Aktuálně: 4 043 inzerátů199 646 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Všeobecný pokec

Orionka (neregistrovaný) 17.05.2024, 18:11:20 xxx.xxx.64.54

A přidávám se k držení palců nemocnému vnukovi.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 17.05.2024, 18:17:44 xxx.xxx.119.6

Já si jako laik myslím, že je to tím, že jsou mírné zimy, že obecně škůdci nevymrznou. Jen těch slimáků, co seberu už teď. A klíšťat jsem letos už pár měla, oproti jiným rokům víc. Pak možná přestávají fungovat nějaká antiparazitika, tak si třeba člověk spíš všimne. Nová zkušenost s repelentem, který bězně nepoužívám a klíšťata po mně lezla i zase zakousla. Ale samozřejmě je to jen můj názor.

Mi, moc držím palce.

Orionka (neregistrovaný) 17.05.2024, 19:32:54 xxx.xxx.64.54
kometa:

Klimatické změny. DDT byl zakázán v 70. letech.


Možná, že i víc zvěře v lesích? Jako děti jsme měly zážitek, vidět srnku. Teď je spíš údiv ji nevidět, očešou zahrady, dokonce i předzahrádky na sídlišti v Liberci. 

Kdyby tu byl někdo z Českeho Středohoří, tak tam se prý daňci nevejdou do lesa ( stejně jako medvědi na Slovensku) a lehají podle silnic.

Doron
Doron (2370 příspěvků) 17.05.2024, 19:40:41 xxx.xxx.162.116
»
Odpověď na příspěvek uživatele Mi z 17.05.2024, 13:25:48

Držím palce moc moc moc!

Bude to dobrý !

Kolik je vnukovi?

To jsou takový potvory hnusný! 😬

Doron
Doron (2370 příspěvků) 17.05.2024, 20:01:27 xxx.xxx.162.116

Musím se vám svěřit.

 Trochu se bojím .

Vykradli u nás několik domů , včera sousedy zprava i zleva. Zleva  bydlí stará paní, okolo devadesátky, té jenom vylomili dveře, psi se chovali divně, okolo druhé hodně štěkali, tak jsem je vypustila, je možné, že zloděje vyrušili.

Dům zprava, ten je od nás dál, vybrali úplně kompletně, celý ho vystěhovali . Vzali dokonce v garáži tři veterány motorek, zaparkovali je v noci  přímo před místním úřadem, zaměstnanci si je ještě ze zájmu fotili, pak přijelo v pravé poledne auto, veterány naložilo a odjelo. Pak teprve všem došlo, že to byli zloději.

Dělají to tak, že nejdřív vymění v domě zámek a pak se tam zamknou, aby je někdo nevyrušil.

Jsem tou jejich “ profesionalitou” a drzostí docela vyděšená a bojím se o psy, aby jim neublížili.

kometa
kometa (5550 příspěvků) 17.05.2024, 20:39:00 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 17.05.2024, 19:32:54

Možná, že i víc zvěře v lesích?

Možná. Za nás zase bylo víc zajíců. Ale ta klíšťata nejsou druhově specifická - když zmizí nějaký hostitel, snadno si najdou jiného.

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 17.05.2024, 20:47:36 xxx.xxx.37.43
»
Odpověď na příspěvek uživatele Mi z 17.05.2024, 12:31:29

Drzim palce. Ja mela jen boreliozu. Ale treba kolega mel oboji a pak jako bonus zanet mozkovejch blan. Vylizal se ze vseho a dneska je jak Fík. To zmákne. Dnešní medicína navíc umí “zázraky”.

Plaka
Plaka (460 příspěvků) 17.05.2024, 21:12:19 xxx:xxx.1987:cd34
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 17.05.2024, 20:01:27

Na takovou smečku si snad kradaři netroufnou, fujho ale, oprsklí jsou lapkové dost, to už musí být nějaký dobře organizovaný gang? Musí to být hodně nepříjemný pocit mít něco hned o dům dál. 
Držím palce, ať DGF smečka všechny odradí. A taky držím palce všem pacientům, psím i lidským.

Vahine
Vahine (750 příspěvků) 18.05.2024, 07:54:03 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 17.05.2024, 20:01:27

Doron, co to čtu..taky bych měla strach o psy a všechno. Asi to chce nepravidelný a častý pohyb u domu, to mě tak napadá teď, nevím. A snad by je psi odradili svým hlídáním a tím, že jich je víc 🙏

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 18.05.2024, 08:31:18 xxx.xxx.20.192
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 17.05.2024, 20:01:27

šílené!!!kam až dosahuje lidská zrůdnost-nevím,jak jinak bych tyhle “lidi” nazvala😲Ale bála bych se,že když vypustíte psy,že si s nimi “poradí” a něco jim udělají..Do toho rizika bych nešla..Snad aspoň kamery?Vím,je to ochrana soukromí,ale namířit je na svůj pozemek před vchodem se snad může,né?

Doron
Doron (2370 příspěvků) 18.05.2024, 09:20:50 xxx.xxx.162.116

Jsou to zvláštní zloději. Soused, co mu ukradli i motorky, říkal, že mu v domě vyměnili čtyři! zámky, jeden u vchodových dveří a tři uvnitř. Já to nechápu , musí je to stát přece strašně moc času. Prostě asi rádi kradou v bezpečí a klidu zamčení 😅

Proč ty dveře třeba jen něčím nezapřou? 

Domy se psy vynechali .

Kameru mám, ale ta zloděje nechytí…, schválně se jdu podívat na záznam .

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 18.05.2024, 11:47:19 xxx.xxx.189.104

U nás před lety taky vykradli několik domů…tam to probíhalo za přítomnosti majitelů…lidi spali v patře v ložnici a zloději pobrali peníze a drobné cennosti, co našli v přízemí. No a týkalo se to pouze baráků, kde neměli psa.

Já si pořád myslím, že pokud nejdou zloději tzv. na jisto a neví, co v tom kterém domě poberou, tak do domů, kde je pes prostě nepůjdou, to jim nestojí za tu komplikaci, že psa musí nějak zlikvidovat. 

Ono, když koukám na nějaké krimi zprávy, tak si teda nepamatuju, že by se loupilo někde, kde je pes a nebo, že by toho psa likvidovali…ale kamery je teda rozhodně nezastaví…běžně ukazují právě záběry pořízené domácím kamerovým systémem.

Ale bála bych se,že když vypustíte psy,že si s nimi “poradí” a něco jim udělají..Do toho rizika bych nešla.

No v tomhle případě to třeba já neovlivním…pokud by vlezli do baráku, tak narazí na Ginuš. Pokud se něco děje venku takovým způsobem, že fena štěká v domě, že chce ven, že se něco děje, tak je to ze 100% ježek…takže bych bezelstně otevřela dveře, abych ježoura odchytila a odnesla pryč, abychom se vyspali…no kdyby tam někdo stál, tak psi …tedy čuba (budu brát v potaz pouze údernou obrannou jednotku a troubu psa nebudu počítat) vlítne rovnou do nich.  

S tou výměnou zámků….to fakty nechápu….

Mi
Mi (241 příspěvků) 19.05.2024, 13:33:43 xxx:xxx.105e:b59f
Sardullah:

Já jsem teda na klíšťovku očkovaná, ale i tak fakticky klíště chytnout nechci. 
Zrovna dneska jsem říkala dceři, že si musím koupit nějakej repelent… louky jsou u nás před sečením, tráva vysoká a je mi to až fyzicky nepříjemný tou trávou chodit.

Jako když ve fimu někdo dřepí nebo leží v trávě, tak první vo mi bleskne hlavou jsou právě ta klíšťata…


Přesně tak to mám i já. Kde jsou ty časy kdy jsme se bez obav váleli v trávě.Máme chatu v nadmořské výšce 500 m. Nikdy tam klíšťata nebyla,to až asi posledních 20 let.

Mi
Mi (241 příspěvků) 19.05.2024, 13:37:38 xxx:xxx.105e:b59f
Doron:

Držím palce moc moc moc!

Bude to dobrý !

Kolik je vnukovi?

To jsou takový potvory hnusný! 😬


Je mu 11. Děkuji vám i ostatním.

Doron
Doron (2370 příspěvků) 19.05.2024, 18:57:05 xxx.xxx.162.116
»
Odpověď na příspěvek uživatele Mi z 19.05.2024, 13:37:38

U nás drama se zloději pokračuje, včera v noci prostříhali ploty mezi všemi zahradami, psi naštěstí neutekli, zaplať pánbůh. Byli celý vzrušení a ukazovali mi díry v plotech, bez nich bysme si toho nevšimli.

Jedno pole plotu bylo odšroubované a jenom tak lehce přidrátované ( připravovali si to tady) u něj ležel nůž, už trochu zarostlý, musel tam být tak týden určitě .

Jsem zvyklá tak kolem jedné v noci ještě poslat psy vyčůrat, už s nimi ale nejdu, běží sami na zahradu, ona je tak sto metrů dlouhá a vzadu zarostlá. Teď se bojím, aby jim někdo něco neudělal, nebo aby oni něco někomu neudělali.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 19.05.2024, 19:15:42 xxx.xxx.64.54
Doron:

U nás drama se zloději pokračuje, včera v noci prostříhali ploty mezi všemi zahradami, psi naštěstí neutekli, zaplať pánbůh. Byli celý vzrušení a ukazovali mi díry v plotech, bez nich bysme si toho nevšimli.

Jedno pole plotu bylo odšroubované a jenom tak lehce přidrátované ( připravovali si to tady) u něj ležel nůž, už trochu zarostlý, musel tam být tak týden určitě .

Jsem zvyklá tak kolem jedné v noci ještě poslat psy vyčůrat, už s nimi ale nejdu, běží sami na zahradu, ona je tak sto metrů dlouhá a vzadu zarostlá. Teď se bojím, aby jim někdo něco neudělal, nebo aby oni něco někomu neudělali.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Už to někdo hlásil policii ? Nůž zvednout - v rukavici - kvůli otiskům a odevzdat, třeba budou mít otisky v databázi.

Mi
Mi (241 příspěvků) 19.05.2024, 19:29:18 xxx:xxx.105e:b59f
Doron:

U nás drama se zloději pokračuje, včera v noci prostříhali ploty mezi všemi zahradami, psi naštěstí neutekli, zaplať pánbůh. Byli celý vzrušení a ukazovali mi díry v plotech, bez nich bysme si toho nevšimli.

Jedno pole plotu bylo odšroubované a jenom tak lehce přidrátované ( připravovali si to tady) u něj ležel nůž, už trochu zarostlý, musel tam být tak týden určitě .

Jsem zvyklá tak kolem jedné v noci ještě poslat psy vyčůrat, už s nimi ale nejdu, běží sami na zahradu, ona je tak sto metrů dlouhá a vzadu zarostlá. Teď se bojím, aby jim někdo něco neudělal, nebo aby oni něco někomu neudělali.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Člověku podvědomí říká,pustit psy ať hajzlovi natrhnou pr..l Jenže to je problém jak se dostat sama do průšvihu a nebo  ohrozit psy. Bohužel.  Doufám že je chytí a budete mít klid,moc vám to přeju.

Doron
Doron (2370 příspěvků) 19.05.2024, 20:06:22 xxx.xxx.162.116

Jasně, že se to hlásilo, vždyť sousedovi udělali škodu za několik set tisíc.

Dost jseme se v tom angažovali, provedli jsme výslechy sousedů 🤣, přesvědčili je, ať nám dají kamerové záznamy atd.. Dcerka dokonce našla záznam na kterém je auto, které odváží ukradené veterány, ty motorky.

SPZ vidět není, ale víme přesný čas, typ auta a víme, že odjelo po Strakonické , tam by měly být nějaké kamery s lepším rozlišením. Ale policie nám moc nechce poskytnout součinnost..😅

Dcerka láteří: “ Kdybych měla přístup do systému, nám to už  to hotový. !”😅

Musíme si je chytit sami, jinak to nepůjde .

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 19.05.2024, 20:11:02 xxx.xxx.119.6

Doron, šmarja, to mě mrzí, hlásila jste to - když vezmu situaci kolem? Posílila u vás policie hlídky? Pamatuju pár let zpět, kdy bylo v okolí pár vloupaček - u nás dobrý, ale přesto policajti projížděli i tady, i mě jednou kontrolovali, když jsem večer u louky telefonovala. Ach jo, to je tak hnusná situace. Máte někoho, kdo by s Vámi byl?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.