Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 19.07.2023, 21:10:30
tak v austrálii je pouštění koček ven něco, co se prostě nedělá no a ty domácí jsou vykastrovaný, protože s nevykastrovanou kočkou se doma nedá žít, pokud to nechcete absolvovat kvůli chovu - rozmnožování - toho zvířete.
Celý je to úplně úchylný a nebezpečný, nebo je ten článek napsanej blbě.
Pesticid 1080 účinkuje i na původní druhy, můžeme předpokládat, že smrt je podobně trýznivá jako při otravě jinými pesticidy , viz u nás otravy dravců.
Co mi ale přijde nejhorší, je použití těch robotů. Nasadí patnáct robotů na šest milionů koček… Jeden robot asi nezabije čtyrista tisíc koček, že ?
Takže je to testování dost děsivý zbraně, podle mýho.
Nebo to míněj tak, že se v budoucnu budou po Austrálii pohybovat desetitisíce robotů, který budou likvidovat invazivní druhy?
Brrrr, je to jak z nějakýho hororovýho sci-fi filmu..
Celý je to úplně úchylný a nebezpečný, nebo je ten článek napsanej blbě.
Pesticid 1080 účinkuje i na původní druhy, můžeme předpokládat, že smrt je podobně trýznivá jako při otravě jinými pesticidy , viz u nás otravy dravců.
Co mi ale přijde nejhorší, je použití těch robotů. Nasadí patnáct robotů na šest milionů koček… Jeden robot asi nezabije čtyrista tisíc koček, že ?
Takže je to testování dost děsivý zbraně, podle mýho.
Nebo to míněj tak, že se v budoucnu budou po Austrálii pohybovat desetitisíce robotů, který budou likvidovat invazivní druhy?
Brrrr, je to jak z nějakýho hororovýho sci-fi filmu..
Ač se mnou nebudou ostatní souhlasit, také se mi to nelíbí.
Fluoroacetát sodný je sviňský jed!!!
Cituji:
“Toxicita pre človeka je tiež pomerne vysoká, okrem toho neexistuje špecifický protijed a rozvinutú ťažkú otravu je prakticky nemožné zvrátiť. Z tohto dôvodu, ako aj z veľkého rizika pre necielové zvieratá je použitie fluoroctanu ako rodenticídu vo väčšine krajín zakázané.”
Jo a dle mého zdroje je látka zařazena mezi chemické zbraně s možným vojenským využitím.
Tak domácí mazlíčky by to zabít nemělo pokud budou mít čip. Ale problém je, když to dokáže zabít psa, jak zabrání, aby se neotrávilo dítě. (Ony i polodivoké kočky se nechají pohladit - a když by to olízlo batole, 10 kg - tak by tu agonii zažilo také )
Opravdu nevidím jinou výhodu než způsob jak ušetřit.
Jednoduše nezodpovědnost řešena nejjednodušším způsobem. A pokud je to jak píše Fíkovnice 220 koček na jednoho robota, a těch robotů je 15, tak opravdu to nebude jen pár nechtěně zabitých papoušků.
Příbuzná sloučenina fluoroacetát draselný se přirozeně vyskytuje jako obranná sloučenina v nejméně 40 rostlinných druzích v Austrálii , na Novém Zélandu, Brazílii a Africe . Poprvé byla identifikována v Dichapetalum cymosum , běžně známém jako gifblaar nebo jedovatý list Maraisem v roce 1944. Již v roce 1904 kolonisté v Sierra Leone používali k otravě krys výtažky z Chailletia toxicaria , který také obsahuje kyselinu fluoroctovou nebo její soli. Několik původních australských rostlinných rodů obsahuje toxin, včetně Gastrolobium , Gompholobium , Oxylobium , Nemcia a Acacia . Novozélandská původní Puha obsahuje 1080 ve velmi nízkých koncentracích.
Fluoracetát sodný je toxický pro všechny povinné aerobní organismy a vysoce toxický pro savce a hmyz. Orální dávka fluoroacetátu sodného postačující k tomu, aby byla u lidí smrtelná, je 2–10 mg/kg. Toxicita se u jednotlivých druhů liší. Novozélandský úřad pro bezpečnost potravin stanovil smrtelné dávky pro řadu druhů. Zdá se, že nejvíce náchylní k otravě jsou psi, kočky a prasata. Enzym fluoroacetát dehalogenáza byl objeven v půdní bakterii , která dokáže detoxikovat fluoroacetát v okolním médiu.
Experimenty NV Goncharova a spolupracovníků vedly k vývoji dvou variant (potencionální) léčby. Jeden kombinuje fenothiazinovou sloučeninu a sloučeninu dikarboxylové kyseliny. Druhý zahrnuje fenothiazinovou sloučeninu, nitroesterovou sloučeninu a ethanol. V klinických případech může být nutné použití svalových relaxancií , antikonvulziv , mechanické ventilace a dalších podpůrných opatření. Jen málo zvířat nebo lidí bylo úspěšně léčeno po významném požití fluoroacetátu sodného. V jedné studii byly bakterie ve střevech ovcí geneticky upraveny tak, aby obsahovaly enzym fluoroacetát dehalogenázu, který inaktivuje fluoroacetát sodný. Bakterie byly podávány ovcím, které poté vykazovaly snížené známky toxicity po požití fluoroacetátu sodného.
(gůgl translate s mou mikroúpravou, zdroj wiki, který máte už na předchozí straně)
megi-the-pes (328 příspěvků): “Příbuzná sloučenina fluoroacetát draselný se přirozeně vyskytuje jako obranná sloučenina v nejméně 40 rostlinných druzích v Austrálii , na Novém Zélandu, Brazílii a Africe . Poprvé byla identifikována v Dichapetalum cymosum , běžně známém jako gifblaar nebo jedovatý list Maraisem v roce 1944. Již v roce 1904 kolonisté v Sierra Leone používali k otravě krys výtažky z Chailletia toxicaria , který také obsahuje kyselinu fluoroctovou nebo její soli. Několik původních australských rostlinných rodů obsahuje toxin, včetně Gastrolobium , Gompholobium , Oxylobium , Nemcia a Acacia . Novozélandská původní Puha obsahuje 1080 ve velmi nízkých koncentracích.” Stačí 2 mg a je konec, to je jen nechtíc slíznutá kapička na nehtu.
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 20.07.2023, 17:05:22
Vypadá, že je statickej. Zatím. Nějak láká zvukem či co. Koukala jsem na video na vedlejším vlákně, ale blbě rozumím anglicky. Čte čipy, za to pak dávají pokuty. Celý je to stálo sto tisíc dolarů, což není moc.
Myslím, že kočky se časem naučej si na to dávat pozor.
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 20.07.2023, 17:43:43
Je to 7 let staré. V zahr. článcích se píše o rozsáhlém testování.
"Jsou to 3 mililitry gelu a obsahuje 8 miligramů 1080" To je na 3 divoké kočky, takže se trápit nebude. Ono to i vyvdává zvuk kořisti, takže láká kočku.
“testováno v nesmrtícím režimu pouze kamera po dobu šesti měsíců a během pokusu nebyla zabita žádná jiná zvířata než divoké kočky”
I se střílí. Střílí je tam každý. Videa dost hnusná. Podle mě robot s dobrou AI zatím nejlepší. Je to součást programu na ochranu původních druhů, není to jediné, na roky 23 a 24 8 milionů aust. dolarů. Asi si ty počty neumím ani představit.