Pro megi-the-pes : takže krmiva Wolfsblut jsou kvalitní nebo to myslíte ironicky?
Dobrý den, poradíte opravdu kvalitní granule pro 2mesicni štěňátko NO? Bude zvyklé na happy dog, ale chci ho převést na nějaké kvalitnější. Moc děkuji
Dobrý den, poradíte opravdu kvalitní granule pro 2mesicni štěňátko NO? Bude zvyklé na happy dog, ale chci ho převést na nějaké kvalitnější. Moc děkuji
Tak malý štěně bych zatím nechala na tom, na co je zvyklé od chovatele. A pokud chcete to nej pro svýho psa, tak bych v cca 8 měsících převedla na barf.
Já granule krmím výjimečně, např. při cestování a zatím se mně nejvíc zamlouvaly Wolfsblut, ale cena je dnes už teda pro mě dost přes čáru.
Opravdu kvalitní granule
To je pojem podobny pojmu "opravdu kvalitni parky z marketu"
A co třeba Anka pro štěňata velkých plemen?
Já jsem od 9 týdnů moji N.O. krmila Essential beginning large breed, ale ne pořád granule, např. ráno granule, v poledne sardinky, jiné ryby, vejce a mňamky, večer maso s kostí, různé druhy, k tomu přílohu, rozvařenou skoro na kaši kulatou rýži , rozmačkaný batát, nebo přílohy od Dromy, ty jsou moc fajn, zeleninku, balancer, bylinný mix atd. je toho tolik, co se dá krmit. Naše je žravec, každé jídlo hltá, do dneška má protihltací misku, sní všechno během minutky. Tedˇmáme granule Marp holistic white mix LB a taky sedí, jenže ona je od mala zvyklá na pestré jídlo, ne samotné granule, tak můžete zkusit tyto, jestli budou vyhovovat. Co máte za N.O.? Exterierák, nebo pracák?
Pořídila jsem carnilove, byly mi doporučeny vice chovateli NO. Pozvolna na ně tedy přejdeme.
Máme pracovního a už jsem tedy vybrala carnilove. Zabydluje se od soboty 🙂
Lidé se dělí na 2 druhy. Jedni krmí psa masem, a druzí celý život zjišťují, které granule alespoň malý podíl masa obsahují. Tip první vědí naprosto přesně co jejich pes žere, ti druzí vědí, co by jejich pes žrát měl. Co ale skutečně žere, to věští z popisu složení na obale a kávové sedliny.
Historie ukazuje, že komerční krmné produkty pro domácí zvířata mohou vyvolávat choroby. U některých chorob je znám vliv komerčních krmiv, u jiných nikoli. Základem je to, že strava složená převážně z nízkokvalitních cereálií a vyškvařených masných krmiv není tak výživná ani bezpečná, jak byste pro svého psa očekávali.
Tak to je výborné. Nějaký český cosi to ukradl tady,
https://www.k-9kraving.com/food/whats-really-in-pet-food-part-2/
ani se nenamáhal to pořádně přeložit a pochopit, a tak použijeme, co se nám hodí, ani zdroj neuvedeme, to by totiž hned každý věděl, jak jsme hloupí a krademe (a ještě prodáváme jedno z nejhnusnějších jídel).
https://www.pet-servis.com/tipy-a-rady/podvyziva-u-psu
Ten výzkum má Wolfsblut např. už sto padesát let a krmiva vyrábí správně.
To si ale nesmíte koupit ubohé Kronch, že.
Pro megi-the-pes : takže krmiva Wolfsblut jsou kvalitní nebo to myslíte ironicky?
Terka:Pro megi-the-pes : takže krmiva Wolfsblut jsou kvalitní nebo to myslíte ironicky?
Wolfsblut dobré, Kronch špatné.
A z čeho to poznáte prosím? Že například vámi zmíněný Wolfsblut teda není komerční zlo narozdíl od Eukanuba. Mě to složení připadá podobné nebo v čem je ta odlišnost?
Odlišnost je v tom, že podobné složení to není ani omylem.
Omlouvám se ale můžete mi prozradít ten figl jak to rozeznám i v případě že budu vybírat z jiných značek?
Nebo prosím existuje seznam značek které jsou kvalitní, kromě Wolfsblutu?
Terka:Omlouvám se ale můžete mi prozradít ten figl jak to rozeznám i v případě že budu vybírat z jiných značek?
Nebo prosím existuje seznam značek které jsou kvalitní, kromě Wolfsblutu?
Stačí si přečíst složení a použít hlavu. A tak cca 10 let zkušeností, Megi má určitě víc a pak už budete vědět. 👍
Achjo. Takže neporadíte.
Je smutně na těchto diskusích že mistp odpovědi pro člověka co se opravdu zajímá a chtěl by se něco dozvědět, použijete větu “zapoj mozek”. Složení čtu, třeba u granulí jako je Pedigree to ještě poznám ale u těch ostatních třeba je na pytli napsano super čuper 70% masa a nakonec na to koukne někdo kdo to umí rozklíčovat a zjistí že nějakým fíglem je masa třeba jen 15% a je to chyták na zákazníka.
Ale i tak děkuji za odpověď přesto že chápu že asi nemáte čas a zapotřebí se tím zdržovat pro někoho cizího.
Eukanuba jehně: Sušené kuřecí a krůtí maso, jehněčí maso (14%), rýže (14%), kukuřice, čirok, ječmen, sušená celá vejce, živočišný tuk, sušená řepná dužina (2,6%), hydrolyzované živočišné bílkoviny, rybí moučka, chlorid draselný, chlorid sodný, uhličitan vápenatý, hexametafosfát sodný, fruktooligosacharidy (0,26%), rybí olej. Neobsahuje dochucovadla, barviva ani konzervační látky.
Wolfsblut jehně: Jehněčí 61% (z toho čerstvé jehněčí 26%, sušené jehněčí 25%, jehněčí tuk 10%), celozrnná rýže 17%, lososový olej, rýžové klíčky, jablka 5%, hrušky 4%, ostružiny 0,5%, červená řepa 0,5%, vejce , sušený hrášek, frukto-oligosacharidy (prebiotikum FOS), mannan-oligosacharidy (prebiotikum MOS), extrakt z juky schidigera.
Ještě nevidíte rozdíl?
To se trochu přidám k Terce, že ten rozdíl taky moc nechápu, ale fakt je, že se ani moc nesnažím to chápat.
Složení nějakého náhodného Wolfsblut: kůň 51% (z toho koňské maso 26 %, sušené koňské maso 17 %, koňský tuk 8 %), … a pak už je zelenina, luštěniny, bylinky a kdejaká ptákovina
Složení náhodné Eukanuby: 18 % čerstvé kuřecí maso, 18 % sušené kuřecí a krůtí maso … a pak je kukuřice, obilí, zelenina a různé další blbosti
Jako hlavní rozdíl mi přijde, že Wolfsblut nemá obilí, no protože to je bezobilné krmení, zato tam má spoustu luštěnin a strašně krásně znějících věcí, jakože ostružiny a černý rybíz bych si radši snědla sama, než bych to dávala psovi do krmení. Jestli je to tak drahé kvůli tomu… 🙂 Jinak procenta a obsažení nejrůznějších věcí mi přijde srovnatelné.
Edit: Sarah, vidím, že jste mě předběhla, ale je zajímavé, že stačí vybrat jiný “druh” od té které značky a hned to složení je o dost jiné…
Můj laický pohled, nevyznám se v tom tak, jak Megi….napsat čerstvé maso je zavádějící, žádný čerstvý maso tam pochopitelně být nemůže, dále kukuřice hned za masem a navíc i rýže, ječmen a čirok, moc obilovin celkově, tipla bych víc, než toho jakomasa. Takže logicky pro mě z toho vyplývá, že tohleto bych přidala do krmení jen jako přílohu k opravdu čerstvýmu masu, když už, ale zase teda tak drahou přílohu bych určitě nekoupila. Dále: sůl, podle mě je to zbytečně přesolený, já psům nesolím vůbec, a pak je tam docela hodně těch zpevňujících látek, aby to drželo pohromadě.
Namátkou jsem ještě teda zkopírovala Kronch Grain Free
Složení: čerstvý losos (16%), rybí moučka, bramborový škrob, hrášek, fazole, bramborové vločky, moučka z vepřové krve, sádlo, lososová moučka, lněné semínko, dužina z citrusů, sušená cukrová řepa, hydrolyzovaný drůbeží protein, lososový olej, pivovarské kvasnice, uhličitan vápenatý, lecitin, vitamín / mikro minerální směs zeolitových minerálů, sušené vaječné produkty, chlorid sodný, chlorid draselný, drůbeží játra, kořen čekanky, sušené kopřivy, ostropestřec mariánský, oxid hořečnatý, dihydrogenfosforečnan vápenatý, sušené organické chaluhy, sušený řebříček, zázvor, sušený měsíček zahradní, sušený tužebník jilmový, sušený hloh, sušený rozmarýn, kyselina citrónová, vojtěška sušená na slunci, glukosamin a chondroitin sulfát.
Jen 16% jakože lososa, hrozně moc luštěnin, pes po tom musí děsně prdět. A na co je tam dihydrogenfosforečnan vápenatý, to by mě taky zajímalo. Normálně se to používá jako hnojivo.