Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Psi v médiích

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.08.2024, 22:45:34 xxx.xxx.32.127
»
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 09.08.2024, 21:50:09

“Milé kočičky mi do dnešního dne udělaly na ptactvu škody za víc jak 5tis. (Papoušci a čistokrevná kuřata)…”

K tomuto jsem se Ti vyjadřovala soukromě, ale nemám problém napsat veřejně, že Tě v tomto lituju a že chápu Tvé naštvání. Jenže:

a) zabezpečení kočky je fakt těžké

b) neudělaly to právě nějaké polodivoké kočky, které jsou “ničí”? Škoda, že nemáš nějaký třeba videozáznam, možná, že v tom případě bys s uplatněním škody uspěla. Ale to není samozřejmě Tvoje vina, pokud nějaký důkazní materiál neexistuje.

c) ta debata je opravdu trochu o něčem jiném

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 09.08.2024, 23:16:34 xxx.xxx.42.37
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 09.08.2024, 22:45:34

Měla jsem fotku. Kočka se trvale vyskytuje na jednom pozemku je tam krmena, majitel konfrontován, byla jsem poslána někam.

Jako echt problém je to teď 6tym rokem kdy nemáme velkého psa. Předtím buď pes kočku zakousnul nebo tam nevlezla. Ale jezevci se učí rychle. 

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 09.08.2024, 23:18:09 xxx.xxx.42.37
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 09.08.2024, 22:41:02

Kdyby se tu pár lidí nečílilo ze sem stejnej hajzl kdyz ho hajim a misto toho pouzili pri cteni oci tak by pochopili ze hajim to ze zabil a ne to jak zabil. 

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 10.08.2024, 11:04:46 xxx.xxx.189.104

Ono ten názor na kočky, co se špacírují po cizích pozemcích bude asi člověk od člověka resp. majitel pozemku od majitele pozemku.

Jasně, pokud budu chovatel papoušků a nebo jiného drobného zvířectva a budou mi to tam chodit plašit nebo dokonce hrdlit cizí kočeny, tak budu mít asi jiný názor, než třeba vlastník jako jsem já, komu kočky nemají co zničit a volně žijící a krmené ptactvo na mojí zahradě z velké části ochrání psy. Tak mě prostě ta kočka procházející přes mojí zahradu nevadí vůbec…

Proto jsem psala, že můj pohled na věc není objektivní, ale čistě subjektivní záležitost.

Fiona.Praha
Fiona.Praha (194 příspěvků) 10.08.2024, 11:41:38 xxx:xxx.4e75:9e17

I když jsme pejskaři, asi by se nám taky nelíbilo, kdyby se nám po pozemku proháněli cizí psi a podupali nám zahrádky a ulovili naše zvířata. Takže rozhořčení Leithian, že jí vadí cizí kočky, naprosto chápu. Téma koček je složité, lidi nemají tendence si své kočky hlídat jako to dělají u psů. Pár lidí má kočku zavřenou doma, ale velká spousta má kočku jako spotřební zboží, nevrátí se, někdo daruje další kotě. Kočka by měla být očipovaná a vykastrovaná, aby bylo jasné, čí ta čičina je. Kdyby byly venkovní kočky kastrované, nebylo by tak jednoduché, pořídit si nové kotě. Kdyby kdyby…. je to ještě hůř řešitelné než u psů, psi mají být ze zákona čipovaní a stejně nejsou a když náhodou jsou, nejsou čipy registrované.  

biaca
biaca (696 příspěvků) 10.08.2024, 13:11:50 xxx.xxx.47.71
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 10.08.2024, 11:41:38

Zcela upřímně já nechápu. Podle mého základním problémem celé této věci je nekompetentnost p. Beníčka. Za prvé z videa je jasně patrné, že je mu zcela jedno co zastřelí - jestli je to kočka, tchoř nebo podle mého i kdyby se mu tam chytla čivava tak by ji zastřelil a týral stejným způsobem jako kočky. Pán je jednoduše sadista a na takové pozici nemá pracovat. A ten jeho spolupracovník musí být jednoduše řečeno dement nebo-li člověk s nízkém IQ. 

kometa
kometa (5543 příspěvků) 10.08.2024, 15:29:17 xxx.xxx.147.163
Leithian:

Říkám povětšinou. O tobě bych to fakt neřekla, to bys mohla vědět. Nicméně moc dobře víš že tvoje vypouštění Fida ven a děj se vůle boží neschvaluju. (A následné rozčilování když se střílí aby se chudinka nevyděsil a nezdrh nebo to že na něj nějakej pes doráží). Tupým kočkařem nazývám ty co maj u baráku x koček a je jim naprosto buřt kde lítaj co dělaj atd. A prostě v tomhle jsem za spravedlnost. Když nesmim do lesů vypouštět hady aby jakože invazivní druh proč je to tolerováno kočkam který jsou neidentifikovatelny čí sou pokud vůbec něčí. A ano vadí mi když se tu dští jed a síra na lidi kterym utek pes nebo ví že neposlouchá a pak honí zvěř. Tp je děsný halooo jak je dotyčnej hloupej neschopnej, zlej. Co chudinka srnečka. Ale že majitelé koček denodenně dělaj naprosto to samý jen ptákum, malejm hadum a ještěrkam a malejm zajíckum to je ok cajk a je jim to buřt plotože čičinta. Nejsme ve středověku aby kočka byla jedinej způspb likvidace myší a pokud doma člověk nemá tunu zvířat a tudíž lákadlo fakt mu nehrozí hlodavčí invaze a fakt neni důvod aby měl x koček co lozej po všech pozemcích. Narovinu, souseda už sme upozornili že tu jeho kočky nechcem a že jezevce učíme kočky lovit. Tak ať se s tim srovná jak umí. 


pokud doma člověk nemá tunu zvířat

O to právě jde - ve stájích nic lepšího (rozuměj ekologického) není. Pastičky nestačí a jedy můžou ohrozit necílové druhy zvířat, nedejbože děti.

kometa
kometa (5543 příspěvků) 11.08.2024, 06:45:49 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 09.08.2024, 21:50:09

Tak si udělam vratky na plot, dam elektriku nebo udělam ten neviditelnej ohradník jako mívaj amíci. Možností je milion. Jen chtít.

Ale jak to chceš udělat v případě stájí nebo farem? Otevřené prostory, pohyb zvířat, lidí a dopravních prostředků. Nejenom finančně, ale i technicky naprosto nereálné. Udělat kočkuvzdorně.

Svůj dvorek nebo zahradu si takhle teoreticky zabezpečit můžu, ale tohle ne.

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 11.08.2024, 09:15:53 xxx.xxx.162.253

Já teda kočkař nejsem, kočky nemám a nikdy mít nebudu, takže mám na to poměrně objektivní pohled, si myslím. Ke mně na zahradu kočky nevlezou a pokud vlezou, tak jsou v nebezpečí života. Moji sousedi vždycky kočky měli. Ty první dvě nebo tři byly peršanky a nikdy k nám nevlezly. Co se k nim nastěhoval rozvedený syn, tak ten už měl 3 kočičky a to byly takové ty typicky vesnické, dvě z nich byly tuším i nějaké toulavé, které se k nim prostě nastěhovaly. První k nám vlezla a nepřežila, druhou jsem zachránila, náhodou jsem byla na zahradě, ale nakonec ji přejelo auto. Teď teda mají třetí a ta si zahrává, dost často ji vidím z okna nebo z auta, když se vracím z práce, na naší zahradě. 

Nic to ale nemění na tom, že podle mě ten zmíněný pán není normální a mě by teda fakt nenapadlo po kočkách jakkoliv střílet nebo je ještě trápit. Ten člověk se v tom evidentně vyžívá. A jeho nadřízený ho zcela nepochopitelně brání.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.08.2024, 15:07:03 xxx.xxx.32.108
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 11.08.2024, 09:15:53

Fakt jej někdo brání??? Četla jsem snad vyjádření někoho z vlády (?), že takový člověk nemá na tom postu co dělat.

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 11.08.2024, 15:45:32 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Fakt jej někdo brání??? Četla jsem snad vyjádření někoho z vlády (?), že takový člověk nemá na tom postu co dělat.


Jani, je to v tom článku, že nějaký jeho nadřízený.

impact
impact (658 příspěvků) 11.08.2024, 15:59:03 xxx.xxx.51.62
Dafi:

mě fascinuje mimo jiné podoba pána i psa-oba jsou si podobní🙂

a jinak já jako kníračkář mám radost!!!!


Je to dost rarita, co? U policie. Tak mě to zaujalo, že jsem to sem musela dát. 😄

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 11.08.2024, 16:46:27 xxx.xxx.42.37
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 10.08.2024, 15:29:17

Jo ale realně. Na naší vsi to je 1 statek. Kravin a 2 papouškáři. Tim to hasne a průměr jinej nebude. Famt řadovej domek s pidi zahradou 2 pidipsama nepotřebuje 4 kocky.

assil
assil (2118 příspěvků) 12.08.2024, 12:28:52 xxx.xxx.121.3

No byla jsem kdysi pár let bez koček a teda představa, že někde, kde máte kolem baráku pole louky, udržíte myši v snesitelné koncetraci jen pomocí pastiček a jedů bez koček, je úplně mimo realitu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.