Aktuálně: 4 044 inzerátů199 696 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Morče - dotazy začátečníka

Helena (neregistrovaný) 10.09.2023, 15:04:00 xxx.xxx.26.3

Zdravím všechny a chci se zeptat zkušenějších:

Jak naučit měsíc stará morčat pít ze závěsného pítk ?  

Máte někdo pro morčata domek tohoto typu?

https://807537245.s11.eshop-rychle.cz/epona-domek-pro-hlodavce

Vylezou po té rampičce nebo budou mít strach z té výšky? Prosím spíše osobní zkušenosti nežli úvahy.Diky. 

Anonymní (neregistrovaný) 10.09.2023, 15:19:01 xxx.xxx.1.217
Odpověď na příspěvek uživatele Helena z 10.09.2023, 15:04:00

Já mám párek morčat. Pít jsem je učil tak, že jsem jim čumák přidržel u pítka, 10x hned utekli ale jednou zůstali a pily. Každopádně než se to naučí, dal bych jim vedle na nějakou dobu i klasickou misku aby byla jistota, že se napijí a nebudou žízni.

Ten domek nemám, ale určitě polezou nahoru, jen ne třeba hned ale až se víc rozkoukají, asi bude záležet na každém jedinci, některé morče tam vleze hned některé za pár dní.

kometa
kometa (5550 příspěvků) 10.09.2023, 15:36:12 xxx.xxx.147.163
Helena:

Zdravím všechny a chci se zeptat zkušenějších:

Jak naučit měsíc stará morčat pít ze závěsného pítk ?  

Máte někdo pro morčata domek tohoto typu?

https://807537245.s11.eshop-rychle.cz/epona-domek-pro-hlodavce

Vylezou po té rampičce nebo budou mít strach z té výšky? Prosím spíše osobní zkušenosti nežli úvahy.Diky. 


Jenom úvahy.

Pítko - rada anonymní se mi moc nezdá. Když budou mít misku, tak jí budou dávat přednost. A učit násilím…, nevím.

Domeček - morčata nejsou šplhavci. Už od pohledu.

Anonymní (neregistrovaný) 11.09.2023, 09:22:53 xxx.xxx.164.121

Všechna morčata i králíci se z pítka naučili pít sami. Když nemají misku, najdou si vodu v pítku. Domeček bych volila bez patra, dala bych jim dovnitř víc úkrytů, předměty, na které si mohou skočit. Morče není šplhavec, ale radši si skočí do nějaké výšky, kde i odpočívá.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 12.09.2023, 12:11:04 xxx.xxx.65.248

Z pítka se naučili sami - viz Bodlinka - cítí vodu, olíznou a pijou. Do misky si vždy naházeli bobky, hobliny… takže jsme nechali jen napáječky. !!! Pravidelně často čistit včetně trubičky.

Domek - sklon schůdků je moc příkrý a bez ochrany - mohou se po tom bát chodit. Když už mají někam šplhat, mají raději tunelovité cesty a s mnohem menším sklonem. Pokud chcete pro morčata luxus, nechte si bydlení s možností výběhu postavit na míru u někoho šikovného. Inspiraci hledejte na netu včetně zahraničních stránek. Obecně jim je nejlépe v přízemním “bungalovu” s velkým zasíťovaným výběhem ve kterém jsou ještě další schovky v podobě tunelů a přístřešků.   


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.