Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Dobrý hlídací pes

Milan (neregistrovaný) 19.07.2023, 00:12:05 xxx.xxx.86.213

Prosím o doporučení na dobré hlídací plemeno. Ideálně menší vzrůst, aby mi nepřeskočil plot 1 m vysoký. A ještě dotaz, když bych ho nechal vykastrovat, nebude to mít vliv na jeho hlídací schopnosti? Díky, Milan

keriton
keriton (551 příspěvků) 19.07.2023, 07:31:07 xxx.xxx.60.191

No a může následovat sáhodlouhá diskuze o tom,

  • jak by ten dobrý hlídací pes měl přesně hlídat,
  • že mít psa, co pokouše zloděje, je při současných zákonech značný problém,
  • že přeskočení plotu není o plemeni, ale výchově, zaměstnání (tudíž obligátní otázka, jaké zaměstnání a vyžití by měl) a povaze psa,
  • atd. 
kometa
kometa (5537 příspěvků) 19.07.2023, 08:18:55 xxx.xxx.147.163
Milan:

Prosím o doporučení na dobré hlídací plemeno. Ideálně menší vzrůst, aby mi nepřeskočil plot 1 m vysoký. A ještě dotaz, když bych ho nechal vykastrovat, nebude to mít vliv na jeho hlídací schopnosti? Díky, Milan


K čemu kastrace z jiných než zdravotních důvodů?

Mně z vašeho dotazu plyne, že chcete psa volně loženého na zahradě, kterého akorát nakrmíte a jinak se mu věnovat nebudete. To mi nepřijde jako dobrý nápad.

balu
balu (2023 příspěvků) 19.07.2023, 08:49:39 xxx.xxx.72.176

Plot 1 m vysoký? Ten překoná - když bude chtít - i malý pes. 

Milane, jste asi chlap (internet snese všechno, takže kdo ví), ale dejme tomu, že jste chlap. Jak by se vám líbilo být vykastrován? 

eena
eena (182 příspěvků) 19.07.2023, 09:17:21 xxx.xxx.231.241

Aké stráženie máte na mysli? A ak plot nepreskočí tak ho môže podhrabať ☺ Žiaden pes bez výchovy a výcviku nebude to pravé strážne plemeno a kastrácia s tým súvisí pramálo

Zrzavci
Zrzavci (3408 příspěvků) 19.07.2023, 09:32:27 xxx.xxx.226.6
Milan:

Prosím o doporučení na dobré hlídací plemeno. Ideálně menší vzrůst, aby mi nepřeskočil plot 1 m vysoký. A ještě dotaz, když bych ho nechal vykastrovat, nebude to mít vliv na jeho hlídací schopnosti? Díky, Milan


Možná Vám křivdím, ale zadání k tomu svádí, myslím, že nehledáte psa, kámoše, parťáka, ale hlídací systém. Alarm. Tak pak je opravdu lepší pořídit to, ono Vás TO venkoncem vyjde i levnějši. Nemusíte TO krmit, venčit, očkovat, léčit. Nemusíte hledat někoho, kdo Vám TO pohlídá, až pojedete na dovolenou. Nemusíte TO vychovávat, aby Vás TO poslouchalo a nebylo na obtíž, aby TO neutíkalo.

Ona ta kastrace není zadarmo, docela dost to stojí, psa musíte po dobu rekonvalescence dozorovat a dohlížet na to, aby si ránu nepoškodil, nerozlízal. To u alarmu nemusíte. A taky vykastrovaný pes Vám může přinést nečekaná překvapení, to u alarmu nezažijete.

Orionka (neregistrovaný) 19.07.2023, 10:47:20 xxx.xxx.59.150
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 19.07.2023, 09:32:27

Když vám ten alarm nespouští sousedovy kočky. Jinak se výjezdy agentury dost prodraží.

Jen poznámka, hlasuji taky pro alarm.

Zrzavci
Zrzavci (3408 příspěvků) 19.07.2023, 10:50:32 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 19.07.2023, 10:47:20

Aha - to se nedá nastavit na nějakou min. výšku? to by mělo ne, stejně jako světlo, taky nám na chalupě nerozsvěcí při pohybu psů, ale při našem už jo.

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 19.07.2023, 11:26:56 xxx.xxx.221.216

S tím přeskakováním plotu je nutno si uvědomit, že to není o tom, co který pes přeskočí…jako metrový plot není plot, ale plůtek, to je schopen překonat i malý pejsek…třeba nepřeskočí, ale přeleze. Pokud nemáme opravdu plot 2 metry vysoký, který má nahoře nějakou úpravu proti přeskočení, nejsou tam podhrabové desky, není z materiálu, který nemá pes šanci rozebrat a není třeba ještě jištěn el.ohradníkem….prostě plot, který je pro psa opravdu nepřekonatelný, tak je to z mého pohledu jen a pouze o tom, jestli je pes ochoten plot respektovat. Třeba náš berňák respektuje i plůtek výšky 60 cm. Pro mojí bývalou fenu to bylo jako by tam žádný plůtek nebyl. (není to tedy plot ven, ale v rámci zahrady).

Z úvodního dotazu teda nemám moc dobrý pocit….ano přijde mi, že dotyčný shání živý alarm….a to hlídání?? No většina psů umí hlídat…tzn. štěkotem upozornit, když se něco děje….vedle v ulici mají například “hlídací” čivavu. Jasně můžeme se bavit o tom, že mít při dnešních zákonech psa, u kterého je velká pravděpodobnost, že zakročí proti narušiteli a je velká pravděpodobnost, že ho fyzicky zraní, může být následně problém pro majitele…na druhou stranu pokud si chci pořídit psa primárně na hlídání, tak by měl alespoň vzhledem odstrašovat. Což je minimálně větší střední velikost a barevně nejlépe černý, vlkoš a nebo tmavší žíhaný….

Ono ten psychologický dojem dle mého dělá hodně…když budou dvě zahrady v jedné všechny lidi na světě milující černý bull a v druhé moje pyrenejská psice, tak kam byste raději vlezli k “bojovému” černému psu a nebo k bílému medvídkovi s vizáží anděla? Preventivní funkci si myslím moje pyrenejka v tu chvíli, moc neplní. Obzvlášť, když ten piťák bude za plotem blafat a bílá madam bez zájmu bude ležet na dvoře. 

Milane, tak nějak si ujasněte, co od psa očekáváte a co mu vy můžete nabídnout a pokud to je jen to, že budete mít na dvoře psa, který bude blafat, tak se na to prosím vykašlete a žádnýho psa si nepořizujte.🙏

Orionka (neregistrovaný) 19.07.2023, 12:35:54 xxx.xxx.59.150
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 19.07.2023, 10:50:32

Asi dá. Když jsme chodívali venčit, tak k jednomu domu přijížděla agentura i 3x za odpoledne. A těm to spouštěly kočky od sousedů. A jak řešeno jinde, kočky prostě lozí po venku 🙂) A aby to nebylo jen na kočky , tak známým to spouštěli nějací čamráci. 

Mně rozsvěcí svítí nesvítí kocour. Ale není to alarm.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 19.07.2023, 15:38:59 xxx.xxx.230.181
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 19.07.2023, 14:56:28

Ale klidně jo. Všechno se dá vyřešit, nejprve se zuřivě zaútočí. Zbabělý vetřelec upustí zmrzlinu a dá se na útěk, pronásledován hrdinou husou. Ta se po zahnání vetřelce v klidu vrátí a sežere kořist.ps. Jen nevím, co s tou kastrací.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.