Aktuálně: 3 985 inzerátů203 447 diskuzních příspěvků18 176 uživatelů

Všeobecný pokec

N (neregistrovaný) 12.10.2024, 01:42:11 xxx.xxx.242.38

Jak to bude je ve hvězdách,ale štve mě vyjadřování některých lidí na různých fórech o důchodcích a jejich zásluhách na penzi.😐 Vlastně jsou to jejich rodiče a říct že dělali celý život prd je nehoráznost. Nejprve bych se ptal co dělá on a pak by teprve dostal přes držku.😐 Nevím, ale vždyť dodnes žijem z jejich práce a z práce jejich rodičů.Nyní je na nás, abychom my vytvořili podmínky pro budoucí generaci. Zatím nám to jde od deseti k pěti a budeme moc rádi, když to neskončí katastrofou. My bychom se měli stydět a ne důchodci.😐 Ti svět předali v pořádku a i režim se změnil mírově.

Daja
Daja 12.10.2024, 04:54:15 xxx.xxx.121.48
»
Odpověď na příspěvek uživatele N z 12.10.2024, 01:42:11

Dobré ránko😉,

tato vláda dokázala neskutečně postavit proti sobě mladé a důchodce🤮. Já jsem tak hooodně alergická na jednu větu “ musíme myslet na mladou generaci, na naše děti aby i oni měli důchod” co to jako je? Do prdele😈tak ať každý maká , neváli se na příspěvcích a určitě bude důchod. Zvyšovat odchod do důchodu je katastrofa. Mě je 64let a jsem dost nemocná i můj manžel. Jako počítat dobu dožití od stolu je holý nesmysl. Komunisti přesně věděli kdy máte jít do důchodu, aby jste si aspoň na chvíli ten důchod užily. Můj syn má 41 let a už má zdravotní problémy.

Nikdo  už tak kolem 60 let není zdraví, každý má svoje neduhy a chodit v takovém stavu do práce je holý nesmysl. Tato doba opravdu není pro staré lidi, jak se říká “ od lopaty do rakve” tohle by se vládě líbilo. 

Dája

balu
balu 12.10.2024, 08:23:45 xxx.xxx.162.174

Člověk po padesátce a ještě hůř po pětapadesátce, je nezaměstnatelný, i když do té doby pořád pracoval, má perfektní životopis, dobré vzdělání, i vysokoškolské, a spoustu zkušeností. Nanejvýš třicetiletá slečna personalistka ho vyřadí z výběru hned jak zjistí jeho věk z výčtu uvedených předchozích zaměstnání. Tak kde mají tito lidé do pětašedesáti a nebo déle (podle současné vlády bratrstva fialovy pracky) pracovat? Z čeho mají být živi těch deset let než budou mít nárok na důchod, když podpora v nezaměstnanosti je nejvýše 11 měsíců? Je to velký problém, potvrzují to i pracovnice ÚP. A neexistuje žádné řešení…

Fikovnice
Fikovnice 12.10.2024, 11:08:02 xxx.xxx.32.148
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 12.10.2024, 08:23:45

Toto je fakt naprosto katastrofální, hyenistické a na pozvracení (nejraději bych to napsala výrazně drsněji)!!!😠👎

N (neregistrovaný) 13.10.2024, 19:11:41 xxx.xxx.242.38
Daja:

Dobré ránko😉,

tato vláda dokázala neskutečně postavit proti sobě mladé a důchodce🤮. Já jsem tak hooodně alergická na jednu větu “ musíme myslet na mladou generaci, na naše děti aby i oni měli důchod” co to jako je? Do prdele😈tak ať každý maká , neváli se na příspěvcích a určitě bude důchod. Zvyšovat odchod do důchodu je katastrofa. Mě je 64let a jsem dost nemocná i můj manžel. Jako počítat dobu dožití od stolu je holý nesmysl. Komunisti přesně věděli kdy máte jít do důchodu, aby jste si aspoň na chvíli ten důchod užily. Můj syn má 41 let a už má zdravotní problémy.

Nikdo  už tak kolem 60 let není zdraví, každý má svoje neduhy a chodit v takovém stavu do práce je holý nesmysl. Tato doba opravdu není pro staré lidi, jak se říká “ od lopaty do rakve” tohle by se vládě líbilo. 

Dája


Dájo dobré odpoledne. 🙂 Zdraví je to nejcennější co máme. A je to jako vše na tomto světě hrozně nespravedlivé. Mnoho lidí si zdraví neváží,zachází s ním jako s onucemi a jiný trpí nemocemi bez sebemenších “zásluh” a vážil by si každého kousku zlepšení jeho strastí.😐 Dájo moc vám i všem nemocným přeji každičký kousek toho nejvzácnějšího co máme.🌷 Škoda že nejde koupit, to bych vám hned kousek poslal.🙂

Daja
Daja 14.10.2024, 05:00:34 xxx.xxx.121.66
»
Odpověď na příspěvek uživatele N z 13.10.2024, 19:11:41

Dobré ránko😉,

a že moc děkuji👍. Ono jako člověk si zvykne a je to součást mého života.😉

Dája 

Arbora
Arbora 14.10.2024, 08:16:46 xxx.xxx.131.15
Daja:

Dobré ránko😉,

tato vláda dokázala neskutečně postavit proti sobě mladé a důchodce🤮. Já jsem tak hooodně alergická na jednu větu “ musíme myslet na mladou generaci, na naše děti aby i oni měli důchod” co to jako je? Do prdele😈tak ať každý maká , neváli se na příspěvcích a určitě bude důchod. Zvyšovat odchod do důchodu je katastrofa. Mě je 64let a jsem dost nemocná i můj manžel. Jako počítat dobu dožití od stolu je holý nesmysl. Komunisti přesně věděli kdy máte jít do důchodu, aby jste si aspoň na chvíli ten důchod užily. Můj syn má 41 let a už má zdravotní problémy.

Nikdo  už tak kolem 60 let není zdraví, každý má svoje neduhy a chodit v takovém stavu do práce je holý nesmysl. Tato doba opravdu není pro staré lidi, jak se říká “ od lopaty do rakve” tohle by se vládě líbilo. 

Dája


No, len oni tí mladí na ten váš budúci dôchodok aktuálne odvádzajú odvody. Myslieť si, že dôchodok budete čerpať z toho, čo ste celý život odvádzali je trochu odtrhnuté od reality. Tie peniaze už dávno odišli, nehovoriac o tom, aký obrovský rozdiel je už len trebárs v minimálne mzde spred desiatich rokov, o dobe pred 20-30 rokmi ani nehovorím. Ale aktuálne dôchodky sa rátajú z aktuálnej minimálnej mzdy…
Takže áno, potrebujeme mladých, aby pracovali, aby odvádzali odvody, aby nepracovali “na šedo” za minimálku a neodvádzali nula nula prd do sociálnej poisťovne, lebo za 10 rokov nebude z čoho platiť dôchodky -práve vďaka tomu vyššiemu veku dožitia. Ja to fakt nikomu nezávidím, absolútne chápem ľudí, že je problém nájsť si prácu, že je problém vydržať zdravotne do vyššieho veku, ale keď sa dostávame do situácie, že skupina dôchodcov začína dorastať do objemu pracujúcich ľudí, tak tie dôchodky nebude z čoho financovať.  A fakt to nie je kvôli tomu, že sa niekde dávajú nejaké príspevky, to sú zanedbateľné čiastky v celkovom objeme. Jediné, čo zostáva, je naozaj myslieť na dôchodok dostatočne dopredu a snažiť sa šetriť, aj keď v malom objeme, má to zmysel, lebo na štát sa naozaj s dlhodobou vyhliadkou spoliehať nedá. Mňa to trebárs naozaj mierne stresuje, do dôchodku mám ešte pomerne ďaleko, ale myslím si, že štát mi poskytne dôchodok tak možno vo výške vreckového a zvyšok si budem musieť obstarať sama.

assil
assil 14.10.2024, 12:08:14 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 14.10.2024, 08:16:46

Stát hlavně má honit do práce mladé a ne starochy nad hrobem. Jako je jasný, že v týhle situaci, kdy se většina mladých do 30 akorát tak poflakuje, tak není na důchody.

A jako třeba moje generace 50+ je v  podstatě jediná, která musí odpracovat skoro 50 let, aby vůbec měla nárok na důchod a fakt mě štve, že vláda ještě neváhá ten věk zvednout a mládež na tyhle lidi ještě frfňá.

rapotačka (neregistrovaný) 14.10.2024, 12:38:51 xxx:xxx.e43e:dd32
»
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 14.10.2024, 08:16:46

“Dočkej času”,

chce se mi připsat chytristiko, ale napíšu mudrlante.

Aluška
Aluška 14.10.2024, 14:19:52 xxx.xxx.200.75

Mě bude za 14 dnů 55. Zatím jsem v cajku a doufám že budu po otci, který v 83 letech pořád chodí do práce, 8 h denně.  Jo dělá stavbyvedoucího, ale musí na tu stavbu dojet, i materiál a nářadí přivízt, mít v hlavě normy, ceny atd. Už jsem říkala mýmu šéfovi, ať počítá s tím, že on mi tu minimálně 20 let mi vydržet, abych já mohla k němu chodit do kanclu 😀 😀

Orionka (neregistrovaný) 14.10.2024, 16:52:58 xxx.xxx.226.32
»
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 14.10.2024, 08:16:46

Z euforie, že budu mít vnučku (další 😃), založila jsem pro ni  stavební spoření. Doběhne tak akorát až půjde do školy. Koupí jí za něj aktovku a papučky. Možná zbyde na pastelky. 

Orionka (neregistrovaný) 14.10.2024, 17:02:01 xxx.xxx.226.32
balu:

Člověk po padesátce a ještě hůř po pětapadesátce, je nezaměstnatelný, i když do té doby pořád pracoval, má perfektní životopis, dobré vzdělání, i vysokoškolské, a spoustu zkušeností. Nanejvýš třicetiletá slečna personalistka ho vyřadí z výběru hned jak zjistí jeho věk z výčtu uvedených předchozích zaměstnání. Tak kde mají tito lidé do pětašedesáti a nebo déle (podle současné vlády bratrstva fialovy pracky) pracovat? Z čeho mají být živi těch deset let než budou mít nárok na důchod, když podpora v nezaměstnanosti je nejvýše 11 měsíců? Je to velký problém, potvrzují to i pracovnice ÚP. A neexistuje žádné řešení…


Zaměstnatelný je skoro každý, jen ty pozice neodpovídají pracovním, platovým a zdravotním podmínkám uchazečů. 

Tím chci říct, že ženská 50+ nemůže jít dělat přidavače na stavbu. I když v 90. šly ženy z rušených podniků brousit šatony do Preciosy. Pár let před důchodem. A muselo to jít. A dnes jim vyčítají důchod. 

Orionka (neregistrovaný) 14.10.2024, 17:17:19 xxx.xxx.226.32
»
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 14.10.2024, 08:16:46

Ony to nejsou “nějaké” příspěvky. Jsou to mateřské dovolené, školství - jen namátkou. Zatímco jsem 50 let odváděla sociální pojištění (vlastně další daň vedle daně z příjmu), stát ho používal a rozpouštěl v jiných položkách systému i pro ty dnešní 30+ a 40+. Nikdy v dobách minulých jsem nezaznamenala, že bychom my rodičům a prarodičům vyčítali důchod. Mladým se nechce dělat, hlavně chodit do práce a závidí, že důchodci jsou doma. Často na telefonu - “nemůže do školky, přijeď”.

Orionka (neregistrovaný) 14.10.2024, 17:20:16 xxx.xxx.226.32

A mnohým důchodcům ještě k povinnostem kolem vnoučat, přibyla povinnost péče o psa. 

Verun
Verun 14.10.2024, 21:08:38 xxx.xxx.220.12

po pětapadesáti mě propustí bez udání důvodu(budu pro ně drahá) …možná budu mít nějaké odstupné, které prostě za pár měsíců prožiju…nikdo mě v tomto věku nezaměstná se stejným finančním ohodnocením, jako v dosavadním zaměstnání, protože jsem za ta léta vyšplhala úpně nejvejš…. a vo to jim jde….vypočítat důchod ze mzdy “uklízečky” , protože tím stát vlastně ušetří. 

Orionka (neregistrovaný) 14.10.2024, 21:45:41 xxx.xxx.226.32
Verun:

po pětapadesáti mě propustí bez udání důvodu(budu pro ně drahá) …možná budu mít nějaké odstupné, které prostě za pár měsíců prožiju…nikdo mě v tomto věku nezaměstná se stejným finančním ohodnocením, jako v dosavadním zaměstnání, protože jsem za ta léta vyšplhala úpně nejvejš…. a vo to jim jde….vypočítat důchod ze mzdy “uklízečky” , protože tím stát vlastně ušetří. 


Napsala jste to přesně. Práce je, všude jsou inzeráty. Ale mizerná, špatně ohodnocená. Já jen nechápu, že “mládež”40+ a 50+ je tak v klidu. Proč se nebouří? Kolik si jich dokáže naspořit na důchod? Když prodlužují věk odchodu do důchodu, měl by se třeba počítat z deseti nejvýnosnějších let. A ne z deseti posledních. Pak by mohl hledat člověk jednodušší práci s nižší mzdou před odchodem do důchodu, třeba i na kratší prac. dobu.

N (neregistrovaný) 14.10.2024, 22:07:44 xxx.xxx.242.38
Orionka:

Napsala jste to přesně. Práce je, všude jsou inzeráty. Ale mizerná, špatně ohodnocená. Já jen nechápu, že “mládež”40+ a 50+ je tak v klidu. Proč se nebouří? Kolik si jich dokáže naspořit na důchod? Když prodlužují věk odchodu do důchodu, měl by se třeba počítat z deseti nejvýnosnějších let. A ne z deseti posledních. Pak by mohl hledat člověk jednodušší práci s nižší mzdou před odchodem do důchodu, třeba i na kratší prac. dobu.


Češi se nikdy nebouří. Ti jedou do poslední chvíle podle zajetých notiček a pouze se přispůsobí v případě potřeby a nutnosti sebezáchovy.To věděl jak Hitler tak Stalin. Revoluce a změny se dělají jinde. Zase to bude Německo a Francie kteří se první hnou.🙂 Zase se to všechno rozseká a zase se začne od začátku. V třicátých letech z problému vzešel Hitler a teď se uvidí. Určitě to ale skončí stejně. Asi když se lidstvo přemnoží či snad je to součást systému jako je samozžíravý kapitalismus? Asi nevýhoda oproti plánovitému hospodářství? Nekonečný růst je nesmysl a v tomto objemu určitě. Tak sice je všeho nadbytek a vyrábí se víc než se spotřebuje, ale bohužel jednou za čas přijde akumulovaná krize a ta vyústí ve válku. Nevím jestli jste si všimla, ale léta už se praktikuje poslední ekonomická etapa a to dluhy a splátky. Ždíme se co se ještě dá a přitom je jasné, že to nikdy už nikdo nezaplatí.

LK (neregistrovaný) 14.10.2024, 22:15:55 xxx.xxx.143.124
»
Odpověď na příspěvek uživatele N z 14.10.2024, 22:07:44

Praha 1618…

megi (neregistrovaný) 14.10.2024, 22:30:48 xxx.xxx.124.191
»
Odpověď na příspěvek uživatele LK z 14.10.2024, 22:15:55

No jo, ale pak těch 30 let…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.