Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Psi v médiích

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 14.08.2024, 00:14:15 xxx.xxx.32.167
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 14.08.2024, 00:04:36

Aha. Ale třeba by šla naučit, že ne, že se doma neloví…? Přijde mi, že kočky jsou určo větší lovci…a to fretky pořádně neznám. No, jinak pro Leithian nezbyde než prostě fakt echtovní zabezpečení. Taky ji do určité míry chápu. Zároveň si ale myslím, že kočky prostě nemá ráda (Jani, pokud to tak není, tak mi to promiň.).

Doron
Doron (2370 příspěvků) 14.08.2024, 00:57:28 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 14.08.2024, 00:14:15

Tak kočka se dá určitě naučit,  že se doma neloví.

Moji psi z naší zahrady cizí kočky účinně vyhánějí, nepodporuju je v tom ani jim to nezakazuju. Nikdy žádné neublížili . Vyštěkávají taky ježky a nejvíc je iritují lišky,  tam to berou navážno. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 14.08.2024, 06:58:45 xxx.xxx.171.125
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 13.08.2024, 23:31:07

Nemusíte mít vůbec zvířata a stejně můžete mít potkany. Letos je máme i v sadě, tam žádná domácí zvířata nejsou. A jsou to 100% potkani, ne hraboši a ani hryzci.

Ovšem, kdo má třeba voliéry s papoušky + jezírko(potkan miluje koupání) a nějakou tu slepičku, má takřka určitě i tyhle milouše. 

kometa
kometa (5550 příspěvků) 14.08.2024, 07:21:30 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 14.08.2024, 00:57:28

Tak kočka se dá určitě naučit, že se doma neloví.

Tímhle si nejsem jistá. Jak? To bych jí musela stát 24 hodin za zadkem a VČAS zakřičet ne!

Ony jsou strašně rychlé. Už jsem jednou psala. Hrála jsem si se svým domácím kocourem (ven nechodí), lovil šňůrku od klíčenky. A najednou vylítnul na balkón a vrátil se s mladým vrabcem. Já ho ani nepostřehla, on ano. Příroda je vybavila jako lovce.

Jozefčík
Jozefčík (61 příspěvků) 14.08.2024, 08:52:16 xxx:xxx.8d46:19ee
Fikovnice:

Tak ale také jde o to, čí ten (neexistující) plot byl - vaší rodiny nebo majitelů bordery?


Naši plot nemají. Sousedka ano. Takže nevím, jak se ten pes dostal ven, ale co si pamatuji, tak prý často utíkal.

Jozefčík
Jozefčík (61 příspěvků) 14.08.2024, 09:17:08 xxx.xxx.112.189
Verun:

Ale to jste měli požadovat , škodu na zisku, manžel dává k dobru, když byl malý a měl jezevčíka co zamordoval slípku , to chodili povenku, musela babička slepici zaplatit a i potencionální vajíčka z ní, v tu ránu z ní byla nejlepší nosnice…on si pak slepici vezl v dětském kotoučku nohama nahoru domu…


Nojo, to by byla asi kupa peněz. Myslím, že to tenkrát asi povraždil skoro všechny slepice a už si nepamatuju, kolik jich bylo. 15, 20? Navíc otec má divnou povahu, nechá si radši od sousedů kálet na hlavu, jen aby udržel dobré vztahy s nimi. Jako třeba, že od jiných sousedů mu na tu jeho neoplocenou zahradu chodí hrabat jejich volně puštěné slepice. Takže byl tenkrát z toho celý hin, když jsme za těma sousedama kvůli těm zabitým slepicím šli. Chtěl nám to zaplatit on. 😁🫣 Ale to jsem nechtěla rozebírat. Jen jsem chtěla podpořit Leithian, že samozřejmě si má každý chovatel čehokoli to zabezpečit. Já osobně chci mít vše posichrované, takže plot kolem zahrady, slepice zasiťované i ze shora, ale víc člověk neudělá. Proti cizím kočkám je asi nejlepší krom psa vlastní kočka. My máme oboje, takže k nám žádná nepáchne. Do záhonku nám se💩 vlastní a všecko živé loví taky vlastní. 🤣

Jozefčík
Jozefčík (61 příspěvků) 14.08.2024, 09:21:05 xxx.xxx.112.189
kometa:

Tak kočka se dá určitě naučit, že se doma neloví.

Tímhle si nejsem jistá. Jak? To bych jí musela stát 24 hodin za zadkem a VČAS zakřičet ne!

Ony jsou strašně rychlé. Už jsem jednou psala. Hrála jsem si se svým domácím kocourem (ven nechodí), lovil šňůrku od klíčenky. A najednou vylítnul na balkón a vrátil se s mladým vrabcem. Já ho ani nepostřehla, on ano. Příroda je vybavila jako lovce.


Tak mě napadlo, jak jsou účinné ty zvonečky nebo rolničky na obojku u krku? Někde jsem to viděla prodávat. Že by to toho ptáka vyplašilo? Ale zas, když číhá na myš, tak aby to nefungovalo. 🤔😁 Protože to by bylo kontraproduktivní.

Doron
Doron (2370 příspěvků) 14.08.2024, 09:22:55 xxx.xxx.17.78
kometa:

Tak kočka se dá určitě naučit, že se doma neloví.

Tímhle si nejsem jistá. Jak? To bych jí musela stát 24 hodin za zadkem a VČAS zakřičet ne!

Ony jsou strašně rychlé. Už jsem jednou psala. Hrála jsem si se svým domácím kocourem (ven nechodí), lovil šňůrku od klíčenky. A najednou vylítnul na balkón a vrátil se s mladým vrabcem. Já ho ani nepostřehla, on ano. Příroda je vybavila jako lovce.


Když byly děti malé,tak měly andulky, chůvičky, křečka, potkana ..,a bývalo to všechno často navolno a kočky je nelovily. Lovily jen venku. 

Ale jak se to naučily vlastně nevím.   Já jim vždycky říkala “ chraň tě ruka Páně ” a případně jsem je pleskla nebo okřikla. 

Janae (neregistrovaný) 14.08.2024, 09:32:29 xxx.xxx.160.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 14.08.2024, 09:22:55

Jojo, to jsem si párkrát myslela také a pak je nakonec vždy ulovily. Naše Kočka zakousla a vykuchala i přerostlého zakrslého králíka, se kterým líhala v kleci.

Kočky jsou lovci a i té nejvychovanější se lovec občas probudí. I naše tlustá a přešlechtěná peršanka dokáže udělat neuvěřitelně rychlý pohyb a nečekaně chytí myš.

TO je to samé, jako když někdo tvrdí, že kočka neskáče po stole a po lince, skáče, když se dotyčný nedívá.

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 14.08.2024, 10:11:20 xxx.xxx.124.163

Po lince nic nechodí, protože na zemi mají tolik všeho, že by už mohli i jídlo nenávidět, a na stole je moc bordel. Chodilo by k nám tolik ptáčků, kdyby moje kočky tohle lovily? A když těch 6 každý den sedí na plotě… letos nepřišla ani jedna straka, ale možná je to tím, že megi už hlídá i oblohu, to nikdy nedělala, asi jak má hodně slepic, štěká na volavku, megi ptáčky neloví, nezajímají ji, ani čáp, jenom slépka, když přijde na parapet, to je zajímavý, naše slépka na zahradě neva, ale v kuchyni velký problém, asi že tady může být jen polívková, megi to musí vše udržovat v řádu.

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 14.08.2024, 10:16:05 xxx.xxx.42.37
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 13.08.2024, 23:50:55

Fretku jsme meli doma. Ale my nemame problem s potkanama a mysma. Tech par kousku co sem vleze od kravina na ty staci nasi muzsky kdyz si “hrajou”. Zadna invaze zadny prusery. Zlikvidujou tak cca 40 kousku za rok max a jsme v klidu.

hmn
hmn (1173 příspěvků) 14.08.2024, 10:37:28 xxx.xxx.43.233

“Proti cizím kočkám je asi nejlepší krom psa vlastní kočka. My máme oboje, takže k nám žádná nepáchne”

jako idea krásná, jen se trošku míjí s realitou 😄
jako jestli vám to funguje, tak dobrý..

rapotačka (neregistrovaný) 14.08.2024, 12:42:51 xxx:xxx.69bf:d98f
»
Odpověď na příspěvek uživatele Janae z 14.08.2024, 09:32:29

Na stůl mi nechodily. Od "mimina" do kuchyně přístup neměly, nezvykly si na to.

Každou  pochutinu dostaly ochutnat, nic se jim neodpíralo, na stole nic nebylo,

prostě tam nelezly a to vím stopro.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 14.08.2024, 12:49:27 xxx.xxx.162.253
rapotačka:

Na stůl mi nechodily. Od "mimina" do kuchyně přístup neměly, nezvykly si na to.

Každou  pochutinu dostaly ochutnat, nic se jim neodpíralo, na stole nic nebylo,

prostě tam nelezly a to vím stopro.


Tak jste asi byla pořád doma v kuchyni nebo měla kameru?

Já jsem taky kdysi tvrdila, že moje fena do postele nepůjde, nikdy. 😂 Než jsme byli na psím srazu v kempu a vlezla do postele úplně cizím lidem. 😂

kometa
kometa (5550 příspěvků) 14.08.2024, 13:21:54 xxx.xxx.147.163
Jozefčík:

Tak mě napadlo, jak jsou účinné ty zvonečky nebo rolničky na obojku u krku? Někde jsem to viděla prodávat. Že by to toho ptáka vyplašilo? Ale zas, když číhá na myš, tak aby to nefungovalo. 🤔😁 Protože to by bylo kontraproduktivní.


Četla jsem o kočce, která se plížila k ptáčkovi po třech, protože čtvrtou packou si ten zvoneček přidržovala.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 14.08.2024, 13:51:27 xxx.xxx.171.125

Měla jsem známé a kvůli fretce jsem o ně přišla. Pořídili si nádhernou opravdu skvěle ochočenou a vymazlenou fretku. Mají bezvadně uklizeno, nikde ani smítko a fretka je čistotná. Přesto vydává vlezlý nasládlý zápach že kterého se mi chce zvracet i když je potkám venku na ulici. Představa, že bych si k nim šla dát kafe nebo oni k nám 🤢🤮. 

 Nevím jestli tak páchnou v šsechny, ale doma bych jí nesnesla.

Tenurri
Tenurri (506 příspěvků) 14.08.2024, 14:56:20 xxx.xxx.22.64
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 14.08.2024, 13:51:27

Teta měla doma fretku, brala ji i na dovolenou k babičce a nikdy mi nepřišlo, že by nějak extra byla cítit, ale měli samičku. Mnohem víc smrděl pes sousedů…takovou tou zatuchlou, mokrou psinou…to třeba zase vadilo mně a opravdu se mi z toho dělalo zle a cítila jsem to i po intentivním mytí rukou…ale ten byl asi nějak nemocný, navíc skoro pořád zavřený v kotci. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.