Můj pes teda rychle zabije a sežere, rybičky mu dávám živý, protože je zabije rychlejc než já. Ale otázka je jak v přírodě, jestli by byl schopný třeba dohnat zajíce a nebo při svý velikosti, nebo spíš malosti, strhnout srnu a tak, to se obávám, že by nakonec taky vyhladověl.
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 15.05.2024, 11:20:31
Jojo, pro staříky všechno, že jo 🙂. Ne, že by pro ostatní nic, nebo málo, ale tohle je prostě jinačí. A ostatně ti dva na tom taky často něco trhnou.
Děkuju a já doufám že jí to bude mlaskat ještě dlouho. I když teď prostě přišel propad - velikej, halt datum narození, i když ho neznáme, se očůrat nedá, ale ! zatím to jde.
Odpověď na příspěvek uživatele Mi z 15.05.2024, 11:49:41
Mi - protože to je to co píšu - myš je něco jinýho, než antilopa. U myši stačí být nejdřív trpěliv a pak rychlý. U antilopy s tímhle je to málo, musí znát loveckou taktiku. Naučit se něco o větru, poznat, které zvíře na to má, aby uteklo, které ne, jinak zbytečně vyčerpává energii, je toho hodně, co se musí naučit ve lví, vlčí, gepardí a jiné školce a škole.
Odpověď na příspěvek uživatele Mi z 15.05.2024, 11:49:41
Instinkt lovit má každá šelma. Ale ten um to ulovit už je jiná. Hlodavcema se neuživí nic snad vyjma čivavy a na to stačí ležet a čumět. Na cokoli jinýho je to málo
Byl kdysi v TV krásný dokument, jak se na ostrově živila vlčí smečka a kromě nějakého krátkého období, kdy tam hnízdili ptáci jim opravdu stačili myši, ten biolog, co to pozoroval a natáčel je jedl s nimi-v různé úpravě🙈. A taky pouze ty myši. Prospívali, rozmnožovali se, příroda je mocná.
Odpověď na příspěvek uživatele Dublinbarzoj z 15.05.2024, 13:06:41
Příroda je mocná a zvířata neskutečně přizpůsobivá. Psovité šelmy vůbec hodně.
Pamatuju lví smečku, která se ve své době tehdy asi jako jediná?? specializovala ve svém teritoriu na lov obrovských buvolů, protože jiné zvěře vhodné nebyl úplně dostatek, prvním jedincem byla jedna lvice, pak se to předávalo po generace dál.
edit - heh, takhle napsaný to vypadá, že jsem tu smečku zažila já ooooosobně! Tak ne, vůbec, nejsem Džoj Edemsová, bylo to taky v televizi 😀
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 15.05.2024, 13:10:13
Já nedávno viděla v tv dokument, jak byly někde v Africe záplavy a dokument byl co na to různá zvířata, třeba jednu slonici odnesla voda a co na to stádu, opici odnesla voda opičátko a co tlupa a pak co a jak s tou zatopenou krajinou
bylo to ohromně zajímavý jak si ty zvířata umí poradit v každé situaci
Dík za reakce na ten lovecký pud. Kdesi jsem četla,že basenži se dokáže uživit, ale to je pes nepes.Já těm psům věřím,jsou to šikulové,a když je hlad….😏
Chtěla jsem se zeptat jestli nevíte co klíšťata v pokosené trávě v kompostu.Vylezou,nebo se tam nějak zapaří a zdechnou? Můj 11 letý vnuk zrovna leží v nemocnici s klíšťovou encefalitidou.
Já jsem teda na klíšťovku očkovaná, ale i tak fakticky klíště chytnout nechci. Zrovna dneska jsem říkala dceři, že si musím koupit nějakej repelent… louky jsou u nás před sečením, tráva vysoká a je mi to až fyzicky nepříjemný tou trávou chodit.
Jako když ve fimu někdo dřepí nebo leží v trávě, tak první vo mi bleskne hlavou jsou právě ta klíšťata…
Já jsem myslela všeobecně. Já jsem měla první klíště v 8 letech a seběhl se celý houf sestřiček ( v ozdravovně), musela jsem na ošetřovnu…..docela mě vylekaly, tvářily se na smrt vážně…… A to jsme si v trávě hrály, sudy válely……Později jsme zbavovali klíšťat kotě. Ale to bylo výjimečné.
Jestli to patří ke klimatické změně, nebo spíš ke konci DDT ?