Aktuálně: 4 090 inzerátů199 090 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Psi v médiích

Zrzavci
Zrzavci (3408 příspěvků) 23.07.2024, 10:10:36 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 23.07.2024, 10:04:15

Ano já to vím.  A proto je mi těch všech zvířat čím dál tím víc líto . Nejsou to oni, kdo určují svoje osudy. Čím dál tím rychleji mířím do bodu Bridžit Bardot. Budu jednou jako ona -stará k lidem nesnášenlivá osoba.

Aluška
Aluška (103 příspěvků) 23.07.2024, 10:12:16 xxx.xxx.200.75
Zrzavci:

A k té paní dlouholeté chovatelce - hm, video může být tendenční, jak chce a jak může chtít psát ten pan redaktor /zvláštní, když se znají , nemusí to být přece vůbec objektivní, že a ani mi to tak nepřijde/, ale ať se dívám, jak se dívám - pokud to video není šméčko a to není, tak je to sama chovatelka, kdo jedná tak, jak ostatní na videu vidí - tedy smýká psem v kruhu, bere ho velmi nešetrně do rukou a nakonec mu takovou ubalí - pěkně vzteky a ještě ho, ještě ho velmi “něžně” drapne za hlavičku. Takové malinké stvoření a bába s ním jedná takhle? No to není tendenční. Kdyby se tak nechovala, nebude co na tom videu ukazovat. Zase klasický příklad toho, že jsme to my sami, chování je naše, které vytváří náš obraz mezi ostatními- jako ta paní Nergelová, nebo jak se jmenuje ta paní, co prodává nevycvičený vodící psy. Se psem vystavovatelka jednala hrubě, to je neoddiskutovatelný fakt, to za ní nikdo neudělal, nikdo neupravil video a ještě hůř - vymlouvat se na to, že pes se tak chová, protože měl lehký průjem……….ehm dvě věci velmi podstatné - má-li pes nějakou indispozici - onemocnění a to průjem je, neměl by podle mě v kruhu co dělat, protože nakazí ostatní. A když milá paní nebere ohled na ostatní, měla by brát ohled aspoň na své zvíře, které je v nepohodě a ona ho ve vedru vláčí kruhem jak kačera na provázku. Ostuda to je a ona si ji udělala sama. Nikdo to za ní neudělal, jen to natočili. A ano, chápu, že na výstavách se k sobě chovají vystavovatelé pěkně hnusně, jen aby dosáhli vítězství, ale tady ona ostatním nahrála. A hlavně, a to je pro mě podstatný, se chovala nehezky ke svýmu psu, takže, špatný, špatný, špatný.


Už jenom jak toho psíka vleče za sebou v kruhu, pes musí jít po levé - vnitřní  straně vystavovatele, aby ho viděl posuzovatel, ona ho vleče zvenku…….

Doron
Doron (2354 příspěvků) 23.07.2024, 11:55:16 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 23.07.2024, 10:12:16

Přitom zkušená vystavovatelka.., musí to vědět. Přestala se prostě ovládat. 

Ona se tedy i omlouvala, že jí ujely nervy, vedro a nervozita, no má z ostudy kabát. 

Když jsem byla s Framem na klubovce ,rozhodčí hodně koukali na povahy a ovladatelnost, jakýkoli malý náznak plachosti penalizovali, jedna fenečka byla vyloučená, protože utekla z kruhu za páníkem, ta přitom utekla tak velmi radostně🙂))

Jedna slečna tam uvázala psa stranou do stínu na deku, bylo vidět, že je tak zvyklý,  a stála trochu opodlál  a zahraniční vystavovatelé se hned ozvali, že pes tam takhle být nesmí, že by se mohl zranit.

Neviděla jsem náznak hrubého chování.

Fiona.Praha
Fiona.Praha (194 příspěvků) 23.07.2024, 12:19:39 xxx:xxx.9c39:a5f
LK:

U vás neexistuje tzv. “červená známka”? Aspoň v našom meste/okrese to funguje tak, že pokiaľ pes niekoho napadne, dostane tzv. “červenú známku” a majiteľ by mal ísť na cvičák - teda pokiaľ nechce prísť o psa, pri druhom napadnutí je pes odobratý a …


A kdo ten cvičák vybere? Kdo ho zaplatí? A kdo zhodnotí, že výcvik dopadl dobře a pes už nikoho nenapadne? 

L.S. (neregistrovaný) 23.07.2024, 12:30:08 xxx.xxx.8.30

Taky jedna výstavní. 

“Ser na to, a pojď házet klacík” 🤣🤣

Obrázek
Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 23.07.2024, 12:34:03 xxx.xxx.189.104
Aluška:

Už jenom jak toho psíka vleče za sebou v kruhu, pes musí jít po levé - vnitřní  straně vystavovatele, aby ho viděl posuzovatel, ona ho vleče zvenku…….


No a to já jsem si po spuštění videa myslela, že to nejhorší je to vláčení a dle mého nešetrné zacházení-zvedání, tam už mi přišlo, že vystavovatelka se už na fenku zlobila, žádná snaha spíše psa nějak uklidnit, poskytnout podporu nebo nějaké gesto “tak dneska jsme neměly den, ale i tak jsi moje milovaná holčička”…ten konec jsem ani ve snu nečekala. 

Prostě, když už jsme dojeli na výstavu, tak se budeš předvádět a basta fidli…

Tenurri
Tenurri (503 příspěvků) 23.07.2024, 13:09:44 xxx.xxx.213.118

No…ženská nervák, nezvládá svoje emoce a vybíjí si je na psu, který za nic nemůže. Úplně stejně by nejspíš nafackovala v afektu dítěti, a podobně. 

Chování strašný, ale nic ojedinělého? Nemyslím na výstavách, ale celkově, když se člověk rozhlédne venku, jak mnohdy lidi zachází se svými psy na vodítku. Cukání, křik, plácnutí vodítkem, atd…a nejen psy.

I lidem, kteří se většinou chovají normálně občas ujedou nervy…v těch vedrech asi obzvlášt, ale není to omluva. Potkávám tu paní s menším černým pejskem, nikdy jsem neviděla ji zacházet se psem hrubě, až nedávno, kdy psa asi bodla včela/vosa a začal strašně naříkat a odmítal jít, paní vypadala, že se tam složí, začala na psa ječet, že neví co mu je, velmi nešetrně ho drapla do náruče a naštvaně se vracela zpátky domů. Já to jen pozorovala kus dál, protože Jack, když nějaký pes “pláče”, tak se může zbláznit a začne taky, takže jsem se snažila uklidnit toho svýho a odejít pryč. V jednu chvíli tam byli dva ječící psi naproti sobě přes cestu. Jack pak ještě sem tam pokňourával i když už byli pryč a pořád se otáčel.

A včera mi zase odmítal jít směrem, kde někomu na pozemku vyl pes. Velmi významně na mě koukal, začal po mě skákat a chtěl táhnout pryč, když jsem nešla, vždycky se vrátil a opakoval proces, tak jsme se vrátili. Stačilo ujít pár metrů zpátky a už byl zase v pohodě, jen se na mě otáčel, jestli furt jdu.

Doron
Doron (2354 příspěvků) 23.07.2024, 13:17:49 xxx.xxx.166.104
Sarah01:

Tady jsem taky neviděla, že by mě někdo fotil, ale fotka se pak ke mně dostala.

Obrázek

Takže tohle ja asi ten výstavní postoj, jak ho mám psa naučit že jo ?

Moc vám to sluší🙂!  

biaca
biaca (696 příspěvků) 23.07.2024, 14:01:58 xxx.xxx.47.71
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 23.07.2024, 11:55:16

Spíše její přístup ukazuje, že na vzhledu záleží. Není důležitý zdravotní stav zvířete (i když pouze průjem), a k tomu navíc vedro jemuž přecházela cesta x-km, jen aby se zvedla cena štěnat. 

Doron
Doron (2354 příspěvků) 23.07.2024, 14:40:49 xxx.xxx.166.104
Aluška:

Jak se já chovám na výstavě k Mirečkovi, aniž bych věděla že mě někdo fotí…..

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jste moc krásní.  Na té fotce, kde ho máte v náručí,oba tak ušlechtile hledíte do dáli…🙂  

Aluška
Aluška (103 příspěvků) 23.07.2024, 14:57:34 xxx.xxx.200.75
Doron:

Jste moc krásní.  Na té fotce, kde ho máte v náručí,oba tak ušlechtile hledíte do dáli…🙂  


A když vím, že mě fotí, tak se i usmívám 😀

Obrázek Obrázek Obrázek
LK (neregistrovaný) 23.07.2024, 15:48:56 xxx.xxx.245.1
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 23.07.2024, 12:19:39

Cvičák si vyberie a platí majiteľ.

tzv. “červená známka” = zápis do databázy min. mestskej polície, pri opakovanom incidente, to už neni riešené pokutou…samozrejme sprostosť majiteľa najviac odskáče hafan, ale za posledné roky aspoň v našom okrese je možnosť cvičiť hafánka (základná poslušnosť) skoro v každej dedine a napr. v okresnom meste bývajú jeden deň v týždni bezplatné 2-3 hoďky s inštruktorkou…jasné psy sa naučia maximálne sadni, ľahni, resp. neťahať na vodítku, ale zároveň sa aj socializujú…

Kilian
Kilian (1402 příspěvků) 23.07.2024, 16:36:31 xxx:xxx.42c0:7b1d

….hrubě chování ke psu se už dlouho sleduje a penalizace i na závodech a zkouškách ve sportovní kynologii a upřednostňuje se radostný projev psa….neexistuje na takove akci na psa řvát, škubat s nim na vodítku anebo ho jakkoli jinak trestat…..z toho videa mi bylo dost ošklivo…

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 23.07.2024, 18:10:36 xxx.xxx.189.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 23.07.2024, 13:09:44

I lidem, kteří se většinou chovají normálně občas ujedou nervy

No a pak jsou lidi, kteří si takovej “luxus” nemůžou dovolit…aneb naše Gina (a před ní Sára) ujely ti nervy? tak to ti garantuju, že se mnou nehneš už vůbec a když to bude z tvý strany hustý a uchýlíš se třeba i k násilí, tak se klíďo brďo ohradím a klíďo ti dám i ťafku, aby ses probrala ty…

Protože tady ty výlevy typu “ujely mi nervy, tak si na někom zchladím žáhu” odnášejí ti slabší…a je jedno jestli je to pes, dítě, ženská…kteří se neumí bránit, ke kavkazanovi nebo chlapovi vazbičovi apod. by si to dotyční nedovolili. A to mě na tom štve asi nejvíc, frustraci si vybiju na někom, nad kým mám fyzicky nebo psychicky nebo obojí navrch.

Sarah01
Sarah01 (2173 příspěvků) 23.07.2024, 18:11:27 xxx.xxx.162.253
Doron:

Takže tohle ja asi ten výstavní postoj, jak ho mám psa naučit že jo ?

Moc vám to sluší🙂!  


On Dráček tohle dělá dost často, protože když na mě skočil a chtěl mi dát pusu, tak mě občas povalil, tak pak se naučil tuto surikatu. A občas tím baví lidi. 😁 Ještě to ale nikdo nevyfotil, až na výstavě v Kroměříži, kde byla fotografů spousta.

Ph (neregistrovaný) 23.07.2024, 21:35:17 xxx.xxx.93.164

I lidem, kteří se většinou chovají normálně občas ujedou nervy…

kdyz ujedou nervy, tak zarvu nebo rozbiju hrnek.  

Ale nepujdu ztlouct kocku, psa, dite, mazelku, tchana…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.