 15:08:48 xxx.xxx.124.191

a povinný registr, takže se majitel nevymluví, nějaké kontroly čipů atp. proběhnout musí, jinak na co ty zákony máme, že… a kdo se bude chtít vymluvit z registrování, tak se zbaví psa, což je mi líto, ale přes 2 miliony psů evidentně nepotřebujeme,
když je každou chvíli necháme utéct, přejet, sníst

až poběží takový čokl, spadnu přes obrubník a nechám si od majitele čokla vyplatit 20 mega, protože mě bolí záda, dokažte, že mě nebolí záda

a eště ho zmlátim, ale to se veřejně neříká, úbec jsem to neřekla

megi-the-pes
megi-the-pes 07.10.2024, 15:10:16 xxx.xxx.124.191
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 07.10.2024, 14:50:28

esi máte ajfon, tak ten má na tohle super tlačítko - sice o 18 let později než jiné značky, ale snaha se cení, přesněji třiceti litry a výš - spoušť foťáku na boku!

Aluška
Aluška 07.10.2024, 15:28:53 xxx.xxx.200.75

Tady byli naštěstí vždy nějací svědci, sousedi, ten kravál v zástavbě a jekot pokousanýho psa je slyšet. Takže vždycky policajti vyslechli sousedy a majitel psů to nemohl popřít.

impact
impact 07.10.2024, 15:52:13 xxx.xxx.163.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 07.10.2024, 12:51:39

Jít se svým malým psem a stát se mi taková situace, tak se rozhodně nebudu dívat na to, jak ho dva rotvajleři škubou na mraky… Možná je to hnusný a krutý vůči těm chudákům rotvíčkům, ale bohužel. Můj pes má přednost. Navíc mám na sobě léty ověřené to, že v krizových situacích reaguju s chladnou hlavou a hroutím se až zpětně. Takže by to měli z fleku spočítaný..

Sardullah
Sardullah 07.10.2024, 15:57:09 xxx.xxx.221.216
impact:

Jít se svým malým psem a stát se mi taková situace, tak se rozhodně nebudu dívat na to, jak ho dva rotvajleři škubou na mraky… Možná je to hnusný a krutý vůči těm chudákům rotvíčkům, ale bohužel. Můj pes má přednost. Navíc mám na sobě léty ověřené to, že v krizových situacích reaguju s chladnou hlavou a hroutím se až zpětně. Takže by to měli z fleku spočítaný..


Jako tady nejde o to, že by se člověk žinýroval, aby při obraně svýho psa neublížil agresorovi… ale v životě jsem nezažila napadení psa… neumím si představit, jak bych zpacifikovala dva rotvíky… snad jedině ten paralyzér, fyzicky bych to stopro nedala.

impact
impact 07.10.2024, 16:21:18 xxx.xxx.163.181
Sardullah:

Jako tady nejde o to, že by se člověk žinýroval, aby při obraně svýho psa neublížil agresorovi… ale v životě jsem nezažila napadení psa… neumím si představit, jak bych zpacifikovala dva rotvíky… snad jedině ten paralyzér, fyzicky bych to stopro nedala.


Já myslím, že to tak Vahine myslela - že by tomu psovi nemohla ublížit, protože on za to nemůže.

Jinak fyzicky na to nemá žádnej normální smrtelník. Takový dvě hovada. Proto nožem jedna dobře mířená mezi žebra, vypustit vzduch a nazdar. V tomhle jsem absolutně nekompromisní.

sutrik
sutrik 07.10.2024, 16:41:45 xxx.xxx.161.25

Já bych to stoprocentně fyzicky nedala. V tomhle případě by mně možná nepomohla ani střelná zbraň. Když si to rozeberu:

- První vteřina, přibíhají nečekaně psi.

- Druhá vteřina, uvědomuju si, co se děje.

- Třetí a čtvrtá vteřina, vytahuju zbraň, pokud bych byla extra rychlá. Tou dobou by ale můj pidipes byl zřejmě mrtvý nebo těžce zraněný. Záleží, jak moc by do toho šli hned vážně. 

- Další vteřiny, střílím na jednoho psa. Pokud tomu nebrání přítomnost lidí a vím s jistotou, že nezastřelím ani svého psa (pokud ještě žije).

-  Dál... Předpokládám, že druhý útočící pes se obrátí proti mě. V případě rotvíků, německých ovčáků, u bulíků možná ne.

No, ale  střelnou zbraň nemám. Ani zbroják. 

V tomhle případě bych vzala malou do náruče, i když bych sama riskovala. Kdyby byla hned u mě popelnice, hodila bych psa dovnitř. No, bolelo by to pekelně, i pokud bychom se obě vyhnuly nějakou náhodou těžkým zraněním. Když si vzpomenu na můj nedávný náraz hlavou s rotvajlerem... A to byl rozběhnutý jen dva metry, nešel po nás, jen jsem překážela v cestě.

Když jdu se psem do města, tahám s sebou paralyzér. Ale to je tak proti jednomu psu, kdybych měla raptora na vodítku, a tak se útočící dostal blízko mně. A než by se zakousl. Takže se zaváháním útočícího, stačí dvě vteřiny. A kdybych o útočícím věděla dopředu, ne když přiběhne nečekaně zpoza rohu. Na delší vzdálenost by byl lepší pepřák, nemám. 

Paralyzér netahám na procházky po okolí. Nebo když plánuju popojet busem, vlakem, jdu jen přes vesnice. Jo, taky na nás může vylítnout pes. Ale měst se bojím víc.

Nepsala jsem to tu. Před měsícem na nás vylítla stafordka. Nebo pitbulka. Připadají mi stejný. Z vedlejší vesnice. Doslova zpoza rohu. Viděla jsem hlavy lidí, ale za křovím jsem neviděla psa. Než jsme došly ke křižovatce cest, stafordka nás zmerčila a plnou parou vyrazila. Malá naštěstí byla bez vodítka. A běhala kolem mě, stafordka za ní. Když ji několikrát doběhla, malá vždy rychle změnila směr a huba útočnice sklapla navolno. Paralyzér jsem neměla. Jen jsem běhala za nimi a byla připravená na stafordku skočit, kdyby došlo ke zpomalení. Jenže - krátká srst, obojku jsem si nevšimla. Těžko říci, jestli bych ji mohla aspoň chvilku přidržet, než bych omotala vodítko kolem krku a začala škrtit. A jestli by to při to nepoměru velikostí k něčemu bylo. Jedna vteřina a můžu mít psa vejpůl.

U rotvíka bych skok ani nezkoušela. Leda přehodit vodítko kolem krku. Ale zase - musel by být jen jeden. A je pravděpodobnější, že by šel i po mě, nejen po psovi. A musel by být na jednom místě, abych to stihla, takže už asi zakousnutý.

PS: paralyzér mi připadá lepší než nůž, než se pes zakousne. Obojí je na krátkou vzdálenost. Nožem se musím trefit na správné místo, aby to mělo rychlý účinek. A i v případě srdce to trvá několik vteřin. Paralyzér stačí kdekoli na těle zabodnout a podržet těch pár vteřin. Klidně na noze, zádech. V případě zakousnutí můžou nastat křeče zakousnutého i při použití nože. 

A psychicky je rozhodně lehčí použít paralyzér než nůž. A to může hrát roli. Stačí chviličku zaváhat, zda nůž použít. Nebo máchnout nožem na místo těla, kde to psa akorát rozdráždí. Nebo to nebude v zápalu vnímat.

sutrik
sutrik 07.10.2024, 16:44:54 xxx.xxx.161.25
impact:

Já myslím, že to tak Vahine myslela - že by tomu psovi nemohla ublížit, protože on za to nemůže.

Jinak fyzicky na to nemá žádnej normální smrtelník. Takový dvě hovada. Proto nožem jedna dobře mířená mezi žebra, vypustit vzduch a nazdar. V tomhle jsem absolutně nekompromisní.


I utopení trvá několik minut, než se projeví nedostatek kyslíku. Jo, propíchnutá plíce psa zastaví. Ale ne hned. Třeba až za minuty. Proto mi připadá lepší paralyzér, tam je to o vteřinách. A nehraje roli místo těla, kde se použije. 

impact
impact 07.10.2024, 16:45:13 xxx.xxx.163.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 07.10.2024, 16:41:45

A psychicky je rozhodně lehčí použít paralyzér než nůž.

Jak pro koho… 

impact
impact 07.10.2024, 16:51:18 xxx.xxx.163.181
sutrik:

I utopení trvá několik minut, než se projeví nedostatek kyslíku. Jo, propíchnutá plíce psa zastaví. Ale ne hned. Třeba až za minuty. Proto mi připadá lepší paralyzér, tam je to o vteřinách. A nehraje roli místo těla, kde se použije. 


Hele já nikomu nebráním používat paralyzér. Každej ať jde podle svýho. Jen jsem popsala, jak by dopadli po setkání se mnou. 🙃

Zažila jsem dost neobvyklých situací (které jsou zpětně fajn k debatě u piva, ale rozhodně nepatří na veřejné fórum 😂), abych věděla, jak bych v takové chvíli reagovala. A upřímně bych nepřála žádnýmu takovýmu psovi, aby se pokusil pustit do mojí smečky. 😏

sutrik
sutrik 07.10.2024, 16:55:58 xxx.xxx.161.25
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 07.10.2024, 16:45:13

Já myslím, že téměř pro všechny, kteří nejsou cvičení na boj a nikomu ještě fyzicky neublížili. A jsou v hlavě “normální”. Když se nezkušený člověk rozhodne použít nůž, nemusí tam být potřebná razance, i když třeba nad použitím nezaváhá. Prostě máme jako lidi zábrany, i když si myslíme něco jiného. A při těch zábranách v hlavě je lehčí paralyzér - není tam krev, neřešíš místo, nemusí to být s razancí.

Vahine
Vahine 07.10.2024, 17:08:46 xxx.xxx.179.9
impact:

Já myslím, že to tak Vahine myslela - že by tomu psovi nemohla ublížit, protože on za to nemůže.

Jinak fyzicky na to nemá žádnej normální smrtelník. Takový dvě hovada. Proto nožem jedna dobře mířená mezi žebra, vypustit vzduch a nazdar. V tomhle jsem absolutně nekompromisní.


Ano myslela jsem to tak, že bych psa nemohla zabít nebo se o to ani pokoušet. Nemohla, ale omráčit paralyzérem jo. 

Impact, Vy jste divoška teda….🤔nebo ne paralyzér, ale Impact s sebou na procházku…a je vyřešeno. 😉😊

Vahine
Vahine 07.10.2024, 17:11:28 xxx.xxx.179.9
sutrik:

Já myslím, že téměř pro všechny, kteří nejsou cvičení na boj a nikomu ještě fyzicky neublížili. A jsou v hlavě “normální”. Když se nezkušený člověk rozhodne použít nůž, nemusí tam být potřebná razance, i když třeba nad použitím nezaváhá. Prostě máme jako lidi zábrany, i když si myslíme něco jiného. A při těch zábranách v hlavě je lehčí paralyzér - není tam krev, neřešíš místo, nemusí to být s razancí.


A Šutříku, poradíte mi, prosím, jakej paralyzér koupit? Jakej máte třeba Vy? 

sutrik
sutrik 07.10.2024, 17:13:03 xxx.xxx.161.25

Úplně nejhorší je, že musíme o tomhle vůbec přemýšlet. Protože se to děje, a děje se to často ☹️ 

Nezodpovědných majitelů psů přibývá. A u pidipsů je o hubu, i když si přiběhne těžší pes “jen hrát”. Bonnie už preventivně ječí, když k ní rychle běží větší pes. Ono stačí párkrát být hravě pošťouchnuta tlapou většího psa. A z malého socializovaného psa se stane preventivně štěkač na všechno velké. Naštěstí tak daleko ještě nejsme. 

sutrik
sutrik 07.10.2024, 17:25:40 xxx.xxx.31.212
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 07.10.2024, 17:11:28

Už si nepamatuju přesný model. Podle fotky určitě najdete. Dala jsem na recenze, tuším ještě na ifauně. A pak jsem porovnala jen několik parametrů. Už taky nevím.

Obrázek
Leithian
Leithian 07.10.2024, 17:26:08 xxx.xxx.116.244
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 07.10.2024, 15:52:13

Normálně se neshodnem na ničem ale v tonhle s tebou souhlasim do puntíku. Supr reakce!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.