jen umí líp dávkovat a uspávají člověka na kratší dobu
Je to i u zvířat. Prostě pokrok.
jen umí líp dávkovat a uspávají člověka na kratší dobu
Je to i u zvířat. Prostě pokrok.
Fikovnice:Počkejte, a Vy jste nějak po revoluci si z Osobního/Kádrovacího vyžádala Vaši složku? Já nastupovala až po revoluci. Takže ani netuším, co se v takových složkách vedlo…
Po 89. se otevřely “archivy” a každý si odnesl, co jeho bylo. Jak se to tenkrát jmenovalo? Tuším, že Komplexní hodnocení. Psalo se každý rok a bylo dost zábavné číst, jak se vedoucí snažili napsat totéž jinými slovy 🙂 Jinak se tam zakládaly třeba důtky a pod. Chvíli jsem to schovávala - kam to taky vyhodit? ( Podobně Cibulkovy seznamy ). Až nastala kamna, skončilo to všechno v nich.
kometa:Tak já všechny narkózy (celkem šest, jestli jsem dobře spočítala) snášela dobře - první v roce 1994, poslední 2015.
V roce 99 jsem měla lapar. operaci slepého střeva a byl to masakr, celý následující den mně bylo hrozně špatně od žaludku a nejhorší je, že to břicho po té operaci děsně bolí, takže při tom dávení to nebylo nic příjemnýho, a co si tak pamatuju, měly to tehdy všechny ženské na pokoji. Naposled mně bylo dost blbě po lokální anestezii tuším v roce 2005, zničehonic se mně brutálně snížil tlak, nemohla jsem odejít po svých, ležela jsem tam další 3 hodiny. Od té doby v pohodě.
A to já spala jak mimino.
Však tak to má být! Ze mě jsou vždy všichni paf!🤣
Sarah01:Ale děje se to. Snižují se stavy a přijde za tebou vedoucí, aby sis vybrala…..buď hned s odstupným, nebo za 3 měsíce bez.
Ale to je velký rozdíl proti navrhovanému stavu. Ten navrhovaný je hned, bez důvodu a bez odstupného.
Narazili jste někde na nový Válkův nápad ? Prý léčení po autonehodě, kterou způsobí poškozený, si bude platit každý sám.
( To není politika, to je zdraví !)
orionka-2:Ale to je velký rozdíl proti navrhovanému stavu. Ten navrhovaný je hned, bez důvodu a bez odstupného.
Taky se nehádám,. 😉
Já vždycky po narkóze zvracím
Ne, to každému po revoluci tu jeho složku dali. Je tam všechno od 1.třídy, do školky jsem nechodila.
Mně by zas to propuštění na hodinu nevadilo, pokud by tam bylo to jak psali, že odstupný by pak bylo za všechny ty měsíce. V podstatě by člověk dostal stejně peněz, jen by nemusel chodit dalších x měsíců do práce, ale mohl si hledat novou práci hned. Dneska je to akorát tak, že člověka dotlačí k dohodě a pak nedostane nic.
assil:Ne, to každému po revoluci tu jeho složku dali. Je tam všechno od 1.třídy, do školky jsem nechodila.
Tak to jste lepší. To bych si taky možná schovala. Já tam měla jen doporučení od předchozího zaměstnavatele a pak už jen toho jednoho. Kde jsem chodila do školy, to nikoho nezajímalo ani jestli jsem uměla básničky a dokonce ani to, že jsem stála s šátkem rudým u pomníku. Naštěstí ani to, že jsme ještě jako pionýři zdevastovali společenskou místnost v nájemním domě a jako svazáci klubovnu v kulturáku. V prvním případě sanovali rodiče, v druhém jsme to museli zaplatit. Aspoň za kom. a ani potom.
Zatím to tak, jak píšete, nejde. Pracovní poměr s vámi může zaměstnavatel ukončit jen tak, jak mu dovoluje Zákoník práce. Nebudu ho sem kopírovat ani vypisovat, to si každý může na internetu najít.
balu:Zatím to tak, jak píšete, nejde. Pracovní poměr s vámi může zaměstnavatel ukončit jen tak, jak mu dovoluje Zákoník práce. Nebudu ho sem kopírovat ani vypisovat, to si každý může na internetu najít.
Na papíře, ten unese všechno. A na internetu - pochopitelně.
A tak trochu zábavy, můžete si otestovat uši, moje jsou prej tak o 5 let mladší. 😀
Ale blbost, s prominutím. Může zaměstnavatel chtít, aby zaměstnanec podepsal dohodu. Ale nikdo zaměstnance nemůže přinutit, aby tu dohodu podepsal. To je ukončení pracovního poměru dohodou a pracovní poměr končí dnem uvedeným v dohodě. Pokud si spolu zaměstnavatel se zaměstnancem sjednají, že zaměstnanec dostane odstupné, mělo by to být v dohodě uvedeno včetně částky či násobku průměrného výdělku. Pokud zaměstnanec nepodepíše dohodu, pak mu zaměstnavatel dá výpověď, která musí obsahovat důvod. Ten může být z důvodu organizačních změn - paragraf 52 Zákoníku práce a musí tam být uveden přesně i s příslušným písmenem. Pak mu od příštího měsíce běží dvouměsíční výpovědní doba po kterou normálně pracuje a náleží mu odstupné - 1 - 3 průměrné výdělky podle celkové doby zaměstnání u firmy (Zákoník práce), vyplácené v posledním zúčtování mzdy. Nebo může zaměstnanec dostat výpověď z důvodu porušení kázně a to zas nejde jen tak a upravuje to též Zákoník práce.
Já jsem byla při testování opakovaně “napadena” kočkami. 🤣 Přiběhly, větřily a očichávaly mě…asi myslely, že ten zvuk vydávám já…
A jinak mně vyšlo snad dokonce o 10 let méně, nechápu…
balu:Zatím to tak, jak píšete, nejde. Pracovní poměr s vámi může zaměstnavatel ukončit jen tak, jak mu dovoluje Zákoník práce. Nebudu ho sem kopírovat ani vypisovat, to si každý může na internetu najít.
Je to, jak jsem psala, dají na výběr…buď odejdeš hned s odstupným, nebo zůstaneš 3 měsíce a protože tvoje místo bude zrušeno, nedostaneš nic. Bylo takto odejito několik zaměstnanců. A pochopitelně každý odešel hned, aby měl čas na hledání nového zaměstnání. Co je v Zákoníku práce, vím, ale realita je jiná. A nejen v tomto, týká se to třeba i nemocí z povolání, to by každý koukal, jak se z toho firmy snaží vykroutit.
Sarah, tak jak to píšete, je to protiprávní. Pokud výpověď, musí zaměstnavatel uvést důvod, což by bylo tedy zrušení pracovního místa, což je paragraf 52 a zaměstnanci náleží odstupné 1 - 3 průměrné výdělky dle doby zaměstnání u firmy. Takže pokud někdo dostal výpověď a nebyl v ní uveden důvod a nedostal odstupné, tak se může obrátit na soud a pravděpodobně jej vyhraje. Píšu pravděpodobně, protože jsme tu výpověď nečetla, nevím, jak je napsaná a formulovaná.
balu:Ale blbost, s prominutím. Může zaměstnavatel chtít, aby zaměstnanec podepsal dohodu. Ale nikdo zaměstnance nemůže přinutit, aby tu dohodu podepsal. To je ukončení pracovního poměru dohodou a pracovní poměr končí dnem uvedeným v dohodě. Pokud si spolu zaměstnavatel se zaměstnancem sjednají, že zaměstnanec dostane odstupné, mělo by to být v dohodě uvedeno včetně částky či násobku průměrného výdělku. Pokud zaměstnanec nepodepíše dohodu, pak mu zaměstnavatel dá výpověď, která musí obsahovat důvod. Ten může být z důvodu organizačních změn - paragraf 52 Zákoníku práce a musí tam být uveden přesně i s příslušným písmenem. Pak mu od příštího měsíce běží dvouměsíční výpovědní doba po kterou normálně pracuje a náleží mu odstupné - 1 - 3 průměrné výdělky podle celkové doby zaměstnání u firmy (Zákoník práce), vyplácené v posledním zúčtování mzdy. Nebo může zaměstnanec dostat výpověď z důvodu porušení kázně a to zas nejde jen tak a upravuje to též Zákoník práce.
Ale to se přece dá udělat tak, že místo se jako zruší a pak se zase obnoví.
A když už se bavíme o Zákoníku práce, nevíte náhodou, jak je to s pracovní dobou? Započítávají se jen celé půlhodiny nebo i jednotlivé minuty? U nás je to třeba tak, že lidem v dělnických profesích se započítávají jen ty půlhodiny, zatímco THP pracovníkům se započítávají minuty, takže napracovat si třeba 10 hodin měsíčně není nic moc problém.