Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Psi v médiích

kometa
kometa (5550 příspěvků) 13.08.2024, 20:14:37 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 13.08.2024, 20:13:19

Já reagovala na norka od megi. Vy jste se tam mezitím vloudila se svým videem.🙂

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.08.2024, 20:33:08 xxx.xxx.32.167

Adultní potkan může mít i “jen” 250 - 300g.

No a naše někdejší minikočka Minda na půdě povila dvě nebo tři koťata. Já tam pak objevila cosi na první pohled hrozného. Fakt velkej kusanec potkana, ten byl otevřenej jak od patologa, hrudník otevřenej a vyžraný vnitřnosti. Minda koťatům jako lahůdku z potkana donesla jen plíčka, játra…

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 13.08.2024, 22:36:17 xxx.xxx.171.125
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 13.08.2024, 20:33:08

Ta kočka z videa je mimořádně malá, drobná.  Stejně dokáže potkana ulovit , jen si nejsem jistá jestl tam na vidue zrovna nemordují krtka. Ono je úplně jedno jestli chytají mladé nebo dospělé potkany. Ti malí dorostou.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.08.2024, 23:24:30 xxx.xxx.32.167
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 13.08.2024, 22:36:17

Jo jo, já se na to video ještě nedívala. Minda byla taky minikočka, bylo s podivem, že normálně porodila. A ten potkan co do délky jí klidně mohl konkurovat.

Verun
Verun (994 příspěvků) 13.08.2024, 23:31:07 xxx.xxx.220.12

Právě, tam kde jsou slepice, jsou potkani, proto slepice mít nikdy nebudem…….potkan proleze otvorem velikosti 20koruny…mě se to taky nezdá, ale manžel to dost studoval, když jsme měli invazi a odnášeli nám obilí…já mám s věkem zvyšující se fobii, na střední mi v kravínech a teletnících, nevadili, zato teď…propadám v šok, dokážu vyschýzovat i muže, že se pak nevejdem do dveří, když prcháme😂…oni ti otrávení zůstávají na světle-venku, nezalézají a  mě to nedělá dobře…. to něco chtěl v buňce a nevěděl kde to je, já že mu to podám a byl tam, potkan jako králík, naježenej, otrávenej, já řvala jako hejkal až mi slzy tekly a vyrazila s mužem skoro v náručí ze dveří (byl v cestě) a pak ho manžel  šel lovit do podběráku, jen tak to nebylo, ještě měl sílu a skákal jako klokan….na poli mu dal poslední záraz klackem. O tom jak potkan utekl i s pastičkou, kterou jsme pak našli jen s nohou příště. 

Nebožka erdelka je na sídlišti  chytala a hrála si s nima jako kočka, já stála na jedné noze a řvala na ní chyť, drž, pusť,  fuj, drž, chyť…pojď jdeme ,prostě chaoz… 

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.08.2024, 23:43:40 xxx.xxx.32.167
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 13.08.2024, 23:31:07

Taky potkany nemusím, a to jsem s nimi snad 20 let pracovala. Oni jsou teda mimořádně inteligentní, ale hupsnout na mě nebo mě kousnout na chalupě nějak polootrávenej a zmatenej, tak bych ječela jak siréna.

Verun
Verun (994 příspěvků) 13.08.2024, 23:47:25 xxx.xxx.220.12
drvodelkafialova:

Taky bych tipovala spíš fretku. Každopádně díky, ne. Smrdí a to strašně. 

Spíš pořídím tak deset dalších koček a rozdám je po vsi.


Fretky jsme měli, 2 freťáky, ale tenkrát se dali ještě vyžlázovat, jeden byl, ten s náma bydlel doma skoro na volno , ale i tak fretka je cítit, ale nic hrozného, tak  jsme  koupili  kámoše a šli na zahradu do voliery, venčení na kšírách, i párkrát opustily volieru  sami a  vždy se na zavolání vrátili, a mělo to i výhodu, nechodila nám sousední kočka na zahradu srát do záhonu (shrabala mi zaseté ředkvičky na hromadu) a i myši v zahradním domku nebyly, pouštěla jsem je tam na procházku…šmejdění. 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.08.2024, 23:50:55 xxx.xxx.32.167
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 13.08.2024, 23:47:25

No tak to by byl tip pro Leithian. Teda nevím, jaká vůbec fretka je…zda by šla po jejích opeřencích…?

Jozefčík
Jozefčík (61 příspěvků) 13.08.2024, 23:54:18 xxx.xxx.112.51
»
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 13.08.2024, 16:32:03

Já vám naprosto rozumím. Mi se taky otvírá kudla v kapse, když vidím od naší zrzky roztrhaný kosák, vytažený krtek na příjezdovce,  zabitá ještěrka. Ale taky se mezitím vším válí zakouslé myši. A to je přesně důvod, proč ji mám. Staré stavení, pár hospodářských zvířat, obilí, seno a sláma. Pastičky ani jed kvůli zvěři nepřipadá v úvahu a lepové pásy jsou v ČR zakázané. A navíc by se na ně lepilo všecko krom hlodavců. Taky jsem si říkala, že by bylo nejlepší vypustit hady, ale jedna myš mu vydrží dobrý týden, takže to je dost neefektivní. A navíc by se ještě mohl odplazit lovit k sousedům. 🤣 

A s tím zabezpečováním to jsem zažila na vlastní kůži. Dočasně jsem měla u našich slepice. Byly ve výběhu z el sítě pro drůbež, ale naši nemají plot. No a jednoho dne sousedovic bordík opět zdrhl a zadávil je. Tak jsme za nima došli (ještě mu od mordy koukalo peří), sousedka zaplatila škodu (ovšem škodu na zisku vám to nenahradí) a řekla nám, že si je máme líp zabezpečit. Klidně vybetonovat základy do vyýběhu, a že na to přispějí. Což mě přišlo naprosto absurdní. Měla si ona zabezpečit psa, třeba el plotem. 

PS: vím že to nebyla dostatečná ochrana, ale bylo to nahonem. Klidně je mohla vybrat liška, i když se na noc zavírali do kurníku. Ale prostě přišlo mi to od sousedky absurdní.

Verun
Verun (994 příspěvků) 13.08.2024, 23:55:04 xxx.xxx.220.12
Fikovnice:

Taky potkany nemusím, a to jsem s nimi snad 20 let pracovala. Oni jsou teda mimořádně inteligentní, ale hupsnout na mě nebo mě kousnout na chalupě nějak polootrávenej a zmatenej, tak bych ječela jak siréna.


Já je i viděla jak se k molu nad rybníkem blíží po vodě…na molu bylo namočené obilí v kýblích..plavali ze zadní části rybníka, kde měli asi noru, zachytili jsme je tam na fotopast, můj sen je tam strčit červenou dýmovnici (máme) …zajímalo by mne, kudy všude by pak šel dým a ti obarvení potkani🤪

škoda že videa jen přes you tube…

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.08.2024, 23:58:27 xxx.xxx.32.167
»
Odpověď na příspěvek uživatele Jozefčík z 13.08.2024, 23:54:18

Tak ale také jde o to, čí ten (neexistující) plot byl - vaší rodiny nebo majitelů bordery?

Verun
Verun (994 příspěvků) 14.08.2024, 00:04:36 xxx.xxx.220.12
Fikovnice:

No tak to by byl tip pro Leithian. Teda nevím, jaká vůbec fretka je…zda by šla po jejích opeřencích…?


šla, ten jeden byl hodně ochočenej, jak jsme ho měli doma , ale ten druhej takový nebyl, při rychlejším pohybu zahryznul i mojí ruku, takovej reflex a byl víc i bázlivý, slyšel šramot a byl v budníku nebo chtěl na kšírách utéct…stejně si myslím ,že to fretka nebyla , spíš opravdový tchoř nebo kříženec. byl hodně tmavý. On i tem první uměl zakousnout myš, ale nebyl tak dravý a rychlý…

Verun
Verun (994 příspěvků) 14.08.2024, 00:12:26 xxx.xxx.220.12
Jozefčík:

Já vám naprosto rozumím. Mi se taky otvírá kudla v kapse, když vidím od naší zrzky roztrhaný kosák, vytažený krtek na příjezdovce,  zabitá ještěrka. Ale taky se mezitím vším válí zakouslé myši. A to je přesně důvod, proč ji mám. Staré stavení, pár hospodářských zvířat, obilí, seno a sláma. Pastičky ani jed kvůli zvěři nepřipadá v úvahu a lepové pásy jsou v ČR zakázané. A navíc by se na ně lepilo všecko krom hlodavců. Taky jsem si říkala, že by bylo nejlepší vypustit hady, ale jedna myš mu vydrží dobrý týden, takže to je dost neefektivní. A navíc by se ještě mohl odplazit lovit k sousedům. 🤣 

A s tím zabezpečováním to jsem zažila na vlastní kůži. Dočasně jsem měla u našich slepice. Byly ve výběhu z el sítě pro drůbež, ale naši nemají plot. No a jednoho dne sousedovic bordík opět zdrhl a zadávil je. Tak jsme za nima došli (ještě mu od mordy koukalo peří), sousedka zaplatila škodu (ovšem škodu na zisku vám to nenahradí) a řekla nám, že si je máme líp zabezpečit. Klidně vybetonovat základy do vyýběhu, a že na to přispějí. Což mě přišlo naprosto absurdní. Měla si ona zabezpečit psa, třeba el plotem. 

PS: vím že to nebyla dostatečná ochrana, ale bylo to nahonem. Klidně je mohla vybrat liška, i když se na noc zavírali do kurníku. Ale prostě přišlo mi to od sousedky absurdní.


Ale to jste měli požadovat , škodu na zisku, manžel dává k dobru, když byl malý a měl jezevčíka co zamordoval slípku , to chodili povenku, musela babička slepici zaplatit a i potencionální vajíčka z ní, v tu ránu z ní byla nejlepší nosnice…on si pak slepici vezl v dětském kotoučku nohama nahoru domu…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.