Aktuálně: 4 075 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Psi v médiích

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 22.07.2024, 20:57:25 xxx.xxx.162.253

Tak dovolím si poznámku. Taky jezdím na výstavy a kdyby mně můj pes nechtěl běhat nebo měl jakýkoliv jiný problém, budu to respektovat a nebudu si vztek vylívat na něm. Protože bohužel to můžete myslet jakkoliv dobře, ale jste na veřejnosti a ta to tolerovat nebude. Nakonec pokud ho neplácnete hned, později vás vztek přejde a už ho neplácnete vůbec, ono to stejně nemá efekt. To video může být jakkoliv vytrženo z kontextu, ale stejně vypadá blbě. Mně třeba na poslední výstavě pes kvůli vedru taky nechtěl běhat, proto jsme nezískali Krajského vítěze, ale stejně dostal pochvalu, že to vedro vůbec vydržel a koupila jsem mu i prasečí rypáček. Protože to, že vyhrajete, je subjektivní posouzení rozhodčího a ten pes za to stejně nemůže.

Ph (neregistrovaný) 22.07.2024, 21:40:06 xxx.xxx.93.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 22.07.2024, 21:26:37

a ze ho ten prujem vzdycky bral jen ve chvili, kdyz smer behu byl od vychodu z kruhu nebo kdyz na nej chovatelka sahla 😂

tendencni a zkracene video od konkurence me taky pobavilo. konkurence ji asi i naprahla tu ruku, ne? 

a pritom by asi stacilo aspon napsat, ze ji to mrzi ? 

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 22.07.2024, 21:49:39 xxx.xxx.221.216

Ano lehce jsem ji plácla přes její malinké pozadí, aby se zklidnila a nevyskočila mi z náručí, ostatně není to o ráně ale o výchovném letmém dotyku za účelem zpětného získání pozornosti. Zareagovala svým hysterickým způsobem

Jako, že pes zareaguje hystericky, i když se mu “nic” neděje, tak to pochopit dovedu. A jestli tohle byl výchovný letmý dotyk, aby nevyskočila z náručí…no tak v tom případě to video hodně zkresluje situaci, protože na první pohled teda nevidím psa, který chce z náručí vyskočit a to plácnutí na videu bohužel taky nevypadá jako letmý dotyk. Navíc bohužel majitelka na videu vypadá, že opravdu psa trestá. Což je samozřejmě znásobeno hlasovou reakcí pejska.

Jako nejsem vystavovatel, ale tak nějak si myslím, že člověk by měl svého psa spíše podpořit…a nic takového tam moje velmi laické oko nevidělo…takže na takovýho člověka jako jsem já to video působí opravdu “děsivě”.

pes kvůli vedru taky nechtěl běhat, proto jsme nezískali Krajského vítěze, ale stejně dostal pochvalu, že to vedro vůbec vydržel a koupila jsem mu i prasečí rypáček.

No já…s mojí povahou…si to představuju taky nějak takhle, že by to mělo býti…

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 22.07.2024, 23:16:28 xxx.xxx.106.55
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 22.07.2024, 21:49:39

Paní to prostě podělala asi jako ta na OH s koněm v 5boji. V realu se zvířeti nic děsného nestalo ale taklhe se to prostě dělat nemá a nesmí. Komise postupovala správně a baba si aspoň bude na výstavách hlídat nervíka. Profík se chová jinak. 

L.S. (neregistrovaný) 23.07.2024, 04:40:42 xxx.xxx.8.30
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 22.07.2024, 13:13:29

Co je špatně na hliníkové známce? 😧

Vahine
Vahine (750 příspěvků) 23.07.2024, 06:11:47 xxx.xxx.179.11
L.S.:

Co je špatně na hliníkové známce? 😧


Sarah měla zřejmě na mysli to, že hliníková známka špiní srst. Mám bíleho psa, tak to taky vidím. Sarah má výstavní goldeny, tak se vsadím, že je to ono.

L.S. (neregistrovaný) 23.07.2024, 08:47:09 xxx.xxx.8.30
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 23.07.2024, 06:11:47

Aha, já se lekla že je to třeba toxický. 

L.S. (neregistrovaný) 23.07.2024, 08:52:20 xxx.xxx.8.30
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 23.07.2024, 08:32:15

Já teda taky. Ten pes dostal na prdel tak, že mu tu prdel skoro urazila. 😥

Aluška
Aluška (105 příspěvků) 23.07.2024, 08:52:54 xxx.xxx.200.75

Taky jsem zažila, letitá chovatelka, já byla tenkrát s Idorkem na druhé výstavě. Napřed mi v kruhu řekla co tam dělám s tak hnusným psem 😀, potom v kruhu o CACIBa se na mě lepila a snažila se psa znervóznit - proč, když byl podle ní stejně hnusnej 😀. Okřikla jsem jí, ať dodržuje odstup, rozhodčí jí to pak taky řekl a ona CACIB nedostala. Ale byla zvyklá vyhrávat. Normálně na tom úzkým výstavním vodítku vyškubla psa z kruhu, že letěl kus vzduchem. Taky jednou ještě před vstupem do kruhu konkurentovi psovi šlápla podpatkem na packu, aby kulhal. Další - vystavovala někomu fenu po svém psovi, fena se neumístila, zavolala těm majitelům, že jí mají v Brně na výstavišti v přepravce a odjela. …

kometa
kometa (5543 příspěvků) 23.07.2024, 08:54:21 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele L.S. z 23.07.2024, 08:47:09

Možná ano. Používání hliníkových příborů se dává do souvislosti s demencí u lidí. Ale tam je tolika příčin, že zrovna  vidličku z tohoto materiálu bych z toho neobviňovala. 

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 23.07.2024, 09:53:34 xxx.xxx.226.62

Hrozně moc jsem přemýšlela nad tím zastřeleným psem. Ano je, to zase chudák pes, který doplatil na člověka a jeho nezodpovědnost. Ne, nechtěla bych je mít za sousedy, a chápu, že jestli chlap dělal bordel, tak se lidi báli. Tady bylo strachu ostatně všude moc. Když se dobře podíváte, jak ten pes blafe - bojí se, není to klasický agresor. Bojí se - logicky i ti policajti, protože, jestli pes předtím pokousal a s maníkem mají svoje zkušenosti, tak se logicky bojí, ten pes pak, když se podíváte, utíká. Nejde do žádného útoku. 

Tím neomlouvám veškeré incidenty, které třeba před tím proběhly, nicméně tady se ten pes bojí. Podělal to jeho člověk, kretén debilitní- administrátoři prosím prominou tahle slova, ale pohled na toho psa, jak si tam u nohy blafe, protože se bojí, pak neútočí a maže pryč a pak tam leží mrtvej…….. kdysi se narodil jako malý roztomilý a hodný ščenátko, měl smůlu na hovado, kterýmu se dostal do rukou, měl velkou smůlu v životě, který vyhasl zcela zbytečně.

a myslím, že je pravda, že je to celé řešené špatně. Mělo se konat dávno, tak jak píše Megi - nechápu, proč tedy po tom případném prvním útoku na policajta, když už ne ty případné útoky na jiné lidi předtím - nevedly k tomu, že k němu přišli, psa odebrali a maníka hodili za katr. pak k tomuhle nemuselo dojít. 

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 23.07.2024, 10:00:52 xxx.xxx.162.253
Aluška:

Taky jsem zažila, letitá chovatelka, já byla tenkrát s Idorkem na druhé výstavě. Napřed mi v kruhu řekla co tam dělám s tak hnusným psem 😀, potom v kruhu o CACIBa se na mě lepila a snažila se psa znervóznit - proč, když byl podle ní stejně hnusnej 😀. Okřikla jsem jí, ať dodržuje odstup, rozhodčí jí to pak taky řekl a ona CACIB nedostala. Ale byla zvyklá vyhrávat. Normálně na tom úzkým výstavním vodítku vyškubla psa z kruhu, že letěl kus vzduchem. Taky jednou ještě před vstupem do kruhu konkurentovi psovi šlápla podpatkem na packu, aby kulhal. Další - vystavovala někomu fenu po svém psovi, fena se neumístila, zavolala těm majitelům, že jí mají v Brně na výstavišti v přepravce a odjela. …


To je hnusné a většinou to dělávají ostřílení handleři. 

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 23.07.2024, 10:00:54 xxx.xxx.226.62

A k té paní dlouholeté chovatelce - hm, video může být tendenční, jak chce a jak může chtít psát ten pan redaktor /zvláštní, když se znají , nemusí to být přece vůbec objektivní, že a ani mi to tak nepřijde/, ale ať se dívám, jak se dívám - pokud to video není šméčko a to není, tak je to sama chovatelka, kdo jedná tak, jak ostatní na videu vidí - tedy smýká psem v kruhu, bere ho velmi nešetrně do rukou a nakonec mu takovou ubalí - pěkně vzteky a ještě ho, ještě ho velmi “něžně” drapne za hlavičku. Takové malinké stvoření a bába s ním jedná takhle? No to není tendenční. Kdyby se tak nechovala, nebude co na tom videu ukazovat. Zase klasický příklad toho, že jsme to my sami, chování je naše, které vytváří náš obraz mezi ostatními- jako ta paní Nergelová, nebo jak se jmenuje ta paní, co prodává nevycvičený vodící psy. Se psem vystavovatelka jednala hrubě, to je neoddiskutovatelný fakt, to za ní nikdo neudělal, nikdo neupravil video a ještě hůř - vymlouvat se na to, že pes se tak chová, protože měl lehký průjem……….ehm dvě věci velmi podstatné - má-li pes nějakou indispozici - onemocnění a to průjem je, neměl by podle mě v kruhu co dělat, protože nakazí ostatní. A když milá paní nebere ohled na ostatní, měla by brát ohled aspoň na své zvíře, které je v nepohodě a ona ho ve vedru vláčí kruhem jak kačera na provázku. Ostuda to je a ona si ji udělala sama. Nikdo to za ní neudělal, jen to natočili. A ano, chápu, že na výstavách se k sobě chovají vystavovatelé pěkně hnusně, jen aby dosáhli vítězství, ale tady ona ostatním nahrála. A hlavně, a to je pro mě podstatný, se chovala nehezky ke svýmu psu, takže, špatný, špatný, špatný.

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 23.07.2024, 10:04:15 xxx.xxx.162.253
Zrzavci:

Hrozně moc jsem přemýšlela nad tím zastřeleným psem. Ano je, to zase chudák pes, který doplatil na člověka a jeho nezodpovědnost. Ne, nechtěla bych je mít za sousedy, a chápu, že jestli chlap dělal bordel, tak se lidi báli. Tady bylo strachu ostatně všude moc. Když se dobře podíváte, jak ten pes blafe - bojí se, není to klasický agresor. Bojí se - logicky i ti policajti, protože, jestli pes předtím pokousal a s maníkem mají svoje zkušenosti, tak se logicky bojí, ten pes pak, když se podíváte, utíká. Nejde do žádného útoku. 

Tím neomlouvám veškeré incidenty, které třeba před tím proběhly, nicméně tady se ten pes bojí. Podělal to jeho člověk, kretén debilitní- administrátoři prosím prominou tahle slova, ale pohled na toho psa, jak si tam u nohy blafe, protože se bojí, pak neútočí a maže pryč a pak tam leží mrtvej…….. kdysi se narodil jako malý roztomilý a hodný ščenátko, měl smůlu na hovado, kterýmu se dostal do rukou, měl velkou smůlu v životě, který vyhasl zcela zbytečně.

a myslím, že je pravda, že je to celé řešené špatně. Mělo se konat dávno, tak jak píše Megi - nechápu, proč tedy po tom případném prvním útoku na policajta, když už ne ty případné útoky na jiné lidi předtím - nevedly k tomu, že k němu přišli, psa odebrali a maníka hodili za katr. pak k tomuhle nemuselo dojít. 


Problém je, že tohle se nikomu dělat nechce. Vždyť to přece známe, zákony máme dostatečné, ale orgány nekonají a často se vymlouvají. Takových případů je, myslím, že i tady občas někdo psal, že buď jeho pes byl napaden, nebo pes někoho jiného roztrhán a nic se nedělo, maximálně bububu u přestupkové komise. Takže to potom dopadá takto.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.