Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 20.04.2024, 18:17:58
Jestliže jsem u něčeho brečela, byly to filmy, ve kterých umírala zvířata. Jako malá jsem nechápala, jak mohou nechat umírat tolik koní třeba ve westernech, myslela jsem, že umírají doopravdy. Vámi zmiňované knihy, které byly zfilmované, jsem nečetla právě proto, že jsou smutné. Tomu se prostě vyhýbám. Umírání lidí mě tak nebere.
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 20.04.2024, 18:17:58
Ježkovy voči a teď mám výpadek: Hrozně jsem plakala u té knihy, kde byla česká dívka unesena za války do Německa, tam poněmčena…a po válce se setkala s maminkou. To setkání bylo extrémně dojemné.
Prosím, poradí mi někdo s titulem a autorkou? Nemůžu si vzpomenout a ani vygooglit.
Já fantasmagorické ( jak jim říkám-bez urážky ) moc nemusím. Protože se občas zúčastňuji Ručníkového dne, přečíst Adamsova Stopařova průvodce bylo pro mě těžkou povinností. 🙂
Nene, fakt? 😀 A víte něco o Galaktické encyklopedii, Nadaci a Zrzavých lidech? Je to pěkný vtip, proč Adams stvořil Stopařova průvodce. Od Asimova i Adamse jsou to sice sci-fi, ale je to úplně “normální” dnešní, všudezdejší politika.
Moc nevím, ale není to 20 knížek za 4 roky? Plus osmá a devátá - to už by taky mohli číst.( Když nebudu počítat úplně dětské knížky)
Teoreticky ano. Ale musela bych se zeptat kolegyň, jak vlastně ty děti připravují. Nikdy jsem se nad tím nezamýšlela. Jenom vím, že seznam dvaceti knih z osmdesáti předkládají k maturitě.
Teoreticky ano. Ale musela bych se zeptat kolegyň, jak vlastně ty děti připravují. Nikdy jsem se nad tím nezamýšlela. Jenom vím, že seznam dvaceti knih z osmdesáti předkládají k maturitě.
Co vím od vnuka, tak 10 a 10. Našich a světových autorů. A maximálně 2 od stejného autora. A vnuk tvrdil, že jiné než uvedené knížky nezkouší. Ale asi to má každá škola jinak. Zdálo se mi to málo, vlastně 5 a 5 , a o ostatních nemuset mít šajn.
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 20.04.2024, 19:05:44
Nevím, jak je to na jiných školách. Teda, vím, jak na našich veterinárních. Velmi podobně, jak píšete. Takže výběr tak, aby byl průřez od starověku po novověk. A nezkouší se nic jiného. Ale historický kontext ano - takže, když si někdo vybere Remarqua, tak by měl vědět, kam to patří a kdo ještě v této době psal.
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 20.04.2024, 19:16:52
Já si dodnes pamatuji, z čeho jsem matila. Strašně se mi nechtělo učit se, holt jsem takový typ. Ani na medině jsem se ze začátku vůbec neučila, než jsem pochopila, že se holt učit budu muset…
Takže modernu na maturitu jsem neuměla prostě vůbec!!! A vylosovala jsem si snad č. 2 a to byl Mistr Jan Hus. Dodnes je pro mě největším Čechem. Strašný štígro jsem u matury měla… A dodnes znám jeho slavný citát. “Jeden teolog mi řekl….” Maturitní komise oněměla🤣a bylo to v klídku.
Žiš, já fakt měla mnohem víc štěstí než rozumu!!!😛
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 20.04.2024, 19:32:17
Tak to já jsem na maturitě měla v češtině smůlu. Vylosovala jsem si Francouzskou poezii 20. století. Tedy téma, které se mi vůbec nelíbilo, tak jsem tam dobrých 10 minut mluvila o zájmenech (čož byla podotázka) - druzích, skloňování. Kdyby se tam nepřišel podívat ředitel, který byl velký obdivovatel - tak by mi to i prošlo.
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 20.04.2024, 17:34:38
Ono i mezi nimi by se našlo něco co by se líbilo. Zatím Jsem v tomto žánru našla každému něco co zaujalo. Ale na to se známe moc málo abych si to lajzla takhle od boku.
Tak já asi jediný filmy který ořvu pokaždé i když je vidim pomiliontý (krom pasáží z Pána prstenů kde umírá Boromir, Théoden apod) je Zelená míle a Shawshank. Předloha je skvělá a Darabont je prostě génius. Fakt mě mrzí že toho natočil tak málo.