Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Psi v médiích

Mi
Mi (241 příspěvků) 23.05.2024, 13:10:47 xxx:xxx.105e:b59f

Viděla jsem v ukázkách v pořadu" Prostřeno" dva pěkné psy jedné soutěžící. Nemůžu odhadnout co jsou zač. Nějaký honič? Schillerův ? Neviděli jste někdo?Myslim že paní bude vařit dnes.

Doron
Doron (2354 příspěvků) 25.05.2024, 11:41:42 xxx.xxx.166.19
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 25.05.2024, 11:26:32

Už zase…

Co to s těmi XL bully sakra je ?

Docela by mě zajímalo, jestli nějaká krevní linie nese gen tohodle magorství..

Doron
Doron (2354 příspěvků) 26.05.2024, 08:20:15 xxx.xxx.166.19
»
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 25.05.2024, 12:01:25

Idiopatická agresivita? Něco jako mívali zlatí kokři u nás ? Pak ž  jednu dobu zlaťáka nikdo nechtě, lidi si brali černé, a pak to postupně nějak odeznělo.

Jak už jsem tady několikrát psala, známý měl takového anglického bullteriéra, tam to měli všichni psi z vrhu. Všichni, až na jednoho, jsou už utracení , ten poslední přežívá a s kupírovaným ocasem a stále má košík.

Prostě nějaké dědičné, duševní nebo neurologické, onemocnění to asi bude..

Škoda, že to chovatelské kluby nedokázaly nějak zmapovat a včas zakročit.

Byli jsme nedávno s Framíkem ( briard) na klubové výstavě a tam rozhodčí věnovali povaze opravdu velkou pozornost a jakýkoliv náznak bázlivosti, agresivity nebo neovladatelnosti penalizovali.

Leithian
Leithian (782 příspěvků) 26.05.2024, 09:04:16 xxx.xxx.13.198
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 26.05.2024, 08:20:15

Spis nechteli. Je zo z ameriky a tam na tyhle veci prdej mi prijde. Hlavne vymyslej kraviny..

Sarah01
Sarah01 (2173 příspěvků) 26.05.2024, 09:19:11 xxx.xxx.162.253
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 26.05.2024, 08:20:15

Loni na výstavě v Polsku rozhodčí vyhodil psa a zrušil ocenění, až při přebírání diplomů, kdy pes vyjel na jiného. Koukala jsem jak puk, u nás by se to nestalo, aspoň jsem nezažila, ačkoliv napadení bylo už víc.

megi-the-pes
megi-the-pes (3084 příspěvků) 26.05.2024, 09:20:18 xxx.xxx.124.57

Není to nemoc. Jednoduše zkřížili psy, kteří jsou výbušní vedle psů (pitbull) a buldoky a “dogy” (cokoli velkého, širokého a hranatého, co nemá problém kousnout lidi).

"Na počátku roku 2000 byli američtí pitbullteriéři typu bully stále relativně vzácní, udržovali si vysoké ceny a dělali z nich vyhledávané symboly statusu a módní doplňky. Když na scénu vstoupilo více chovatelů, uvědomili si, že čím přehnanější svaly a stavbu psa má, tím cennější bude pes. To vedlo ke konkurenčnímu závodu o chov stále extrémnějších psů.

Nejrychlejší způsob, jak rozmnožit pro specifické vlastnosti a zajistit, aby se tyto vlastnosti předávaly, je prostřednictvím inbreedingu, často eufemisticky označovaného jako „liniové šlechtění“. Zatímco příbuzenská plemenitba byla praktikována již od domestikace zvířat za účelem „opravy“ žádoucích vlastností, nese také značná zdravotní rizika. Bohužel mnoha chovatelům, kteří naskočili do lukrativního vlaku American Bully, chyběly jak odborné znalosti ostřílených chovatelů, tak etické ohledy na rozsáhlou příbuzenskou plemenitbu.

Tento závod o chov těch nejděsivějších pitbullů vedl ke psům, jako je Most Wanted Kimbo. Navzdory varování před lidskou agresí jeho potomků chovatel Gustavo Castro pokračoval v chovu Kimba – dokonce i poté, co jeden z Kimbových synů zabil čtyřleté dítě. Finanční zisky jasně převážily jakékoli etické nebo bezpečnostní obavy. Kimbova inbrední linie znamenala, že spolehlivě předal nejen svou velikost a proporce, ale také svůj sklon k lidské agresi."
(https://bullywatch.link/2023/09/12/the-american-bully-a-history/)

Chovatelé ambully lžou, že tam nic nepřimíchali, ale kde by se v pitbullovi vzala váha 60 kg nebo výška 30 cm.

Cokoli, co rozmnožíte s pitbullem, bude agresivní k lidem. 
Když to řeknu blbě - tahle můžeme vyvíjet masná plemena. Ne psy. To prase, krávu, sežereme, máme je v chlívě, obvykle nestihne zabít člověka.

Doron
Doron (2354 příspěvků) 26.05.2024, 09:49:42 xxx.xxx.166.19
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 26.05.2024, 09:20:18

Díky! Moc zajímavý!

Takže to žádní opravdoví chovatelé nebyli.

Debullové to byli!

Oni i ti majitelé toho utracenýho bulíka se to snažili skrývat, a mohl se dostat do chovu, protože byl exterierově dokonalej.

To jen k té etice..

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (266 příspěvků) 26.05.2024, 09:57:21 xxx.xxx.95.109

Krásně  napsáno, jak už  výše  zmiňujete,  chamtivost převýšila  rozum. Bohužel  má  teď  hromadu obětí a to na obou stranách.  Je to smutný,  pár nenažranců a touha po luxusu a hromada nešťastných zvířat i lidí.

Sarah01
Sarah01 (2173 příspěvků) 26.05.2024, 10:08:11 xxx.xxx.162.253

Jako asi to ode mě bude hnusný, ale myslím si, že některá plemena by bylo lepší, kdyby vůbec neexistovala. Lidi jsou schopni pro svoje potěšení udělat cokoliv, hnus.

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 26.05.2024, 10:54:41 xxx.xxx.189.104
Sarah01:

Jako asi to ode mě bude hnusný, ale myslím si, že některá plemena by bylo lepší, kdyby vůbec neexistovala. Lidi jsou schopni pro svoje potěšení udělat cokoliv, hnus.


některá plemena by bylo lepší, kdyby vůbec neexistovala

Kdyby neexistovala doteď, tak by je lidi stejně “vyrobili”. A v dnešní době, kdy pes nemusí mít vysloveně nějaké pracovní vlohy jako domácí mazlíček a u spousty psů se jede defakto jen na exteriér, tak by možná byla ta plemena povahově horší než jsou dnes.  Dřív pes nebyl domácí mazlíček…teda až na nějaký vyjímky bohatých lidí…pokud někdo živil psa, tak to byl pes na práci..a musel ty pracovní vlastnosti mít, ať už se jednalo o cokoliv, hlídání, pasení, lovení, tahání, plavání, strážení.. protože darmožrouta nikdo nepotřebuje a myslím, že tudíž do dalšího chovu nebyli vybírání psi podle toho, jak jsou činaný, ale pro jejich vlohy a fyzické vlastnosti, tak aby pes byl hlavně funkční.

No a dneska je spousta lidí, co si psa pořídí kvůli svému egu…american bully je z mého pohledu naprostý extrém…jako jasně, znám majitele bull psů a oceňuje se, když je pes pěkně nasvalený a svaly jsou potom obdivovány…ale to osvalení docílí tréningem jako u sportovců, ne tím, že “vyrobí” a nebojím se to slovo použít, zrůdu…jako chápu, že sto lidí, sto chutí…každému se líbí něco jiného, ale jak se někomu může líbit tohle, to nepochopím…a bohužel díky lidem, který mají tenhle, z mého pohledu až zvrácený vkus, vyrábí “”"chovatelé"""takováhle monstra…hlavně ať to má ty svaly, co to bude mít v kebuli to je jedno, hlavně ten osvalenej exteriér..…jako když zahrdlí takovej pes majitele, tak je to smutný, je to tragédie, ale byla to volba toho člověka, co si tohle plemeno z nějakého důvodu pořídil…ale povětšinou to odnese nevinnej člověk a v každém případě ten pes. No co si budem, prostě peníze až na prvním místě bez ohledu na následky.

bambule
bambule (512 příspěvků) 26.05.2024, 12:19:48 xxx.xxx.74.72

Přiznám se, že psy “ typu Bull” moc nemusím. Není to můj šálek kávy a takového psa bych si nikdy nepořídila. Jen jsem se chtěla pozastavit nad tím, jak ihned po vydání zákazu chovu v Británii, zaplavili internet - reels a short videa, videa páníčků oplakávajicí své miláčky, které musí nechat vykastrovat a pod. A teď naráz paní,  která si psa ponechala na své rozhodnutí dojela, protože kdyby ho utratila, mohla žít. Co tomu předcházelo? Byli zde náznaky útoku, už předtím a paní je ignorovala? Nebo psu opravdu zničeho nic přeskočilo (což se mi vůbec nezdá)? U nás v ulici pes napadl pana, ten jej dlouhodobě šikanoval a útoku předcházel náznaky, které majitel ignoroval. Psa zastřelili policajti, když majiteli škubal obličej. Pes byl ale chudák a majitelé dementi a ochlastové. 

megi-the-pes
megi-the-pes (3084 příspěvků) 26.05.2024, 12:53:04 xxx.xxx.124.57

Mohly být náznaky, ale nikdo je neviděl. 
Paní udělala něco, co se psu nelíbilo, no. Tu malou holčičku pes zabil, když holčička s maminkou tancovaly. 
V jednom článku jsem četla, že se po letech ukázalo, že “zakladatel” chovu byl dítě bratra a sestry a téměř vše, co se dovezlo a chová v UK, jsou jeho potomci + příbuznost i přes 30 %. V rodokmenu jsou třeba dědečkové, co byli bráchové. A nejlepší fór je, že rodokmen toho zakladatele byl zfalšovaný; doopravdy se neví, co byli předkové zač; jaká plemena.
Upozornění dostal chovatel toho původního agresivce už v 2004 nebo 2007, zapomněla jsem, ale kašlal na to, množil dál. Zaplavena bude asi celá planeta.
Někteří psi napadli nebo zabili člověka už v 8 měsících. 
U nemoci je rozdíl - pes kousne nechtěně, má halucinace, neví, co dělá, kouše i vzduch. Tihle psi ale člověka loví. Člověk unikne a pes za ním běží, loví, zabíjí. 

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 26.05.2024, 14:08:49 xxx.xxx.189.104

No a přitom, když si člověk přečte charakteristiku plemene dle standardu a že vylučující vadou je agresivita…

https://www.abkc.cz/standard/

American Bully je společenské plemeno, vyzařující sebevědomý a harmonický charakter a velkou chuť k životu spolu se silnou potřebou zavděčit se své rodině a být v úzkém kontaktu s jejími členy. Toto plemeno je skvělé s dětmi, velmi přátelské vůči lidem a to i cizím, výborně se snáší s ostatními psy a dalšími zvířaty obecně. Agresivita vůči lidem či psům či přehnaná plachost a bázlivost je pro American Bully vysoce neobvyklá a naprosto nežádoucí.  - 

No vážení, když já si toto přečtu, tak myslím, že panika zbytečná, jsou to hodní psi, akorát holt vyjímka potvrzuje pravidlo a tak to může být u každého plémě…🤪

megi-the-pes
megi-the-pes (3084 příspěvků) 26.05.2024, 14:34:33 xxx.xxx.124.57
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 26.05.2024, 14:08:49

To mě taky zarazilo, že vlastně registrují potomky psů, u kterých bylo prokázané zabití člověka. Napadení. Ta organizace by prostě neměla vystavovat papíry potomkům. Nejsou to chovní psi, nazdar. 

assil
assil (2107 příspěvků) 27.05.2024, 08:11:03 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 26.05.2024, 14:34:33

No dotaženo na FCI, chovný pes, který by zabil člověka, by taky byl pořád chovný. To není o chovných pravidlech, ale spíš o morálce chovatele.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.