Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Můj je hodnej, on nic neudělá - Sláva vám Stafordi a spol.

Mirouš (neregistrovaný) 31.07.2023, 19:50:17 xxx.xxx.168.73
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 31.07.2023, 19:13:46

Ano máte pravdu, pokud můj pes vidí jiného, tak za ním vystřelí a v tu chvíli ,,nevidí-neslyší". Pokud si druhý pes chce hrát, tak si hrají, pokud je to fena a můj je moc dotěrný a otravuje, tak se omluvím a připoutám ho a pokud je agresivní, tak jak jsem psal, vyhne se mu a ignoruje ho. On agresivní psy neotravuje, jen udělá výpad v podobě sprintu k němu a když je reakce z druhé strany agresivní, tak je konec veškeré interakce. Děkuju za reakci! 🙂

Mirouš (neregistrovaný) 31.07.2023, 19:58:59 xxx.xxx.168.73
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 31.07.2023, 19:20:57

Díky za reakci! 🙂 Jde o to, že ten úsek, který máme možnost jít na volno není příliš dlouhý a řeším to proto, že podstupujeme celkem dlouhý úsek skrz centrum kdy musí být přivázaný a když ho konečně na pár set metrů můžu pustit na volno, tak potkáme takovýhle lidi, kteří mají agresivního psa a chtějí po mě abych toho svého omezil a upřel mu možnost volně se proběhnout. Jen ještě doplním, i když to může být zjevný, že je to pes žijící v bytě.  

Mirouš (neregistrovaný) 31.07.2023, 20:01:34 xxx.xxx.168.73
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 31.07.2023, 19:26:08

Děkuju za odpověď a názor! 🙂

megi-the-pes
megi-the-pes (3084 příspěvků) 31.07.2023, 20:07:00 xxx.xxx.61.107

Upřít možnost se proběhnout, no to nemusíte. Stačí si svého psa, pokud uvidíte jiného, připnout na vodítko.
Patří to k základům slušného vychování psovoda.
A až cizí pes zmizí, zas se můžete volně probíhat. Domluvit se na časech venčení? 
Že by kolem velkého města byl pouze jeden prostor na venčení? Hmm, třeba jo.
Paní sice vypadá jedovatě, jak to popisujete, ale měl byste naopak rád, že ví, jak se ve společném venčícím prostoru chovat.
Až velký pes na malého šlápne, bude vám tohle “vše si hlavně odůvodnit k prospěchu svému” k ničemu.
 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 31.07.2023, 20:12:35 xxx.xxx.119.6

No a je problém si na chvíli se psem sednout o pár metrů dál a nechat ty lidi projít? Nebo si naučit psa projít kolem jiného obloukem? I tohle by pro Vás bylo omezování? 

Jednou budete mít ze psa seniora a třeba budete rád za slušnýho pejskaře a slušnýho psa.

Pro někoho je práce se psem snadná, někdo to ale může mít sakra vydřený, je škoda, že k sobě a hlavně k těm psům nejsou majitelé tak ohleduplní.

Mirouš (neregistrovaný) 31.07.2023, 20:12:46 xxx.xxx.168.73
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 31.07.2023, 19:30:54

A přesně to by měli dělat i lidi, kteří mají agresivní psy. Chodit s nima na volno někde osamotě a nebo pokud jdou úseky, kterými chodí ostatní, tak ho mít přivázaného. Nechci se chovat jako arogantní sobec ale mě zase obtěžují lidé, kteří mají agresivního psa tím, že na mě hulákají a rozkazují mi co mám dělat, vlastně chovají se agresivně stejně jako jejich pes. Chápu, že si někteří psi nechtějí hrát a nebo jsou rovnou agresivní ale nepovažuju to, když můj pes vyběhne na psa, který o něj nemá zájem, dá mu to okamžitě najevo a můj to pochopí a hledí si svého za otravování. Děkuju za odpověď! 🙂 

keriton
keriton (551 příspěvků) 31.07.2023, 20:28:16 xxx.xxx.60.207
Mirouš:

Díky za reakci! 🙂 Jde o to, že ten úsek, který máme možnost jít na volno není příliš dlouhý a řeším to proto, že podstupujeme celkem dlouhý úsek skrz centrum kdy musí být přivázaný a když ho konečně na pár set metrů můžu pustit na volno, tak potkáme takovýhle lidi, kteří mají agresivního psa a chtějí po mě abych toho svého omezil a upřel mu možnost volně se proběhnout. Jen ještě doplním, i když to může být zjevný, že je to pes žijící v bytě.  


Já bych psa, který vás takto neposlouchá, na volno nepouštěla. Můžete si ho dát třeba 10m šňůru a držet v ruce jen konec, takže bude trochu jako na volno, ale neuteče vám. A ještě ho díky tomu můžete učit, že nemá utíkat za psy. Ale to je můj názor, jak bych to udělala já 🙂 

Stejně tak nepouštím na volno psa, který je skoro stoprocentně poslušný, akorát zatím neposlechne, když před nim vyběhne zvěř. Tak jen kvůli tomuhle, a že se to stane jen tak na jedné z pěti procházek, chodí pořád ještě na šňůře.

Mirouš (neregistrovaný) 31.07.2023, 20:32:55 xxx.xxx.168.73
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 31.07.2023, 20:07:00

Nesnažím se úmyslně si to odůvodňovat k prospěchu svému ale jo, asi to tak působí. Přál bych si být ohleduplnějším, moudřejším a vyzrálejším člověkem ale asi to neni v mých možnostech. Příště tyhle lidi budu posílat do řitě s tím, že pokud si toho svého agresivního psa nedokážou ohlídat a ,,šlápne" na toho mého, tak potom šlápnu já na ciferník tomu majiteli. Omlouvám se za ztrátu vašeho času. S tím rozumným chováním se mi to nedaří. Abych byl upřímný, tak jsem tady chtěl slyšet přesně tohle. Něco ve stylu pošli je do háje, ať drží hubu a soustředí se na svého agresora a neserou se do nás. Je mi líto, že jsem nedokázal přijmout vaše rozumně znějící rady a omlouvám se za to. Hezký den a moc díky za vaše názory!  

orionka
orionka (531 příspěvků) 31.07.2023, 20:43:35 xxx.xxx.82.160

Jestli vám není 15, tak byste na sobě měl začít pracovat.

Nakonec je štěstí, že máte yorka a ne kteréhokoliv bulla.To byste byl nebezpečný. Takhle jste bohužel nebezpečný hlavně svému psu.

Kdybyste napsal jméno toho velkého města, kde žijete, možná bychom vám poradili lokalitu, kde nepotkáte živáčka a dá se tam dojet MHD. Není třeba trvat na 500m dlouhé cestě. Tam opravdu nevyběháte ani toho yorka.

Ještě dodám - organizovaná chůze na vodítku, pár cviků a unaví se víc, než neukázněným pobíháním za cizími psy. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 31.07.2023, 20:48:46 xxx.xxx.82.160

Máme u nás na vsi magora z té velké Prahy. Dojede v pátek večer ( na chalupu ) a aby dopřál svému velkému psu trochu té vesnické volnosti, vypustí ho do luk a sleduje ho na 4kolce. To je radosti, když zvedne srnky, pak se vyběhá opravdu dobře.

megi-the-pes
megi-the-pes (3084 příspěvků) 31.07.2023, 20:49:39 xxx.xxx.61.107

😄
Když budu mít svého psa na vodítku a přiběhne cizí pes, můj má vlézt na strom, že.
I ty Váňo Ivane 🙂

Jak někdo psal výš, představte si, že se někdo ujal agresivního psa, psa se strachovou agresí. Cvičí doma, cvičí na zahradě, už jim to jde, aby při zahlédnutí cizího psa tento agresivní zůstal sedět a byl klidný, tak teda jdou někam, kde není 500 psů, protože to by třeba agresivec nezvládl, ale kde je dobrý rozhled a psů 5/h… A na naprosto nevinnou žádost (klidně troubovi, co neumí slušně pozdravit a poprosit, řekněte, co si o něm myslíte a že splníte prosbu, až to řekne normálně) se jim dostane této Vaší reakce…
Ono to zabezpečení si psa slouží i pro psovoda proti Vám - nemá strach, že se něco stane, je si jistý a toto z něj cítí jeho pes a reaguje proto výborně. A čím víc dobrých situací, tím dříve bude z agresivního jedince vyrovnaný.

megi-the-pes
megi-the-pes (3084 příspěvků) 31.07.2023, 20:50:12 xxx.xxx.61.107
orionka:

Máme u nás na vsi magora z té velké Prahy. Dojede v pátek večer ( na chalupu ) a aby dopřál svému velkému psu trochu té vesnické volnosti, vypustí ho do luk a sleduje ho na 4kolce. To je radosti, když zvedne srnky, pak se vyběhá opravdu dobře.


Cože? Ale ten jezdí na víkend k nám! 😀

orionka
orionka (531 příspěvků) 31.07.2023, 20:53:29 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 31.07.2023, 20:50:12

Možná to střídá, ten zdejší pes je vysoký rezavý bez ridge. Jednak naši myslivci psy nestřílí a za druhé střelit po něm v téhle situaci, je o hubu a hlavně o papíry.

megi-the-pes
megi-the-pes (3084 příspěvků) 31.07.2023, 20:56:45 xxx.xxx.61.107
orionka:

Možná to střídá, ten zdejší pes je vysoký rezavý bez ridge.


Ach, tak to ne, asi maj teda někde hnízdo, tento má černého jakolabroše. 

Vyšší dívčí 😂ten se Vám poved. 🙂

Rapotačka (neregistrovaný) 31.07.2023, 20:57:29 xxx.xxx.224.165
Odpověď na příspěvek uživatele Mirouš z 31.07.2023, 20:12:46

Mrkněte (a to 2x) na úvodní video !

Pořád nic?

orionka
orionka (531 příspěvků) 31.07.2023, 20:59:22 xxx.xxx.82.160

Navíc ten náš magor je si hodně jistý sám sebou. Měl s ním myslivec výstup, když ho na té 4kole zastavil. Jen se zeptal : To máš flintu přes rameno ? Ani mu nemohl dát přes …….

Zrzavci
Zrzavci (3408 příspěvků) 31.07.2023, 23:14:35 xxx.xxx.33.59
Odpověď na příspěvek uživatele Mirouš z 31.07.2023, 20:32:55

Pane Mirouši, zkuste si, prosím, představit, že ten pes, kterého považujete za agresivního, je pes, který má za sebou nějakou špatnou zkušenost, napadení. A bojí se a preventivně tzv. straší. Pokud se na něj přímo - tedy v psím jazyce velmi, velmi neslušně - řítí jiný pes, byť i z Vašeho pohledu je to malý pes - tak se prostě bojí dalšího napadení a jde předem “do útoku” /on to ani útok nemusí být, je to prostě snaha zastrašit jiného psa, kterého považuje za útočníka, protože on neví, že si ten druhý třeba chce hrát a nebo se bojí tak, že jiného psa ve své blízkosti nechce. A teď je v situaci, kdy se bojí a jeho majitel s ním před tím absolvoval xhodiny cvičení, kontaktování  s jinými psy, aby svého psa, který byl napadený, naučil, že ne každý pro něj je hrozba. Leč v tomto momentě, kdy Váš pes takhle vyběhne a protijdoucího psa vyděsí, jste právě celé to úsilí, které ti dva absolvovali, poslal tam, kam chcete majitele poslat Vy. Tedy do řiti.

Není přece tak velký problém se na chvili zastavit, psa si k sobě PŘIVOLAT /pes, který nemá přivolání, by neměl - v rámci zachování jeho vlastního života, běhat volně, protože nikdy, nikdy, nikdy nevíte, co se může stát a vy ho budete potřebovat rychle zastavit, či dostat k sobě, jinak riskujete jeho život a zdraví./, tedy psa si přivolat, vzít to jako cvičení poslušnost v rámci procházky, počkat až ti dva přejdou, pak ho zase pustit. O nic nepřijdete , ani o cm volnosti na své trase, naopak si potrénujete přivolání - třeba formou hry, abyste upevnili váš společný vztah.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.