Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Psi v médiích

Doron
Doron (2341 příspěvků) 11.05.2024, 09:08:16 xxx.xxx.162.116
megi-the-pes:

“Městskou policii si na pomoc zavolala žena s dětmi poté, co padesátník i přes její prosbu štěkajícího psa neodvolal, a navíc měl ženě tvrdit, že nemá po lesní cestě okolo jeho chaty co chodit. Pes bez náhubku a vodítka dorážel i na muže zákona a na jejich důraznou výzvu, aby si psa zajistil, chatař vzdoroval, že pes ještě nikdy nikoho nepokousal. Muž si také neodpustil poznámku, že nechápe, proč by po pěšině měl někdo chodit.”


Tak pán je silně teritoriálně agresivní, znám to, měla jsem kavkazáka. 😅🤣

orionka-2
orionka-2 (970 příspěvků) 11.05.2024, 09:34:28 xxx.xxx.64.54
Sardullah:

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-jezevcik-vykousl-britce-kus-tvare-40470570#dop_ab_variant=1302020&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu


Měli jsme v sousedství psa na zahradě. Ten pes měl kámoše - chlapa středního věku. Vždycky když šel kolem, psa nezapomněl podrbat. Až jednou šel kolem podnapilý. “Badýsku, ty kluku….” a vezli ho přišít mu nos.  Měl kolem nosu cca 20 stehů. Naštěstí Bady pustil a nos nespolknul. Asi to pro něj nebylo sousto, byl to velký knírač.  Psi nesnáší pach alkoholu. 

Ženské byly slepice a odnesl to pes.

Doron
Doron (2341 příspěvků) 11.05.2024, 09:51:14 xxx.xxx.162.116
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 11.05.2024, 09:34:28

To si nemyslím, že by psy nesnášeli pach alkoholu, ale opilý člověk se někdy divně  chová.

Můj první pes , německý ovčák, přímo hospody vyhledával 🤣, v době, kdy jsem byla ve škole, ho venčil náš hodný soused, pan Koloc, a po vycházce zřejmě ještě obrazili všechny tři hospody v okolí. Když jsem pak chodidla se Sandym po vsi s kočárkem, bylo mi divný, že míří do každý hospody, jde přímo do kuchyně a všude ho srdečně zdraví : “ Dobrý den, pane Sandy!”

V každým případě mi pes, který někomu urve kus tváře a ještě jí sežere, úplně cajk nepřijde, ale možná jsem moc uzkoprsá..

Sardullah
Sardullah (1409 příspěvků) 11.05.2024, 10:52:56 xxx.xxx.221.216
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 11.05.2024, 09:51:14

Kdysi měl můj známý tři psy… brazilský filáka, kavkazáka a jezevčíka … no s tedy můžete hádat, který pes kousnul jeho malého vnuka do obličeje.

Naopak jiný můj kamarád měl kontinuálně za sebou několik dlouhosrstých jezevčic a všechny byly super…jako i já, která má opravdu strach pohladit si malého psa, jsem k nim měla důvěru… a tady bych ještě podotkla, že on s nima nechodil na žádný prochajdy.. měl velký pozemek s autodílnou, takže přes den se holky motaly po dvoře po dílně, když páneček někam jel, tak jely s ním…. no prostě chci říct, že žádné vyžití těm psům nenabízel… jen prostě život s ním. Byli s námi i na dovolené v Chorvatsku…Beruška byla miláčkem i vedlejšího kempu.

Znala jsem 3 jeho feny a tak si říkám… je to náhoda, že člověk, naším měřítkem absolutní nekynolog, vychová tři velmi milé jezepčíkové slečny, se kterými nijak nepracuje, neprocházkuje, cíleně nezabavuje a nebo má prostě štěstí na takové povahy?

 

orionka-2
orionka-2 (970 příspěvků) 11.05.2024, 11:44:03 xxx.xxx.64.54

V každým případě mi pes, který někomu urve kus tváře a ještě jí sežere, úplně cajk nepřijde, ale možná jsem moc uzkoprsá..

Když budete strkat psovi hlavu do jeho bezprostředního prostoru ( tohle je můj prostor, tohle je tvůj prostor ) ještě k tomu na zemi a ještě k tomu opilá= chováte se divně, a cizímu psovi…..Možná, kdyby ho majitelka nervala, ale přiškrtila, byly by na tváři jen zuby. Kdyby seděla slušně na židli…neválela se po zemi, tak se to nestane. Byly pitomé obě dvě. A poškozená to žalobou dorazila. Nejdřív chlastá s “kámoškou” a pak ji zruinuje.

orionka-2
orionka-2 (970 příspěvků) 11.05.2024, 11:54:30 xxx.xxx.64.54

Každý pes má svá specifika. Proto se k cizímu psu neleze, proto se na cizího psa nesahá. Znala jsem NO. Sám si přišel pro pohlazení, pro podrbání, rád se pomazlil. Ale nesmělo se mu šáhnout na obojek. Na ten byl citlivý, to vyjížděl. 

kometa
kometa (5480 příspěvků) 11.05.2024, 11:56:24 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 11.05.2024, 10:52:56

několik dlouhosrstých jezevčic

Kamarádka taky měla jednu a tenkrát povídala, že té dlouhé srsti se dosáhlo přilíváním krve king španělů. Takže se mohla zmírnit i povaha. Že ti dlouhosrstí nejsou tak temperamentní a paličatí. Ta kolegovo kousavá byla hladkosrstá.

Doron
Doron (2341 příspěvků) 11.05.2024, 12:08:35 xxx.xxx.162.116
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 11.05.2024, 11:44:03

Tak nebylo bylo v Americe? Tam jsou lidé žalobami posedlí..To je jejich národní sport. 😅

Jsem ráda, že mám hodný a rozumný psy, tím bych to asi shrnula.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 11.05.2024, 13:06:47 xxx.xxx.60.124
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 11.05.2024, 12:08:35

Doron, já vůbec netuším, kdy mi vyjde přijet (kvůli zaměstnání, novotám…však Ty víš). Ale počítej, prosím, s tím, že budu psy muchlat. Můžu, že jo?😀

impact
impact (645 příspěvků) 13.05.2024, 12:37:46 xxx.xxx.24.173

Tým dokumentaristů České televize během natáčení nového filmu odhalil množírnu psů. Ve spolupráci s Policií ČR bylo následně zachráněno téměř sto zvířat.

Policejní zásah, při němž bylo zachráněno devadesát pět psů, kteří žili v trýznivých podmínkách, byl iniciovaný investigativní prací tvůrců nového dokumentárního filmu ČT Továrna na psí prachy. Dokument začal vznikat počátkem roku 2023 v režii Kateřiny Hrochové a tvůrčí producentské skupině Aleny Müllerové. Jeho cílem bylo zjistit a popsat, jakým způsobem spolupracují množírny psů s jejich překupníky. Přesně to se tvůrcům pořadu podařilo odhalit, a aby nebylo narušeno vyšetřování policie, rozhodli se vysílání odložit. Dokument se na obrazovkách ČT objeví v podzimním schématu tohoto roku.

Dokumentaristům ČT se podařilo zachytit celý investigativní postup, který započal analýzou podezřelého inzerátu v kanceláři na Kavčích horách. S kamerami se následně vydali až na práh domu, v němž nakonec policie odhalila přes devadesát zubožených psů. „Odkrýt množírnu se nám povedlo díky obrovskému nasazení analytičky Karolíny a novináře Jaroslava Hrocha. Společně jsme také odhalili slabá místa systému umožňující množírnám generovat miliony korun ročně. V určité fázi natáčení jsme oslovili Roberta a Terezu Plickovy ze spolku Hlas zvířat a společně s nimi připravili trestní oznámení. Poté případ převzala policie,“ líčí režisérka Kateřina Hrochová.

„Na základě trestního oznámení podaného neziskovou organizací na ochranu zvířat se kriminalisté začali zabývat podezřením z protiprávního jednání. Další základní informace pak policisté získali i od štábu natáčejícího dokument o týrání zvířat. V neděli 7. dubna kriminalisté provedli realizaci, při které zadrželi dvě podezřelé ženy. V domě v Olomouckém kraji, kde probíhalo množení psů, našli a následně za asistence státní veterinární správy odebrali celkem třiadevadesát psů, další dva odebrali v Praze. Zvířata byla chována v několika místnostech rodinného domu, ve zcela nevhodných podmínkách. Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu týrání zvířat, chov zvířat v nevhodných podmínkách a neoprávněné podnikání,“ uvedla mluvčí Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy Eva Kropáčová.

„Zvenčí se jednalo o nenápadné budovy, uvnitř bylo peklo. Potvrdilo se, že princip překupnictví množitelům pomáhá lépe zametat stopy a mást úřady. Přelstili systém, ale my přelstili je, alespoň v této kauze,“ popisuje dramaturgyně dokumentu Továrna na psí prachy Kateřina Krobová.

V případě týraných zvířat se angažovala i nezisková organizace, spolek Hlas zvířat . „Spolupráce s Českou televizí spočívala jak v podání komplexního trestního oznámení, tak ve společné analýze množírenského byznysu. Tento případ ukazuje, že při správném postupu medií a policie je poměrně velká šance dosáhnout spravedlnosti. Velmi si spolupráce ceníme a rádi jsme přispěli svými mnohaletými zkušenostmi,“ doplňuje advokát Robert Plicka, jeden ze zakladatelů spolku Hlas zvířat.

„Dokument má ambice přispět k dlouhodobější změně. Velký smysl má například apelovat na lidi, aby byli při nákupu zvířat přes internet obezřetní. Je důležité zjistit, kdo zvířata prodává, a být proaktivní a kritický v analýze inzerátů, což platí i pro provozovatele inzertních portálů. Velmi problematické je i to, že je zvířata možné nabízet anonymně,“ upozorňuje Kateřina Krobová a dodává: „Dokument jsme původně měli odvysílat již letos na jaře, abychom však neohrozili policejní vyšetřování, odložili jsme jeho premiéru na podzim 2024

Zachránění psi se nachází v útulcích: LOZ Olomouc, Voříškov, Dogpoint, Voříšek, Útulek Dogsy.

https://www.facebook.com/share/v/xVFyvNL6xztqhZPw/

Mi
Mi (241 příspěvků) 13.05.2024, 15:02:25 xxx:xxx.9c27:6394

Podle mne není páka aby se tohle nedělo. Směšné tresty,nebo vůbec žádné.  Jen je mi divné,že takové množství  psů žilo v utajení. To přece okolí muselo slyšet.  Strašné,nechtěla bych vidět to utrpení kolem porodů,určitě pomoc veterináře feny   nikdy neviděly. 

Sarah01
Sarah01 (2144 příspěvků) 13.05.2024, 18:16:42 xxx.xxx.162.253
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 13.05.2024, 12:37:46

S dovolení budu na FB sdílet. Lidi, kteří si takový štěně koupí a myslí si, že je zachránili, tak už nevidí to, že kvůli nim trpí desítky rodících fen.

impact
impact (645 příspěvků) 13.05.2024, 19:25:44 xxx.xxx.24.173
Sarah01:

S dovolení budu na FB sdílet. Lidi, kteří si takový štěně koupí a myslí si, že je zachránili, tak už nevidí to, že kvůli nim trpí desítky rodících fen.


Lidi jsou neskutečně zabednění. Kdyby ty reportáže  měli denně pod nosem, tak stejně půjdou a koupí si to štěně v přesvědčení, že JIM se to stát nemůže. Blila bych z toho…

Tady jsou ještě i zřejmě policejní záběry? A je to tam lépe vidět. A ta pětaosmdesátiletá bába mě fakt dorazila. Prodává štěňata na internetu. 

My si jako lidstvo skutečně za všechny ty zrůdnosti zasloužíme jenom vyhynout. 🤮

https://tydenikpolicie.cz/kriminaliste-zadrzeli-dve-zeny-ktere-mely-prodavat-psy-z-mnozirny-zajistili-93-zvirat/

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 13.05.2024, 19:27:43 xxx.xxx.61.159
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 13.05.2024, 19:25:44

Však jsem to onehdá psala na Všeobecném pokecu. Člověk je nejkrutější bytost na Zemi.😟


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.