Mám za to, že tasemnici chytí pes přes blechy.
A mám dotaz : leptospiróza je z myší? A je přenosná na lidi (děti)?
Vzhledem k tomu, že mně může vlézt Evropská unie na záda, budu dávat psí exkrementy nadále do běžné popelnice, ať vyfičí komínem.
Houna nesmí do odpadků? A co ty tuny pemprzek? 🙄
Fikovnice:https://mostecky.denik.cz/zpravy_region/mostecane-vyhazuji-psi-vykaly-do-kontejneru-hrozi-za-to-pokuty-20120316.html
Asi se názory, kam házet hoviša, trochu liší. Hnědá popelnice na bioodpad to jistí, my ji máme u domu cca půl roku.
Edit: Teď koukám, že článek je už hodně starý (2012), tak těžko říct.
Jani, ale do bioodpadu hovínka nepatří, aspoň tak jsme byli poučeni od obce, když nám ty popelnice instalovali. Takže se divím, že to někdo doporučuje. No, už je mi jasný, proč pak lidi blbnou a stejně hážou do těch barevně odlišených popelnic všechno možný.
Zrzavci:Houna nesmí do odpadků? A co ty tuny pemprzek? 🙄
Přesně tak. Nakonec u štěňat je to dost podobný, neumím si představit, jak bych z těch podložek ty rozmazaný hovňousy dostávala.
megi-the-pes:kometo, Vy ale nepapáte ze země, nejíte exkrementy zvířat, myši z louky, nepijete z kaluže
megy žere myši, ale asi ty nenakažené
ale takové věci stejně asi uvidíte víc u toulavých, co loví a sežerou kde co
domácí zvěř a syrové maso? to mě vůbec nezajímá
Právě, že ani u těch toulavých, co sežerou kde co, těch parazitů moc nenacházíme.
No nevím, kočky když zapomenu dva tři měsíce odčervit, tak mají tasemnice hned. A pak radši odčervím i psa,protože se s kočkama mucká a olizuje jim zadky.
Nějak se mi fakt nechce věřit, že by ani toulavý kočky nic neměly.
Možná záleží jak moc je zamořená daná myší populace.
assil:No nevím, kočky když zapomenu dva tři měsíce odčervit, tak mají tasemnice hned. A pak radši odčervím i psa,protože se s kočkama mucká a olizuje jim zadky.
Nějak se mi fakt nechce věřit, že by ani toulavý kočky nic neměly.
Možná záleží jak moc je zamořená daná myší populace.
Olizováním kočičích zadků pes tasemnici nedostane.
Nevěřte, ale je to tak. Ani toulavé kočky vnitřní parazity nemívají. A že jsou poměrně častým pitevním materiálem, bohužel. Myslím dospělé jedince. U koťat občas něco najdeme.
No moje kočky ty tasemnice mají. A že jí pes nedostane, když jí slízne z kočičího zadku, tak to se mi fakt nezdá.
assil:No moje kočky ty tasemnice mají. A že jí pes nedostane, když jí slízne z kočičího zadku, tak to se mi fakt nezdá.
Netvrdím, že ji vaše kočky nemají. Holt máme každá jiné zkušenosti.
Ad slíznutí z kočičího zadku - vývojový cyklus tasemnic. Nákaza přes mezihostitele. A kdyby se jím ten pes stal, tak je odčervení stejně k ničemu. Protože boubelí se zbavit nelze.
Proto si dávám v klidu ten tatarák. a) věřím naší veterinární službě na jatkách, b) být definitivním hostitelem není takový průšvih (viz docent Lukeš).
Sarah01:Jani, ale do bioodpadu hovínka nepatří, aspoň tak jsme byli poučeni od obce, když nám ty popelnice instalovali. Takže se divím, že to někdo doporučuje. No, už je mi jasný, proč pak lidi blbnou a stejně hážou do těch barevně odlišených popelnic všechno možný.
Ali, já tady tu starost nemám, takže nevím.
Vlastně mám! Použité stelivo dávám do komunálního odpadu.
Ale v tom článku se vyloženě píše, že hoviša do hnědé popelnice. No, nedělám to tak…🤫
To je ten co si dobrovolně pořídil tasemnici nebo nějaký jiný červy? Někdy mám dojem, že by se mi tasemnice taky šikla. 😀
Když byla moje máma na plicním, ležela tam pacientka - věk tak třicka? Dle odhadu pochybného způsobu žití. Ležela tam se škrkavkama v plicích
Nevim, esi to dělam správně, ale hážu hovňouse z lopatky do popelnice na bioodpad, které nám poskytuje obec.
assil:To je ten co si dobrovolně pořídil tasemnici nebo nějaký jiný červy? Někdy mám dojem, že by se mi tasemnice taky šikla. 😀
Ano, to je přesně on. Pořídil si tasemnice, aby dokázal, že vlastně nevadí. Trochu se znám s jeho ženou, vyprávěla. Nejen o tasemnicích. Typický vědátor, chytrý, ale mající svůj svět.
Zrzavci:Když byla moje máma na plicním, ležela tam pacientka - věk tak třicka? Dle odhadu pochybného způsobu žití. Ležela tam se škrkavkama v plicích
Ale ty asi byly lidské. Ony jsou docela druhově specifické. Ani psi nemívají ty kočičí a naopak. A v plicích nejsou dospělci, ale larvy (entero - hepato - pulmo - entero - migrace). I když ve výsledku je to jedno, uznávám.
Už jsem psala. Kde nejsou vnitřní parazité, jsou alergie. Ale všeho s mírou, no.
Eh, to jsem tedy netušila, že jsou lidské a jiné 🙄 děkuju. A jak si to člověk pořídí?
Zrzavci:Eh, to jsem tedy netušila, že jsou lidské a jiné 🙄 děkuju. A jak si to člověk pořídí?
Kontaminací potravin lidskými výkaly. Proto je u nás hnojení tímto zakázané.
Při dodržování běžné hygieny (mytí rukou po návštěvě toalety apod.) u nás nehrozí. Občas se objeví u dětí, které do pusy strčí leccos. Tam můžou být i opakované reinfekce.
Ale viz výše - v našich podmínkách je to zbytečná hysterie. Už jsem jednou psala - před nedávnem jsem byla na moc zajímavé přednášce pana doktora, docenta (jméno si samozřejmě nepamatuji, na to jsem blbá), který mj. ukázal graf. Z Afriky - kde se podařilo zlikvidovat parazity, ale zato jim vystřelila křivka alergií.
Děkuju kometo za vysvětlení. Hm a to vystřelení alergií by korespondovalo s tím, co jsem kdysi dávno četla jako myšlenku, proč možná máme teď tolik alergií. Páč dřív tělo muselo řešit zcela jiné problémy a na takovýhle “prkotiny” nemělo čas. Teď ho má.
Zrzavci:Děkuju kometo za vysvětlení. Hm a to vystřelení alergií by korespondovalo s tím, co jsem kdysi dávno četla jako myšlenku, proč možná máme teď tolik alergií. Páč dřív tělo muselo řešit zcela jiné problémy a na takovýhle “prkotiny” nemělo čas. Teď ho má.
Tak nějak. Pan doktor docent… mi v podstatě potvrdil to, co si už nějakou dobu myslím. Že když nejsou paraziti, tak se imunitní systém “nudí” a najde si jinou zábavu. Přijde mi to logické i proto, že za boj s parazity a alergiemi odpovídá stejný druh leukocytů.
A bez rasistických narážek - kolik alergiků je mezi našimi romskými spoluobčany? A kolik mezi dětmi přepečlivých matek?
Mám za to, že tasemnici chytí pes přes blechy.
A mám dotaz : leptospiróza je z myší? A je přenosná na lidi (děti)?