Aktuálně: 3 978 inzerátů203 817 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Psi v médiích

Fikovnice
Fikovnice 06.10.2024, 12:32:22 xxx.xxx.32.159
drvodelkafialova:

Pro mě, která se v bullech dvakrát neorientuju je nejhorší, že vlastně nedokážu poznat, jestli je to pitbul, staford nebo tenhle american bully. Navíc, jestli se jedná o podobný problém jako byly ty záchvaty u zlatých kokrů, asi ani majitel neodhadne, jak moc jsou nebezpeční. Kamarádka kdysi měla tu smůlu, že takhle postiženého kokra měla. jednou jí navážno napadl, jizvy má do dneška. Říkala, že měla pocit, kdyby byl o chlup větší a těžší, že ji zabije. Tomuhle zvířeti se už vůbec neubrání nikdo. Ty ženský měly štěstí, viděla jsem to video z Anglie, jak to samé plemeno roztrhalo dospělého chlapa a kolem byli lidé, co se mu snažili pomoct.


To je to video, co bylo i tady…asi (?). Pamatuji si je - hrůza!!!

drvodelkafialova
drvodelkafialova 06.10.2024, 14:46:18 xxx.xxx.171.125
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 06.10.2024, 12:32:22

Jj, tohle. Špatné na tom je i to, že ve finále podobné excesy odnesou všichni pejskaři. 

Fikovnice
Fikovnice 06.10.2024, 15:34:10 xxx.xxx.32.159
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 06.10.2024, 14:46:18

Máte pravdu. To byli tehdy jacísi X-bullové a byli tuším tři. Byl to děsivý pohled!😢

Oni se vyloženě zakousli do svalů toho muže a drželi, nepustili a rvali jej.

Vahine
Vahine 06.10.2024, 23:15:05 xxx.xxx.179.9
Fiona.Praha:

Čirá hrůza. Je to kousek od nás. 


Teď ještě píšou, že ten druhý napadený pes uhynul na veterině 😳

Jako člověk si venčí psa v klidu na sídlišti a přiřítí se tohle? To je opravdu strašné!

Daja
Daja 07.10.2024, 05:12:33 xxx.xxx.121.48
Xerxova:

málokterý z těchto psů má padnoucí košík… ony se na ty krátkotlamy shání špatně a myslím, že na ty XXXL Bully to bude velká potíž. Jasně že to nikoho neomlouvá, ale nevěřila bych ani bullovi s košíkem - ten miničenich snadno z blbě padnoucího košíku vyndá.


Já to chápu, ale pokud chci psa musím mít ho v první řadě pořádně zabezpečeného a základ je vodítko, obojek a padnoucí košík i kdybych ho měla nechat na míru vyrobit u kováře. Ano máte pravdu malý čumák hmm nevěřím a přitom i ty rádoby pitbula já miluji.

U nás ještě ve městě jsme měly taky takového mazlivého piťase, ale u sebe měl debyla panička a mužů říct, že to byl obr debyl. Věčně nalitý, věčně nám s pídi psy vyhrožoval a po nás řval. Až jednou narazil na malého , slušného pána se Zlatým retrívrem a byl klid.

Dája 

impact
impact 07.10.2024, 07:45:09 xxx.xxx.163.181
Vahine:

Teď ještě píšou, že ten druhý napadený pes uhynul na veterině 😳

Jako člověk si venčí psa v klidu na sídlišti a přiřítí se tohle? To je opravdu strašné!


Šílenství. Teď jsem se na to dívala na Novinkách. Proto sebou všude nosím vystřelovací nůž. Ubodala bych je na místě. 

megi-the-pes
megi-the-pes 07.10.2024, 08:22:50 xxx.xxx.124.191

To je na pytel. Někdy jdu kolem takového divného plotu a tam od huby odkapává příšerovi vztek, nevyběhanost a nevychovanost,
a já automaticky přemýšlím - do hlavy dostaneš. 

Když jsem dostala první knihu o psech, nenapadlo mě, že to bude takhle.

Pes, co nerespektuje hranici svého pozemku, mě trochu čílí.

Ale někteří jsou takto tvořeni záměrně, dřív se tomu říkalo “do autobazaru”.  S třímetrovým plotem a ostnatým drátem.
Někdo to podcenil.

Hrozně si přeju dvě argentýny, jenže nemám prostor pro dvojitý plot a třímetrový bude teda vypadat bezvadně v sousedství památek. 
Si dělám takové starosti a támhle kráva neumí ambullovi nasadit obojek a takhle, jak vyběhli rotvajleři, tady na nás skočili dva labrouši (nevím, esi s něčím sprsklí, nikdy předtím ani potom jsem neviděla zlé labrouše) - normálně přeskočili plot a šli si pro mé štěkanátko. Dostali dost. 

Ke mně je to ale nefér, já vyrostla kolem příběhů Dášeňky, ne že mám psy tlouct. 

Sardullah
Sardullah 07.10.2024, 08:58:04 xxx.xxx.221.216

Nevím kam s tím, tak zkusím zde, třeba sem zabrousí někdo z okolí a nebo dàl nasdílí….

Obrázek
Fiona.Praha
Fiona.Praha 07.10.2024, 09:47:36 xxx:xxx.ccce:1d7f
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 06.10.2024, 23:15:05

Taky jsem to četla. Viděla jsem fotku jednoho toho pejska, kterého nakládali do vetsanitky. Nevím, jestli byl živý nebo ne. Měl na sobě kšírky a určitě i původně flexinu (ještě jsem neviděla psa v kšírách na volno) a nejsem si jistá, jestli v tomhle případě nebylo vodítko spíš na škodu, nemohli utéct. Netvrdím, že by se jim to povedlo, ale v kšírách na flexině, motající se kolem paničky, asi moc šancí neměli.

Zatím jsem nepotkala nikoho věrohodného, kdo by o tom něco věděl víc. Rotvíka jsem tu neviděla asi 20 let, tak vůbec netuším, odkud byli. 

   

Aluška
Aluška 07.10.2024, 10:10:00 xxx.xxx.200.75

Máme u nás ve vsi. Pár ulic od mýho domu. Týpek má 2 pitbuly na zahradě hned u vjezdových vrat do domu. Když přijíždí domu on nebo jeho táta, na dálku si otevřou vrata a psi vyběhnou ven. Už kousli souseda do zadku, policajty nevolal. Pak potrhali parson russela, panička šla s kočárkem a psíkem na vodítku, psi byli venku a vrhli se na něj. Pes ohluchnul, veterina 25 000, nechtěl platit, museli přes právníka. Vedle v ulici zakousli kočku u vchodových dveří do domu, psi šli na volno a vletěli do cizí zahrady a ještě majitelce kočky se smál, že má mít plot. Na jaře večer moje kamarádka venčila tibetskou španělku na vodítku asi 30 m od toho domu, ve tmě moc neviděla, najednou 2 tmavé obludy se řítí na jejího psa. Zvedla jí, psi kamarádku povalili, ona padla na zem, svýho psa pod sebou a pitbulové jí každej z jedný strany řval do obličeje a snažili se z pod ní fenku vyrvat. Fence se nic nestalo, kamarádka marodila 5 měsíců kvůli psychice. Nebyla schopná vyjít z domu, dokonce jsem jí vezla do nemocnice na psychiatrii s panickou atakou.  Policajti šetřili, je to na přestupkový komisi, čekalo se než domarodí, aby věděli kolik její nemocenský po něm bude stát žádat a pokuta za třetí napadení už asi bude slušná . Policajtům tvrdí, že neví kudy psi utekli, že jsou za dvouma plotama. Není to pravda, boudy mají hned u vjezdových vrat. Na začátku září zase zdálky otec majitele otevřel vrata, psi vylítli, zakousli se do jezevčíka na vodítku a paničce do ruky. Dědek v  klidu zajel, vystoupil, zavřel auto, došel ven, psi hodil za plot a majitelce jezečíka, která byla v šoku a tekla z ní krev řekl, že neví čí jsou a odešel. Nechal jí stát na chodníku. Policajti řešili, snad čtvrtá pokuta bude už dost mastná.  

Sarah01
Sarah01 07.10.2024, 10:33:16 xxx.xxx.28.39
Aluška:

Máme u nás ve vsi. Pár ulic od mýho domu. Týpek má 2 pitbuly na zahradě hned u vjezdových vrat do domu. Když přijíždí domu on nebo jeho táta, na dálku si otevřou vrata a psi vyběhnou ven. Už kousli souseda do zadku, policajty nevolal. Pak potrhali parson russela, panička šla s kočárkem a psíkem na vodítku, psi byli venku a vrhli se na něj. Pes ohluchnul, veterina 25 000, nechtěl platit, museli přes právníka. Vedle v ulici zakousli kočku u vchodových dveří do domu, psi šli na volno a vletěli do cizí zahrady a ještě majitelce kočky se smál, že má mít plot. Na jaře večer moje kamarádka venčila tibetskou španělku na vodítku asi 30 m od toho domu, ve tmě moc neviděla, najednou 2 tmavé obludy se řítí na jejího psa. Zvedla jí, psi kamarádku povalili, ona padla na zem, svýho psa pod sebou a pitbulové jí každej z jedný strany řval do obličeje a snažili se z pod ní fenku vyrvat. Fence se nic nestalo, kamarádka marodila 5 měsíců kvůli psychice. Nebyla schopná vyjít z domu, dokonce jsem jí vezla do nemocnice na psychiatrii s panickou atakou.  Policajti šetřili, je to na přestupkový komisi, čekalo se než domarodí, aby věděli kolik její nemocenský po něm bude stát žádat a pokuta za třetí napadení už asi bude slušná . Policajtům tvrdí, že neví kudy psi utekli, že jsou za dvouma plotama. Není to pravda, boudy mají hned u vjezdových vrat. Na začátku září zase zdálky otec majitele otevřel vrata, psi vylítli, zakousli se do jezevčíka na vodítku a paničce do ruky. Dědek v  klidu zajel, vystoupil, zavřel auto, došel ven, psi hodil za plot a majitelce jezečíka, která byla v šoku a tekla z ní krev řekl, že neví čí jsou a odešel. Nechal jí stát na chodníku. Policajti řešili, snad čtvrtá pokuta bude už dost mastná.  


Radím si sjednat na procházku člověka se zbraní a psy normálně zastřelit, nic jinýho nepomůže. Dokud lidi nebudou tato napadení agresivních psů a ignoraci jejich majitelů řešit stylem na hrubý pytel hrubá zápata, nikdy se nic nezmění.

Aluška
Aluška 07.10.2024, 11:14:26 xxx.xxx.200.75
Sarah01:

Radím si sjednat na procházku člověka se zbraní a psy normálně zastřelit, nic jinýho nepomůže. Dokud lidi nebudou tato napadení agresivních psů a ignoraci jejich majitelů řešit stylem na hrubý pytel hrubá zápata, nikdy se nic nezmění.


Jo, to by bylo ideální řešení

Buggyra
Buggyra 07.10.2024, 11:42:16 xxx.xxx.198.226

Kdo chodí na procházku s vidlema? 

Blbý je, že ten pes pak trpí. Dost možná by ho majitel hodil zase za plot a nechal tak. To bych asi na svědomí mít nechtěla…

Tenurri
Tenurri 07.10.2024, 11:51:33 xxx.xxx.22.64

Já nechápu, proč se takovým individuím pes neodebere - ještě s velmi vysokou pokutou a dotyčný nedostane zákaz držení psa? 

Pokud ten pes napadl několikrát ostatní (tady ještě ke všemu 2 psi), majitel to neřeší a odmítá poskytnout i pomoc poškozeným?

Kolik lidí a psů musí ti psi ještě potrhat, aby to někdo vůbec začal řešit? 

Když to teda nekdo začne řešit na vlastní pěst, tak stejně nic nezabrání těm lidem pořídit si další psy a zkazit je úplně stejně.

Fakt nevím co bych s tím dělala…snad jen neustále natáčet (aby byl důkaz) pobíhající psy mimo pozemek a volat policii, že se cítím ohrožená a bojím se projít…ideálně mít i svědky.

Sardullah
Sardullah 07.10.2024, 11:52:32 xxx.xxx.221.216

Mě na tom všem fakt štve ( použila bych více expresivní výraz, ale nechci být sprostá), že nemám na debulní majitele absolutně žádnou páku… a pokud vezmu ochranu do svých rukou, tak to odnese pes, přestože by si páníček zasloužil minimálně na přesdržku… možná by to bylo nejúčinější, než nějaký přestupkový řízení, pokuty… pěkně pětadvacet rákoskou na holou a on by si pak rozmyslel otevírání brány na dálku a psi vyběhnou a napadají… myslím, že když ne napoprvý, tak na podruhý, potřetí, když by měl rozsekanej zadek, tak byste viděli, jak by to najednou šlo… psi už by za bránu nevyběhli nikdy.

balu
balu 07.10.2024, 12:15:03 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 07.10.2024, 11:51:33

Myslíte to dobře, ale - proč se neodebere pes - kam ho umístit? 

Zákaz držení psa - psa si pořídí někdo jiný z rodiny… Rozšířit zákaz na všechny členy rodiny? Na jaké a v jak širokém záběru? 

Trochu analogicky - když dostane chovatel pod ČMKU (FCI) zákaz chovu, tak si založí CHS jiný člen rodiny a potrestaný chovatel chová vesele dál, jen pod jinou CHS.

Tím neobhajuji majitele rotvajlerů. Ale je to složité a u nás má pachatel mnohdy víc práv než oběť. 

Buggyra
Buggyra 07.10.2024, 12:18:20 xxx.xxx.198.226
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 07.10.2024, 11:51:33

Nikoli že se cítím ohrožená, to je každému (policii) u zadku. Ale mít natočené ty incidenty a dodávat je jako důkazy těm poškozeným, resp. i já jako svědek můžu podat na tom základě trestní oznámení.

Prostě poprosit jeho sousedy, zda bych si k nim na zahradu, na plot, nemohla dát kameru kvůli tomuhle ignorantovi.

megi-the-pes
megi-the-pes 07.10.2024, 12:25:32 xxx.xxx.124.191

U zákazu držení a chovu a péče, je zakázaná i ta péče
a veterina má povolení zkontrolovat pozemky a obydlí, kde se odsouzený zdržuje.

Problém je, že tohle po skončení trestu zmizí jako… podmínka.

Tedy si tady může každý týrat zvířata, jak chce!

Ale tu se bude jednat o ublížení na zdraví - lidí. Takže když nebudou úplatky, 
přijde spravedlnost.
 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.