Aktuálně: 4 059 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Psi v médiích

Orionka (neregistrovaný) 14.09.2024, 20:05:37 xxx:xxx.abe9:43c
Fikovnice:

Jj, omlouvám se…už jsem se opravila ve Třetím víčku.


Omluva se přijímá 😺 Škoda, že se neozve Buggyra - asi venćí.😉

assil
assil (2118 příspěvků) 14.09.2024, 23:32:13 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 13.09.2024, 23:04:40

Ono úplně stačí přechody, dřív v pohodě, dneska nevím čím to natírají, ale stačí mokro nebo břečka nebo trochu sněhu a klouže to je jak led.

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 15.09.2024, 13:12:20 xxx.xxx.162.253
drvodelkafialova:

https://zvirecizpravy.cz/pobyt-v-utulku-drti-vsechny-psy-nejvic-se-ale-podepisuje-na-malych-plemenech-zjistili-veterinari/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=1368011&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

To je strašně smutný.


To každopádně je. Ale co mě točí, tak jen Adoptujte si a nic jinýho se s tím jako dělat nebude? Ne každý si chce adoptovat pejska z útulku s nějakou špatnou minulostí. Už mě to docela točí. Do mě se pouštějí záchranářky, že prý množím štěňata a i když jsou s PP, tak je to špatně, ale tady v této oblasti je to evidentně asi v pořádku. Prostě množírny bez problémů pojedou dál a bude se jen agitovat ve smyslu Adoptujte si. 🙄

impact
impact (658 příspěvků) 15.09.2024, 16:16:20 xxx.xxx.44.248
Sarah01:

To každopádně je. Ale co mě točí, tak jen Adoptujte si a nic jinýho se s tím jako dělat nebude? Ne každý si chce adoptovat pejska z útulku s nějakou špatnou minulostí. Už mě to docela točí. Do mě se pouštějí záchranářky, že prý množím štěňata a i když jsou s PP, tak je to špatně, ale tady v této oblasti je to evidentně asi v pořádku. Prostě množírny bez problémů pojedou dál a bude se jen agitovat ve smyslu Adoptujte si. 🙄


Nenazývejte takové debilky záchranářkama. 🤫

Rapotačka (neregistrovaný) 15.09.2024, 18:53:19 xxx:xxx.e334:6599

Chybí osvěta.  Odrazovací  příběhy, co vše může  člověka se psem potkat.

Jsi sama? V  bytě, bez výhody=možnosti psa vypustit na dvůr, když fakt

zrovna nemůžeš  pobíhat se psem a on nutně musí?  Rady, to se dá, my= MY!

to taky zvládli, někdy radí “borka” - taky jsem to zvládla,  nebo pes mě pusinkuje, 

rád se mazlí. To možná jo, ale borderka nebo výmarák  chce  i něco jinýho.

A v  BYTĚ s  menšími dětmi?  Není nic hezčího než dítě se psem , ale umí   to

být i sakra náročný.  Kdo VÍ a je rozhodnutý, nic ho neodradí. Kdo vidí JEN to pěkný,

často-někdy nevydrží. Jednu dobu jsem sledovala inzeráty. Nejčastěji se lidi 

zbavovali pěti-šestiletých psů.  Měli “toho” zápřahu dost. Chudák pes …

Můj názor je, že to chce pořádnou osvětu, aby si psa neřídil, kdo 

nemá podmínky a jen doufá, že máma, kámoši určitě pomohou.

Já říkám: nedělej to a neotravuj lidi, co o psa nemají zájem.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 15.09.2024, 19:15:25 xxx.xxx.221.216

Jo jo… reklama … šťastná rodinka, děcka si hrají za krásného slunečného dne na dokonalém trávníku s hodňoučký, roztomiloučkým štěňátkem retrívra a pak střih, realita, z trávníku tankodrom a pes se vrací z procházek jak polomáčená sušenka, od bahna..pro děti je otravná povinnost psa vyvenčit, pro rodiče omezení v jejich aktivitách…

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 15.09.2024, 21:08:50 xxx.xxx.162.253
Rapotačka:

Chybí osvěta.  Odrazovací  příběhy, co vše může  člověka se psem potkat.

Jsi sama? V  bytě, bez výhody=možnosti psa vypustit na dvůr, když fakt

zrovna nemůžeš  pobíhat se psem a on nutně musí?  Rady, to se dá, my= MY!

to taky zvládli, někdy radí “borka” - taky jsem to zvládla,  nebo pes mě pusinkuje, 

rád se mazlí. To možná jo, ale borderka nebo výmarák  chce  i něco jinýho.

A v  BYTĚ s  menšími dětmi?  Není nic hezčího než dítě se psem , ale umí   to

být i sakra náročný.  Kdo VÍ a je rozhodnutý, nic ho neodradí. Kdo vidí JEN to pěkný,

často-někdy nevydrží. Jednu dobu jsem sledovala inzeráty. Nejčastěji se lidi 

zbavovali pěti-šestiletých psů.  Měli “toho” zápřahu dost. Chudák pes …

Můj názor je, že to chce pořádnou osvětu, aby si psa neřídil, kdo 

nemá podmínky a jen doufá, že máma, kámoši určitě pomohou.

Já říkám: nedělej to a neotravuj lidi, co o psa nemají zájem.


Já v poslední době vidím inzeráty na odrostlejší štěnata, tak 7 měsíců až rok a půl. Prostě vyrostlo sladký štěňátko na hraní, tak musí pryč. 

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 16.09.2024, 08:48:08 xxx.xxx.198.226
Orionka:

Přizpůsobit jízdu stavu a poveze vozovky- stezky pro cyklostezky neplatí? H…si robijete na náledí i na dálnici. 


Té jak kdyby při opravě nějaké zatáčky na Ještěd udělali klouzavý povrch a těm lidem skutáleným pod tou serpentinou by se říkalo, že měli přizpůsobit jízdu. Jak asi má uživatel tušit, že zrovna lautr tahle zatáčka (tenhle mostek) bude za vlhka jako sklo?  Normálně se před takové úseky dává dokonce pro ty motoristy značka, aby věděli, že je tam nějaké zvýšené riziko.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 16.09.2024, 11:06:35 xxx.xxx.221.216
Buggyra:

Té jak kdyby při opravě nějaké zatáčky na Ještěd udělali klouzavý povrch a těm lidem skutáleným pod tou serpentinou by se říkalo, že měli přizpůsobit jízdu. Jak asi má uživatel tušit, že zrovna lautr tahle zatáčka (tenhle mostek) bude za vlhka jako sklo?  Normálně se před takové úseky dává dokonce pro ty motoristy značka, aby věděli, že je tam nějaké zvýšené riziko.


Tak já bych to spíš viděla na to, aby se povrch udělal drsnější a tudíž bezpečnější , než instalace značky,  že to klouže.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 16.09.2024, 13:19:28 xxx:xxx.a860:73e8
Sardullah:

Tak já bych to spíš viděla na to, aby se povrch udělal drsnější a tudíž bezpečnější , než instalace značky,  že to klouže.


Určitě máte pravdu. Ale kdyby se měly opravit všechny nedokonalosti, nebylo by na…a na…a na. Všechno stojí peníze.

kometa
kometa (5543 příspěvků) 16.09.2024, 13:24:23 xxx.xxx.224.101
Sardullah:

Tak já bych to spíš viděla na to, aby se povrch udělal drsnější a tudíž bezpečnější , než instalace značky,  že to klouže.


Jenže instalace značky je jednodušší a levnější. Co si budeme namlouvat.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 16.09.2024, 13:29:38 xxx:xxx.a860:73e8
kometa:

Jenže instalace značky je jednodušší a levnější. Co si budeme namlouvat.


To by ji někdo musel namalovat na papundekl. Nebo ideálně nastříkat na zem.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 16.09.2024, 13:38:54 xxx.xxx.198.226
Sardullah:

Tak já bych to spíš viděla na to, aby se povrch udělal drsnější a tudíž bezpečnější , než instalace značky,  že to klouže.


To jsem tím samozřejmě nemyslela. Pokud je tam takový rozdíl v údržnosti povrchu, je to na úpravu povrchu a ne na značku. To by neprošlo ani na silnici.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 16.09.2024, 13:52:51 xxx:xxx.a860:73e8
Buggyra:

To jsem tím samozřejmě nemyslela. Pokud je tam takový rozdíl v údržnosti povrchu, je to na úpravu povrchu a ne na značku. To by neprošlo ani na silnici.


To máte těžký. Někdo tu psal, že podobně klouže bílá barva na přechodech. O různých dlažbách nemluvě. Schodištích…..šotolina, písek….bláto. A to vůbec nemluvím o vlacích a nádražích….skoky na peron. Všude číhá na našince nebezpečí.

assil
assil (2118 příspěvků) 16.09.2024, 14:14:28 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 16.09.2024, 13:52:51

To jsem psala já o přechodech. Ale zas na druhou stranu, neklouzavý barvy a dlažby jsou běžně k dostání, ví každý, kdo si dělal dlažbu k baráku, takže problém fakt bude někde jinde. Tipuju v tom, že na výběrku se vybere nejnižší cena bez ohledu na cokoliv dalšího a požadavek neklouzavosti tam zřejmě nikdo nezadá.

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 16.09.2024, 14:14:52 xxx.xxx.28.39

U nás dávají do prudkých zatáček na silnice takový hrubý červený povlak a mám pocit, že to opravdu pomáhá. Jednak to upozorní, že máte snížit rychlost a v mokru to na tom neklouže. Předevčírem jsem jela do Olomouce a nad Šternberkem v zatáčkách, kde se pořádají závody Ecce Homo a kde tento povlak není, tak za deště to tam klouže i při rychlosti 30 km/h. Ale asi kvůli těm závodům to tam dávat nebudou.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.