Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Psi v médiích

assil
assil (2086 příspěvků) 17.05.2024, 09:28:22 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 17.05.2024, 09:14:41

Ale jinak tam mají fakt blbě to majitel, za psa už neplatí výhradně jen majitel, ale ten u koho pes žije.

impact
impact (645 příspěvků) 17.05.2024, 09:46:02 xxx.xxx.24.173

Jsem se dozvěděla, že ty čarodějnice s 93 odebranými psy měly tu množku vzdušnou čarou ode mě deset kilometrů. ☹️

Prej ani sousedi velice netušili, co se tam děje. Je to nějaký starý grunt, co je zastrčený na konci slepé ulice. Ale bylo jim prej divný, že jsou celá rodina lemplové, ale vily maj všichni na tři patra. Pěkně se o ně babičky postaraly, pěkně… 🤮

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 17.05.2024, 10:05:19 xxx.xxx.124.228

Hm, dobrá poznámka, Arbora, nemáme EU registr, Shengen registr, NATO registr, že bychom tam našli psa. 
Ale myslím, že ten centrální registr jednoho státu by mohl sloužit jako monitoring, kdo toho ročně vyprodukoval moc. Jak vypadá na Slovensku a jak by měl vypadat u nás, nevím. Když namnožím psy, měla bych je registrovat hned do centrálního reg. (a do Petmaxx, aby byl dohledatelný po celém světě), nový majitel si psa přeregistruje… zas tolik bílých koní by třeba nemuselo být… co já vím.
Jasně, ukryté babky (nevěřím, že v tom jedou samy) to nevyřeší.

assil
assil (2086 příspěvků) 17.05.2024, 10:25:59 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 17.05.2024, 10:05:19

Alespoň částečně by to vyřešilo, kdyby se šlo po inzerci nečipovaných štěňat. Úřady to dokázaly ošéfovat v případě cites zvířat, takže u psů by to šlo jistě taky, jen není vůle.

Arbora
Arbora (372 příspěvků) 17.05.2024, 10:31:28 xxx.xxx.164.182
impact:

Vtipné je, že na SK mám k čipu registráciu vyplnenú, ale keď mi zmizne pes v ČR, síce nájdu čip, ale nedostanú sa k údajom. Takže si musím do českej databázy opäť registrovať údaje, aby som bola ako majiteľ dohladateľná. 

Opravdu? Já se běžně k údajům ze slovenského registru dostanu. Dokonce má tu výhodu, že je tam přímo telefon na majitele. To u nás nelze.


Áno, v sk registri mám vyplnenú adresu, aj telefón, aj kontakt na veterinára. Ale, keď zadám čislo čipu do cz registra, tak tvrdí, že čip neexistuje. Čiže fyzicky musí niekto ďalší ten čip do tej databázy nahodiť. Samozrejme, možno niekomu duchaplnému napadne, že pes bude mať čip registrovaný v zahraničí, ale aká je pravdepodobnosť. 

impact
impact (645 příspěvků) 17.05.2024, 10:42:09 xxx.xxx.24.173
Arbora:

Áno, v sk registri mám vyplnenú adresu, aj telefón, aj kontakt na veterinára. Ale, keď zadám čislo čipu do cz registra, tak tvrdí, že čip neexistuje. Čiže fyzicky musí niekto ďalší ten čip do tej databázy nahodiť. Samozrejme, možno niekomu duchaplnému napadne, že pes bude mať čip registrovaný v zahraničí, ale aká je pravdepodobnosť. 


Já upřímně nerozumím tomu, proč by v českém registru měly být registrované čísla čipů z celé Evropy, potažmo celého světa. Považuji to za nesmysl. Jakože by měl být jednotný registr čipů pro jak širokou oblast? Střední Evropu? Evropu vůbec? Celý svět? Měl by být celosvětový registr aut občanských průkazů? To je absurdní. 

Navíc proč pořád vymýšlet něco nového, když to původní evidentně funguje. Máme české registry, máme vyhledávače v českých registrech, máme celosvětovou síť Petmaxx. Stačí to prostě a jednoduše používat. Vymýšlením dalšího registru vážně nedonutíte lidi aby ty psy registrovali. A představa, že se udělá celosvětový jednotný registr, který bude plně funkční a vždy a za všech okolností tam čip najdete, je dotažená ad absurdum. 

Jinak co se týče praxe, tak stačí mít čip a stačí mít jednu registraci. Tak to prostě funguje a běžně se používá Petmaxx. Používají ho prakticky všichni, kteří se nějakým způsobem významně podílejí a dohledávání majitelů nalezených psů. 

Omlouvám se, ale trošku mi ta diskuze přijde odtržená od reality. 

Arbora
Arbora (372 příspěvků) 17.05.2024, 10:50:16 xxx.xxx.164.182

Áno, to bola moja velká naivná predstava, že keď teda je to nariadenie EU, tak bude existovať nejaký register aspoň na čísla čipov. Volá sa to Európsky pas, tak by som čakala, že aspoň v rámci EÚ by to fungovať mohlo. Stačil by register, ktorý povie, že toto je čip z tej a tej krajiny. 
O petmaxx som nevedela, takže fajn, že aspoň niečo takto funguje. 

assil
assil (2086 příspěvků) 17.05.2024, 10:54:31 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 17.05.2024, 10:50:16

Myslím, že český Národní registr je součástí Petmaxx, takže funguje mezinárodně. Jinak databáze petpasů je myslím celoevropská, jenže pas a čip jsou různý věci.

Sardullah
Sardullah (1409 příspěvků) 17.05.2024, 10:54:42 xxx.xxx.221.216

Já ještě k těm čipům…za celou dobu se mi nestalo, že by někdo kontrolovsl, zda má pes čip. U veterináře jsem si o to vysloveně musela říct… a to jsem chtěla kvůli kontrole, zda je čip ok a je tam, kde má být. Jinak, že bych přišla poprvé se štěnětem na svojí veterinu a vet čip zkontroloval sám od sebe, tak to nee. Vlastně ani nevím, jestli si číslo čipu zapsal do svojí databáze.

No a teď ještě k té povinnosti čipovat. Kavkazandu Jessinku jsem si brala jako vesnickou nehodu. O maminu a štěnítka se majitelé starali perfektně, štěnďata byla očkovaná, odčervená, vymazlená, ale…. oni vůbec netušili, že je nějaká povinnost mít psy očipovaný o štěňatech ani nemluvím. Já jsem teda trvala na tom, že Jessinku před odběrem nechají očipovst, že si čip zaplatím s upozornila jsem je na to, že by měli očipovst všechna štěňata…

I dneska se setkávám s lidmi, kteří to vůbec netuší. Samozřejmě ti co kupují psa s PP, tak tam je to samozřejmost atřeba moji chovatelé měli čtečku a ukázali, že čip je ok s souhlasí s číslem čipu ve smlouvě, ale pak tady máme voříšky nebo takové ty domácí nehody bez PP a ti lidi to prostě neví… tam je to asi o tom, jestli jim to sdělí jejich veterinář při očkování štěňat a nebo ne…no a někdo možná úmyslně, protože když se narodí třeba 8 štěňat neplánovaně, tak už jen ten základ… očkování, odčervení, krmení něco stojí a k tomu ještě 8x čip. To je třeba pro důchodkyni, které se spustila Astička se sousedovic Bobíkem, finančně hodně nákladné….tak to ani načipovat nenechá, protože na to nemá finance. Tím to nechci omlouvat, ale prostě reálně se i tohle děje.

Tady se ta osvěta musí opravdu zaměřit na kupující. Jasně normální člověk nemá čtečku, tak fyzicky čip neověří, ale jak už bylo řečeno výše, prostě kupující musí trvat na smlouvě, kde je čip uveden a jsou tam ověřené údaje o prodávajícím.

 

impact
impact (645 příspěvků) 17.05.2024, 11:15:57 xxx.xxx.24.173
Arbora:

Áno, to bola moja velká naivná predstava, že keď teda je to nariadenie EU, tak bude existovať nejaký register aspoň na čísla čipov. Volá sa to Európsky pas, tak by som čakala, že aspoň v rámci EÚ by to fungovať mohlo. Stačil by register, ktorý povie, že toto je čip z tej a tej krajiny. 
O petmaxx som nevedela, takže fajn, že aspoň niečo takto funguje. 


Když zadáte číslo čipu do Petmaxxu, tak Vám buď vyhodí přímo odkaz na registr, kde je čip registrovaný a když čip registrovaný není, vyhodí to informaci, ze které země (od kterého výrobce) čip je.

Připadá mi, že vymýšlíte něco, co už je dávno vymyšlené. Stačí to jen řádně používat. 🙃

Mimochodem povinné čipování není nařízení EU. Nařízení EU jsou petpasy a jejich centrální registr by byl psovi  stejně k ničemu.

impact
impact (645 příspěvků) 17.05.2024, 11:17:39 xxx.xxx.24.173
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 17.05.2024, 10:54:42

To je ale flink veterinář. Měl by řádně pes - čip - pas (očkovák) zkontrolovat před každým očkováním na vzteklinu. Protože on je za to očkování zodpovědný.

Xerxova
Xerxova (974 příspěvků) 17.05.2024, 11:48:18 xxx:xxx.7410:9ad0

když poprvé dorazím na veterinu se štěníkem (a pasem), tak první co nastane, je kontrola čipu. Pak čip kontroluje automaticky veterinářka u vztekliny - a u nás ještě před výjezdy do zahraničí, ale o to poprosím. Aby se nám na hranicích nestalo, že si úředník vzpomene a čip třeba bude lehce odstěhovaný jinam a nebude načtený na první pokus.

Jak jsem byla ráda, že jsme čip kontrolovali u Nighta před cestou do Skotska - neb čip odputoval na zcela nestandardní místo a hledali jsme ho na veterině dost dlouho. Na hranicích Británie jsem ho pak načetla ihned a bez problémů… Řešit to až na hranicích, tak mám infarkt

Fiona.Praha
Fiona.Praha (191 příspěvků) 17.05.2024, 12:18:03 xxx:xxx.1a4b:5400
impact:

Ano, to běžně děláme.


Tak to mne těší, že aspoň v takových případech lze přes veterináře dohledat, kdo psa nechal načipovat. Pak je aspoň nějaká šance zjistit, komu pes patřil. 

Fiona.Praha
Fiona.Praha (191 příspěvků) 17.05.2024, 12:34:45 xxx:xxx.1a4b:5400
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 17.05.2024, 10:54:42

Můj veterinář každou naší novou pesu přečetl čtečkou a jsem přesvědčená, že si číslo čipu někam do PC naťukal. Chci si myslet, že do karty konkrétní pesy a že se mu to nějak propsalo samo někam, kde to je dohledatelné v potřebných případech. 

A když jsem byla u jiného veterináře,  tak jako první přečetl čip čtečkou a kouknul do očkováku, jestli to sedí. A ve zprávě mám Pacient: pes, plemeno, jméno, fena, RFID: xxxxx, datum narození. Vytáhla jsem si všechny zprávy od veterinářů za posledních pár let a je pravda, že všude identifikace pacienta s RFID není. Takže asi je to kus od kusu 🙂

Na výstavách byl taky vždy načtený čip, jestli je to správná pesa.    

Fiona.Praha
Fiona.Praha (191 příspěvků) 17.05.2024, 12:38:42 xxx:xxx.1a4b:5400
impact:

To je ale flink veterinář. Měl by řádně pes - čip - pas (očkovák) zkontrolovat před každým očkováním na vzteklinu. Protože on je za to očkování zodpovědný.


To mne zajímá…. Očkování proti vzteklině je povinné, čip je povinný, někde jsem četla, že veterinář nesmí naočkovat psa bez čipu proti vzteklině. Takže nečipovaný pes prostě očkovaný proti vzteklině nebude, když má majitele lobotoma? 

janaa
janaa (449 příspěvků) 17.05.2024, 12:48:42 xxx.xxx.174.175
Fiona.Praha:

To mne zajímá…. Očkování proti vzteklině je povinné, čip je povinný, někde jsem četla, že veterinář nesmí naočkovat psa bez čipu proti vzteklině. Takže nečipovaný pes prostě očkovaný proti vzteklině nebude, když má majitele lobotoma? 


Naočkovat může,ale oficiálně je považovaný za neočkovaného,právě proto,že nemá označení

impact
impact (645 příspěvků) 17.05.2024, 12:55:50 xxx.xxx.24.173
Fiona.Praha:

To mne zajímá…. Očkování proti vzteklině je povinné, čip je povinný, někde jsem četla, že veterinář nesmí naočkovat psa bez čipu proti vzteklině. Takže nečipovaný pes prostě očkovaný proti vzteklině nebude, když má majitele lobotoma? 


Jak píše jana. Veterináři nemají žádný zákaz očkovat nečipované psy. Jen je takový pes z pohledu zákona prostě nenaočkovaný a pokud někoho kousne, je průser.

Sardullah
Sardullah (1409 příspěvků) 17.05.2024, 13:19:39 xxx.xxx.221.216

Tak já chodím na veterinární kliniku. Pracuje ram i vet, ke kterému jsem chodila už s ovčandou před 35 lety… na státní veterinu. Pán v důchodovém věku, řekla bych, že tam vypomáhá právě s těmi banalitami jako je očkování s podobně, tak nevím jestli to nemá na ty kontroly čipů taky vliv.
Tak nevím, jestli kontrola čipu je pro vety povinnost… taky nevím, jestli u nás dělají třeba nějaké rozdíly u dlouhodobého klienta a u psů, které “znají” a mezi novým klientem….

No schválně si zkusím mezi známými pejskaři udělat anketku, jestli jejich veterináři u nás ty čipy běžně kontrolují. Všichni píšete, že u vašich vetů je to běžná praxe… tak by mě teda zajímalo, jestli na to dlabou jen na mojí veterině a nebo je to třeba u nás běžný.

kometa
kometa (5480 příspěvků) 17.05.2024, 13:40:58 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 17.05.2024, 10:54:42

očkování, odčervení, krmení něco stojí a k tomu ještě 8x čip. 

Nečipovaného psa ale vet nenaočkuje proti vzteklině. A nový majitel bude nepříjemně překvapen. Ne, že by ho to finančně zruinovalo.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.