Aktuálně: 4 059 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Všeobecný pokec

Orionka (neregistrovaný) 02.08.2024, 20:23:03 xxx:xxx.e6d2:11e7
Sarah01:

Ne, nemyslím si, že to bylo na objednávku a ani, že to byl justiční omyl. Jen ty důkazy jsou podle mě dost pofiderní.  Nevím no, ale toto není jediný případ, kdy mám pochybnosti, a popravdě fakt bych se nechtěla přichomýtnout k něčemu podobnýmu. Člověk fakt nikdy neví a ačkoliv nejsem věřící, tak Pánbůh s náma a zlý pryč. 


I když si myslíme, že to není možné, i my bychom se mohli ocitnout v podobné situaci. I když ne tak fatální, ale v situaci, kdy bychom se nemohli spolehnout na náš soudní systém a domoci se práva.

Vahine
Vahine (750 příspěvků) 02.08.2024, 20:58:20 xxx.xxx.19.116
Fikovnice:

Ještě teda hodím do placu dotaz: Mám v sobě tuším 5 tbl. ATB. A už průjem jak bič. Laktobacily pojídám. Máte někdo nějaký tip, jak toto řešit?


Mezi ATB a probitiky má být 3h odstup, ale to Ty určitě víš…jinak souhlasím s Verun -bacha na citrusy nebo mléčné výrobky viz příbalák

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 02.08.2024, 21:31:30 xxx.xxx.32.240
Orionka:

Protože vím, že TBC nemusí “sídlit” v plicích, ale je to mrcha, která se usadí i v lokti - třeba a nebo v té páteři. 


Přesně tak!👍

Takže se mě tehdy i ptali, jestli nemám v anamnéze kontakt s někým s TBC a pak po TBC pátrali…a nic.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 02.08.2024, 21:35:37 xxx.xxx.32.240
Verun:

vyměnit ATB, nebo přečíst příbalák- mléčné výrobky, kyselé věci, citrusy- a to i ovocný čaj.


Ne ne, mám Zinnat, tam nejsou omezení a je to mnou nejvíc tolerované ATB. Pro mě asi ani nic mírnějšího není. Nějak to musím zvládnout, no.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 02.08.2024, 21:37:16 xxx.xxx.32.240
Orionka:

Veřejnosti ne, ale jsou v našem demokratickém státě instituce-jedinci, kterým se dostalo právo soudní spisy studovat a věnovali tomu mnoho hodin práce. A ti došli k tolika rozporům ve výpovědích, posudcích atd., že vina nebyla prokázaná jednoznačně a pokud jsou s rozsudkem pochybnosti, neměl by odsouzený setrvávat ve vězení. Možná sedí jen proto, že soudci nejsou ochotni přiznat pochybení a drží při sobě. Dnes já tobě, zítra ty mně.

Navrhovala jsem k přečtení pí Formáčkovou, zkuste to.


Tak dost se v tom angažuje i spolek Šalamoun…

Orionka (neregistrovaný) 02.08.2024, 21:39:00 xxx:xxx.e6d2:11e7
Fikovnice:

Přesně tak!👍

Takže se mě tehdy i ptali, jestli nemám v anamnéze kontakt s někým s TBC a pak po TBC pátrali…a nic.


Tak aspoň jednu mrchu vyloučili. Ono se jí taky dřív říkalo kostižer. Napadlo mě to s tím vaším zhroucením páteře. Je o tom i v knize Ilony Borské o zakladateli léčebny v Košumberku.

megi-the-pes
megi-the-pes (3093 příspěvků) 02.08.2024, 21:45:44 xxx.xxx.124.24

A mně se líbí, že tak balu věří v ten systém. Dnes, kdy snad všici mají nějaké pochybnosti (není se čemu divit, po době covidové a proto, že Simpsonovi to předpověděli), má takovou pevnou víru málokdo. Bez ironie. 

Orionka (neregistrovaný) 02.08.2024, 21:49:00 xxx:xxx.e6d2:11e7
Orionka:

Tak aspoň jednu mrchu vyloučili. Ono se jí taky dřív říkalo kostižer. Napadlo mě to s tím vaším zhroucením páteře. Je o tom i v knize Ilony Borské o zakladateli léčebny v Košumberku.


Kdo zachránil jeden život….se ta knížka jmenuje. Možná se mi to jen zdá…..je Ilona Borská mezi novými autory nedoceněná:

Doktorka z domu Trubačů - o statečné doktorce Kálalové, Osud jednoho Čecha - věrná učebnice dějin české kotliny…

Orionka (neregistrovaný) 02.08.2024, 21:52:25 xxx:xxx.e6d2:11e7
megi-the-pes:

A mně se líbí, že tak balu věří v ten systém. Dnes, kdy snad všici mají nějaké pochybnosti (není se čemu divit, po době covidové a proto, že Simpsonovi to předpověděli), má takovou pevnou víru málokdo. Bez ironie. 


Věří systému, který řídí, nechci napsat slabí duchem, tak napíšu blázny. Prý Blázny živí bůh - někdo napsal. Ale kdo bude živit nás ?

Orionka (neregistrovaný) 02.08.2024, 21:58:44 xxx:xxx.e6d2:11e7
Orionka:

Věří systému, který řídí, nechci napsat slabí duchem, tak napíšu blázny. Prý Blázny živí bůh - někdo napsal. Ale kdo bude živit nás ?


Už vím, došla jsem se podívat. Kožík. Ale to byli jiní blázni. Takoví poctiví.

Koukám, že jsem tu z toho udělala Páteční chvilku poezie. Nebo literární okénko? Asi půjdu spát. Šesták - Vyhoření. Nečetli jste? Nebyla by recenze ? 

Doron
Doron (2368 příspěvků) 02.08.2024, 22:24:25 xxx.xxx.95.52
balu:

Je to tak, jak má člověk titul, je pro zdravotníky vyšší bytost než člověk bez titulu. 


Nemyslím si.

Dnes už žádná loajalita ani mezi lékaři prakticky neexistuje. 

Orionka (neregistrovaný) 02.08.2024, 23:27:53 xxx:xxx.e6d2:11e7
Kilian:

…mám a mnohokrát přečteno….


Patří ke knížkám, ke kterým se vracím. Ješteě jsem měla Příběh staršího bratra - o sourozencích Čapkových. Taky moc hezká - tu jsem darovala.

Teď sháním Šestàka, zatím v knihovně, jsou na něj docela rozporuplné názory ( i když dostal Magnesii). Uvidím, jestli stojí za to ho mít.

balu
balu (2034 příspěvků) 02.08.2024, 23:30:19 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 02.08.2024, 21:45:44

Já hlavně věřím, že to Kramný udělal. Že svoji ženu a dceru zabil. 

balu
balu (2034 příspěvků) 02.08.2024, 23:32:51 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 02.08.2024, 22:24:25

Vy si to nemyslíte, ale já mám stejnou vlastní zkušenost jako Fíkovnice. Jak zdravotníci věří, že máte titul, chovají se jinak než k člověku bez titulu. 

Orionka (neregistrovaný) 03.08.2024, 00:06:50 xxx:xxx.e6d2:11e7
balu:

Vy si to nemyslíte, ale já mám stejnou vlastní zkušenost jako Fíkovnice. Jak zdravotníci věří, že máte titul, chovají se jinak než k člověku bez titulu. 


Tak nevím. Znám brňáka, titul před jménem i za ním a v Brně nesehnal zubaře. Jezdí k zubaři do Prahy.

balu
balu (2034 příspěvků) 03.08.2024, 00:29:44 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 03.08.2024, 00:06:50

Tak jestli usuzujete z tohoto hodně podivného případu… Neznám okolnosti, ale je to podivné. 

Já mám zcela vlastní zkušenost, ne zprostředkovanou, ne jedna paní povídala. 

A stejná situace s rozdílným přístupem k lidem s titulem a bez titulu panuje i v Akademii věd. Tak nějak obecně, což nevylučuje, že ty rozdíly nedělají úplně všichni. 

N (neregistrovaný) 03.08.2024, 01:06:42 xxx.xxx.242.38

Za titul si nic nekoupíte.🙂 Prachy musíte mít a tak to bylo je a bude. Vím že i na Mělníku byla ( nevím jestli i teď) zubní klinika velmi dobré pověsti. Samozřejmě ale ceny pro běžné lidi poněkud vyšší. 

Jinak mamču dali na soukromé klinice tak dohromady,že nyní už chodí, bolesti mnohem mírnější nebo žádné a na toho zlatého stafylokoka museli připravit vakcínu. A ten přístup.. Ochota, chování a nakonec ani ta cena nebyla tolik přehnaná. Bohužel můj názor na veřejné zdravotnictví je asi takový, že jak to není “udělejte ááá” a nezaberou antibiotika, tak jsou v koncích. Praktická doktorka řekla mamče, že pokud nedělá ten stafylokok potíže, tak se neléčí.😀 Naproti tomu lékař na té soukromé se pousmál a zeptal se, jak paní doktorka zjistila, že nedělá potíže? 🙂 Bohužel dělal a mamče nohy otékaly ne kvůli tomu stavu po operaci, ale z velké části kvůli tomu “prevítovi”. 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 03.08.2024, 12:38:34 xxx.xxx.32.250
Orionka:

Kdo zachránil jeden život….se ta knížka jmenuje. Možná se mi to jen zdá…..je Ilona Borská mezi novými autory nedoceněná:

Doktorka z domu Trubačů - o statečné doktorce Kálalové, Osud jednoho Čecha - věrná učebnice dějin české kotliny…


Nádherné čtení (teda nádherné ve smyslu, že se to četlo snad samo): Mám na mysli Doktorka z domu Trubačů. Četla jsem to jako teenager, přesně si to už nepamatuji, ale určité pasáže ano.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.