A co potencialni paraziti? Rozlozi se nebo vyhubi? I vajicka?
Kam s exkrementy
Máme čističku, ten jeden bobek co se za týden objeví na zahradě teda házím do popelnice, ale taky nevím, v čem by měl čističce vadit. Děláme kopro, takže neodčervujeme, ani to by teda neměla být zatěž pro prostředí. Vyzkouším. Eko jedeme taky, zatím žádnej problém, naopak, pán kontrolor vždy hlásí, že je vidět rozdíl oproti “Savařům”. Jednou za čas dopřáváme čističce pivo.
Anonymní:A co potencialni paraziti? Rozlozi se nebo vyhubi? I vajicka?
Z psího bobku žádného parazita nechytnu. Navíc začervení domácích psů je minimální. Za 15 let jsem při pitvách nenarazila ani na škrkavku, ani tasemnici.
To jste mi připomněla, nastal čas zase odčervit štěně, dala jsem mu večer tabletu. Ráno měl trochu řídký bobek a v něm plno bílých podlouhlých něco. No ve mě by se krve nedořezal, u koček pravidelně dělám koprologii, u osa to mám v pánu taky, já byla tak vyděšená. No, nakonec jsem si vzpomněla, že manžel ten den, co já mu dávala tabletu rozsypal 5kg pytel rýže a vysavač nejspíš vysával. Tak já zase běžela zkoumat bobek a byla to fakt ta rýže, ale ten šok.
Jinak já dávám do pytlíku a popel ice a nebo na velký kompost, podle toho, jestli mám po ruce pytlík nebo lopatu a na jaké straně zahrady jsem. Máme ještě malý kompost, tam jde jen rostlinný odpad. Neumím si představit, že bych s bobkem běhala na záchod
Kometo, fakt za 15 let nic? Tý brďo…😲Já doteď prvidelně odčervovala bělouše, kvůli vnučkám, ale asi si teda příště vyzkoušíme koprologii
Vahine:Kometo, fakt za 15 let nic? Tý brďo…😲Já doteď prvidelně odčervovala bělouše, kvůli vnučkám, ale asi si teda příště vyzkoušíme koprologii
Fakt. Ani u venkovních koček to není nic moc. Mé “patologické” srdce pokaždé zajásá, když najdeme nějakého červíka. Ale je to opravdu vzácně. Ještě tak u toulavých koťat, ale ani tam to není jistota.
A jak jsem psala, člověk se od psa ani moc nakazit nemůže. Škrkavky máme svoje a na tasemnici bychom museli rozkousnout blechu. To už je reálnější tasemnice liščí (Echinococus), ale i tam je pravděpodobnost malá.
Vahine, taky jsem odčervovala a za těch x let, co jedeme kopro opravdu nic. Líbila se mi osvěta, co rozjela laboratoř v okresním městě - zátěž pro zvíře, rezistence, zátěž pro prostředí…
Dospělý pes červíky na 99% mít nebude
To už spíš kočka, která žere myši. Tam se občas něco nande.
Já mám naší veterinu opravdu ráda, vážím si všech vetů, co tam jsou, ale je fakt, že asi co člověk to názor. Jedna vetka nám tam pravidelné odčervení doporučovala, když zjistila, že je pes krmen syrovým, tak dokonce říkala co tři měsíce (to jsem teda nedělala), jiná právě říkala, že můžeme dělat koprologii.
No občas si říkám, že u začátečníka toho ten pes zkusí asi dost.
Ronja s motejlem:Já mám naší veterinu opravdu ráda, vážím si všech vetů, co tam jsou, ale je fakt, že asi co člověk to názor. Jedna vetka nám tam pravidelné odčervení doporučovala, když zjistila, že je pes krmen syrovým, tak dokonce říkala co tři měsíce (to jsem teda nedělala), jiná právě říkala, že můžeme dělat koprologii.
No občas si říkám, že u začátečníka toho ten pes zkusí asi dost.
Syrové maso (tatarák) jím taky a neodčervuji se.🙂
Mně to opravdu přijde zbytečné (s výjimkou mláďat - štěňata, koťata, hříbata…) - viz výše - zátěž pro psa i životní prostředí. Kamarádka od koní si taky nechala poradit a odčervuje cíleně až po koprologii. Což má i třetí, nezanedbatelný finanční, bonus.
assil:Taky do popelnice, ale jelikož nám jí vyváží jednou týdně, tak mám na zahradě starý odpakový koš s víkem, tam mám normálka odpadkový pytel, sbírám lopatou a házím to tam a před vývozem popelnice to do ní přemístím.
Házet to do záchoda si neumím představit, jakože to doma vyklepáváte do záchoda z pytlíku?
Teda jen tak teoreticky mě to zajímá, s vlastní čističkou je asi lepší to nedělat.
Proč z pytlíku, píšu o lopatce…
Pravda, máme záchod hned za dveřmi ze zahrady, takže po domě smradlavé poklady nenosím 😁.
Ale z hlediska ekologie je toto nejlepší řešení. Do komunálního odpadu 💩💩 prostě nepatří…
kometo, Vy ale nepapáte ze země, nejíte exkrementy zvířat, myši z louky, nepijete z kaluže
megy žere myši, ale asi ty nenakažené
ale takové věci stejně asi uvidíte víc u toulavých, co loví a sežerou kde co
domácí zvěř a syrové maso? to mě vůbec nezajímá
Irma19:Proč z pytlíku, píšu o lopatce…
Pravda, máme záchod hned za dveřmi ze zahrady, takže po domě smradlavé poklady nenosím 😁.
Ale z hlediska ekologie je toto nejlepší řešení. Do komunálního odpadu 💩💩 prostě nepatří…
A kam se vyváží ty koše, co jsou venku a kam házíme sáčky s bobky?
Snad do spalovny. Beztak bioplynka. Můžou bejt rádi, že máme tolik psů. 😀Biodegrabilní… kukuřicové? sáčky a je to.
“Do komunálního odpadu 💩💩 prostě nepatří…”
bych řekla, že i patří
Tak jo, děkuju. Vezmu si příště na veterině něco na vzorek na tu koprologii.. je to asi několik💩 po sobě jdoucích?? Nebo jen jeden bóbik, prosím znalé? Jak je to?
Ono se to bude hodit i někomu dalšímu….
sběr z 2-3 dnů, uchovávat v chladu
na giardie sbírám 1-3-5 den
Vahine,
Já sbírám obden, cca lžičku? do sklenice, odvezu do laboratoře a výsledky nechávám poslat na veterinu, lze ale samozřejmě i přes vet.
https://www.velt.cz/aktuality/pro-chovatele/parazitologie-je-odcerveni-ucinne
Myši…Chloupek je mega lovec a protože domeček a protože myší invazi jsem zažila, jsem za jeho lovení ráda. Je naučen nežrat, jednou dvakrát za rok teda sežere, ale na co se chci zeptat, občas vidím v myši velkou larvu, co to může být? Střeček nebo jak se to jmenuje? Přijde mi to k tý velikosti myši trochu šílený.
Já posílám do veterinárního ústavu Jihlava,mají i sběrná místa tak se neplatí poštovny, výsledek mi chodí emailem. Jinak přesně jak píše hmm
https://mostecky.denik.cz/zpravy_region/mostecane-vyhazuji-psi-vykaly-do-kontejneru-hrozi-za-to-pokuty-20120316.html
Asi se názory, kam házet hoviša, trochu liší. Hnědá popelnice na bioodpad to jistí, my ji máme u domu cca půl roku.
Edit: Teď koukám, že článek je už hodně starý (2012), tak těžko říct.