Aktuálně: 4 063 inzerátů199 607 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Psi v médiích

Orionka (neregistrovaný) 13.08.2024, 14:14:47 xxx.xxx.226.32
Doron:

Leithian, Vy prostě máte s kočkama asi špatný zkušenosti. Možná tam máte nějakýho kočičího grázla.

Naše kočky kdysi potkany lovily , hlavně velký nevystrovaní kocouři a máte pravdu, byly od nich strašně dobitý. Hluboký rány a hodně to hnisalo. Byly to podobný zranění,jako měl Pumy Hachi, vyplachovala jsem jim to jodovou vodou a do žrádla sypala antibiotika, byla jsem dítě a hrála si na doktorku, ale celkem úspěšně. 

Byly to z dnešního pohledu strašný doby, kočky lovily z hladu, teta Tesařová vařila ve školní jídelně a každý den jim nosila čtyři litry mlíka a dvanáct rohlíků, co jakože zbyly. O mase a veterináři si mohly nechat zdát. Koťata máma uspávala éterem, já je různě schovávala.., obě jsme to dělaly tajně. 

Bývalo u nás tak patnáct,  dvacet koček. 

Kdybyste byla naše sousedka, myslím,  že bysme spolu vyšly,  protože mám kočičku jednu, vykastrovanou, hodnou, je to vyloženě domácí typ a maximálně si před barákem uloví pár myší nebo na zahradě hraboše. Co mi teda vadí,  že je nosí psům do domu a často živý☹️.

Vaše zvířata by mi na zahradě nevadily, ale prosím jenom psi, slepice a papoušci, hadů bych se bála !

Jo, a kromě našich psů, který cizí kočky vyblafou, je vlastně  největší strážce zahrady Lilina, vyhání z ní všechny cizáky. 

Takže moje rada zní…, pořiďte si kočku!🤣

Ale musíte trefit na dobrou.


I kocour vykastrovaný, dobře krmený se drží kolem domu. Můj kocour v podstatě neopouští zahradu, nemá proč. Chodí mi na zahradu dva cizí kocouři, můj se jich boji, je to truhlík. Venku nekrmím, to by mu cizáci sežrali. Jeden chodí až do kuchyně. Jak zůstane okno otevřené. Není toulavý, je moc hezký, asi si chodí na lepší. Boji se a když ho přistihnou, letí, div se nepřerazí. Nevykastrovaného kocoura bych nechtěla. Měli jsme, chodil dorvaný, toulal se daleko, zmizel třeba na týden…

Taky mi můj miláček nosí živé myši na hraní. Diví se, že ječím “chyť tu myš” a nechci v noci honit myš v ložnici. Někdy ji nechytí a najdu ji, až když smrdí. Bezva zábava.

Ještě podotknu, že jste tedy měla pestré dětství.

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 13.08.2024, 14:42:12 xxx.xxx.124.165
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 13.08.2024, 14:30:55

Není nic,  jenom jsem našla vyhlášku jedné obce, co řeší veřejné společné prostory v domech a venku.

Pohyb v honitbě je jasný. Dál jak 200 m od oplocení posledního tr. obydleného obydlí. To by pro kočky stačilo… pro psa by to rozhodně nestačilo, tam musí být splněny další podmínky - všecky zároveň. 
Ale on není zákaz pustit kočku ven. Jen musím počítat s tím, že jezdí auta, existují psi kočkovrazi a myslivecká stráž…

Já vím, všem je to jasné.

Jen šéfovi obory ne. 😀

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 13.08.2024, 14:43:08 xxx.xxx.124.165
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 13.08.2024, 13:41:24

Jen esi nemáte vadnou čtečku. Majitel zvěře je nájemce honitby. Ať si to daj do pořádku!

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 13.08.2024, 14:54:05 xxx.xxx.171.125
megi-the-pes:

Jen esi nemáte vadnou čtečku. Majitel zvěře je nájemce honitby. Ať si to daj do pořádku!


Éee, došlo k chybě, volný pohyb potkanů jsem chtěla říct. 

Jinak jdu vysvětlit kocourovi, že už další lovit nemá, protože to správná kočka nedělá.😂

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 13.08.2024, 16:32:03 xxx.xxx.42.37
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 13.08.2024, 13:39:20

Kočku nechci kvůli ptákum. Já nemam problém s kočkama že bych je vraždila na potkání nebo úmyslně štvala psy na ně. Jen… stokrát nic umořilo vola. A zatimco uteklé cokoli včetně neškodné 10cm hadičky je děsný haló a ekologická katastrofa (ač to v realu nepřežije ani podzim) tak u koček nikdo nikdy nic neřeší. Průsery škody nic. I megi mi tu tvrdí že když mi bude vadit její kočka mam si já na svý náklady zabezpečit co chci. Jako wtf????  Ať si to udělá ona ne? To bych taky mohla říct že rušim terárka a plot a komu to vadí ať se zařídí jak chce ale běda jak jim ublíží. Princip stejnej. Nevadí mi az tak kočky jako takový ale to pokrytectví drtivý většiny majitelů.

Vyčíhat na pozemku kočky je dost složitý. A plašit vzduchovkou je fakt nechci (mezi náma na potkany lepší jak hejno koček) hadici než rozmotam…. Už jsem tu dřív dávala že i přes svou averzi jsem několika pomohla. Jedno lovila 2h z výtahový šachty, chvíli živila našla novej domov. Druhý zachránila z rušnýho sídliště. Odčervila, nakrmila a umístila na statek v mikro vesnici. Třetí jsem aspoň poskytla rychlou pomoc a pomohla od bolesti. Ne nejsem svině abych tejrala zvěř nebo schválně ubližovala. Ale když domluvy nepomáhají tak zdraví a život mých zvířat holt má přednost. A když pozorujete čermáčy co vám leta hnízdí v pergole i přes dost velkou rušnost pohybu lidí, co od vás sedávaj na pár čísel a pomalu se nechaj krmit z ruky… a pak najdete rodičovskej pár roztrhanej vedle jezírka a mizet odtamtud jednu z vesnickejch koček… přiznávam že tohle za mě příroda fskt neni ale je to stejný jak kdybych vypustila čv do lesů ať si uloví srnu. A za to je děsný zle, to se tu takovej člověk kterýmu pes štve zvěř kamenuje. Jak je to děsný a chudinka srnečka a zajíček… ale že úmyslně dělaj kočkama horší zvěrstva…. To je cajk… tohle mi sere. Tohleto nechutný pokrytectví. 

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 13.08.2024, 16:33:21 xxx.xxx.42.37
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 13.08.2024, 14:54:05

Jo loví potkany. Ale ne ty obři kusy. A ne potkan 250g fakt není protřelý adultni kus.

Anonymní (neregistrovaný) 13.08.2024, 18:03:06 xxx.xxx.123.75
megi-the-pes:

tak já řeknu lišce, ať se zabezpečí a nechá moje slépky být


Liška nepřeskočí za bílého dne zadávit housata, kočka ano. I proto je důležitá kastrace a zodpovědnost paničků.

hmn
hmn (1173 příspěvků) 13.08.2024, 18:13:31 xxx.xxx.43.233
Anonymní:

Liška nepřeskočí za bílého dne zadávit housata, kočka ano. I proto je důležitá kastrace a zodpovědnost paničků.


ale ale
tak to ta naše jedna místní (jedna z mnoha) je holka jedna nevzdělaná a klidně si jde na lup v poledne (tedy pro přesnost jsem ji viděla ve 13:00 na dvorku jednoho souseda chovajícího drůbež)

pro jistotu - píši o lišce

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 13.08.2024, 18:13:50 xxx.xxx.171.125
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 13.08.2024, 18:03:06

Tak to prosím přijeďte vysvětlit liškám u nás. Ty tu vaši teorii nějak neberou, letos na jaře mi za bílého dne zadávila slepičku liliputky a zahrabala ji na zahradě.  Sousedka v poledne hnala lišky že slepičího výběhu. 😄😄😄

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 13.08.2024, 18:39:52 xxx.xxx.171.125

Tady můžete vidět, jak potkani krásně bydlí. Je to slepičí výběh a vedle je hnojiště, tak tam slepice vždycky nahrabou,  tak to podle toho vypadá. Na jedné fotce je vidět, jak hezky prošli betonem.

Kocour pravidelně nosí potkany, nežere je, hezky mi ho položí ke dveřím, takže vím dost dobře, jak velké loví ale vážit je rozhodně nebudu. Už jsme museli nasadit jed. Takže fakt super, že nikdo ze sousedů nemá kočky. Navíc vedle nás je starý sousedský pár se spoustou stodol a zarostlým pozemkem.  Dřív tu měl kočku každý, ale zato neměl potkany, holt vývoj.

Co jsem se bavila s kamarádkou z vedlejší vesnice, je letos z potkanů zoufalá. 

Obrázek Obrázek Obrázek
megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 13.08.2024, 18:50:36 xxx.xxx.124.165
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 13.08.2024, 18:03:06

😂

drvodělka: musíte pořídit teriéra 🙂 viděla jste videa, jak kříženci a norek (norek? nevim) chodí takto likvidovat krysy na farmy? Dost čumím, že ti psi nezabijí tu malinkou potvoru, asi je to jejich kamarád, no hustý to je. 

kometa
kometa (5549 příspěvků) 13.08.2024, 19:06:38 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Liška nepřeskočí za bílého dne zadávit housata, kočka ano. I proto je důležitá kastrace a zodpovědnost paničků.


Viz výše. Co píšete, není pravda.

kometa
kometa (5549 příspěvků) 13.08.2024, 19:09:44 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

😂

drvodělka: musíte pořídit teriéra 🙂 viděla jste videa, jak kříženci a norek (norek? nevim) chodí takto likvidovat krysy na farmy? Dost čumím, že ti psi nezabijí tu malinkou potvoru, asi je to jejich kamarád, no hustý to je. 


Norek? Jako evropský nebo americký? Na potkany?

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 13.08.2024, 19:15:15 xxx.xxx.171.125
kometa:

Norek? Jako evropský nebo americký? Na potkany?


Taky bych tipovala spíš fretku. Každopádně díky, ne. Smrdí a to strašně. 

Spíš pořídím tak deset dalších koček a rozdám je po vsi.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.