Aktuálně: 4 061 inzerátů199 595 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Psi v médiích

Arbora
Arbora (378 příspěvků) 13.08.2024, 09:07:48 xxx.xxx.131.25

Keď som sa nasťahovala pred piatimi rokmi (PHA-Západ), o ulicu vyššie bol barák, kde bolo asi 100 mačiek. Dnes je ich tam asi tak 5-6. Obec všetko kastruje, 2-3x do roka robí akcie, že odchytia všetko neoznačené a kastrujú. A nemyslím si, že bude jediná v okolí. 

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 13.08.2024, 09:21:54 xxx.xxx.124.165

U nás úplně zmizely kočky. Letos jsem neslyšela žádný boj, jako se tady běžně nedalo spát kvůli řvoucím kočkám.
Neslyším je, nevidím je, asi tu chodí zlobři a vozí si je do bažiny, nebo nevim.
Nejdřív jsem myslela, že se mi to zdá, ale říkal hlavní držitel koček - má jednoho kocoura a taky se mu jeden ztratil ve stejnou dobu jako mně - že má kočky jenom jeden starý pán, tam že jich je asi 15, ale taky to je prý jen asi polovina, co bylo.

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 13.08.2024, 09:37:53 xxx:xxx.b41a:f683

..přijela jsem na chalupu na dovolenou….léta před tím náš kocour vyhazovat z pozemku dvě, tři toulave kočky, které ho pravidelně navštěvují…letos nic…..před chvílí jsem potkala u vody na konci vesnice jednu trojbarevnou číču,vypadá opečovávaně, jinak je to tu bezkočkové zřejmě…. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 13.08.2024, 09:48:30 xxx:xxx.b05e:3b4a

U nás máme kočky široko daleko jen my. Za to, jaká náhoda invaze potkanů. a to nejen u nás ve vesnici, ale i v těch okolo. Jo, je to pravda, že na vesnicích problémy s kočkami nebyly a jasně že to je proto, že se prostě nadbytečná koťata likvidovala. Byla prostě jiná doba a kočky nebyly kastrované. Za mě bylo rozhodně lepší nechat kočce jedno kotě a pořádně se o něj starat, než nechat 5-6 a pak nemít peníze na péči.  Dneska nemá žádné, protože je kastrovaná. 

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 13.08.2024, 09:51:59 xxx.xxx.198.226

Zase až bude koček opravdu málo, bude stát za to přemýšlet způsobem, že nechám kočku jednou mít koťata, o ta bude vážně zájem, a pak ji vykastruji, a třeba si nechám i nějaké kotě doma, protože nebudou tak snadno dostupná. Každá kočka bude mít jednou za život koťata, z těch budou jen půlka holky, kdyby to tak fungovalo, tak super.

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 13.08.2024, 10:10:17 xxx.xxx.124.165

N. Zéland, některé oblasti, zakázal kočky,
a teď mají program - vyhubit krysy a potkany. 
Potkana jsem tady nikdy neviděla, ale esi uvidim, koupím 150 koček.
A máme hryzce, likviduje jednu zahradu po druhé, i louky jsou na maděru, je to super, když neprší + tu chodí takové sfině. 
K tomu se kácí každý i mini stromeček, nálety, takže půda nemá stínítko, žábu jsem letos neviděla ani jednu, dřív jsme měli na zahradě i ropuchu, Megi ji měla moc ráda, válela se jí po zádech.
Nechte kočky bejt. Zeleninu a ptáčky si přikryjte sítí proti ptákům. 

A jak zjistili vědci, že to vyvědčili špatně, že… jak jsou ohrožené druhy, jak ubývá zvířátek jakou rychlostí… podle mě - zabij cyklostezku, zachráníš zvířátko.

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 13.08.2024, 10:14:04 xxx.xxx.42.37
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 13.08.2024, 10:10:17

Nejsem povinna sebe zajistovat proti cizim nevychovanejm zviratum. Mame tu jezirko, hejna vsemoznych ptacku, zabky, jezka. Ne nechci tu kocky. Az se nastvu pujcim si od tatky na par trjdnu jeho rtw a bude holt redukce. Nejsem milionar abych delala kvuli nezodpovednym ignorantskym pitomcum z pozemku nedobytnou pevnost. Ale s filozofii nekterych zdejsich jim na zahradu muzu poustet co chci a zabezpecit se musej a neagresivne oni protoze to vadi jim a ne me jako majiteli.

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 13.08.2024, 10:21:16 xxx.xxx.124.165
»
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 13.08.2024, 10:14:04

Síť stojí 30 korun. Kdo chce salát na zahrádce, dá si síť. Ostatní blbě kecaj a nemaj nic.

A to ti ptáci za pět litrů jsou puštěni v zahradě? To je špatný nápad. Kočku jsem neviděla trhat pletivo nebo prokousat dřevěnou střenu. Liška to umí, však to tady u nás upravila… Na plot bych dala vraceč, zas je to cena vodoodpadní trubky a drátu + nějaká hezká barva. 

Pustit si na zahradě psa nikdo nikomu nebrání. 

Problém bude, až někdo uvidí, že “sežer ho, Azorku". To ne. Takovým lidem nepatří pes ani jiné zvířátko do ruk. Ale když můj pes usmrtí kočku na mé zahradě, nic jsem neprovedla. 

Kočku opravdu mohu pouštět, kam chci, nemáme vyhlášku o volném pohybu koček.
Škodu si vyžádám uhradit… 
Už to píšeme roky a zajímavé je, že ti škodní nezměnili vůbec, ale vůbec nic.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 13.08.2024, 10:30:51 xxx:xxx.b05e:3b4a
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 13.08.2024, 10:10:17

Jo, když už potkana vidíte naživo, je jich mega. Takový potkan je skvělé zvířátko, nejprve nepostřehnete, že je na zahradě, pak se vám tam objeví velké díry. No a potom už se objevují všude, doma, v klecích, voliérách, garážích, sklepech. Žerou všechno, od zeleniny po zvíře do velikosti králíka a v případě ohrožení klidně zaútočí na člověka. Jako bonus přenáší všechny možné nemoce, včetně těch co se jimi nakazí člověk jako leptospiroza nebo salmonela. Prolezou i velmi malým otvorem a dokáží se prohrabat i skrz beton, dám dokumentační fotky. Dceři v přístřešku zničili jezdecké boty, okousali sedlo, deky na koně… škoda tak za 70 - 80 000. Byla teď nemocná, tak si to tam na měsíc uskladnila, bohužel už se to vyhodilo než jsem to nafotila.

Takže jo dost bylo koček, ať žijí potkani!!!

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 13.08.2024, 10:34:26 xxx.xxx.119.6

Přésně, síť proti ptákům. Já zatím ze záhonků kočičí záchod nemám, ale přemýšlela jsem kdyby teda jo, co s tím, nejdřív mě napadla roura na plot, ale to by mi drahy nedovolil, je fakt, že plot máme hezký, vlastnoruční a chvíli z něj musíme mít dobrý pocit😁…síť je jednoduchá🙂. Ona si ale spousta lidí řekne, proč já bych měl, když on….a je to začarovanej kruh frustrace. Mně kočicky nevadí, mám je ráda, ale mít je nechci, možná až budu stará. U každý chalupy tu kočku mají, někdo víc, ale pořád mi přijde, že to jsou nějak rozumný kočky. Občas se teda poperou, to mě rozčílí, protože to rozčílí psa, jedna sousedka změnila místo pro misky, protože k ní začal chodit na lepší granule sousedovic kocour a kočce prý všechno sežral. Ale jinak fakt nějaký stížnosti neslyším, ony asi opravdu chodí buď v noci, protože u chalup jsou i psi a nebo teda vůbec. K nám teda v noci chodí, to vím, páč nespím, ale zas ne nějak často… zkoumaj pesí místa. A vůbec nejlepší chytač hlodavců ve vsi je můj pejsek.  

Anonymní (neregistrovaný) 13.08.2024, 10:35:07 xxx.xxx.123.75

Nejsou kočky, je víc lasic

Verun
Verun (993 příspěvků) 13.08.2024, 10:42:22 xxx.xxx.220.12
Doron:

Myskela jsem,  že by bylo lepší ji nechat později vykastrovat,nechat na místě a kupovat jí žrádlo.

A koťata by se pak časem “zaběhla”.  


koček je tam právě dost  …holky kocour je furt posápanej z nějakých šarvátek…už krmím  bezprizorní kočky v místě pracoviště, ty jsou opravdu ničí a zdivočelý,  že začala přikrmovat holka ty dva u sebe na okně- bydlí v přízemí se mi nezamlouvalo, oni tam byli nakýblovaný furt, jsem jí říkala dávej jim to někam vedle, nechá otevřený okno a má tam hned cizí kočku😲…vnučka měla v tu dobu před oknem pískoviště a jak víme, to kočkám nezakážete , kadit tam, pískoviště mělo sice poklop (takové to dřevěné z lidlu) ale i tak…soused z baráku vedle měl taky kocourka- ten si u holky i občas schrupnul pod dohledem jejího kocoura, časem přestal chodit, pak ještě občas přišla “želva” kočka z vedlejších zahrádek, tý jsme říkali démon, jen koukala skrz okno, pohladit se nedala, jen čekala na jídlo, taky už nechodí…takže koček milion, blízko je areál vodárny, tam je zdroj + zahrádkářská kolonie, léto tráví na zahrádce s koťátkem a na zimu tam zůstane kočka nebo kocour na zápraží, který možná někdy dostane nažrat ….uvidíme koho na  zimu holky kocour  dovede. 

edit: holky kocour je zdatný lovec, všechno nosí před barák..i živé, hlavně malé potkánky- soused má slepice

ve stáji jsou taky myšilovky a dva psi, potkana nebo náznak, že by tam byly jsem neviděla

zato u nás na rybnících, za vsí, jsme si do buňky uskladnily obilí pro ryby…co se dělo pak je na horor…obilí šlo do plechových sudů a ven, myši jsme trávili, chytali do pastiček- kdo jste viděl v pastičce jen nohu? já jo…😲jak je zdroj krmení pryč, potkani nejeví známky pobytu. 

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 13.08.2024, 11:03:23 xxx.xxx.42.37
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 13.08.2024, 10:21:16

Venkovni pergolu mam udelat zasitovanou a uzavrenou aby tam pres zimu nelez cizi kocour a celou ji nezechcal? Kdyz tamtudy potrebuji volne prochazet? Priklad. Volny pohyb kocek neni upraven vyhlaskou, ale to ani volny pohyb hadu a jiny haveti. Zacnu praktikovat. Diky za radu!!! 

Ja bych rada sla se skodou za majitelem. Kdyby ovsem majitele najednou zahadne nezacali tvrdit ze zadny kocky nemaj a jen obcas krmi toulavky… zajimavy…  ne papouchy mam ve volierach ale radujem se i z vyskytu divokeho ptactva. Poslednim prirustkem jsou dve sojky. Co se odstehovala sova po prorezu sousedovo obrich smrku. Moje zvirata se drzi na mem pozemku a neobtezuji nikoho. Totez ja chci od majitelu kocek. Nic vic. Kdyz toho nejsou schopni at neplacou az kocicka nebude. To mi taky postaci. Holt kdyz se nezaridi oni, zaridim se ja. Nejsem milionar abych celej pozemek obehnala sotema, elektrikou a buhvicim aby mi sem ty zablesenci nelezli. 

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 13.08.2024, 11:04:20 xxx.xxx.42.37
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 13.08.2024, 10:30:51

Kocky potlany fakt nevylovej…. Krasna iluzr. Vetsinou na ne zvysoka serou. Odchytnou max par mladejch. Proti nasranymu dospelymu potkanovi je kocka bez sance

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 13.08.2024, 11:11:03 xxx.xxx.124.165
»
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 13.08.2024, 11:03:23

trubka stojí 50 korun… no to je fuk, to  nemá smysl tady házet písmenka…

Pustit hady?

Velký omyl. Ale to jako správný chovatel plazů musíte vědět, že.

Některé druhy jsou nebezpečné druhy a i ty “bezpečné” nejsou bezpečné a je povinnost zajistit je proti úniku - podle našich veterinárních zákonů a zákona na ochranu zvířat. Jsou to ty, co mohou ohrozit zdraví člověka a posouzení vážně není na chovateli. A proto se neřeší kočky, ale pes a had ano. Samozřejmě pokud kočka způsobí to a tamto, na majitele padá stejný trest jako u psů, koní, hadů… a je problém zaplatit si pojistku, kterou jsem já zas nezaplatila, odpovědnosti? 

Konec vtipů.

Kdyby si lidé před pořízením zvířete přečetli alespoň základy, tak v těch médiích tolik psů atp. nemáme, že.

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 13.08.2024, 11:14:54 xxx.xxx.124.165
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 13.08.2024, 10:35:07

Lasičky tu byly zároveň s kočkami, často jsme je viděli ve dne vyčuhovat odněkud. Nene, tady se děje něco divného. 

kometa
kometa (5545 příspěvků) 13.08.2024, 13:13:49 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 13.08.2024, 11:14:54

Já lasičku neviděla už pěkných pár let. Kdysi vykukovávaly i v kravínech nebo na louce nebo jsem je viděla přeběhnout silnici. Naopak nejsou vzácné kuny. Nevím, jestli to s tím souvisí.

Doron
Doron (2369 příspěvků) 13.08.2024, 13:39:20 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 13.08.2024, 11:04:20

Leithian, Vy prostě máte s kočkama asi špatný zkušenosti. Možná tam máte nějakýho kočičího grázla.

Naše kočky kdysi potkany lovily , hlavně velký nevystrovaní kocouři a máte pravdu, byly od nich strašně dobitý. Hluboký rány a hodně to hnisalo. Byly to podobný zranění,jako měl Pumy Hachi, vyplachovala jsem jim to jodovou vodou a do žrádla sypala antibiotika, byla jsem dítě a hrála si na doktorku, ale celkem úspěšně. 

Byly to z dnešního pohledu strašný doby, kočky lovily z hladu, teta Tesařová vařila ve školní jídelně a každý den jim nosila čtyři litry mlíka a dvanáct rohlíků, co jakože zbyly. O mase a veterináři si mohly nechat zdát. Koťata máma uspávala éterem, já je různě schovávala.., obě jsme to dělaly tajně. 

Bývalo u nás tak patnáct,  dvacet koček. 

Kdybyste byla naše sousedka, myslím,  že bysme spolu vyšly,  protože mám kočičku jednu, vykastrovanou, hodnou, je to vyloženě domácí typ a maximálně si před barákem uloví pár myší nebo na zahradě hraboše. Co mi teda vadí,  že je nosí psům do domu a často živý☹️.

Vaše zvířata by mi na zahradě nevadily, ale prosím jenom psi, slepice a papoušci, hadů bych se bála !

Jo, a kromě našich psů, který cizí kočky vyblafou, je vlastně  největší strážce zahrady Lilina, vyhání z ní všechny cizáky. 

Takže moje rada zní…, pořiďte si kočku!🤣

Ale musíte trefit na dobrou.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.