Aktuálně: 3 985 inzerátů203 447 diskuzních příspěvků18 176 uživatelů

Všeobecný pokec

Buggyra
Buggyra 03.10.2024, 15:52:02 xxx.xxx.198.226
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 03.10.2024, 13:53:23

já mám na tom eeepc taky doj*** konektor na dobíjení. Když jsem ho posledně nechávala v servisu, tak servisák prohlásil, že ty konektory mám zasunout sama a že oni za nic neručí. Pak to připáskoval, aby to tak drželo, a nesl to dozadu jak odjištěný granát 😀

Buggyra
Buggyra 03.10.2024, 15:52:39 xxx.xxx.198.226
»
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 03.10.2024, 14:03:57

bacha, ať si to mezi sebou neřeknou, o té slivce…

Bobca
Bobca 03.10.2024, 16:26:10 xxx.xxx.20.192

Pár zubů venku

Jani,jako tvých zubů?nebo hada?ten má ale jen 2 né??Vypadá to teda hrozně..člověk se počád učí😟

kometa
kometa 03.10.2024, 17:06:38 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

bacha, ať si to mezi sebou neřeknou, o té slivce…


Jako, had alkoholik?

Sardullah
Sardullah 03.10.2024, 18:11:14 xxx.xxx.189.104
Leithian:

Aneb jak to dopadá když před odchodem do práce dostanete skvělej nápad dolejt vodu miláškum a zlatíčko co máte 7 let a mohly ho tahat děcka (a vy mu strkat holou rukou potkana do držky) usoudí že má blbej den a děsně ho štvete… Šlacha i klouby žijou. Pár zubů venku. Modřina bude supr. 😁

15 minut boje a zabrala až domácí slivovice 🤣

Obrázek Obrázek

No tady je vidět, že přírodu člověk prostě někdy nepřepere…😎

Já měla leguána…naprostý zlatíčko mazlinkovatý, drblinkovatý a pak ho mám jednoho dne na rameni, kde mi dřepěl běžně a otočím hlavou směrem k němu a dostala jsem tákovou šlehu ocasem přes ksicht…jsem ráda, že mi nevyšvih oko…

Leithian
Leithian 03.10.2024, 20:40:47 xxx.xxx.116.244
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 03.10.2024, 16:26:10

Má jich velmi mnoho a dorůstaj. Pár.zubů venku myšleno že pár úlomků ve mě zůstalo. Ale opravfu jen dva to zatím vypadá. Teď budu doufat že se jí to nezanítí a nebude ošetřovačka s atb a výplachy tlamy. 

Leithian
Leithian 03.10.2024, 20:44:49 xxx.xxx.116.244
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 03.10.2024, 18:11:14

Jako hada do 2,5m ze sebe servu sama snadno. Tadyta mrcha má 4,5m po x letech vlekle nemoci tedy jen asi 20kg necelych. Ale silu mela i tak neskutecnou. Servala bych ji i sama a rychlejc ale mela bych tu ruku dorvanou o hodne vic. Takhle jsem ji chytla, zasedla, prisel mamky manzel capnul tak aby to nemohla páčit a namotavat se a brachovo kamarad ji nakonec nalil do drzky a na cumak tu slivovici neb proud vody na ni tentokrat nestacil.

Ona je hladova. Jenze cokoli ji naserviruju at zovy nebo mrtvy bud ignoruje. Nebo zabije a ignoruje. A krmit nasilim tyhle mamuty je fakt o hubu. Zkusila jsem to jednou a to jsem mela prokouslou pravou dlan skrz a hojilo se to do plny hybnosti par tejdnu.

N (neregistrovaný) 03.10.2024, 22:02:29 xxx.xxx.242.38
Leithian:

Jako hada do 2,5m ze sebe servu sama snadno. Tadyta mrcha má 4,5m po x letech vlekle nemoci tedy jen asi 20kg necelych. Ale silu mela i tak neskutecnou. Servala bych ji i sama a rychlejc ale mela bych tu ruku dorvanou o hodne vic. Takhle jsem ji chytla, zasedla, prisel mamky manzel capnul tak aby to nemohla páčit a namotavat se a brachovo kamarad ji nakonec nalil do drzky a na cumak tu slivovici neb proud vody na ni tentokrat nestacil.

Ona je hladova. Jenze cokoli ji naserviruju at zovy nebo mrtvy bud ignoruje. Nebo zabije a ignoruje. A krmit nasilim tyhle mamuty je fakt o hubu. Zkusila jsem to jednou a to jsem mela prokouslou pravou dlan skrz a hojilo se to do plny hybnosti par tejdnu.


Já bych doporučil třeba šachy jako koníček.😀 Alespoň tě nesežerou.👍

Sardullah
Sardullah 03.10.2024, 22:27:48 xxx.xxx.221.216
Leithian:

Jako hada do 2,5m ze sebe servu sama snadno. Tadyta mrcha má 4,5m po x letech vlekle nemoci tedy jen asi 20kg necelych. Ale silu mela i tak neskutecnou. Servala bych ji i sama a rychlejc ale mela bych tu ruku dorvanou o hodne vic. Takhle jsem ji chytla, zasedla, prisel mamky manzel capnul tak aby to nemohla páčit a namotavat se a brachovo kamarad ji nakonec nalil do drzky a na cumak tu slivovici neb proud vody na ni tentokrat nestacil.

Ona je hladova. Jenze cokoli ji naserviruju at zovy nebo mrtvy bud ignoruje. Nebo zabije a ignoruje. A krmit nasilim tyhle mamuty je fakt o hubu. Zkusila jsem to jednou a to jsem mela prokouslou pravou dlan skrz a hojilo se to do plny hybnosti par tejdnu.


Je hladová, ale nejí… to je jako nemocná nebo hadi takhle trpí nechutenstvím nebo…. ?. Nerýpu, skutečně mě to zajímá

Buggyra
Buggyra 04.10.2024, 07:36:42 xxx.xxx.198.226
Bobca:

Pár zubů venku

Jani,jako tvých zubů?nebo hada?ten má ale jen 2 né??Vypadá to teda hrozně..člověk se počád učí😟


Krajta žuby 🙂

Dva žuby maj možná jen ty jedovatý a taky jen některý, některý maj žubů plnou hubu, aby si tu kořist mohli dobře přisouvat do tlamy. (druhý obr. zmije útočná)

Naše užofka schovává žuby v dásni, ale kousnout byste od ní nechtěla (třetí obr.)… Některé užovky jsou jedovaté a jedové zuby mají v zadní části tlamy (tuším bojgy?), takže na první pohled to nevypadá, ale když se užofka posnaží a zakousne se “na plnou hubu”, tak je to “otravné” 🙂

Obrázek Obrázek Obrázek
Fikovnice
Fikovnice 04.10.2024, 11:27:13 xxx.xxx.32.153
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.10.2024, 07:36:42

No tak Ti pěkně děkuji!🙃

Žiju v symbióze s tou “mojí” užovkou na chalupě, ale že má tolik žubů 😄, jsem teda netušila. Btw, kámoška kdysi dávala na IF foto po výletu v lese s otiskem “něčeho” - pocítila prudkou bolest, pak na to zapomněla a až doma objevila ten otisk a ranky. Dostala vylágoš od IF hadařů - že si vymýšlí, že se popíchala o ostružiny atp. Jestli s ní budu v kontaktu, poprosím ji znovu o tu fotku. Třeba by Leithian (nebo i jiní) poznali, zda tehdy šlo o kousnutí hadem (pravděp. užovkou). Kámoška nemá žádnou hadí fobii, foto dávala jen ze zvědavosti a pak byla znechucená reakcemi hadařů. 🙄

Skeeve
Skeeve 04.10.2024, 11:34:32 xxx.xxx.33.129
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.10.2024, 07:36:42

Bojga má zuby spíš pod okem a požvýkání od velkého zvířete, když má čas, může mít nepříjemné následky, byť zřejmě ne smrtící 

Existuje i zajímavá publikace, věnováná kousnutí ‘ nejedovatými’  hady, v angličtině 

Fikovnice
Fikovnice 04.10.2024, 11:35:53 xxx.xxx.32.153
megi-the-pes:

bez toho středového kolíku může ntb běžet, ale nebude se dobíjet
a hlavně, když se ulomí, zkřiví, tak narazí do stěny, kde je plus a minus
šup a je po notebooku
kdybyste viděla, kolik lidí má takové chytré nápady, když dává ntb do tašky, do auta, do jiného pokoje, stěhuje to se zapojenou nabíječkou
neva, aspoň mám co dělat 😀


Jj, Megi, já toto vím. Mně se totiž ten středový kolík už v minulosti ulomil a kupovala jsem novou nabíječku s adaptérem. Ale naštěstí to tentokrát není ten případ. 

Buggyra
Buggyra 04.10.2024, 12:35:43 xxx.xxx.198.226

Třeba by Leithian (nebo i jiní) poznali, zda tehdy šlo o kousnutí hadem (pravděp. užovkou).

Já ti nevím, kdykoli jsem viděla obojkovou užovku v ohrožení, hrála mrtvou… A srdnatě se tvářila velmi mrtvě i když ji okusovala kočka… Měla jsem za to, že je fakt chcíplá, ale když se kočka dostatečně načmuchala toho smrádku, tak odešla, a užovka se rozbalila a odešla taky.

kometa
kometa 04.10.2024, 12:53:23 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.10.2024, 12:35:43

Přesně. Užovky se primárně brání tím smradem.

Verun
Verun 04.10.2024, 18:40:30 xxx.xxx.220.12
kometa:

Přesně. Užovky se primárně brání tím smradem.


jj, umí ho i vystříknout, když jsem jí zvedala za ocas-konec. a nebo mi úplně jedna  znehodnotila houby v košíku tím smradem, kam jsem si jí  dala abych jí ukázala dětem a  jedna byla tak nažraná, s boulí uprostřed těla, že se nemohla ani odplazit …ale jinak vždy utečou, když je okolo rybníka načapu jak se opalujou. 

Fikovnice
Fikovnice 05.10.2024, 01:36:08 xxx.xxx.32.241
Buggyra:

Třeba by Leithian (nebo i jiní) poznali, zda tehdy šlo o kousnutí hadem (pravděp. užovkou).

Já ti nevím, kdykoli jsem viděla obojkovou užovku v ohrožení, hrála mrtvou… A srdnatě se tvářila velmi mrtvě i když ji okusovala kočka… Měla jsem za to, že je fakt chcíplá, ale když se kočka dostatečně načmuchala toho smrádku, tak odešla, a užovka se rozbalila a odešla taky.


To jsou obojkovky, dělají thanatózu.

Ale nechtěj naserkat Coronellu - to jsou kousací mrchy!

Fikovnice
Fikovnice 05.10.2024, 01:39:58 xxx.xxx.32.241

Prosím, máte někdo teď někdy zkušenost s Coviďákem - jako že s nemocí? Mně je od čtvrtka šíleně, a dnes (teda v pátek) to vygradovalo. Bolesti všeho, celýho člověka, poměrně hodně zle (slabost, neschopnost ujít ani pár metrů) a opět si “vesele” horečkuju a atakuju tepl. přes 39 st. C…😟

Teď jsem se koukala, jaký příznaky mají současný mutace a vše sedí, akorát, že právě vůbec neuvádí horečku… No nic, uvidím… 

Když tak sem dávám, co jsem teď kdesi vygooglila:

"Omikron, pirola, eris - Příznaky nových variant se v mnohém liší od ostatních variant onemocnění covid-19. Mezi ty nejčastější patří: silná únava, bolesti celého těla, silné noční pocení, kašel, bolest/škrábání v krku, rýma, bolest hlavy, zbarvení rtů, nehtů a kůže do šeda (z důvodu nedostatku kyslíku), u dětí se může objevit i vyrážka, naopak oproti předchozím variantám obvykle chybí ztráta chuti a čichu."

Sardullah
Sardullah 05.10.2024, 02:12:27 xxx.xxx.221.216
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 05.10.2024, 01:39:58

Sestřenka měla covid cca před 14ti dny… a když teda opomenu nějaké ostatní příznaky podobné chřipce, tak jí děsně bolely záda, říkala, že se to bez prášků na bolest nedalo vydržet. Shodou okolností na to přišla řeč předevčírem s jedněmi mými zákazníky a prý je taky ukrutně bolely záda. O nikom dalším v mém okolí s covidem nevím. Takhle vysoký teploty neměli.

Tak se Jani drž… ať už je to co je to, tak ať to brzo odejde… nemoc jedna ošklivá eaná.

Rapotačka (neregistrovaný) 05.10.2024, 04:38:06 xxx:xxx.9657:836

Známá ho dostala v lázních, těžký průběh, musela tedy domů.

Dobrala ATB,  trvá  NESMÍRNÁ  únava,  

odběry  -  bílé krvinky  hodně špatně - v mínusu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.