Aktuálně: 3 978 inzerátů203 847 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Psi v médiích

Sarah01
Sarah01 22.09.2024, 23:45:58 xxx.xxx.162.253

Tak někdy v roce 2020 tuším se po více než půlroce našla zaběhnutá fenka GR Senta. Určitě o tom víc ví Arosek, která se zasloužila o to, že byla Senta zachráněna. Po celou dobu byla schopná nějak přežívat, sháněla si nejspíš potravu různými způsoby a přežila. 

Verun
Verun 25.09.2024, 20:16:23 xxx.xxx.220.12
assil:

Tak třeba tam někdo bydlíte a můžete pomoct

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-jsou-rychli-jako-blesk-a-temer-nepolapitelni-ze-zoo-na-jindrichohradecku-utekli-psi-usati-40490380#dop_ab_variant=1376021&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=8&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


…bydlíme , bohužel mezi  Malíkovem a Doláčem je hlavní tah na Třeboň, často tudy jezdím ke kobyle, ale ještě jsem neměla štěstí je potkat…snad se brzo vrátí.   

Irma19
Irma19 04.10.2024, 15:44:51 xxx.xxx.239.133

“Z vyšetřování vyplynulo, že majitelka psa použila opětovně nefunkční obojek, z kterého se jí pes již v minulosti vysmekl. Zjistili také, že pes od narození negativně reagoval na cyklisty, proto prošel ve výcvikové stanici socializačním výcvikem, a že v minulosti již pokousal dva lidi.”

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-na-cyklistku-s-dcerou-zautocil-v-lese-pes-zachranil-je-bezec-ktereho-taky-pokousal-40491777#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=jSsY8ehKwZh-202410041325&dop_id=40491777&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Doron
Doron 04.10.2024, 18:15:46 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Irma19 z 04.10.2024, 15:44:51

Děsný. 

Alespoň že přežili.  Nebýt toho pána,  bůhví, jak by to dopadlo..Je to hrdina.

Sardullah
Sardullah 04.10.2024, 21:31:50 xxx.xxx.221.216
»
Odpověď na příspěvek uživatele Irma19 z 04.10.2024, 15:44:51

Dneska jsem na to narazila na seznamu a je to fakt děs. Co mě teda irituje nejvíc je, že už se jí to stalo, že se jí pes vyvlíknul a furt používala ten samej obojek.

Jako stalo se mi to taky, že se mi Gina vyvlíkla z obojku a od tý doby má smolíčka pacholíčka… už je trvale na kovovým stahováku, který je ještě povětšinou jištěnej postrojem… a to nechtěla útočit, jen se chtěla jít pozdravit se psem. Si tak nějak neumím představit, že bych jí dala stejnej obojek a doufala, že už se to nestane.

Taky nechápu, jak je možný, když ví jakej je pes trotl, tak proč nemá venku náhubek… tak jasně i s náhubkem může pes člověka pořádně zrychtovat, ale alespoň nepokouše a nepotrhá.

No tak hlavně, že di takový lidi pořídí bully a pak to takhle dopadne.

Ten pán by měl dostat metál, kolik lidí by se takovému psu postavilo… já bych to nedokázala, tak max bych to do něj našila paralyzérem a doufala, že to bude fungovat…. a ten sebou ani běžně nenosím.

drvodelkafialova
drvodelkafialova 05.10.2024, 13:23:10 xxx:xxx.aa54:5118

Je mi líto, ale takové psy by měli bez milosti utrácet. I kdyby se našel nový majitel, nevěřím že pes nebude dál nebezpečný.

Navíc ten pes je strašně mladý a už stihl získat takhle agresivní chování. Moje psi v roce a půl jsem vždycky považovala za víceméně štěňata, tedy v pubertě, silná, ale v zásadě lehce zastrašitelná, když by šlo do tuhého a bylo to potřeba. Tady ten pes už má za sebou i nějaký socializační výcvik, není tedy u majitele, který nemá snahu se mu věnovat. Ano majitelka podcenila hodně věcí, měla se chovat jinak, pes měl mít košík, ale tohle je prostě i plemenem.  Nemám ráda termín bojový pes, ale tohle je opravdu zmršené a nebezpečné plemeno. Tyhle Americké Buly by měli plošně zakázat množit a stávající zvířata všechna vykastrovat.

Sardullah
Sardullah 05.10.2024, 14:55:21 xxx.xxx.189.104
drvodelkafialova:

Je mi líto, ale takové psy by měli bez milosti utrácet. I kdyby se našel nový majitel, nevěřím že pes nebude dál nebezpečný.

Navíc ten pes je strašně mladý a už stihl získat takhle agresivní chování. Moje psi v roce a půl jsem vždycky považovala za víceméně štěňata, tedy v pubertě, silná, ale v zásadě lehce zastrašitelná, když by šlo do tuhého a bylo to potřeba. Tady ten pes už má za sebou i nějaký socializační výcvik, není tedy u majitele, který nemá snahu se mu věnovat. Ano majitelka podcenila hodně věcí, měla se chovat jinak, pes měl mít košík, ale tohle je prostě i plemenem.  Nemám ráda termín bojový pes, ale tohle je opravdu zmršené a nebezpečné plemeno. Tyhle Americké Buly by měli plošně zakázat množit a stávající zvířata všechna vykastrovat.


Moje psi v roce a půl jsem vždycky považovala za víceméně štěňata, tedy v pubertě, silná, ale v zásadě lehce zastrašitelná

No s tou lehkou zastrašitelností…moje pyrenejka nikdy necouvla, nikdy se nenechala zastrašit a to už ve štěněcím věku natož jako 1,5 roční pubescentka. A kavkazanda jako štěně asi ju, to byla takovej plašan, ale už tak určo v osmi měsících už by taky necouvla. Naopak …myslím, že každý útok na ně…byť by to byla nutná obrana…by je vyhecoval ještě k razantnější reakci.

Já mám velký respekt z temperamentu a síly bull plemen obecně…mě tak jen napadlo, jestli by panička toho psa vůbec fyzicky udržela i kdyby se z obojku nevyvlíknul.

Jako co si budem, reakci na cyklisty má spoutu psů…ono se to hýbe, tak to jdeme ulovit. Problém je asi v tom, jak se majitel snaží se psem pracovat…i Gina měla tendence reagovat na cyklisty…teda měla tendence…reagovala na cyklisty a docela dlouho..dneska kolem ní profrčí na stezce cyklista a vůbec si ho nevšimne…tak max, když beru psy ke straně, tak jí tím vyruším od čuchání a to je teda výraz prudy jakože “co je zase?🙄”

Nevím do jaké míry mají tito psi nebo někteří jedinci plemene nějakou agresivitu vrozenou a nevím do jaké míry je to ovlivnitelné výchovou...protože obecně bull plemena jdou tak nějak mimo mě…ale taky jsem měla velmi reaktivní fenu až agresivně reaktivní na psy, cizí psy obecně neměla ráda už asi od půl roku, kdy už byla ochotna tolerovat jen pár psích kámošů, co měla od štěnda a taky to šlo ukočírovat, že jakože fajn, nebudeme se kamarádit s cizíma pesanama, když nechceš, ale budeš se chovat slušně a ne jako agresivní magor.

Tak fajn, neumím toto chování úplně odstranit, tak psa zabezpečím obojkem, ze kterého se nevyvlékne a bytelným vodítkem s bytelnou karabinou, nasadím mu koš a musím si být teda jistá, že ho fyzicky udržím…a teda budu koukat i za roh a do míst, kde třeba nemám šanci si udržet od cyklistů distanc, tak tam nebudu lozit. Jako je to vopruz a procházka je pak asi náročná jak psychicky, tak fyzicky, ale pokud je to reakce jen na ty cyklisty, tak se s tím dá asi nějak žít, když teda nebudu chodit procházkovat na cyklostezku.

Jako kdo jsi bez viny, tak hoď kamenem…taky Sárině rupnul obojek resp. oko, kde bylo připnuté vodítko, taky se mi Gina z obojku vyvlíkla, prostě stane se, že si člověk myslí, že to je cajk a najednou se stane něco s čím nepočítal…naštěstí se nikomu nic nestalo, ale člověk udělá taková opatření, aby se to už prostě neopakovalo…teda alespoň myslím, že normální člověk, pejskař, s trochou selskýho rozumu jo.

bambule
bambule 05.10.2024, 15:05:36 xxx.xxx.73.247

Hele celé to zní jako ze špatného filmu, ženská ví že se jí pes už z obojku vyvlekl a stejně není schopná změnit výbavu, ví že má reakci na cyklisty, běžce a leze tam kde je nejspíš potká, místo toho aby se snažila psa polapit tak po něm jenom řvala povely, které stejně nefungují. Očividně někdo koho prostě nikdo z nás nechce potkat. U nás má jedna taky bula xl, obrovské zvíře ze kterého jde strach. Naštěsti ho má zvládnutého. Když jsem je potkala poprvé tak jsem mi pupík strachy stáhl až někam k páteři. 

megi-the-pes
megi-the-pes 05.10.2024, 15:06:51 xxx.xxx.124.196

“ten pes je strašně mladý a už stihl získat takhle agresivní chování”

To je obráceně - mladý je takový, musí se naučit, že se nežere vše okolo. 
S těmi psy je třeba pracovat ode dne, kdy ho přinesu domů, ne až přijde problém.
Kdo si tohle pořídí, musí s tím počítat.
Nikdo nepočítá. Kecy furt, že on už ve třech měs. umí sedni a hraje si se psy.
Říkat jim, že v půl roce toho hracího kamaráda přizabije, zbytečné.
Dejte jim test. Otázka první: jak rychle zmizí z linie tah na kořist?
Kdo odpoví, že vše je o výchově, poletí. Takže to ani nebude stát tolik času a korun.
Dobrý ne. Mě pochvalte. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova 05.10.2024, 15:15:19 xxx:xxx.aa54:5118

Mě přijde, že se nejedná o bull plemena obecně, ale specielně, tyhle americký bully. Nevím s čím to nakřížili, ale prostě se něco nepovedlo. I kdyby byl na vodítku, ta ženská ho neměla šanci udržet, když je tak agresivní a neovladatelný.

drvodelkafialova
drvodelkafialova 05.10.2024, 15:25:52 xxx:xxx.aa54:5118
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 05.10.2024, 14:55:21

My kvůli tomu oplotili teď dva hektary, kam budu jezdit s Herym. Neposlechne mě tak, abych si s ním troufla sama chodit na procházky. Plot respektuje a vylítá se prostě tam. Taky nemá rád cyklisty, ale nekousne je, nicméně nestojím o to, aby někdo z kola spadl, protože se ho lekne. Muž má náladu procházkovat jen výjímečně a tak jsme to vyřešili tak. Možná feny dospívají dřív, já co měla velká plemena, byly to vždy psi, až na současnou fenku, ale to je prostě hodná, laskavá holka, nebojí se, ale nikomu neublíží. 

impact
impact 05.10.2024, 15:40:28 xxx.xxx.163.181
drvodelkafialova:

Mě přijde, že se nejedná o bull plemena obecně, ale specielně, tyhle americký bully. Nevím s čím to nakřížili, ale prostě se něco nepovedlo. I kdyby byl na vodítku, ta ženská ho neměla šanci udržet, když je tak agresivní a neovladatelný.


Já osobně vidím trošku problém i v tom, že dřív se kdejakej bullvořech vydával za pitbulla, protože to bylo strašně cool a drsný. Mít pitbulla! A teď to samý připadlo na ambully a množky za něj vydávají kdejaký bull hovado. Hlavně, aby to vypadalo jak tank a prodávalo se to za raketu. 😏

Ale souhlasím i s tím, že těm, co to “plemeno” vyšlechtili o povahu jakoby vůbec nešlo.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.