Aktuálně: 4 061 inzerátů199 595 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Psi v médiích

rapotačka (neregistrovaný) 19.08.2024, 15:00:08 xxx:xxx.4a79:fd81
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 19.08.2024, 14:57:28

Evidentně ano.🙂

assil
assil (2124 příspěvků) 19.08.2024, 15:03:45 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 19.08.2024, 14:57:28

Panebože, to furt dokola, ne nemá na krádež nikdo mandát, ano, nemá se to dělat, ale děje se to docela často, takže se to dost pravděpodbně MOHLO stát, takže to uvádím jako celkem pravděpodobnou možnost co se se psem MOHLO stát.

BTW, nikdo z nás neví,. co se se psem stalo a dohady nad fotkama co se mohlo stát apod. považuju v diskuzích na netu za normální.

A to je asi tak poslední, co k tomu píšu.

Ph (neregistrovaný) 19.08.2024, 15:08:54 xxx.xxx.93.8
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 19.08.2024, 14:57:28

Vsak tu nikdo nepise, ze ho meli ukradnout, ze to je spravne a melo to tak byt!

jen ze ho mozna nekdo ukradnul -to je ta fabulace, dost pravdepodobna. 

Ze nekdo (ne)vidi na fotkach zanedbaneho psa je pak otazka nazoru komu co vadi, ale trvam si na tom, ze to 💩vyfabulovane neni a rodinneho milacka u 💩vyfoti malokdo🙄

balu
balu (2034 příspěvků) 19.08.2024, 15:09:15 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 19.08.2024, 15:03:45

Z vašich příspěvků nemám dojem, že jen píšete, jak to mohlo být, ale že to “zachránění” obhajujete…

Už dávno je známo, že ne všichni “zachránění” psi potřebovali opravdu zachránit. Před pár lety proběhl tiskem příběh odcizené fenky nějakými “záchranářkami” a majitelce se nepodařilo fenku získat zpět i když se ukázalo, že veškeré argumenty pro “záchranu” byly nepravdivé. Hledat se mi to ale nechce. 

Doron
Doron (2369 příspěvků) 19.08.2024, 15:24:54 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 19.08.2024, 14:57:28

Na těch fotkách toho je toho vidět dost, to není fabulace, ale pozorování. 

V každým případě doufám, že jestli ho někdo ukradl, je to z toho lepšího důvodu. 

A kdybych ho někde viděla, jak se má dobře, určitě bych to nikam nehlásila. Ostatně,  sama se chystám ukrást koťata🙂))

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 19.08.2024, 16:13:15 xxx.xxx.226.32
Doron:

Na těch fotkách toho je toho vidět dost, to není fabulace, ale pozorování. 

V každým případě doufám, že jestli ho někdo ukradl, je to z toho lepšího důvodu. 

A kdybych ho někde viděla, jak se má dobře, určitě bych to nikam nehlásila. Ostatně,  sama se chystám ukrást koťata🙂))


Kdysi se stalo na VFU, že tam přinesli na utracení vrh štěňat. Zaměstnanec je neutratil, ale ponechal, že by mohli být použiti snad, možná. Domákli se toho ochránci zvířat a šli zachraňovat - přes zeď. A to tak, že všechny psy umístěné v kotcích vypustili do prostoru. Psy z největší části přijaté na léčení, nebo k ustájení. A pokračovaly ( píšu y, protože aktivistky baby ) prohlídkou areálu, včetně budov a dělaly soupis psů. Nejčastější verdikt byl - odebrat a umístit. A to nejen o psech přijatých na léčení, ale i o psech zaměstnanců, kteří své psy vodili s sebou do práce. Sci-fi? Ne, příběh 90. let.

Fiona.Praha (neregistrovaný) 19.08.2024, 17:06:06 xxx:xxx.9d7:f626
balu:

Z vašich příspěvků nemám dojem, že jen píšete, jak to mohlo být, ale že to “zachránění” obhajujete…

Už dávno je známo, že ne všichni “zachránění” psi potřebovali opravdu zachránit. Před pár lety proběhl tiskem příběh odcizené fenky nějakými “záchranářkami” a majitelce se nepodařilo fenku získat zpět i když se ukázalo, že veškeré argumenty pro “záchranu” byly nepravdivé. Hledat se mi to ale nechce. 


Jestli myslíme stejnou fenku, tak tu táhly pseudozáchranářky  přes půl republiky, přejmenovaly ji (myslím na Dianu) a když to vypadalo, že by ji měly vrátit, záhadně se někde na Čerňáku v Praze ztratila a nikdy nenašla. 

impact
impact (662 příspěvků) 19.08.2024, 18:32:45 xxx.xxx.115.72
balu:

To je zajímavé, tady vadí poměrně prostorný zastřešený kotec s přiměřeně velkou boudou. A zloděj, který zřejmě psa ukradl, je považován za zachránce. 

Ale bytová klec, v níž se pes sotva otočí a tráví v ní mnohdy celou pracovní dobu páníka, je zde mnohými považována za skvělou věc. 


Podle mě to žádný zachránce nebyl. Byl to debil. Nikdo nemá právo si jen tak přes plot posuzovat ubytování  psa a pak ho ukrást. 😏

Jinak ta ukradená fenka byla původně Kofi. Dost jsem v tom případu jela a i když policie ve finále prokázala, že ho v tom spolku opravdu ukradli, tak to dopadlo tak, jak to dopadlo. Fena utekla a už se nikdy nevrátila. Začalo to tenkrát tím, že to byla prostě fena z vesnice, co si trajdala po rajónu a vracela se domů. Až jednou narazila na debilku spasitelku. 

Stejnej spolek prokazatelně ukradl více psů. 

U nás si tak taky adoptovali psa. Protože zdrhal, tak byl během pracovní doby majitelů taky na řetízku. Až po něm jednoho dne zůstal jen řetízek a psa už nikdy neviděli. 

Doron
Doron (2369 příspěvků) 19.08.2024, 19:50:10 xxx.xxx.166.104

A co je to bylo za spolek, pamatujete někdo?

Odchytávat psy, kteří se courají po vesnici by mě nikdy nenapadlo, ale těch zavřenejch a opuštenejch je mi líto. Dřív docela často mívali lidi na vesnici boudy na zápraží, to svým způsobem bylo podle mě šetrnější než nějaký kotec v rohu zahrady, kde je pes věčně sám. K tomu psi nejsou stvořený. 

V sousedství přes ulici měli krásnou černou fenu NO, byla v takové uličce za domem, prostor měla 6×1 metr, zepředu prkenný dveře,  takže aby viděla ven, musela skákat jako pérák na zadních.  To taky celý dny dělala. Boudu měla,  hubená nebyla, ale byla ve dne v noci sama a bylo vidět,  jak moc touží po pozornosti a společnosti a vůbec po nějakém vzruchu.

Pokoušela jsem se ji vykoupit, ale nechtěli,  že prý ji mají strašně rádi. 

Nabízela jsem, že ji můžu venčit (bylo  opravdu těžký ji takhle vidět), to taky nechtěli, že by si prý zvykla. Nebyli to zlí lidi, nebyli na ni suroví, vždycky navečer ji i na chvíli pustili na zahrádku,  lítala tam jako šílená a vzrušeně štěkala. A pak ticho a zase jen hop hop, její hlava se v pravidelných intervalech objevovala nad prkenou ohradou.

Neukradla jsem ji a pak se odstěhovali. 

balu
balu (2034 příspěvků) 19.08.2024, 20:13:20 xxx.xxx.162.174

Tady u nás mají Ukrajinci na zahradě v kotci kavkazana. Kotec je velký, pes je krmený, ale ven s ním nechodí. Kdysi běhal po zahradě, ale pak ho začali zavírat do toho kotce a je tam pořád. Je úplně zlomený. Ten Ukrajinec je zřejmý primitiv, ale na to, co dělá, mu to stačí. Byl tu už před válkou. Takový ten jejich kápo, který je tu organizoval a organizuje a kterému platili a platí část výplaty ti, co tu dělali a dělají na stavbách.  Řeč s ním není.

Ladd
Ladd (115 příspěvků) 19.08.2024, 21:12:51 xxx:xxx.e7e2:720
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 19.08.2024, 19:50:10

U mamky přes ulici měli černou labradorku, puštěnou na zahradě na volno, ale to bylo tak všechno. Když ji krmili, tak se jen pootevřely dveře a jimi se vystrčila miska se žrádlem.  Když šla paní domů a pes ji vítal, tak si ho ani navšiml, když si děti hrály venku a ona jim vzala míč, tak ji okřikovaly. Sousedka mamce říkala, že jednou ji viděla, jak si šla v zimě lehnout na matraci, kterou měla u domu a jak nadskočila, jak byla matrace celá promočená studená. Jestli měla nějakou jinou matraci v boudě nevím. Kadopádně ten pes měl za společníky jen lidi, kteří šli kolem a znali ho. Taky jsem ji chtěl ukradnout a měl jsem to udělat. Jako zloděj bych se určitě necítil.

Sarah01
Sarah01 (2183 příspěvků) 20.08.2024, 08:09:42 xxx.xxx.11.197

To je strašný teda, bohužel někteří lidi mají pořád představu, že pes musí být na zahradě a takoví ti snobi s načančanýma barákama vám ještě budou lhát, jak se u nich bude mít pejsek dobře, jak se s ním bude cvičit a prd, pak si ho všimnou jen občas, když na tu zahradu vylezou.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 20.08.2024, 08:19:32 xxx.xxx.198.226

Tady bydlí husky.

Zahrada se nezavírá, pěstěný anglický trávník je bez poskvrnky a neviděla jsem toho psa jedinkrát venku… 

Ale je krásný.

Stále mi vrtá hlavou, proč tam nestrčili plyšového. Dvakrát denně změnit jeho polohu, aby si lidé od cesty mysleli, že je živý, by stálo méně péče, než strkat tam vodu a krmení a uklízet bobky.

Obrázek Obrázek
kometa
kometa (5545 příspěvků) 20.08.2024, 09:19:51 xxx.xxx.147.163

Pro Buggyru (dala tip na chytrého člověka) a skeeve (měl pravdu s hyenkou a hrabáčem) i ostatní -odpověď z JCU.

Systém je pořád stejný, hlavní je latina, ale asi se tohle učí až při větší specializaci.

 Šelmy (Carnivora) se dělí do dvou hlavních podřádů: 

1. Psotvární (Caniformia) Tento podřád zahrnuje šelmy, které mají spíše protáhlou tlamu a jsou často přizpůsobeny k životu v různých typech prostředí. 

V této skupině nalezneme jak pozemní, tak vodní šelmy. - Psovití (Canidae): zahrnuje vlky, lišky, kojoty, šakaly a psy. - Lasicovití (Mustelidae): zahrnuje lasice, kuny, jezevce, vydry a norek. - opravil bych na norky - Skunkovití (Mephitidae): zahrnuje skunky a ježury. - jen skunky, určitě opravit!!! - pokud byste chtěla být velmi detailní, tak zahrnuje skunky a jezevce rodu Mydaus - Pandy malé (Ailuridae): zahrnuje pouze pandu červenou. - Medvídkovití (Procyonidae): zahrnuje mývaly, nosály a kynkažu. - Medvědovití (Ursidae): zahrnuje medvědy, včetně pandy velké. -

 Lachtanovití (Otariidae): zahrnuje lachtany a uškatce. - jen lachtany (nevím, so se míní uškatci) - Mrožovití (Odobenidae): zahrnuje mrože. - Tuleňovití (Phocidae): zahrnuje tuleně, včetně rypoušů a tuleňů leopardích. 

2. Kočkotvární (Feliformia) Tento podřád zahrnuje šelmy, které jsou obecně drobnější a mají spíše zkrácenou tlamu. Typické jsou pro ně drápy, které mohou částečně nebo úplně zatahovat.

 Tato skupina zahrnuje převážně masožravé šelmy. - Nandinie (Nandiniidae): zahrnuje jediný druh, nandinie (též známá jako africká palmová cibetka). - Kočkovití (Felidae): zahrnuje lvy, tygry, levharty, gepardy, rysy, jaguáry a domácí kočky. - Linsangové asijští (Prionodontidae): zahrnuje asijské linsangy, malé stromové šelmy. - Cibetkovití (Viverridae): zahrnuje cibetky, genety a binturonga. - genety bych počeštil na ženetky - Hyenovití (Hyaenidae): zahrnuje hyeny a aardwolfy (hrabáče). - aarwolf je hyenka (žíháná), určitě opravit!!! - Promykovití (Herpestidae): zahrnuje promyky a surikaty. - Šelmy madagaskarské (Eupleridae): zahrnuje fosi a další masožravé šelmy z Madagaskaru. - opravit na fosy 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.