Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Psi v médiích

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 25.07.2024, 20:24:46 xxx.xxx.32.126
kometa:

že na jízdárně tráví koně z mého pohledu vždycky jen chvilku ( třeba dvacet minut) . Možná je to ale tím, že jich má asi pět.

A má k sobě i nějaké b-reitery? Profíci to takhle mají často - nejdřív jim někdo koně opohybuje, pak si oni udělají tu práci (klidně na 20 - 30 minut) a pak zase někdo koně vykrokuje a postará se o něj.


Kdo je b-reiter?

Aluška (neregistrovaný) 25.07.2024, 20:26:14 xxx.xxx.168.20
Fikovnice:

Kdo je b-reiter?


Druhý  jezdec

sutrik
sutrik (401 příspěvků) 25.07.2024, 20:43:20 xxx.xxx.161.25
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 25.07.2024, 20:24:46

Jak píše Aluška, druhej, “béčkovej” jezdec. Převzato z němčiny. U nás se často používá pracovní jezdec, i když v dostizích to je v jiném smyslu než v jezdeckých sportech.

Takhle jsem jezdívala kdysi dávno, ještě za dinosaurů. Opucovala jsem koně, osedlala, uvolnila ho pod sedlem vyklusáním, vycváláním na dlouhé otěži a dala ke skokové práci hlavnímu jezdci. Od něho jsem převzala koně, se kterým dopracoval, toho vykrokovala, uklidila, odsedlala. A nasedlala jsem dalšího koně, celý proces se opakoval. Hlavní jezdec takhle odjezdil i více než 10 koní za sebou. Z toho jsem obvykle 3, 4 koně (někdy míň, někdy víc) rozehřála k práci já. Nic moc to po jezdecké stránce nevyžadovalo. Abych koni nepřekážela a zůstala pokud možno v sedle, kdyby dělal blbosti.

Dneska se pojem b-reiter používá i u soukromých koní, když si majitel koně z důvodu nedostatku času sežene někoho, kdo vypohybuje jeho koně jednou, dvakrát týdne třeba v terénu.

Sarah01
Sarah01 (2144 příspěvků) 25.07.2024, 21:55:20 xxx.xxx.162.253
orionka-2:

Je snad zablokovaná ona a ne pes. Když pošle handlera, tak může být pes normálně na výstavě. Jinak to nedává smyl.


Bavíme se o systému Dogoffice a ten je vázaný na majitele psa a nelze ho jen tak změnit. Že může psa předvádět handler, samozřejmě víme.

Fiona.Praha
Fiona.Praha (191 příspěvků) 25.07.2024, 23:07:16 xxx:xxx.f1f9:d465
LK:

Cvičák si vyberie a platí majiteľ.

tzv. “červená známka” = zápis do databázy min. mestskej polície, pri opakovanom incidente, to už neni riešené pokutou…samozrejme sprostosť majiteľa najviac odskáče hafan, ale za posledné roky aspoň v našom okrese je možnosť cvičiť hafánka (základná poslušnosť) skoro v každej dedine a napr. v okresnom meste bývajú jeden deň v týždni bezplatné 2-3 hoďky s inštruktorkou…jasné psy sa naučia maximálne sadni, ľahni, resp. neťahať na vodítku, ale zároveň sa aj socializujú…


Kde se okres/město/dědina, kde jsou bezplatné cvičáky nachází? A kdo pak psa přezkouší a rozhodne, že už je vychovaný?

LK (neregistrovaný) 26.07.2024, 00:22:33 xxx.xxx.88.208

Bývam na Strednom Slovensku. Predpokladám, že aj v ČR máte tzv. dotácie z rozpočtu mesta/obce (dotácie pre kultúru, šport, zeleň, lepší život…) - na čo ich použije určuje zastupiteľstvo. Je také ťažké pochopiť, že existujú samosprávy, ktoré okrem výberu daní za psa, riešia aj ostatné náležitosti.

Akurát nerozumiem, prečo stále dookola opakujete jednu a tú istú otázku. Z môjho pohľadu už bola zodpovedaná. Ak som sa podľa Vás nevyjadrila dosť jasne - pokiaľ pes napadne druhýkrát človeka alebo zviera, tak je utratený (zaplatí za sprostosť majiteľa, tú najvyššiu daň). Dúfam, že Vám táto odpoveď stačí…

Mi
Mi (241 příspěvků) 26.07.2024, 06:32:26 xxx.xxx.107.82
biaca:

Výsledek - celé kauzy. Už žádné další šampiony neodchová - minimálně dva roky, to bude nehorázná finanční ztráta.

https://kladensky.denik.cz/zpravy_region/chovatelka-naplacala-sve-fence-na-vystave-na-internetu-ji-za-to-lide-lyncuji-202.html?seznam-hp=1&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=1273121&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box


Nejvíce mě děsí,jak se asi k pejskovi chová v soukromí. Nejspíš si na ní pořádně vylila zlost. A jak ji zvedala,jako kus hadru.Nechutná ženská…

Mi
Mi (241 příspěvků) 26.07.2024, 06:43:27 xxx.xxx.107.82
impact:

Doufám, že je moje kvalifikace díky odježdění 400+ koní dostatečná na to, abych mohla posoudit, že na videu vidím nesmyslně bitého vystresovaného koně, který absolutně netuší, co se po něm chce. Reálně by mě vážně zajímalo, co se ho tím trenérka snažila naučit? 🤔 

A je mi docela líto, že ji nedokázal jednou dobře mířenou trefit do xichtu. 


To jsou přesně ty typy lidí co si krutostí ke zvířatům léčí svoje problémy. Možná až sadistka. Nerozumí koni,ani se o to nesnaží,jde na to cestou zlomení koně. Souhlasím,taky bych ji ten kopanec přála.Ale pak chudák kůň.

Mi
Mi (241 příspěvků) 26.07.2024, 06:51:18 xxx.xxx.107.82

Nemůžu už se dívat ani na westrny,hlavně ty starší. Co tam s koňma dělají při tom natáčení mě rozpaluje do běla. Rvou je za hubu atd.

Tenurri
Tenurri (500 příspěvků) 26.07.2024, 07:33:40 xxx.xxx.213.168
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 25.07.2024, 23:07:16

Já to pochopila tak, že jít na cvičák je pouze doporučení v případě prvního pokousání/přestupku? a je na majiteli jestli tam se psem půjde, nikdo je potom nezkouší, ale je průser, když pes pokouše znovu.

Jestli tam někdo jednou týdně dělá 2h instruktora jako nějakou dobrovolnou činnost mi taky nepřijde mimo. Kolegové v práci taky chodí zadarmo ve volném čase pomáhat na různá místa jako dobrovolníci. Takových lidí je hodně.

Fiona.Praha
Fiona.Praha (191 příspěvků) 26.07.2024, 09:25:23 xxx:xxx.f1f9:d465
LK:

Bývam na Strednom Slovensku. Predpokladám, že aj v ČR máte tzv. dotácie z rozpočtu mesta/obce (dotácie pre kultúru, šport, zeleň, lepší život…) - na čo ich použije určuje zastupiteľstvo. Je také ťažké pochopiť, že existujú samosprávy, ktoré okrem výberu daní za psa, riešia aj ostatné náležitosti.

Akurát nerozumiem, prečo stále dookola opakujete jednu a tú istú otázku. Z môjho pohľadu už bola zodpovedaná. Ak som sa podľa Vás nevyjadrila dosť jasne - pokiaľ pes napadne druhýkrát človeka alebo zviera, tak je utratený (zaplatí za sprostosť majiteľa, tú najvyššiu daň). Dúfam, že Vám táto odpoveď stačí…


Neptám se dookola, chci to vysvětlit, protože tomu nevěřím. Pes kousne člověka, někdo rozhodne, že za trest musí chodit na cvičák, který si majitel musí zaplatit sám nebo využít místní, který je zadarmo. Zaplatí to obec, nikdo nic nekontroluje, neověřuje, jen se čeká, jestli náhodou pes nekousne někoho dalšího. Zdá se mi to jako pohádka, proto se ptám na detaily jako jsou - kdo o tom rozhodne, kdo to zkontroluje, kdo to platí….. Zatím jsem o ničem takovém neslyšela a už vůbec se mi nezdá Slovensko, které si neví rady se psy z osad. Myslela jsem si, že i když píšete slovensky, můžete žít někde, kde jsou dál a může to tak fungovat.  

LK (neregistrovaný) 26.07.2024, 11:54:47 xxx.xxx.8.137
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 26.07.2024, 09:25:23

Prečo rozprávka? Aj v takom Švajčiarsku máte medzi jednotlivými kantónmi veľké rozdiely. V jednom kantóne máte predpísanú ako majiteľ povinnú skúšku zo základnej poslušnosti v inom nie, to isté platí o poistení prípadných škôd spôsobených psom, vedení na vodítku, používaní košíka alebo zákaz chovu určitých plemien. Ani tam nezvládli spraviť jednotný zákon, ktorý by zjednotil pravidlá pre celú krajinu. Každý kantón má vlastné a prípadne si ich niektoré obce ešte rozšíria podľa vlastného uváženia. A možno, keby sa tam teraz vrátim, tak by som doslova čumela, čo sa všetko zmenilo a na čo si musím dávať pozor.

To isté sa dá povedať aj o SK a určite aj o ČR - medzi jednotlivými krajmi, okresmi, samosprávami sú veľmi veľké rozdiely vo VZN (Všeobecné záväzné nariadenia) a celkovým riešením danej problematiky. Môžem Vám iba povedať, že za posledných 20 rokov sa minimálne u nás pohli veľmi dopredu. Ale samozrejme rozdiely sú priepastné a osady sú kapitola sama o sebe. 

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 26.07.2024, 13:31:55 xxx.xxx.124.176

Ve více zemích to je tak rozdělené, jak říká LK, možná ČR bude výjimka, že tady tak moc na ty kraje nehrajem. 
Je to vlastně jasné - pes vejlupek dostane žlutou a je na majiteli, esi se stane psovodem, aby pes nedostal červenou.

Takže to platit nemusí vůbec nikdo.

Pak stát akorát zaplatí pár dní v útulku a utracení vejlupka. Což ale tam dělají i teď.
Akorát nevím, po jaké době psa utratí. 

edit.: vyhlášku jsem našla, je to fakt v evidenci - nebezpečný pes
hustý
je jasné, že lid se bude snažit to obejít, ale když se zjistí, že známku někdo zahodil a pes další průšvih, člověk má z toho asi problém, tak dobrý
Slováci mají aj registr psů, my furt nemáme, my máme sliby. 😀

impact
impact (645 příspěvků) 26.07.2024, 13:59:13 xxx.xxx.16.232
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 26.07.2024, 13:31:55

Slováci mají aj registr psů, my furt nemáme, my máme sliby

A je jim úplně k hovnu, stejně jako bude k hovnu u nás. Ale my si můžeme zatím aspoň stěžovat, že je problém v tom, že ho nemáme. 😂

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 26.07.2024, 15:12:01 xxx.xxx.124.176

Když už mám nějaký registr, nazvěte ho klidně exkrementový, tudíž jsem si nevymyslela, že potřebuji jiný, než už je pro zápis fen u SVS nebo registr KVL pro pasy, abych si mohla ulejt 20 mega, tak už se dají lehce kdykoli upravovat požadované informace.
Na Slovensku je tohle:

“Súkromný veterinárny lekár nesmie vykonať veterinárne úkony na psovi, ktorý nie je začipovaný (ak už začipovaný má byť), okrem nevyhnutých prípadov v záujme ochrany zdravia psa alebo človeka. Za porušenie tejto povinnosti uloží orgán veterinárnej správy súkromnému veterinárnemu lekárovi pokutu od 1 750 eur do 20 000 eur.
Súkromný veterinárny lekár je oprávnený vyžadovať od vlastníka zvieraťa preukaz totožnosti."

Po mně nikdo nechtěl občanku ohledně psa u ničeho, řekla jsem jméno a telefon a dostala pas. 
Je to zajímavé, můžu jakéhokoli psa dotáhnout na veterinu a je můj. 

Pro mě je lepší mít něco. 

Ne, neumím vyřešit množírny a osady, i když ty osady se malinko řeší, ale při tom, jak se rozkrádají granty pro neziskovky, to jde hodně pomalu, nekonečně.
Samozřejmě super je kastrace psů, to někdo dělal, nevím kdo. 

impact
impact (645 příspěvků) 26.07.2024, 16:20:56 xxx.xxx.16.232

Na Slovensku je tohle:

A drtivé většině veterinářů na Slovensku je to úplně u prdele. Jéje, kolik já měla slovenských očkovaných a nečipovaných psů, to bych se ani nedopočítala. A víte, jak funguje přepis majitelů ve slovenském registru? Já to zažila několikrát. Zavolala jsem veterináři, který tam psa zapsal a řekla mu, že je pes ode dneška můj a ať tam údaje přepíše na mě. Neviděl mě, psa, ani se nepodivil, že mu volá češka. A údaje prostě jen tak přepsal. Ale tak hlavně, že na Slovensku se mají, že to mají. 😂

Maja (neregistrovaný) 26.07.2024, 22:18:12 xxx.xxx.123.75
Mi:

Nejvíce mě děsí,jak se asi k pejskovi chová v soukromí. Nejspíš si na ní pořádně vylila zlost. A jak ji zvedala,jako kus hadru.Nechutná ženská…


Je to češka zlobaba, odkud je?

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 27.07.2024, 07:04:48 xxx.xxx.124.199
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 26.07.2024, 16:20:56

Určitě máte pravdu, věřím, někdy mi tam něco připadá jak… říkáme Balkán. 
Jenže.
Slyšela jsem, že lidé často ignorují § 140 TrZ., 
ale - můj skromný názor - to není důvod tento § nemít.
Porovnávám to s tím, co máme tady a co psala LK - máme čipované psy, ale nemáme povinnou registraci, máme spoustu případů pokousání člověka, ale není, že pes je v podmínce. Opustit zvíře je trestné, ale nevíme, komu to zvíře patří. 
Moje teorie má asi pár děr, např. co potom se psy, co porušili podmínku,
ale říkám si - na co jsme dostali povinnost psy čipovat, když ten zbytek neexistuje.

Orionka (neregistrovaný) 27.07.2024, 07:13:32 xxx.xxx.184.66

I malý a nejmenší pes je pes a z kruhu by měl odcházet pochválen a hlavně po svých. Nevim, co je to za módu psa popadnout pod paží a kráčet z kruhu. I pro malého pejska je to ponižující. Majitel dogy ji také neodnese. 

(Moc ráda sleduju “šutříka”)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.