Aktuálně: 4 044 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Všeobecný pokec

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 23.05.2024, 07:19:32 xxx.xxx.198.226

Vím, že nějaký psycholog říkal, že v případě, že se něco stane a člověk potřebuje pomoci na místě, kde je hodně lidí, tak má někoho konkrétně oslovit, že pak je šance, že dotyčný minimálně zavolá pomoc.

Přesně tak, takže já kdybych vyrazila té paní na pomoc, tak nejprve odchytím prvního kolemjdoucího a řeknu mu, ať zavolá policii na místo, protože já na to nebudu mít čas. A kdybych měla jo hodně času na rozmýšlení, chytím druhého, ať to natáčí 🙂 Jen si na to v tu chvíli vzpomenout, no…

To jsem takhle zastavila u pána, co kolaboval na chodníku, a přibrzdil u nás mladý slušný člověk, kterého jsem hned zaúkolovala, aby zavolal RZ, protože já jsem pána už polohovala a tel. jsem měla trubka v tom autě… (ehm, no momentálně mám třeba tel. doma, že… holt jak nejsem zvyklá ho tahat s sebou všude, kam se hnu…)

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 23.05.2024, 07:22:37 xxx.xxx.198.226
Leithian:

Četli jste to jeho vyjádření? To je k zblití. Že je nevinej a důkazy mu dávaj za pravdu že on nic. Že ona napadla jeho. Wtf?????


Takový lidi by se snad měli separovat od společnosti. Kdyby fakt jednal v nějakém afektu, tak si teď sype popel na hlavu, ale toto… nemám slov. A vždycky si vzpomenu, že tihle lidi mají právo mít děti, vychovávat je a volit. A být voleni. A my se pak divíme.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 23.05.2024, 08:38:23 xxx.xxx.62.203
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 22.05.2024, 23:47:33

No mně se asi dva až tři měsíce zpět stala skoro neskutečná příhoda. Jela jsem do “svého” penziónku, všude objížďky, já byla nějak unavená, tak jsem zastavila při krajnici, dala blikačky a že se něčeho aspoň napiju a dvě minutky si odpočinu. Vtom mě začalo předjíždět auto, řidič na mě koukal a pár metrů po předjetí prudce zabrzdil. Tak jsem si říkala: Ach jo, ten mi jde dát přes hu.bu, asi stojím nějak blbě a koho se někde mezi poli a lesy dovolám. No a takový mladší muž přišel a povídá mi:"Nestalo se Vám něco? Není Vám špatně? Nepotřebujete pomoc?"👍👍 Úplně jsem čubrněla…

assil
assil (2124 příspěvků) 23.05.2024, 08:48:06 xxx.xxx.121.3

Ono to asi bylo vždycky. Asi před 20 lety jsem měla kolegyni, jejíž dcera často omdlívala a stávalo se jí to i na ulici, říkala, že v naprostý většině případů nejen že nikdo nezavolá pomoc, ale ještě jí okradou.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 23.05.2024, 08:54:02 xxx.xxx.62.203
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 23.05.2024, 08:48:06

Pamatuji si, jak mladý hoch dostal epilepťák přímo na zastávce tram. A přímo grand mal. Já byla v tram, tak jsem pádila vystoupit a nějaké paní, co stály kolem kluka, na mě:"Super, že jste vystoupila, my musíme odjet." Myslím ani tramvaják nevolal RZ. Netuším, zda by to byla jeho povinnost a také byla jiná doba. Věc další je, že u epi se nic moc dělat nedá, hlídat, aby si dotyčný neprokousl jazyk a aby dejchal… Také jsem tehdy kohosi úkolovala, ať pádí pro dr. Nemocnice byla na dohled a byla to ještě předpotopní bezmobilní doba.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 23.05.2024, 09:22:14 xxx.xxx.198.226
assil:

No vida co nás čeká, bude stačit jen našetřit

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-penezity-trest-i-za-vrazdu-novela-trestniho-zakoniku-celi-tvrde-kritice-40472809#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


(nečetla jsem)

Konečně rozjedu ten business s nájemnými vraždami!

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 23.05.2024, 09:35:47 xxx.xxx.11.197

Njn, věznice jsou prý přeplněné a nové se stavět nebudou. Nejenže trest odnětí svobody už dávno nepůsobí jako odstrašující příklad, ale dokonce už to asi není stigma jako dřív.

assil
assil (2124 příspěvků) 23.05.2024, 10:20:59 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 23.05.2024, 09:35:47

No ale minimálně vězení alespoň po nějakou dobu zabrańuje kriminálníkům dál páchat trestnou činnost a tím snižuje počet obětí.

mojsu
mojsu (16 příspěvků) 23.05.2024, 11:13:01 xxx:xxx.e93a:a399

zkusím poptat zde, snad si ještě někdo pamatuje případ, kdy byla před pár lety nějaká ženská obviněná z poškozování majetku (myslím, že to bylo dokazováno na základě záběrů z kamer/fotek) a byla požadována nahrada škody + veterinárních nákladů, za to že krmením hospodářského zvířete (i přes ceduli zákazu) ve výběhu způsobila jeho uhynutí. nemohu to bohužel dohledat (ani přes posty na FB). a if---a má už diskuzi smazanou. pokud si někdo vzpomente, postnete prosím link? bylo to i v médiích

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 23.05.2024, 11:35:34 xxx.xxx.189.104
assil:

No vida co nás čeká, bude stačit jen našetřit

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-penezity-trest-i-za-vrazdu-novela-trestniho-zakoniku-celi-tvrde-kritice-40472809#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


No jasně…bohatí budou moci cokoliv, protože se prostě vyplatí…ve vězení skončí jen lidi, co na to nebudou mít prachy.

Chce se mi říct “bože, čeho jsem se to dožila…”….

Jako když půjdu do extrému, tak mám strach, aby tedy nakonec lidi nevzali spravedlnost do svých rukou a nešli si to z dotyčným vykoupeným viníkem vyřídit sami.  Navíc tedy oběti si možná i rozmyslí, zda budou vůbec řešit s policií, neboť se budou bát pomsty ze strany násilníka. O nějakých krádežích ani nemluvím, tam ještě zvýší hranici, co je ještě přestupek a co už trestnej čin. Práce policie mi tedy pomalu přestává dávat smysl. Hlavně ušetřit a ještě pěkně nasypat do státní kasičky.

Jako já nechci být nějaká nehumánní, ale asi se tedy v těch věznicích mají odsouzení ukrutně dobře, když jsou přeplněné…není to žádný strašák..žádný trest…tak max pro slušnýho člověka, kterej prostě s něčím ulítnul…jakože táta od rodiny, sebrali mu papíry a jo, ten pitomec jezdil bez nich a nakonec skončil v base asi na půl roku a to ho ještě pustili dřív za slušný chování…to by měl lepčí, kdyby někoho znásilnil a nebo zabil…

Hele furt tady řešíme psy a kdyby někoho zrychtovali na mém pozemku a jaký oplétačky…no když to vezmu ad absurdum, tak pes porychtuje, já ho dobiju lopatou, mrtvolu uschovám, no a když jí teda najdou a odsoudí mě, tak si hólt vezmu úvěr…

Trickyvoo
Trickyvoo (503 příspěvků) 23.05.2024, 14:53:14 xxx.xxx.5.144
Leithian:

Četli jste to jeho vyjádření? To je k zblití. Že je nevinej a důkazy mu dávaj za pravdu že on nic. Že ona napadla jeho. Wtf?????


Nečetla. Kde to naleznu?

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 24.05.2024, 06:52:01 xxx.xxx.20.192
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 23.05.2024, 22:58:55

shrnu to….honil je proto,protože mu žena řekla,že do nich najížděla,že je ohrožovala…jenže to nebyla pravda,ale chlap už to jel řešit…😟naneštěstí paní navíc spadla přes kolo,čímž si taky nějaká zranění způsobila😢


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.