Zdravím, potřebovala bych rychle poradit - ze zdravotních důvodů u spolubydlícího musím odnaučit psa štěkat. A nejlépe aby neštěkal v jeho přítomnosti, jinak ten zbytek je s tím v pohodě. Pes štěká na přivítanou, nás at si vítá, jak chce, ale jeho potřebujem ignorovat. Nemáte nějakou radu, jak na to? Popřípadě trenéra v JV Prahy, co by fakt uměl poradit. Situace je vyhrocená a musíme to zvládnout.
No tiež by som začala nácvikom štekania na povel - pri tom súbežne povel “ticho”. Ale podľa mňa je zrovna toto jedna z najhoršie sa učiacich vecí ☺ Záleží od jedinca a stavu “rozštekanosti”. Ale dá sa to. Dcére po presťahovaní sa pomohol protištekací obojok - stačilo vibrovanie a použitie asi dvakrát - tak rýchlo to pes pochopil a bolo. Kamoškin pomerian prestal predvádzať svoje štekacie schopnosti u nás keď raz bafla naša moskováčka - viac sa neskúšal predvádzať, aký je nebezpečný ☺Asi tiež pochopil, že aj dianie za plotom má na starosti niekto iný 😀
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 25.08.2023, 10:57:24
Jak píše Rapotačka, musíte psa naučit štěkat na povel a na povel taky ztichnout a aby to ztichnutí bylo dlouhodobé, což u štěkačů je někdy problém. Takový výcvik ovšem trvá dlouho a u psa zvyklého už štěkat to budou spíš měsíce. Žádný kouzelný tlačítko, které by to dovedlo ze dne na den, neexistuje.
Minimálně můžete začít tím, že psa budete odměňovat, když je zticha, ideální je taky používat klikr, pokud už štěká na někoho, tak poodejít do takové vzdálenosti, kde štěkat přestane, pak odměnit za klid a tak. Klikr celkově to dost usnadňuje.
Odpověď na příspěvek uživatele eena z 25.08.2023, 11:04:43
Protištěkací obojek na spoustu psů nefunguje a naopak je jen vybudí k většímu štěkání, takž e dost často jsou to jen vyhozený prachy a situace je ještě horší. Takže to já teda radši moc nedoporučuju.
Odpověď na příspěvek uživatele Karli z 25.08.2023, 10:17:10
Se zeptám - štěká na něj, jako, že se mu spolubydící nelíbí, nebo štěká, že ho vítá? Potřebujete aby přestal štěkat jako že obecně, že třeba někdo zazvoní a on se rozštěká? Jak přesně to myslíte?
Protištěkací obojek na spoustu psů nefunguje a naopak je jen vybudí k většímu štěkání, takž e dost často jsou to jen vyhozený prachy a situace je ještě horší. Takže to já teda radši moc nedoporučuju.
Súhlasím - nie je to kúzelné tlačítko, že dám psovi na krk a je po štekaní.. Záleží od spôsobu požitia, od individuality psa … Aj protištekací obojok je len pomôcka k učeniu! Preto aj ja som písala, že prvotne naučiť štekať na povel
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 25.08.2023, 11:10:20
Je to kecavka, která se občas postaví do prostoru a štěkne si jen tak.
Nás všechny vítá radostným štěkotem, jeho taky. Jeho nesmí. (A je pro to fakt zdravotní důvod.) Nevím, zda dokážu naučit rozlišit mezi osobami, takže bych byla pro celkové neštěkání v domě. Jako čivava výše zmíněná.
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 25.08.2023, 11:22:24
Jasně, no tak já bych ještě k tomu, co bylo výše psáno zkusila to štěkání nahradit něčím v hubě, takže přijdu domů, mám připravený -zpočátku třeba ještě přede dveřma, pak už si to bude pes brát sám - nějaký přetahovadlo , nebo třeba balonek /vadilo by pískání? Pokud ne, tak pískací hračku/ ale nejlíp to přetahovadlo, protože - přijdu domů a v rámci toho vítání nabídnu psu přetahovanou, ať se zahlodne, ať mě rve to přetahovadlo z ruky, ať s ním pak běhá vítězný kolečka a mlátí se tím přitom do hlavy - jde o upuštění vítacích emocí a zacpání huby. Šlo by to?
Rozlíšiť medzi osobami dokážete. Teda ten pes určite - náš rozlišuje aj mačky a sliepky A neučili sme ho to ☺. Zrzavci má super nápad s tou hrčkou v papuli - to by asi išlo teda ak sa rád váš pes naťahuje o hračku
Přesně. Nejdřív odnaučte aby zuřivě vítal se štěkáním Vás, když spolubydlící nebude doma. Tyhle předpjatý situace nejsou k ničemu dobrý..
Už za dveřmi bych dala povel ( sedni, místo), v klidu vešla, žádný oční kontakt, žádné hlazení, žádné vítání, dělejte to úplně jinak než dosud.
Možná by nebylo špatné nějaké “ přines míček nebo pantofle nebo nisku” , to mu ucpe hubu 😅.
Správné chování odměňte, ale zase tak úplně v klidu, můžete třeba prohodit pár pamlsků po zemi s povelem “ hledej”.
Pejsek se potřebuje naučit klidu.
Dobrého trenéra znám, jmenuje se Luboš Adamec, s ním jsme právě klidné chování mých psů trénovali , i když nejsem začínající kynolog, hodně věcí mě naučil a šlo to rychle. Dalo by se říct, že hned jak to pochopíte Vy, pochopí to i pes.
No u mě štěkání a ticho na povel selhalo. Resp. čuba se naučila na povel štěkat a na povel ticho, ale neřešilo to začátek, spuštění štěkání, max to, že šlo to štěkání povelem utnout…na nějakou dobu. Navíc potvora třeba chodila štěkat i sama, neboť se jí v hlavince tak nějak vydedukovalo, že po štěkání následuje povel ticho a pak je pochvala nebo odměna….
Pokud pes štěká v nějakém rozrušení…jako je třeba ta přivítaná. Já bych teda minimálně zkraje nedělala rozdíly…jakože nás ať si vítá jak chce, ale u jiné osoby musí být zticha. Prostě nebude vítat štěkotem nikoho. Osobně bych za prvé psu pomohla tím, že bych se s ním nevítala ani já hned ve dveřích, tak max “ahoj Punťo” a to ještě nezúčastněným klidným hlasem a dál bych si ho moc nevšímala, ale třeba až se zuju, převlíknu, odnesu nákup do kuchyně a pak, kdy už vidím, že pejsek je pěkně v klidu, tak si sedneme do křesílka a pěkně se přivítáme, poňufáme. Ty počáteční emoce vyprchají nebo už nebudou tak vysoko. A co teda jsem používala já u mého štěkacího vítače, tak bylo, že jsem ho naučila, aby si vzal něco do tlamy…v našem případě povětšinou uzlík. Když má člověk trpělivost, tak se časem z “ježíííši někdóó přišééél domůů, hurááá, hurááá a tak štěkám jako hrom, ať je těch mých lidiček milion” stalo “sakra, kde mám ten uzlík”…ono to za prvé trošku pejsovi zacpe tlamajznu, ne že by s uzlíkem nebo míčkem v tlamě nešlo štěkat, ale jde to hůř a za druhé to žvýkání taky pejskovi pomůže s těmi emocemi. Vyzkoušela jsem toho vícero, pak mi někdo poradil tohle a za mě je to teda TOP.