Aktuálně: 3 978 inzerátů203 817 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Psi v médiích

drvodelkafialova
drvodelkafialova 05.10.2024, 15:58:07 xxx:xxx.aa54:5118
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 05.10.2024, 15:40:28

Obávám se, že vzhledem k mnoha vážným napadením v zahraničí konkrétně tímhle plemenem, se nebude jednat o křížence, kteří toto plemeno jen připomínají.

rapotačka (neregistrovaný) 05.10.2024, 16:51:20 xxx:xxx.9c32:d969

BLBÁ  ženská!

Nešetřila bych ji ani trochu.

Nemá mít ani křečka.

Doron
Doron 05.10.2024, 18:17:07 xxx.xxx.166.104

Něco se tam určitě nepovedlo. Podobný jako byla kdysi ta linie povahově špatných zlatých kokrů. 

Asi se ho bála i ta majitelka, když jenom řvala z dálky povely.

 Že je pes magor se pozná celkem rychle, něco se opravdu převychovat nedá. Dali ho utratit pozdě. 

Vede mě to k zamyšlení, jak se v podobné situaci zachovat, asi je potřeba jednat rychle a s nejvyšší možnou razancí.

rapotačka (neregistrovaný) 05.10.2024, 18:37:39 xxx:xxx.33ec:d0b6

Trvám si na svém.

Pořídím si, sakra, normální obojek a náhubky taky existují.

Nebylo to poprvé a to prostě nejde omluvit.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj 05.10.2024, 19:51:02 xxx.xxx.92.110

Měla jsem  jako prvního psa dalmatina, byl přehnaně hlídací a proto ven bez náhubku  nechodil, bylo to pro něj prostě normální - Danečku jdeme ven, obléct- obojek náhubek a hurá,  vůbec mu nevadil, měl ho rád,  byl synonymem zábavy venku. Dnes lidi náhubky používají málo , dříve psi hodně chodili na volno, s náhubkem a hlavně poslouchali, taky jich bylo míň a nebyli jen módním doplňkem.

Doron
Doron 05.10.2024, 20:24:38 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 05.10.2024, 15:15:19

Ale měla by šanci ho udržet, zvlášť kdyby měl obyč kovový stahovák ( za pár korun) a posunula by mu ho až dopředu za uši. 

V nejhorším by si mohla lehnout na zem a nechat se táhnout , to by ho hodně zpomalilo.

megi-the-pes
megi-the-pes 05.10.2024, 21:21:52 xxx.xxx.124.142

Ne že nepovedlo, tak nějak, jak říká impact, 
pokřížilo se cokoli, z čeho mohl vylézt Herkules. Ale s IQ -65.
S pitbullkem je to dobrý, vím, co čekat, ale co s tímhle? Když má třeba 50 kg. Jak mezi pitbullky můžu strčit ruce, tak tady jedině střílet. Nevěřim jim ani chlup.
To je hnusný takhle přemýšlet o psech. 

Doron
Doron 05.10.2024, 21:32:08 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 05.10.2024, 21:21:52

Není  to hnusný , je to realistický. 

Daja
Daja 06.10.2024, 07:08:46 xxx.xxx.121.48
Dublinbarzoj:

Měla jsem  jako prvního psa dalmatina, byl přehnaně hlídací a proto ven bez náhubku  nechodil, bylo to pro něj prostě normální - Danečku jdeme ven, obléct- obojek náhubek a hurá,  vůbec mu nevadil, měl ho rád,  byl synonymem zábavy venku. Dnes lidi náhubky používají málo , dříve psi hodně chodili na volno, s náhubkem a hlavně poslouchali, taky jich bylo míň a nebyli jen módním doplňkem.


Dobré ránko,

nepochopím, nepoberu mozkově co je špatné na nošení košíku? Já měla ovčandu a taky bylo obzvlášť hlídací. Tak, že když se šlo ven opravdu navléct obojek, vodítko a hlavně košík. Věděla jsem, že musím mít oči na šťopkách a hlavně předvídat. Nevadilo mi to, byla moje zlatíčko.

Jen jednou zaútočila u nás u výtahu, napadl nás další pes a byla mela. Pes byl dotlučený i jeho panička.  Košík , byl součásti její výbavy celých 13 let. Nikdy ji nevadil a já byla klidnější. Dnešní móda nenošení košíku mě irituje. Nevidím nic na tom zlého, když má pes košík.

Dája

drvodelkafialova
drvodelkafialova 06.10.2024, 08:13:10 xxx.xxx.171.125
megi-the-pes:

Ne že nepovedlo, tak nějak, jak říká impact, 
pokřížilo se cokoli, z čeho mohl vylézt Herkules. Ale s IQ -65.
S pitbullkem je to dobrý, vím, co čekat, ale co s tímhle? Když má třeba 50 kg. Jak mezi pitbullky můžu strčit ruce, tak tady jedině střílet. Nevěřim jim ani chlup.
To je hnusný takhle přemýšlet o psech. 


Ono je dost možný, že z toho psa měla strach i majitelka a nebyla schopná pořádn zasáhnout.  

Doron
Doron 06.10.2024, 08:16:39 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 06.10.2024, 08:13:10

To si přesně myslím.

Sardullah
Sardullah 06.10.2024, 08:51:41 xxx.xxx.17.248

Jako netvrdím, že všichni moji psi nosili bezpodmínečně košík, ale tak když je to potřeba,  nevidím v tom problém.

Za mých mladých let to bylo i takové znamení, že pes nemusí být úplně přátelský.

Moje ovčanda nosila koš při pohybu na volno, poku jsme byly v civilizaci a to přestože byla stopro ovladatelná.

Čubina nikdy nebyla kontaktní k cizím a od určitého věku se dost ostře ohradila, když jí někdo cizí pohladil… samozřejmě bez dovolení, neboť na naší planetě existujou lidi, kteří si z nějakého důvodu myslí, že jsou ti nedotknutelní vyvolení, že mají dar a díky tomu je milují všichni psi na světě a díky tomu tedy můžou beztrestně a bez dovolení chmatat na každýho cizího psa, aby to nám, obyčejným smrtelníkům dokázali. A pokud takovému člověku řeknete, ať vašeho psa nehladí, že na sebe nenechá od cizího sáhnout a mohl by kousnout, tak tím spíš vám chce dotyčný dokázat, že všechny lidi na světě jo, ale jeho ne, že bude můj pes rád, když on ho pohladí…takového člověka moji psi vždycky vyvedli z omylu… tedy ti psi, co se skutečně nechtěli kamarádit a už vůbec ne fyzicky… moji psi jsou totiž spravedliví a mezi cizáky nedělaj rozdíl… no a druhá kategorie jsou samozřejmě děti.

Berberka Sára nosila koš taky kvůlivá její reaktivitě na psy, kvůlivá tomu, abych já byla klidnější a kvůlivá psím sebevrahům, košík neměla jen tam, kde jaem viděla široko daleko a nehrozilo, že k nám přiběhne zčista jasna pes.

Vůbec nechápu, že může existovat někdo, kdo má psa, který je agresor nebo za určité situace může ostře ohradit, může být hodně ochranitelský atd atd a pes chodí bez náhubku a to třeba přesto, že už pes nějaký incident měl.

drvodelkafialova
drvodelkafialova 06.10.2024, 09:07:21 xxx:xxx.57a9:2bda
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 05.10.2024, 21:21:52

Pro mě, která se v bullech dvakrát neorientuju je nejhorší, že vlastně nedokážu poznat, jestli je to pitbul, staford nebo tenhle american bully. Navíc, jestli se jedná o podobný problém jako byly ty záchvaty u zlatých kokrů, asi ani majitel neodhadne, jak moc jsou nebezpeční. Kamarádka kdysi měla tu smůlu, že takhle postiženého kokra měla. jednou jí navážno napadl, jizvy má do dneška. Říkala, že měla pocit, kdyby byl o chlup větší a těžší, že ji zabije. Tomuhle zvířeti se už vůbec neubrání nikdo. Ty ženský měly štěstí, viděla jsem to video z Anglie, jak to samé plemeno roztrhalo dospělého chlapa a kolem byli lidé, co se mu snažili pomoct.

balu
balu 06.10.2024, 09:49:54 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 06.10.2024, 07:08:46

Dajo, mám stejný názor. Moji psi byli zvyklí, že náhubek je součástí procházky, stejně jako obojek a vodítko. Vždycky, když šli na volno, tak s náhubkem. Vlastně i na vodítku. Sami do náhubku strkali hlavu, když se šlo ven. 

Základem je náhubek který psovi sedí a neomezuje ho v dýchání, ochlazování a zívání. Ideální je kovový. 

Dřív bylo psů méně a chodili více s náhubkem. Teď naopak, psů jsou mraky a chodí bez náhubku, protože přece “našeho miláčka nebudeme omezovat”, “náš neublíží”, a tak podobně.  I naše chodka chodí bez náhubku, protože když chodila s náhubkem, lidi nechtěli pouštět své psy, aby si s ní hráli. Nelíbí se mi to, s mamkou o tom vedeme diskuzi, pořád poukazuji na platnou vyhlášku, ale jak se říká, doma není nikdo prorokem. Možná až vyfásne pokutu od měšťáků tak změní názor… U nás se aspoň nejedná o kontroverzní plemeno.

Doron
Doron 06.10.2024, 09:56:38 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 06.10.2024, 09:07:21

To video si pamatuju, bylo to děsivý. 

Nejhorší mi přišlo,  jak neúčinná ta pomoc byla, nikdo vůbec nevěděl, co má dělat, nikdo se nepokusil toho psa zabít.

V méně civilizované zemi by se asi našel nějaký chlap, který by věděl,  jak na to☹️.

megi-the-pes
megi-the-pes 06.10.2024, 10:17:44 xxx.xxx.124.142

No, když si představím, jak megi někomu železným košíkem napálí do voka… 
Psy není těžké naučit sednout, čekat, enže to by si páníček musel všimnout, že se něco blíží, a ten povel říct, jak to chcete provést s čumákem zabořeným do telefonu. 
Už vim, proč lidi řikaj, jak mám mega vycvičenýho psa.
Nemám. Umí dohromady tak dva povely. 
Enže ostatní psi neumí nic.

Pitbulla nepoznáte. Třeba ten, co se podle něj psal standard, byl docela macek, ale ti praví chovatelé budou přísahat, že 
má mít 17 kg. Tak to hodně štěstí u prasat. By pak tu pohádku pohli přejmenovat.
Viděla jsem křížence, u kterých ani chlup nenaznačoval nějaké míchání. 
Ale tak… 55 cm a 40 kg pitbull neni a ty žáby taky ne. 
 

drvodelkafialova
drvodelkafialova 06.10.2024, 10:29:37 xxx.xxx.171.125
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 06.10.2024, 09:56:38

Hlavně to prostě není normální psí chování.  Ta zvířata mi přišla jak v transu že cítí krev. Naši psi a to i ten obávaný SAO 😃 vždycky dali přednost zahnání lidí před přímým střetem . Hery jednou nahnal drzé příbuzné, co mají pocit , že je normální podat si skrz plot klíč a odemknout branku, ke zdi a tam na ně řval dokud jsme nepřiběhli. Ale nekous, protože se nebránili a okamžitě je nechal být.

Xerxova
Xerxova 06.10.2024, 11:38:49 xxx:xxx.890b:5be5

málokterý z těchto psů má padnoucí košík… ony se na ty krátkotlamy shání špatně a myslím, že na ty XXXL Bully to bude velká potíž. Jasně že to nikoho neomlouvá, ale nevěřila bych ani bullovi s košíkem - ten miničenich snadno z blbě padnoucího košíku vyndá.

megi-the-pes
megi-the-pes 06.10.2024, 11:40:58 xxx.xxx.124.142

na fenu velkého knírače nám je akorát 😀
musí se zapnout k obojku
a ty plastové baskervyl jsou všem, dají se tvarovat
tihle lidé ale slovo košík nemají ve slovníku


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.