Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Parciální ruptura vazu v kolenu

Lenocka
Lenocka (157 příspěvků) 03.07.2024, 22:54:10 xxx.xxx.44.106

Tak se přidáváme do klubu odoperovaných kolen 🤦‍♀️ U nás to nebylo akutní, ale naopak reoperace téměř 4 roky po úrazu (první špatná diagnostika, pak anaplasmoza, potom špatně zvolená operační metoda a pak od jiného ortopeda doporučeno “nechat to být”). Výsledek? Koleno dle MVDr. Hnízda ve strašném stavu, takže fena dnes v 8 letech podstoupila operaci: až po otevření se změnila metoda na TTA + plánovaná hemiartroplastika. 
Jsme doma, fena má chuť žrát a spát. Více info později.. 

Obrázek
Verun
Verun (976 příspěvků) 04.07.2024, 09:12:44 xxx.xxx.220.12

My to koleno máme taky chronické, vet (ortoped MVDr. Pešina) navrh pro lepší rekonvalescenci (měsíc od operace)použít Librelu-na ten kloub, ne na samotnou operovanou část…(ještě pujdem na jednu při další kontrole u RTG ) , aby nebrala furt léky na bolest. 

Lenocka
Lenocka (157 příspěvků) 09.07.2024, 21:31:34 xxx.xxx.44.106

Malé info od nás - jsem neskutečně překvapená pohodou feny. Od 5 dne opravdu chodí (asi by zvládla i dřív, ale nenutili jsme) a co mě zaráží nejvíc je, že NENÍ BOLAVÁ! Klidně si na tu nohu i lehne, buď na boku a nebo si jí nacpe pod břicho, nechápu. Od třetího dne by i běhala (ovšem po 3), chtěla házet klacek, táhla k brance že půjde na procházku.

Pozítří půjde dolů ten pevný obvaz, jsem hrozně zvědavá, jak budou vypadat stehy. A tedy netěším se na ještě pečlivější hlídání rány.

Nicméně zatím teda ve všech ohledech překvapivě super! 👍

Obrázek
Plaka
Plaka (457 příspěvků) 18.07.2024, 20:06:20 xxx:xxx.1987:cd34
»
Odpověď na příspěvek uživatele Lenocka z 11.07.2024, 20:29:18

Tady taky musím přidržet palce, doufám, že hojení jde jedna báseň. 🙂

Lenocka
Lenocka (157 příspěvků) 14.08.2024, 18:00:13 xxx.xxx.33.25
»
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 18.07.2024, 20:06:20

Děkujeme za držení, asi to funguje 😊

Včera jsme byly na první “velké kontrole” s RTG, 6.týdnů po zákroku. Vše drží kde má, kost osifikuje jak má. Takže příští týden začínáme rehabilitovat, pro začátek přímo v AnimalClinicu v Praze. Jinak dál klidovka, je to tedy mazec v těch hicech, když má člověk další psy a musí i jezdit do práce. A do toho teď každý týden půldenní výlet do Prahy. No kéž to všechno k něčemu je.. 🙏

Martina (neregistrovaný) 03.09.2024, 16:59:28 xxx.xxx.153.221

Dobrý den, mám psa německého ovčáka (samec 4 roky, váha 42 kg). Minulý týden v úterý 27.srpna byl na operaci pravé zadní nohy -diagnóza ruptura předního křížového vazu a na kolenech pokročilé artrotické změny. Operován byl metodou TPLO. Náš veterinář nám nabídl možnost ihned po operaci aplikovat Librelu.Jelikož jsem na ni slyšeli samá pozitiva, tak jsme souhlasili. Pejsek dostal antibiotika Augumentin 1g 2x denně a na první 3 dny Previcox 227 mg s tím, že dále Previcox není potřeba, protože prý Librela nejpozději do soboty zafunguje (operace byla v úterý odpoledne). V úterý po operaci normálně močil a zvedal nohu (obě nohy), ve středu a čtvrtek bylo vše v pořádku,co se týče močení a defekace. Bohužel od pátku do teď můj pejsek nejde na zahradě močit, nemá tendenci ani zvedat nohu. Když doma leží, nebo i ve spánku z něj nekontrolovatelně odtíká moč. To se děje pouze v leže. Pokud vstaneme a jdeme se krátce na zahradu projít,tak ani při chůzi z něj neukápne žádná kapka.... Normálně jí a pije jako obvykle. Moč vypadá také normálně, zvětšený močový měchýř také nemá. Můj veterinář si s tím neví rady,pouze mi včera dal dalších 5 ks Previcoxu proti bolesti (včera po prvním podání tabletky viditelně pookřál -takže ho to nejspíš bolelo a Librela vůbec na bolest nezabrala -pokud ovšem vůbec je na stav po operaci TPLO...) Problém s močením ovšem přetrvává. Na internetu jsem se ovšem dozvěděla, že tento samovolný únik moči může způsobovat právě Librela a údajně problém postupně vymizí...Proto bych se chtěla zeptat,zda máte někdo s tímto také zkušenost a pokud ano,jak dlouho trvalo než se to vrátilo do normálu, popřípadě budu ráda za další postřehy. Postupně jsme vyloučily všechny možnosti, které by mohly způsobovat samovolný únik moči a spojitost právě s Librelou se nabízí, jelikož k úniku moči došlo za 2,5 dne od podání Librely.Tento možný vedlejší účinek jsem i nahlásila Moc děkuji za případné reakce a rady. Lexmannová Martina


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.