Super, děkujeme za krásnou zprávu a ještě hezčí fotky. Dokrmování je vždycky náročné pro chovatele a když probíhá dřív než 20.den stáří mláďat (ve vašem případně desátý den) je ještě mnohem náročnější na intervaly krmení. Rosela pennant navíc není běžným druhem pro dokrmení. Je vidět, že milujete papoušky a máte pro ně srdce, protože většina chovatelů, kdyby se jim přihodilo to co vám, by se na ruční dokrmování rosel vykašlala, což je samozřejmě velká škoda.
Třeba to někomu pomůže. 🙂
Ruční dokrmování jsem si vyzkoušela v r.2023, kdy nám sedl 2 letý pár rosel penant a vylíhl 5 mláďat. Ta po týdnu začala pomalu hynout - nakonec se ukázalo, že rodiče přestávali krmit. Povedlo se mi zachránit nejstarší mládě, které jsem 17.06.2023 rodičům odebrala. To mu bylo cca 10 dní.
2.-3.týden věku bylo mládě na směsi vařené vejce, vařená mrkev, strouhanka a piškoty. Asi po 4 dnech jsem přidala trochu jemně mletých ovesných vloček.
Vše jsem samozřejmě mixovala na hladkou kaši a teplé podávala injekční stříkačkou.
3.-4.týden jsem do směsi přidala i loupanou slunečnici.
4.-5.týden jsem přidala i jáhly (loupané proso) a trochu sypaných vitamínů
Od 5.týdne jsme už mláděti dala k dispozici misku s vodou a k tomu pár piškot a proso v klasu.
Od 6.týdne pak dostalo do misky i loupanou slunečnici, jáhly a trochu ovesných vloček.
Od 7.týdne věku jsem mládě přestěhovala do voliéry, kde dostalo i misku s neloupaným zrním, aby postupně zkoušelo víc jíst samo. :)