Aktuálně: 4 062 inzerátů199 600 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Psi v médiích

biaca
biaca (696 příspěvků) 12.08.2024, 14:01:29 xxx.xxx.47.71

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-sefa-statni-obory-brezka-kvuli-brutalnimu-tyrani-zvirat-vyhodili-40483807#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart

Konečně lidovci udělali jednu věc dobře a milého pána vyhodili… Doufám, že se p. Beníček bude moc podílet na ochraně přírody maximálně tak sbíráním odpadků u Technických služeb. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 12.08.2024, 14:13:45 xxx.xxx.171.125
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 12.08.2024, 12:28:52

Kočky byly na vesnici vždycky a nebyl s nimi problém.  Problém nastal když se nastěhovali lidé z měst. Najednou anglické trávníky, když je zrovna nesekaj, tak je sypou jedy proti plevelům,  žádné stromy ani keře, aby se nemuselo uklízet listí, místo záhonů skalky nejlíp s kaktusem a bazén plný chemie. Ptáci a ani hmyz nebo ještěrka nemají co žrát a kam se schovat. Náplavy   se pak hrozně diví kam zmizeli ptáci a svedou  to na kočky, které na vsi byly dřív. 

janaa
janaa (461 příspěvků) 12.08.2024, 14:23:36 xxx:xxx.be6b:3e82
drvodelkafialova:

Kočky byly na vesnici vždycky a nebyl s nimi problém.  Problém nastal když se nastěhovali lidé z měst. Najednou anglické trávníky, když je zrovna nesekaj, tak je sypou jedy proti plevelům,  žádné stromy ani keře, aby se nemuselo uklízet listí, místo záhonů skalky nejlíp s kaktusem a bazén plný chemie. Ptáci a ani hmyz nebo ještěrka nemají co žrát a kam se schovat. Náplavy   se pak hrozně diví kam zmizeli ptáci a svedou  to na kočky, které na vsi byly dřív. 


Nikdy nebylo tolik koček. Protože nebyly koťata. Utopily se, prásklo se s nima o zem. Neexistovalo mít xx koček a nechávat koťata.

hmn
hmn (1173 příspěvků) 12.08.2024, 14:49:25 xxx.xxx.43.233
janaa:

Nikdy nebylo tolik koček. Protože nebyly koťata. Utopily se, prásklo se s nima o zem. Neexistovalo mít xx koček a nechávat koťata.


to je zajímavé
zde to je zcela naopak
nikdy nebylo méně koček
všichni začali a již roky kastrují

assil
assil (2124 příspěvků) 12.08.2024, 14:56:08 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 12.08.2024, 14:23:36

Ale vůbec, dřív se ty koťata nechávaly, však ono vždycky přes zimu zmizly, dneska už většina lidí kastruje a problém třeba u nás jsou akorát lufťáci, kteří přijedou na prázdniny s dětičkama, přivezou si kotě, aby si děti měly s čím hrát a pak když na podzim odjedou, kotě tu nechají.

hmn
hmn (1173 příspěvků) 12.08.2024, 14:58:01 xxx.xxx.43.233

“problém třeba u nás jsou akorát lufťáci, kteří přijedou na prázdniny s dětičkama, přivezou si kotě, aby si děti měly s čím hrát a pak když na podzim odjedou, kotě tu nechají.”

jo
Albert! ale toho se určitě zbavili úmyslně, vzhledem k jeho povaze….😎

Janae (neregistrovaný) 12.08.2024, 15:09:24 xxx.xxx.160.6
janaa:

Nikdy nebylo tolik koček. Protože nebyly koťata. Utopily se, prásklo se s nima o zem. Neexistovalo mít xx koček a nechávat koťata.


Naopak, nikdy nebylo méně koček Ja stále budou ubývat. Já si ze svého dětství pamatuji ty obrovské kolonie koček v každém koutě mého rodného městečka nebo spíš větší vesnice. Dnes se v městečku občas vyskytne bezprizorní kočka nebo někdo vyhodí koťata hned je toho plný FCB, najde se někdo, kdo jim poskytne domov.

Za mého dětství bylo městečko celkem zamořené kočkama, obrovská tlupa byla kolem školní jídelny, jiná v zahrádkářské kolonii, kolem hřbitova, kolem sídliště, kolem jatek……To už není a troufám si říct, že nikdy nebude.

Teď už delší čas žiji na minivesničce a ani zde nejsou toulavé kočky, nejvíc koček asi vlastním já, ostatní drží jednu nebo dvě kočky u baráku, většina je kastrovaná, nekastrují akorát starší lidi, ale tam se to jaksi vyřeší samo. Před časem jsem byla mile překvapená, že kastrují kočky i v místním kravíně, kde ještě před pár lety měli měli na kastraci podobná názor jako ty osmdesátileté babky.

janaa
janaa (461 příspěvků) 12.08.2024, 16:04:53 xxx:xxx.134e:3422
Janae:

Naopak, nikdy nebylo méně koček Ja stále budou ubývat. Já si ze svého dětství pamatuji ty obrovské kolonie koček v každém koutě mého rodného městečka nebo spíš větší vesnice. Dnes se v městečku občas vyskytne bezprizorní kočka nebo někdo vyhodí koťata hned je toho plný FCB, najde se někdo, kdo jim poskytne domov.

Za mého dětství bylo městečko celkem zamořené kočkama, obrovská tlupa byla kolem školní jídelny, jiná v zahrádkářské kolonii, kolem hřbitova, kolem sídliště, kolem jatek……To už není a troufám si říct, že nikdy nebude.

Teď už delší čas žiji na minivesničce a ani zde nejsou toulavé kočky, nejvíc koček asi vlastním já, ostatní drží jednu nebo dvě kočky u baráku, většina je kastrovaná, nekastrují akorát starší lidi, ale tam se to jaksi vyřeší samo. Před časem jsem byla mile překvapená, že kastrují kočky i v místním kravíně, kde ještě před pár lety měli měli na kastraci podobná názor jako ty osmdesátileté babky.


Tak to máme naprosto opačné zkušenosti. Když jsem jako děcko jezdila na vesnici,ať už k prababičce, na chalupu, ke kamarádkám na chalupy,kde většinou žily taky babičky,prababičky, každý měl jednu,dvě kočky a probíhala výše zmíněná radikální selekce. Žádnékočičí kolonie jsem nikdy nezažila. Kotě se nechalo jen když ho někdo výslovně chtěl. Dneska všude xx koček,včetně městské zástavby, satelitů atd. U nás kočka na každém druhém roku. Bydlím skoro na samotě, a jen ve svém okolí vím o dvou barácích,kde se kočky množí samovolně živelně. A když tedy jedu autem,kočky všude. A páč mám lovecký psy, tak těch koček,co potkávám tři čtyři kilometry daleko od civilizace a baráků je fakt hodně. Jen nemít ty psy,tak je člověk nevidí.

Btw nevím jak tedy jinde, ale když já sháněla domov bezprizornímu kotěti,které někdo přehodil k nám přes plot, žádná vlna zájmu na FB se nestrhla a všechny útulky a depozity v okolí ho odmítly přijmout,že jsou beznadějně zaplněné.

Doron
Doron (2369 příspěvků) 12.08.2024, 16:37:47 xxx.xxx.166.104

Souhlasím,   už leta se k nám nepřitoulala žádná kočka. My si kočky nikdy nepořizovali, vždycky se pristehovaly samy. 

Teď má jedinej jeden soused nekastovanou kočku a strará se o ni hnusně,  tedy nestará a vyhodil ji z domu po smrti svojí paní. 

Ta kočka nedostává prý skoro   ani nažrat a je pořád březí a vždycky sežere svoje koťata  a je prý strašně milá a mazlivá . Ale vzdát se jí ten idiot nechce.

Doslechla jsem se to od známýho, co v tom domě taky bydlí. Teď má koťata zase, tak jí tentokrát krmíme( poslala jsem aspoň granule a kapsičky),  a jestli koťata přežijí,  tak mu je ukradnu.

Napadá vás ještě něco, co bych mohla ( měla) udělat? Nějaký odčervení nebo teď není spravnej čas? Nebo všechny převézt do útulku? To by bylo složitý.., on tam teď ten majitel je..

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 12.08.2024, 16:53:41 xxx.xxx.32.19
biaca:

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-sefa-statni-obory-brezka-kvuli-brutalnimu-tyrani-zvirat-vyhodili-40483807#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart

Konečně lidovci udělali jednu věc dobře a milého pána vyhodili… Doufám, že se p. Beníček bude moc podílet na ochraně přírody maximálně tak sbíráním odpadků u Technických služeb. 


Mně by se teda ještě víc líbilo TO na dotyčnou bytost a hlavně spravedlivý soud - ideálně posedět v chládku.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 12.08.2024, 16:58:18 xxx.xxx.198.226

Teď má jedinej jeden soused nekastovanou kočku a strará se o ni hnusně, tedy nestará a vyhodil ji z domu po smrti svojí paní.

Jestli kočka chodí bezprizorně povenku, tak jasné řešení - ukrást kočku. Domluvit se na umístění někde daleko předaleko, čapnout a odvézt, v jakémkoli stádiu čehokoli. 

No, dobře. Ještě teda abychom nepominuli legální řešení, tak zkusit kočku od pána koupit. Nejlíp přes toho souseda, aby nevěděl, kdo ten zájem opravdu měl. A když neprodá (byl by blbej), tak pak teprv ukrást.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 12.08.2024, 16:58:34 xxx.xxx.32.19
drvodelkafialova:

Kočky byly na vesnici vždycky a nebyl s nimi problém.  Problém nastal když se nastěhovali lidé z měst. Najednou anglické trávníky, když je zrovna nesekaj, tak je sypou jedy proti plevelům,  žádné stromy ani keře, aby se nemuselo uklízet listí, místo záhonů skalky nejlíp s kaktusem a bazén plný chemie. Ptáci a ani hmyz nebo ještěrka nemají co žrát a kam se schovat. Náplavy   se pak hrozně diví kam zmizeli ptáci a svedou  to na kočky, které na vsi byly dřív. 


Noo, když už výjimečně jedu na chalupu, tak jsem taky náplava…😜

A pamatuji doby, kdy k nám chodilo na baštu klidně 15 koček! Měla jsem i fotku, jak balkónek u chalupy je celý obsazený kočkami. Měla jsem tam své oblíbence, dodnes si pamatuji obřího černého Mikeše (dnes jej připomíná můj obřík Fido). A pak jsme jednou přijeli…a kočky nikde, včetně třeba Mikeše. Velmi záhy jsme se dozvěděli, že je všechny vystřílel místní mladý myslivec. V té době si asi nedělal vrásky z toho, že je střílel uprostřed nebo na kraji vesnice.😠

Takže jsou i náplavové výjimky, jako třeba já…😄😉

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 12.08.2024, 17:07:18 xxx.xxx.32.19
»
Odpověď na příspěvek uživatele Janae z 12.08.2024, 15:09:24

Všeho je nějak míň…

Zakládala jsem na to spešl vlákno, ale ke mně fakt letos nepřiletěla ani jedna jediná můra!!!😔 Vím, že je to možná k odsouzení, ale pro kočky byly můry:

a) zábavou na lovení

b) pochoutkou, kdy snad jedině u požírání můr na sebe dokázaly i vrčet

A to ke mně pravidelně létaly i obří můry, já si myslela, že je to lišaj, ale pak jsme s kámoškou podle atlasu určily, že je to můra jitrocelová…a celá řada dalších můr. 

Dtto hmyz typu sarančata a koníci. Sousedka se těch velkých kobyl bojí tak, že dostane třesavku a regulérní panickou ataku, tak jsem je k ní vždy chodila odchytávat…a letos velký prd. Fakt to nechápu, nic se tu nekácelo (za barákem je lesík), trávu seče město tak, že dokonce nechává vždy kusy nevysečené (právě kvůli hmyzu) atd. Takže jediné, čeho neubývá, jsou klíšťata a v bytě ty smrduté “ploštice” (kněžice), kterých se kočky bojí (myslím, že umí ten svůj smrad stříknout i kočce do oka).

biaca
biaca (696 příspěvků) 12.08.2024, 18:00:13 xxx:xxx.47b4:fac0
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 12.08.2024, 16:53:41

Bohužel neznám případ kdy si za týrání někdo u nás šel sednout. Maximálně podmínka spíše to odlozi pro nedostatek dukazu

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 12.08.2024, 18:18:14 xxx:xxx.2f59:e86a
Janae:

Naopak, nikdy nebylo méně koček Ja stále budou ubývat. Já si ze svého dětství pamatuji ty obrovské kolonie koček v každém koutě mého rodného městečka nebo spíš větší vesnice. Dnes se v městečku občas vyskytne bezprizorní kočka nebo někdo vyhodí koťata hned je toho plný FCB, najde se někdo, kdo jim poskytne domov.

Za mého dětství bylo městečko celkem zamořené kočkama, obrovská tlupa byla kolem školní jídelny, jiná v zahrádkářské kolonii, kolem hřbitova, kolem sídliště, kolem jatek……To už není a troufám si říct, že nikdy nebude.

Teď už delší čas žiji na minivesničce a ani zde nejsou toulavé kočky, nejvíc koček asi vlastním já, ostatní drží jednu nebo dvě kočky u baráku, většina je kastrovaná, nekastrují akorát starší lidi, ale tam se to jaksi vyřeší samo. Před časem jsem byla mile překvapená, že kastrují kočky i v místním kravíně, kde ještě před pár lety měli měli na kastraci podobná názor jako ty osmdesátileté babky.


Jestli píšete o přelomu 70. a 80. let, první půlce 80. - tak ano ! Města byla plná toulavých koček. Rušila se pískoviště, byla zamořená. Sklepy v sídlištích - kočičí ráj, stejně tak nemocnice a specialita Liberce - nadzemní teplovody. V nemocnicích se to začlo řešit, když se kočka ( tuším na Bulovce ) objevila v operačním sále uprostřed operace. Stejně tak lázeňské parky byly plné koček - ty nebyly toulavé, ty “byly pacientů”

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 12.08.2024, 18:37:26 xxx:xxx.2f59:e86a
Fikovnice:

Noo, když už výjimečně jedu na chalupu, tak jsem taky náplava…😜

A pamatuji doby, kdy k nám chodilo na baštu klidně 15 koček! Měla jsem i fotku, jak balkónek u chalupy je celý obsazený kočkami. Měla jsem tam své oblíbence, dodnes si pamatuji obřího černého Mikeše (dnes jej připomíná můj obřík Fido). A pak jsme jednou přijeli…a kočky nikde, včetně třeba Mikeše. Velmi záhy jsme se dozvěděli, že je všechny vystřílel místní mladý myslivec. V té době si asi nedělal vrásky z toho, že je střílel uprostřed nebo na kraji vesnice.😠

Takže jsou i náplavové výjimky, jako třeba já…😄😉


Odhaduji, že to jsou ta 80. léta, o kterých píšu. Kočky se tenkrát likvidovaly všemožnými způsoby.

Verun
Verun (993 příspěvků) 12.08.2024, 20:38:04 xxx.xxx.220.12
Doron:

Souhlasím,   už leta se k nám nepřitoulala žádná kočka. My si kočky nikdy nepořizovali, vždycky se pristehovaly samy. 

Teď má jedinej jeden soused nekastovanou kočku a strará se o ni hnusně,  tedy nestará a vyhodil ji z domu po smrti svojí paní. 

Ta kočka nedostává prý skoro   ani nažrat a je pořád březí a vždycky sežere svoje koťata  a je prý strašně milá a mazlivá . Ale vzdát se jí ten idiot nechce.

Doslechla jsem se to od známýho, co v tom domě taky bydlí. Teď má koťata zase, tak jí tentokrát krmíme( poslala jsem aspoň granule a kapsičky),  a jestli koťata přežijí,  tak mu je ukradnu.

Napadá vás ještě něco, co bych mohla ( měla) udělat? Nějaký odčervení nebo teď není spravnej čas? Nebo všechny převézt do útulku? To by bylo složitý.., on tam teď ten majitel je..


Přesně jak píše Buggyra…kočenu přemístnit(nebu psát záměrně zcizit)

V místě bydliště dcery si její kocour-kastrovaný vodil domu na stravu kámoše kočku a kocourka…kočka samozřejmě zabřezla a po měsíci nezvěstnosti kočka během 3 dní nanosila 5 koťat holce pod okno do kukaně, ubytovala je v krabici doma(kočka ve strašném stavu, hubená, jen žrala a spala )  ihned informovala “majitele” že má jejich kočku ať si dojde, bez zájmu….kočku jsme darovali neteři i s koťatama , před Vánocema mi   holka bulela, že kocourek má žlutou tlamu a má strach aby jí nenakazil čímsi jejího kocoura, tak jsme zase informovali “majitele”, bez zájmu, kocoura jsme tedy čapla, na moje náklady nechala na veterině vyšetřit a ubytovat (nějaký rozpad krvinek či co, musel brát ATB + dieta)  druhého kocoura by dcera v bytě mít nemohla ,ale on byl tak hezký, černo bílý, že si ho nechala sestřička z veteriny…

Doron
Doron (2369 příspěvků) 12.08.2024, 21:24:52 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 12.08.2024, 20:38:04

Myskela jsem,  že by bylo lepší ji nechat později vykastrovat,nechat na místě a kupovat jí žrádlo.

A koťata by se pak časem “zaběhla”.  

Anonymní (neregistrovaný) 12.08.2024, 22:06:14 xxx.xxx.160.6
orionka-2:

Jestli píšete o přelomu 70. a 80. let, první půlce 80. - tak ano ! Města byla plná toulavých koček. Rušila se pískoviště, byla zamořená. Sklepy v sídlištích - kočičí ráj, stejně tak nemocnice a specialita Liberce - nadzemní teplovody. V nemocnicích se to začlo řešit, když se kočka ( tuším na Bulovce ) objevila v operačním sále uprostřed operace. Stejně tak lázeňské parky byly plné koček - ty nebyly toulavé, ty “byly pacientů”


Píši o devadesátkách. A kočky byly nemocné, olezlé, drobné. 

Jako bezprizorních koček je pořád dost, existují kolonie koček, na mě také neustále skáčou různé fotky příběhy z kočičích útulků. Ale situace se celkem rychle mění k lepšímu a počet bezprizorních se rapidně snižuje. Lidé začali považovat kastraci za běžnou věc, ještě v těch devadesátkách moc kastrovaných koček nebylo, alespoň v mém okolí. 

Nedávno jsem si dopisovala s Češkou žijí v UK, vezla si z ČR kotě, protože pro ni bylo jednoduší si opatřit kotě u nás než v UK. Většina koček je tam kastrovaná, kotě si pořídí buď s PP z CHS nebo třeba z farmy, běžná rodina má kočku kastrovanou a koťata nemívá,  ale z CHS je drahé a i farma si běžné kotě nechá zaplatit a nejspíš by jí ho ani nedala, když žije ve městě.  Myslím, že něco podobného se během asi delší doby stane i u nás, většina koček bude kastrovaná, kéž by.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.