tady by větší počet papoušků neměl vadit pří takovém rozměru když budou mít anduly budky na jedné straně za korely nebo něco takového ale jak jsi řešil zastřešení
Já doporučuji 1 pár papoušků horských, 1 pár kakariki, 1 pár alexandrů malých, 1 pár neofém, 3 páry korel, 5 párů zebřiček, 1 pár andulek. Na andulky velký pozor, ve společné voliéře na konec stejně dáte budky, protože nebudete mít to srdce nacházet vejce na zemi. A pak začnou s andulkama velké problémi, ostatním papouškům ničí snůšky,jsou agresivní vůči celému osazenstvu ve voliéře. Souhlasím, že by papoušci měli být převážně z australského kontinentu. Paoušky je dobré vpustit do voliéry v jeden den, aby si neměli možnst utvořit svá teritoria a měli by být mladí. V případě zájmu mohu poradit podrobněji.A ještě pozor na velikost ok v případě, že chcete mít zebřičky.
Moc krásná voliéra...Ještě pokud nechcete odchvávat, pozor na tu tekoucí vodu, slyšela jsem, že to stimuluje ptáky k páření. Ale sama s tím nemám zkušenosti.
Krásná voliéra, ale pro běžného chovatele bohužel nanic. Chápu, že to máte na okrasu /a krása to bezpochyby je!!!/, ale obrovská nevýhoda je ta, že ty ptáky nepochytáte. Je škoda ptákům nedat budky, rozmnožování je pro ně přirozené a vy je o to budete ochuzovat, snášet budou pouze na zem. Ale zase na druhou stranu, ty mláďata byste stejně nepochytal. Rozhodně bych dala něco většího na zem a do prostoru něco co snese zimu, takže výše zmiňované zebry, kanáry nebo alex. malé asi v úvahu nepřipadají, pokud pták neumrzne, tak to odnesou "jen" prsty na nohou. Je to krásné.... ale bohužel jen na problémy....
jako nevim proc by je nepochytal. Budky jim tam klidne dat muze a mlady odebere par dnu pred vyletnutim. Dokrmit je, kdyz uz jsou velka neni problem. jinak krasna voliera a byl bych vdecny za foto, az to budete mit hotove. hodne stesti
Proč by je nepochytal? Tak se podívejte znovu na rozměry a výšku? Chytl byste tam zebřičku? A šla by vůbec zebřička v prostoru vidět? Takovéto rozměry voliér bývají v zoo na něco velkého, kačeny, orli, supi ... Zkrátka jen na problémy ... dokážu si tam představit tak možná nějaké pávy atd.
Jako velice zajímavé by se mohlo jevit hejno Alexandrů čínských. Pokud přistavíte dobře izolovaný přístřešek nemusíte v zimě topit. V takové voliéře bunou naprosto impozantní.
Ještě mě napadlo, pokud tam dáte menší druhy, raději dejte doprostřed nějaký velký strom, apod., protože ve velkém prostoru mohou nabrat větší rychlost a potom narazit do pletiva.
Proč by je nepochytal? Většina z nás s takovýmito rozměry voliér nikdy nepřišla do styku. Málokdo z nás má pro drobotinu takové klece ,aby používal (nevím jak se tomu jinak dá říct) podběrák, jaký se používá na ryby, ale s tímto by neměl být problém papoušky- i ty malé v takto rozměrné voliéře chytit. Normálně je chytneme do síťky jak třeba motýli :-D a přitáhneme. Pak rukou vytáhneme a dáme do přepravky.
Hm, tak to já si nedokážu představit chytit zebřičku na průměru 12 m a výšce 6 m. Moc by mě zajímalo, jak takové chytání řeší třeba v zoo kde jsou podobně velké voliéry, podle mě to asi nechytá jeden člověk, ale naběhne tam celá parta.
ahoj, bude to krásné :-) , nějakou tu lavičku na pozorování :-) . Já bych asi podle následujících kritérií, buď hejno jednoho snášenlivého druhu a nic víc (třeba alexandr malý v různých barvách), anebo směs z jednoho kontinentu a to vzhledem k zimování asi austrálie. Místa je tam dost, větší papoušky třeba královské, penanty a horáky pouze po páru, menší třeba andulky v hejnech. V pravidelných odstupech po obvodu dřevěné zálety, třeba i čtyři ( jako kadibudky ) v nich zvenku kontrolovatelné budky ( případně mladé odebírat před vylétnutím ), odchyt dospělých ptáků ve fungujícím společenství přece bude potřeba minimálně. Přeji hodně štěstí :-) ! Přikládám kostru voliery, taky bude společná, v přírodě taky žijí pohromadě, jen míň místa, míň jedinců!