Aktuálně: 4 059 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Psi v médiích

impact
impact (658 příspěvků) 22.07.2024, 06:22:38 xxx.xxx.57.48
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 21.07.2024, 18:10:59

Paní na konci říkala, že jsou tam dvě hodiny a o psovi nevěděli. 

Pes byl evidentně problémový dlouhodobě a oba byli známá firma. Už pokousal x lidí, píšou to místní v komentářích. Stejná bába by kvičela jak píchlý 🐷, kdyby ho ten feťák pustil do děcek a ten tam někoho přizabil. To by byl humbuk, že to picajti neřešili dřív. 😏

megi-the-pes
megi-the-pes (3093 příspěvků) 22.07.2024, 06:44:32 xxx.xxx.124.204
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 22.07.2024, 06:22:38

No to by byl. Že by ho museli odprásknout takhle, místo aby s páníčkem řešili přestupky, o kterých teda věděli…  Řekli mu běž pryč, šel, hezky to vzal obloučkem se psem nakrátko, co jako víc chtěli? 
Neomlouvám toho pána a kousajícího psa už vůbec, navíc když mu říkají stafford, to mi taky vadí. Ale tak vypadá tak, no. Tyhle věci bych řešila - jeden průšvih a táhni s tím něco dělat, jinak si psa vezmem. A po nějaké době utratíme. Je mi líto. 

 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 22.07.2024, 08:10:25 xxx:xxx.3f2a:7565

Budu za zlou a řeknu, že ty policajty chápu a schvaluju to. Podle místních byl pán známá firma a pes už několikrát lidi pokousal. Že ho v tu chvíli zrovna držel nic nemění na tom, že ho mohl kdykoli pustit. Ostatně na konci videa to i udělal. 

Jo, pes doplatil na majitele. Smutný.

Ale pokud se jeho majitel choval jako hovado a psa zjevně používal na zastrašení okolí, je v pořádku, že ho zastřelili a majitele zavřeli. Spoustě místních se nepochybně ulevilo.

megi-the-pes
megi-the-pes (3093 příspěvků) 22.07.2024, 08:29:05 xxx.xxx.124.204

Město má ve vyhlášce nula volného pohybu psů, musí mít vodítko. Přestupek.

Kdyby můj pes někoho kousl, pak jsme potkali MP,  a protože by mě mohlo napadnout psa pustit z vodítka… 

No to snad ne. 

Na co se zdržovat správním řízením, to zastřelim a dobrý. 

hmn
hmn (1171 příspěvků) 22.07.2024, 08:30:55 xxx.xxx.43.233

“Ale pokud se jeho majitel choval jako hovado a psa zjevně používal na zastrašení okolí, je v pořádku, že ho zastřelili a majitele zavřeli.”

smysluplně by to muselo být naopak…..

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 22.07.2024, 08:55:50 xxx:xxx.3f2a:7565
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 22.07.2024, 08:43:27

Můj pes by se do takové situace nedostal.

Kolik lidí tady na diskusi řešilo, jak jejich psa nebo i dítě nějaký pes opakovaně napadl a nikdo jim nepomohl. Řešili to stále dokola a nikam to nevedlo, protože ve chvíli, kdy policie přijela, byl už pes na vodítku nebo v kotci. Slušní, zodpovědní lidé se báli se svými dětmi a zvířaty chodit ven, aby náhodou na podobnou feťáckou mrchu s agresivním psem nenarazili. 

Já se nebudu tvářit, že mi je líto, že policajti někde zastřelili feťákovi agresivního psa, kterého používal k zastrašování okolí. Je to v pořádku a opakuju, nevadí mi to. Podobné typy lidí si musí uvědomit, že můžou tvrdě narazit.

impact
impact (658 příspěvků) 22.07.2024, 09:24:11 xxx.xxx.57.48
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 22.07.2024, 06:44:32

Já bych hlavně nechtěla být v kůži těch policajtů. Prostě furt všechno špatně. A ani se nedivím, že jich tolik odchází ze služby. To my se budeme jednou divit, až budeme komplet bez policie…

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 22.07.2024, 09:51:34 xxx.xxx.64.54

Jo, tak budou střílet na festivalu, kde je mraky lidí. Vyženou chlapa, ať odejde a když odejde, zastřelí psa? Ale nebudu opakovat to, co psala Megí. Tohle ale fakt správné řešení nebylo. Ten pes byl momentálně úplně v klidu. Na to, že policajti na jeho majitele dost nevybíravě “řvali”.  Majitel uposlechl jejich výzvy. Jestli byl pes opakovaně nebezpečný, měli ho odebrat a případně humánně uspat. Ale co tohle bylo? Zastřelen na útěku ? Byl na něj vydán zatykač? Policajt si chtěl střelit? Tak měl jít na střelnici !!! Jsme na divokém západě ? Je úplně jisté, že přitom nikoho neohrozil ?

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 22.07.2024, 09:54:34 xxx.xxx.64.54
impact:

Já bych hlavně nechtěla být v kůži těch policajtů. Prostě furt všechno špatně. A ani se nedivím, že jich tolik odchází ze služby. To my se budeme jednou divit, až budeme komplet bez policie…


Policajti odcházejí z jiných důvodů, než že jim lidi vyčítají, že střelili/nestřelili  psa !

impact
impact (658 příspěvků) 22.07.2024, 09:58:33 xxx.xxx.57.48
orionka-2:

Policajti odcházejí z jiných důvodů, než že jim lidi vyčítají, že střelili/nestřelili  psa !


To je Váš názor a klidně ho mějte. Je mi to vcelku jedno. 

Ale i já budu mít s dovolením svůj názor, který jsem si vytvořila v posledních pár týdnech na základě rozhovorů s konkrétními policisty. 🙃 Věc je daleko hlubší, než ne-střelení nějakého psa a to, že Vy o ní nic nevíte, ještě neznamená, že mě musíte peskovat, že to tak není. 😂

Fiona.Praha
Fiona.Praha (194 příspěvků) 22.07.2024, 10:00:32 xxx:xxx.9c39:a5f
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 22.07.2024, 08:29:05

“Demokracie na ruby” v praxi. Majitel i pes mají svá práva. Mělo se zahájit přestupkové řízení - s někým, kdo by pravděpodobně na žádné jednání nepřišel, poštu nepřevzal, pokutu nezaplatil, exekutor nevymohl. Několik lidí by dělalo zbytečnou práci, stát by to stálo peníze, které se nikdy nevrátí. Jaké by bylo ponaučení pro majitele psa? Dovedu si to představit. Pes má taky svá práva, mělo se zahájit dlouhé řízení o odebrání, kdoví jestli by se podařilo a mezitím by pes pokousal pár dalších lidí. Pak by se možná povedlo ho odebrat, skončil by v útulku/spolku asi na věky, protože by ho nikdo nechtěl a utratit ho nelze.

A ti slušní? Ti v  naší “demokracii” práva nemají, musí trpět a chápat, že ostatní, nazvu je neslušnými, mají svá práva, měli špatné příklady z dětství nebo mají nemoci, které nechtějí léčit. Nějak se poslední dobou zapomnělo, že moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda někoho jiného. 

Ne, neschvaluji  zastřelení psa, ale nebyla jsem, nežiji tam a neviděla jsem to video. Ale řešit se to evidentně mělo již dávno. Možná se to řešilo např. pokutou nebo domluvou. A to se už nedozvíme.  

impact
impact (658 příspěvků) 22.07.2024, 10:00:36 xxx.xxx.57.48
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 22.07.2024, 09:51:34

Ten pes byl momentálně úplně v klidu.

A to nevadí, že je střední část videa vyseknutá, aby nebylo vidět, co konkrétně se stalo? Nevadí, že. Hlavní je vědět, jak to bylo. 😏

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 22.07.2024, 10:45:06 xxx.xxx.64.54
impact:

To je Váš názor a klidně ho mějte. Je mi to vcelku jedno. 

Ale i já budu mít s dovolením svůj názor, který jsem si vytvořila v posledních pár týdnech na základě rozhovorů s konkrétními policisty. 🙃 Věc je daleko hlubší, než ne-střelení nějakého psa a to, že Vy o ní nic nevíte, ještě neznamená, že mě musíte peskovat, že to tak není. 😂


Já vás přece nepeskuju, ani vám váš názor neberu. Jste usoudila z mé jedné věty ? Jen jsem vyslovila svůj.

megi-the-pes
megi-the-pes (3093 příspěvků) 22.07.2024, 10:51:20 xxx.xxx.124.204
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 22.07.2024, 10:00:32

Řešit se to mělo, ano. Páníček do vazby (ublížení na zdraví a možná útok na v.č.) a pes samozřejmě do útulku.

A teď teda tohle budete schvalovat u všech psů? 
Takových psů a páníčků je tady mraky.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 22.07.2024, 10:51:24 xxx.xxx.64.54
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 22.07.2024, 09:58:33

Věc je daleko hlubší, než ne-střelení nějakého psa

Vždyť vy se mnou de facto souhlasíte.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 22.07.2024, 10:54:54 xxx.xxx.64.54
impact:

Ten pes byl momentálně úplně v klidu.

A to nevadí, že je střední část videa vyseknutá, aby nebylo vidět, co konkrétně se stalo? Nevadí, že. Hlavní je vědět, jak to bylo. 😏


Možná vyseknutá. Já se tedy opravím : Podle toho, co jsem viděla….i podle toho, co bylo slyšet na videu. Než na něj “nastoupili” policajti, byl pes v klidu. Ti tam zjevně přišli s úmyslem psa i majitele vyprovokovat a psa střelit. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.