Aktuálně: 4 059 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Psi v médiích

assil
assil (2118 příspěvků) 16.09.2024, 14:18:57 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 16.09.2024, 14:14:52

Jo, to u nás při opravě silnice udělali před pár lety taky, v jedný zatáčce, která sice nevypadá nijak nebezpečně, ale hrozně vynáší a je to fakt super.

Takže je vidět, že když se chce, tak to jde, proč ze stejný barvy nedělají přechody?

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 16.09.2024, 14:26:33 xxx.xxx.221.216
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 16.09.2024, 14:14:52

U nás jsou ty červený, drsný úseky na silnici kolem vody taky a je to teda znát, hlavně když je mokro  a nedejbože to ještě namrzne.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 16.09.2024, 16:14:11 xxx.xxx.198.226

Tak pokud máte na silnici souvislý povrch z nějakého materiálu, který v zatáčce klouže, tak se to dá pochopit, nebo třeba když se původně hrubší asfaltový povrch za pár let ojezdí do hladka. Tam si na to řidič dá pozor a holt, kde to neznám, tam si dám pozor extra. Není to skoková změna, kolikrát to ujede už na rovince, a pak si v zatáčce sednu na zadek a odrážím se nohama, aby mi to neustřelilo.

Pokud se skoková změna dělá, tak právě k lepšímu, tj. udělá se protiskluzová úprava. Ale také už jsem slyšela o tom, že někde opatřili zatáčky protiskluzovou povrchovkou, která za deště klouzala víc, než předchozí obyčejný oježděný asfalt 😀 Akorát prostě za sucha to drželo lépe, jenže na parametry za mokra se asi nikdo nepodíval a nebo třeba se ty vlastnosti od určité teploty ztrácely nebo třeba zvolili špatnou techniku nanášení toho povrchu, nevím - nepovedlo se, nevím, jak to pak dopadlo, zda se to předělávalo.

No a když je to takováhle skoková změna k horšímu, tak to je skutečně na podnět, protože kdo to má čekat, to je vážně nebezpečné.

Ty přechody se umějí dělat z takové jako síťované hmoty, která tvoří vroubky, no ale musí se to častěji obnovovat, to stojí mergle. Také jsem už zažila pár klouzacích přechodů, zpravidla v Prahé, kde jsou leckde vyježděné do hladka od aut, no. Je to taky na palici a kdo má energii se tím zabývat, tak to nahlásí, a kdo nemá, podá si žádost o odškodnění až když mu na tom rupne krček u kyčle, no.

Nebo taky ne.

Každého soudruha věc 🙂

assil
assil (2118 příspěvků) 17.09.2024, 08:23:18 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 16.09.2024, 16:14:11

Tou síťovanou hmotou nám dělali okraje loni, když dělali novou silnici, je to kvůli autům, že to drncá a jelikož tu nemáme chodníky a musím po tom chodit, tak můžu zodpovědně říct, že mokrý to klouže jak prase a navíc je to ještě vyvýšený a je to fakt na zabití nebo minimálně nějaký výron.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 17.09.2024, 08:45:27 xxx.xxx.198.226
assil:

Tou síťovanou hmotou nám dělali okraje loni, když dělali novou silnici, je to kvůli autům, že to drncá a jelikož tu nemáme chodníky a musím po tom chodit, tak můžu zodpovědně říct, že mokrý to klouže jak prase a navíc je to ještě vyvýšený a je to fakt na zabití nebo minimálně nějaký výron.


Aha, tak já jsem to potkala v nějakém městě a fungovalo to dobře :-O Asi jich je taky víc typů… Nebo v tom městě to není tolik oblemcané prachem, listím, nevím. Byla to taková na omak jako perlinka, docela i vzorek boty se o to zadrhnul… Jestli vy mluvíte o hlučné bílé čáře, tak po té jsem nikdy osobně nešla, mám za to, že to bude něco jiného…?

Rapotačka (neregistrovaný) 17.09.2024, 11:26:54 xxx:xxx.f93:8fcb
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ivus z 17.09.2024, 11:11:20

Nepatří  to spíš na: Všeobecný pokec  😜 ?

assil
assil (2118 příspěvků) 17.09.2024, 11:30:19 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 17.09.2024, 08:45:27

Nevím co to je, ale je to prostě takový vzorovaný bílý vyvýšený, ne celé natřené barvou, ale jako krajka nebo tak něco, jako když to dělali, natřeli čáry barvou a pak na to stříkali tohle.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.