Aktuálně: 4 089 inzerátů199 097 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Psi v médiích

Orionka (neregistrovaný) 07.08.2024, 09:43:36 xxx:xxx.d411:a011
assil:

Já už o tom četla dřív, ono taky asi hrálo roli, že šlo o boxery.

Za mě to jde na vrub páníčkům, dneska už by si to asi odskákali minimálně s pokutou, alespoň teda doufám.


Za mě to jde na vrub všem. Majitelé měli odstoupit, pořadatelé zrušit a v neposlední řadě veterináři, kteří byli přítomni, to měli váhou své funkce zarazit. Proto tam ten veterinární dohled byl. Dnes by to doufám neprošlo. Podle zákona proti týrání.

megi-the-pes
megi-the-pes (3084 příspěvků) 07.08.2024, 09:53:45 xxx.xxx.124.89

Tomu furt nemůžu uvěřit. Že majitelé tomu svého psa vystavili, dyť to muselo být jasné, kdo dnes chodí v poledne se psem ven, jakýmkoli, natož běhat,
a že tam nějaký rozhodčí, nebo kdo to byl, řekl, teď to teprve je zajímavý (nebo něco takového, už to číst nikdy nebudu, tohle byl teda zážitek, s každým dalším řádkem horší a horší, jenom jsem čuměla, ani sprostý slova neřekla, prostě nic a úžas a hrůza).

assil
assil (2107 příspěvků) 07.08.2024, 10:20:22 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 07.08.2024, 09:43:36

Za psa je zodpovědný majitel a ti tam s těmi psi běhali, vina jde tedy za nima. Nic jim nebránilo tomu psa nevystavovat.

Pořadatelé a veterináři to asi ukončit nemohli, pokud neměli v podmínkách, že při teplotě xx je akce zrušena, ti lidi si za to určitě zaplatili.

assil
assil (2107 příspěvků) 07.08.2024, 11:05:49 xxx.xxx.206.172

To bych asi nedala pořád nový a nový zvířata, ale jako plán jak cestovat je to asi dobrý

puppyccino pobavilo 😀

https://www.novinky.cz/clanek/lifestyle-cesky-par-se-v-australii-zivi-hlidanim-mazlicku-uz-jsme-vozili-i-psa-kabrioletem-rikaji-40482856#source=hp&seq_no=2&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=abtest247_clanky_podle_okresu_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Doron
Doron (2354 příspěvků) 07.08.2024, 11:10:21 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 07.08.2024, 09:53:45

Myslím,  že tam velkou roli hrála poslušnost vůči autoritě. 

Znáte Milgramův experimet? Když tak na to koukněte.Človek si přestane dělat o lidech iluze.

Nezávislého jednání je schopno tak pětadvacet procent populace. 

Možná,  že někteří  odstoupili, o tom se nepsalo, ale většina se chovala jako ovce.

megi-the-pes
megi-the-pes (3084 příspěvků) 07.08.2024, 11:44:48 xxx.xxx.124.89

A hlavně si myslím, že nejde úplně o autoritu, nevidím ji tam. Protože jestli je pravda to, co píše tady ten pán (https://psychologie.cz/milgramuv-brutalni-experiment/ učitel se zeptal, kdo je odpovědný za újmu), tak to byli dobrovolníci, kteří se s tou autoritou neznali, nebyl to jejich nadřízený, průvodčí ve vlaku, ředitel, otec,…, tudíž proč bych tu osobu brala jako autoritu… málokdo je tak moc slabý, ale je fakt, že ten původní exp., v té době, mohlo to tak být, ale moc tomu nevěřím.
Oni si tak vysvětlili, obhájili, proč nacisti… 
tak na tu autoritu svádí až moc činů, 
myslím si prostě, že lidi jsou svině. To nebylo žádné slepé následování, syndrom zajetí atp., ti lidé chtěli ublížit; cítili se (ti, co to pálili do obětí) nadřazení, cítili se dobře.

sutrik
sutrik (408 příspěvků) 07.08.2024, 11:50:35 xxx.xxx.81.77

Četla jsem nedávno podrobnější článek. Ono šlo o to, že si nikdo neuměl představit dopad. A jak kolabovali první psi, bylo už pozdě. I po případném odstoupení.

Byla jiná doba. Nebyly tak dostupné informace, neřešil se v médiích dokola zabijácký vliv vedra.  Bralo se, že vedro je těžké pro kardiaky a těžce nemocné. I kondice lidí byla průměrně mnohem lepší. Takže 10 a 10 minut klusu nebylo bráno jako nějaký extra výkon. A psi přece vydrží víc… Pak vliv autority s nevědomostí, že vedro může rychle zabít i zdravé jedince. A když začali kolabovat, odstoupení mnohdy nepomohlo, jen smrt oddálilo o hodiny.

A ano, autorita je i posuzovatel, zkoušející, trenér…

Doron
Doron (2354 příspěvků) 07.08.2024, 12:30:39 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 07.08.2024, 11:44:48

Autoritu z vedoucího experimentu, vytvořilo “ vědecké” prostředí, kde to probíhalo a bílý plášť, tak je to snadné. Plus ten inzerát je na to už psychologicky připravil.

On to tam Honzák nepíše úplně přesně , řada  těch “učitelů ” pociťovala velký stres a duševní utrpení,  ale nedokázali neposlechnout.

O zlu v lidech je spíš vypovídá Stanfordský experiment (Zimbardův vězeňský experiment), to byla taky síla. A zase tam bylo určité malé procento lidí, kteří se nepodvolili. Kdyby tam tehdy neprišla Zimbardova manželka a nerozehnala to, bůhví, jak by to dopadlo. 

A zase, ti účastníci experimentu později vůbec nemohli pochopit, proč se tak chovali a někteří hluboce se styděli.  I Zimbardo byl sám sebou velmi nemile překvapen. 

Kontext je prostě strašně důležitej.

Ale to už jsem dost odbočila..

megi-the-pes
megi-the-pes (3084 příspěvků) 07.08.2024, 12:39:41 xxx.xxx.124.89
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 07.08.2024, 12:30:39

Na videu jeden z učitelů říkal - myslel jsem, že to máte pod kontrolou, že víte, co děláte, když je to univerzita. 
A tohle chápu, to je asi jediný argument, co možná můžu pochopit.
Zbytek nechápu, protože mám asi fakt problém. 😀

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 08.08.2024, 16:34:40 xxx:xxx.9cee:3abe

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-desive-zabery-sef-statni-obory-brezka-brutalne-tyra-a-zabiji-zvirata-40483436#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Vedoucí obory:

Ing. Libor Beníček

tel: +420 720 986 567

e-mail: benicek@vulhm.cz, obora_brezka@vulhm.cz

Obora Březka

Kostelec u Křížků 75, 251 68 Kamenice

Telefon: +420 323 672 035

E-mail: obora_brezka@vulhm.cz


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.